سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فراخوان وبلاگ نویسی برای زندانیان گمنام حوادث پس از انتخابات...

فراخوان وبلاگ نویسی برای زندانیان گمنام حوادث پس از انتخابات

چکیده : بیایید تا شروع کنیم. زندانیان گمنام را از تنهایی سلولهای سرد و تلخ زندان‌ها بیرون بیاوریم. همراه‌ شان باشیم و تحمل سوزترین روزهای زندگی‌شان را همراه باشیم....


کلمه:جمعی از حامیان جنبش سبز در تلاش برای شناسایی و معرفی افراد گمنامی هستند که در جریان حوادث پس از انتخابات بازداشت و همچنان بدون آنکه خبری از آنها باشد در زندان بسر می برند.

به گزارش کلمه همانطور که دکتر رهنورد در آخرین نوشته خود تاکید کرد:”زندانیان گمنام و بی نام و نشان بدنه ملت هستند. آنها نه خاکریز اولند و نه سنگری که فتح آن موجب خوشحالی شده باشد و نه سنگری که سیاسیون پشت آن پنهان شده باشند. خواسته آنها مشتی از خروارها مطالبات مردم اند.”

در تعطیلات نوروز و هنگام آغاز سال نو نیزانتشار نامه ای از سوی جمعی از زندانیان گمنام بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.

جمعی از زندانیان حوادث پس از انتخابات که نام هایی ناشناخته و یا کمتر شناخته شده برای مردم و رسانه ها هستند ،هم زمان با نوروز نامه ای نوشته  و در آن پرسیدند :” چرا قاچاقچیان ، کلاهبرداران ، فروشندگان سوال های کنکور و دایر کنندگان خانه های فساد شامل عفو و مرخصی و آزادی مشروط می شوند ، اما کسی فکری برای ما نمی کند؟”

این زندانیان سیاسی در نامه خود نوشته اند که رسانه ای نبود که کلامی از ما بنویسد . حق داشتند . چه کسی ما را می شناسد ؟ از میان مردم ساده کوچه و خیابان بودیم که به جرم دریافت و ارسال پیامک و ایمیل ، تماشای تجمع های اعتراضی و همراهی با سکوت معترضان به نتایج انتخابات بازداشت شده بودیم.

در همین راستا بسیاری از سایت های خبری اقدام به جمع آوری اسامی و اطلاعات موثق از افراد گمنام بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات کردند.از جمله سایت ندای سبز آزادی لیست 350 نفره ای از این افراد را منتشر کرد.

در روزهای اخیر برخی از حامیان جنبش سبز طی فراخوانی خواستار وبلاگ نویسی در مورد افراد گمنام بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات شده اند.

در این فراخوان وبلاگی آمده است:

بیایید تا شروع کنیم. زندانیان گمنام را  از تنهایی سلولهای سرد و تلخ زندان‌ها بیرون بیاوریم. همراه‌ شان باشیم و تحمل سوزترین روزهای زندگی‌شان را همراه باشیم.

معرفی و حمایت از زندانیان گمنام کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم. این کمترین کاری است که هر وبلاگ نویس می تواند به هر نحوی انجام دهد. بیایید هر کدام به عنوان یک وبلاگ‌نویس دست کم در یک مطلب به شرح کامل یک زندانی بی‌نام و نشان و یا حمایت نشده بپردازیم.

بیایید هر کدام برادری و خواهری‌مان را به آن عزیزی که در زندان تنها مانده ثابت کنیم. بیایید ثابت کنیم که آن‌ها تنها نیستند و ما به یادشان هستیم. بیایید تا نشان بدهیم که ماه‌ها و سال‌های حبس آن‌ها بیهوده در زندان نمی‌گذرد و این بیرون کسانی هستند که می‌توانند کمک کنند و تحمل این بار سخت را برای‌شان اندکی کم‌تر کنند.

شاید از این رهگذر بشود کمک‌های بیش‌تری به آنان کرد. ده نفر هم این‌کار را کنیم، دست کم ده زندانی را معرفی کرده‌ایم از خیل این زندانیان، بیاید برای یک بار هم که شده زیور نام عزیزی را زینت وبلاگ‌‌های‌مان کنیم که در عین آشنایی نمی‌شناسیمش. شاید این‌گونه کم‌تر شرمنده باشیم که آن‌ها در زندان‌اند و ما این بیرون به تماشای هیچ ایستاده‌ایم.

بیایید تا بگوییم اگر جنبش سبزی هستیم هنوز ایستاده‌ایم و از هم‌قطاران‌مان دفاع می‌کنیم، اگر دغدغه‌مان حقوق بشر است برای‌مان زندانیان هیچ فرقی ندارند و به خود این زحمت کوچک را می‌دهیم که از عزیزی که نمی‌شناسیم قلم بزنیم، بیایید ثابت کنیم که فقط با زندانی شدن نام‌داران مشکل نداریم با زندانی شدن هر شخصی به خاطر اندیشه عقیده‌اش مخالفیم.

در کنار این فراخوان وبلاگی صفحه ای با عنوان اسرای گمنام برای معرفی افراد بی نام و نشان در بند در صفحات شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک ایجاد شده است.تا هر شهروند ایرانی و حامی جنبش سبز امکان معرفی افراد گمنام دربند با مشخصات کامل آنها را داشته باشد.تا در این راستا امکان پیگیری و کمک به این افراد فراهم شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “فراخوان وبلاگ نویسی برای زندانیان گمنام حوادث پس از انتخابات”

 1. Utopia گفت:

  بالاخره نفهمیدم کجا باید چی بنویسیم و چکار باید بکنیم؟؟

  این که هرکی توی وبلاگش بنویسه که نمیشه،یه دامنه مشخص کنید که هر کی اطلاعاتی داره اونجا درج کنه.

 2. مانی گفت:

  به جاي اين فراخوان بياييد فراخواني بزاريد که دوستان سبز به سايت تايم بروند و به مير حسين موسوي و زهرا رهنورد راي بدهند.

  تمام سايت هاي جنبش سبز موضوع انتخاب تاثيرگذارترين شخصيت دنيا را در سايت هاي خود منتشر کردند و نوشتند که موسوي و زهرا رهنورد هم در ميان اين 200 نفر است ولي شما که ارگان اصلی میر حسین موسوی هستید هيچ خبري در اين رابطه منتشر نکرديد. من يک موضوعي هم در رابطه با اين راي دادن مجازي براي شما ارسال کردم ولي متاسفانه شما اصلا اون موضوع رو هم منتشر نکرديد. 1 هفته پيش پدرم مير حسين موسوي در اين جدول از ميان 200 شخصيت مختلف , در رده سيزدهم بود. الان برويد مشاهده بکنيد که مير حسين موسوي در چه رده است. رده ششم . اگر خدا بخواد امروز با همت دوستان موسوي را تا رده چهارم خواهيم برد.

 3. میلاد گفت:

  تا وقتی که به جای اتکا به خود مردم به فرد تکیه شود دموکراسی برقرار نخواهد شد.آقا مانی چرا باید کسانی رو که حق رو فریاد زدن ول کنیم و بچسبیم به یک فرد؟با همه احترامی که به آقای موسوی قائلم با فرد گرایی توی جنبش مخالفم .می دونم که خود آقای موسوی هم نظرش همینه.مشکل ما ایرانیا اینه که همیشه منتظریم یه امرو نهی کننده ای بالا سرمون باشه.وضعیتی که تو این صدساله ۳بار دچارش شدیم!