سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بهار، پول، مردمسالاری و پنج نشریه دیگر تذکر گرفتند...

بهار، پول، مردمسالاری و پنج نشریه دیگر تذکر گرفتند

چکیده :به روزنامه مردم سالاری به دلیل پخش شایعات و مطالب خلاف واقع در شماره مورخ 21/1/89 به استناد بند 11 ماده 6 قانون مطبوعات تذكر هیأت ارسال...


کلمه:دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات اظهار داشت: در جلسه دوشنبه 23 فروردین جاری این هیأت با انتشار 4 ماهنامه و 4 فصلنامه موافقت كرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، محمدعلی رامیــن، دبیر هیأت نظارت بر مطبــوعات با اعـلام این خبــــر گفت: انتــشار ماهنامه‌های جغرافیــای گردشگری به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی روشن بابائی همتی، فراسوی چاپ و بسته‌بندی به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی رضوان رستگاری تبار، ریاض الجنــه به صاحب امتیازی و مدیر مســئولی فاطمه تجدد، آگـاهی ناب به صاحب امتیازی میترا كاظمی تبریز و مدیر مســئولی محمدرضا رستمی پذیرفته شد.

وی افزود: همچنین فصلنامه‌های معدن گیلان به صاحب امتیازی سازمان نظام مهندسی معدن استان گیلان و مدیر مسئولی محمدرضا بابا هادی، طب سبــز به صاحب امتیــازی شركت شفاســازان و مدیر مســئولی رضا عبــاس پور راد داخــلی، رساله ‌الاسلام به صـاحب امتیــازی دانشــــكده اصــول‌الدین و مدیر مسـئولی كاظـــم عسـكری مجـــد، فصــــلنامه Iranian Journal of Rheumatology) IJR) به صاحب امتیازی مؤسسه انجمن روماتولوژی ایران و مدیر مسئولی احمدرضا جمشیدی مجوز انتشار دریافت كردند.

بر پایه این گزارش در این جلسه همچنین گزارش نظارتی نشریات زیر مطرح و مصوب شد:

1 ـ نشریه ســرو ابركوه به دلیل جعل عنوان و انتشار نشریه بر خلاف زمینه و گستره توزیع، مصوب هیأت نظارت بر مطبوعات و استفاده ابزاری از افراد، مشمول بند ب ماده 7 و بند 10 ماده 6 قانون مطبوعات شناخته شد و مقرر گردید به استناد تبصره ماده12 آن قانون، توقیف و موضوع جهت پیگرد قانونی به مرجع قضایی ارسال شود.

2 ـ به روزنامه جهان صنــعت به دلیل اهانت به حجاب و ارزش های اسلامی و القای تروریست بودن مسلمانان در عكس چاپ شده در شماره مورخ 17/1/89 به استناد بند 7 ماده 6 قانون مطبوعات تذكر هیأت ارسال شود.

3 ـ به روزنامه آرمان روابط عمومی به دلیل انتشار مطلبی در شماره مورخ 15/1/89 كه موجب تحریص و تشویق افراد و گروه ها به ارتكاب اعمال علیه امنیت عمومی است و نیز پخش شایعات و مطالب خلاف واقع، به استناد بندهای 5 و 11 ماده 6 قانون مطبوعات، تذكر هیأت ارسال شود.

4 ـ به روزنامه پــول به دلیل پخش شایعات و مطالب خلاف واقع در شماره مورخ 21/1/89 به استناد بند 11 ماده 6 قانون مطبوعات تذكر هیأت ارسال شود.

5 ـ به روزنامه بهار به دلیل پخش شایعات و مطالب خلاف واقع در شماره مورخ 18/1/89 به استناد بند 11 ماده 6 قانون مطبوعات تذكر هیأت ارسال شود.

6 ـ به روزنامه مردم سالاری به دلیل پخش شایعات و مطالب خلاف واقع در شماره مورخ 21/1/89 به استناد بند 11 ماده 6 قانون مطبوعات تذكر هیأت ارسال شود.

7 ـ به روزنامه گل به دلیل درج مطلبی در شماره مورخ 17/1/89 كه مصداق بارز عدم پایبندی به رسالت مطبوعاتی است، به دلیل عدم رعایت ماده 2 قانون مطبوعات تذكر هیأت ارسال شود.

8 ـ به نشریه میبــد به دلیل چاپ عكسِ وابستگان رژیم گذشته در شماره مورخ 25/12/88 به دلیل عدم رعایت ماده 2 قانون مطبوعات تذكر هیأت ارسال شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “بهار، پول، مردمسالاری و پنج نشریه دیگر تذکر گرفتند”

 1. داوود گفت:

  به دلیل چاپ عکسِ وابستگان رژیم؟؟؟؟؟؟؟ آیا چاپ مصاحبه و عکس همین وابستگان در روزنامه های کیهان و… اشکالی ندارد؟ یا اینکه هر کسی به جنبش سبز توهین یا انتقاد کند را آقایان خودی حساب می کنند؟؟؟؟ کلمۀ قباحت هم در مقابل این آقایان کم میاورد!!!

 2. Utopia گفت:

  این نشریات باید تعطیل شوند چون متاسفانه شیوه ی انتقاد کردن رو هنوز یاد نگرفته اند.

  برندگان بهترین جوایز منتقدین (منصف)دولت؛کاظم انبارلویی و حسین شریعتمداری از جراید رسالت و کیهان هستند.

 3. ناشناس سبز گفت:

  رای به میرحسین در مجله تایم را فراموش نکنیم. خیلی مهمه بچه ها ما برای شناسوندن خودمون به دنیا همین راههاست

  ###################@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@********************************

 4. ناشناس گفت:

  دیگه وقتی کیهان وهست، چه نیازی به این همه روزنامه و هدر دادن وقت و هزینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!