سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » 255 نماینده مجلس: از دولت امریکا به شورای امنیت شکایت کنید...

255 نماینده مجلس: از دولت امریکا به شورای امنیت شکایت کنید

چکیده :لاریجانی:حرکت مستمر و رو به جلو در فعالیت هسته‌ای غیر تسلیحاتی استراتژی روشن جمهوری اسلامی ایران...


کلمه: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با انتشار بيانيه‌اي با محکوم کردن ادبيات جنگ طلبانه باراک اوباما از وزارت امور خارجه خواستند تا از دولت آمريکا به عنوان تهديد کننده صلح و امنيت جهاني رسما به شوراي امنيت سازمان ملل شکايت کند.

به گزارش ايلنا، نمايندگان مجلس در اين بيانيه که به امضاي 225 تن رسيده به باراک اوباما هشدار دادند که منطقه حساس خليج فارس و خاورميانه را بيش از اين با بحران مواجه نکند و با زبان جنگ طلبانه و ضد حقوق بشري که احساسات همه ملت‌ها را جريحه‌دار کرده و نشان از روحيه استکباري اين کشور دارد بيش از اين آمريکا را نزد ملت‌ها و افکار عمومي جهانيان مطرود نکند.

نمايندگان مجلس در اين بيانيه همچنين با قدرداني از دانشمندان جوان هسته‌اي، تصريح کردند: فرزندان برومند ملت بزرگ ايران و دانشمندان جوان هسته‌اي ايران اسلامي با حمايت‌ها و هدايت‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي يک بار ديگر افتخار آفريدند و در برابر سياست‌هاي غيرمنطقي و خلاف مقررات بين المللي آمريکا و هم پيمانان آنان در عرصه فعاليت صلح آميز هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران و تامين نيازهاي مقطع کنوني نظام مقدس اسلامي اعم از غني سازي 20 درصدي، ساخت رآکتور تحقيقاتي تهران و ساخت سانتريفيوژ نسل سوم به دشمنان انقلاب اسلامي و در راس آن دولت‌ آمريکا و رژيم غيرمشروع صهيونيستي پيام دادند که ملت بزرگ ايران را نمي‌توان با قطعنامه‌ها و تحريم‌ها از به دست آوردن حقوق حقه خويش محروم کرد و يا از توسعه و پيشرفت‌هاي علمي و تکنولوژي جمهوري اسلامي ايران ممانعت به عمل آورد.

نمايندگان مجلس همچنين از همه دست اندرکاران اين حرکت عظيم ملي به ويژه کارکنان انرژي اتمي ايران در دستيابي به دستاوردهاي جديد هسته‌اي تشکر کردند.

دولت امریکا پاسخگو باشد

در همین حال علی لاریجانی با بیان اینکه مجلس سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا را مجکوم می‌کند، تاکید کرد: باید دولت ایالت متحده پاسخگو باشد که بر چه مبنایی NPT را نادیده گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس مجلس در نطق امروز خود با اشاره به روز فناوری هسته‌ای، اظهار داشت: حرکت مستمر و رو به جلو در فعالیت هسته‌ای غیر تسلیحاتی استراتژی روشن جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه با طرح این سوال که آمریکایی‌ها این اما و اگر‌ها را بر اساس کدام ضابطه بین‌المللی برای خود قائل شده‌اند؟، اذعان داشت: براساس NPT کشورهای دارای سلاح هسته‌ای موظف به خلع سلاح هستند نه اینکه برای استفاده از آن، این همه اما و اگر بیاورند.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: همه این مطالب نشانگر این واقعیت است که رئیس‌جمهور آمریکا همان روش استکباری و سلطه‌طلبی گذشته را دنبال می‌کند. لیکن با ژست‌های مردم فریبانه. و اگر نه بین ماهیت این سیاست و سیاست‌های جنگ طلبانه بوش تفاوتی وجود ندارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.