سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال دهها نفر از زندانیان به دلیل استمرار آلودگی شدید آب به بهداری زندان...

انتقال دهها نفر از زندانیان به دلیل استمرار آلودگی شدید آب به بهداری زندان

چکیده :اکثر زندانیان قادر به خرید آب معدنی نیستند و ناچار به مصرف آب آلوده می باشند. ولی بهداری زندان و مسئولین زندان گوهردشت بیش از 1 ماه از آلودگی آب می گذرد ولی تاکنون برای حل آن هیچ اقدامی انجام نداده...


کلمه:بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” در طی دیروز و امروز ده ها نفر از زندانیان سیاسی وعادی به خاطر استمرار آلودگی آب در زندان گوهر دشت کرج و وخامت حال آنها به بهداری زندان منتقل شدند.

در طی 2 روز گذشته ده ها نفر از زندانیان سیاسی و عادی به دلیل آلودگی آب نوشیدنی زندان و وخامت وضع جسمی آنها به بهداری زندان گوهردشت کرج منتقل شدند.

روز چهارشنبه 25 فروردین در حدود 15 نفر از زندانیان سیاسی و عادی بند 4 بدلیل وخامت وضعیت جسمی آنها در اثر نوشیدن آب آلوده به بهداری زندان منتقل شدند،که اسامی تعدادی از آنها به قرار زیر می باشد زندانی سیاسی افشین بایمانی و زندانی رضا پورحسن می باشند.

همچنین تا ظهر روز پنجشنبه 26 فروردین بیش از 20 نفر از زندانیان بند 1 زندان گوهردشت کرج به بهداری زندان منتقل شدند که از جمله آنها اکبر شهبازی می باشد.گفته می شود چنین شرایط در بندهای 2 ،5 ، 6 و بند زنان زندان گوهردشت حاکم است.

زندانیان سیاسی و عادی در مدت کوتاهی پس از نوشیدن آب زندان که تنها امکان نوشیدن آب برای آنها است دچار عوارض زیر می شوند: اسهال ،استفراغ،سرگیجه و بی حالی که بعد از مدتی کوتاهی دیگر قادر به حرکت نیستند.

بهداری زندان در طی 2 روز گذشته به زندانیان اعلام کرده است که از نوشیدن آب زندان خوداری کنند و فقط آب معدنی که در فروشگاه زندان موجود است مصرف نمایند. اکثر زندانیان قادر به خرید آب معدنی نیستند و ناچار به مصرف آب آلوده می باشند. ولی بهداری زندان و مسئولین زندان گوهردشت بیش از 1 ماه از آلودگی آب می گذرد ولی تاکنون برای حل آن هیچ اقدامی انجام نداده اند.

آب نوشیدنی زندانیان از چاههای که در زندان حفر شده است تامین می گردد و از اسفند ماه بدلیل نشت فاضلاب به چا های آب نوشیدنی زندان دچار آلودگی شدید شده است طوریکه که رنگ آب کدر و زرد می باشد و بوی بسیار بدی میدهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “انتقال دهها نفر از زندانیان به دلیل استمرار آلودگی شدید آب به بهداری زندان”

 1. سیاوش گفت:

  فقط جای تأسف داره. وقتی‌ جون آدمیزد بی‌ ارزش شد بهتر از این نمی‌شه. البته حتما این هم زیر سر ‘ دشمن ‘ بوده!

 2. پروانه گفت:

  واقعا چطور دولت خجالت نمی کشه که حتی حاضر نیست آب تمیز به زندانیان بی پناه بده. این نشانه بی لیاقتی و بی توجهی یک حکومت به احتیاجات انسانی مردم است اعم از آنها که داخل زندان بزرگ ایران هستند یا زندانهای کوچکتر اوین و گوهردشت و غیره..

  اصلا زندانی کردن مردم به خاطر عقایدشان یک امر قرون وسطائی و مخصوص کشورهای عقب افتاده است. دولت ایران ادعا دارد که آزادترین کشور جهان است. خوب اگر اینطور است چرا زندانهایش پر است. چرا روزنامه هایش توقیف اند؟ چرا نخبگانش اسیرند؟

 3. سبز گفت:

  ای خدا. یکماه.

  به این زندانیان میشه کمک مالی کرد؟

 4. اميد گفت:

  اينها در صدد فراهم کردن مرگ تدريجی برای زندانيان سياسی هستند، وگر نه اگر ترس از مردم نداشتند تا حالا همه را کشته بودند..

  ايران معاصر تا به حال چنين دژخيمانی به خود نديده بود.

  سبزيم تا پيروزی..