سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از سفره های سرشار از پول نفت تا منشا پول های فاسد حلقه فاطمی...

از سفره های سرشار از پول نفت تا منشا پول های فاسد حلقه فاطمی

چکیده :در پی افشاگری نماینده اصولگرا و همسو با احمدی نژاد در مجلس پیرامون نقش محمدرضا رحیمی در یک پرونده کلان فساد اقتصادی و حضور وی در راس باند فساد اقتصادی میدان فاطمی شعار مبارزه با مفسدان اقتصادی احمدی نژاد به پاشنه آشیل او و دولتش تبدیل شده است.زمانی که رییس دولت نتوانست اسفندیار رحیم مشایی را به دلیل اعتراضات شدید نمایندگان مجلس و سخنان صریح رهبری برخلاف میل قلبی به معاون اولی برگزیند، بهترین گزینه ای که شاید می توانست پاسخ کوبنده به مخالفان باشد، انتخاب رحیمی برای این سمت بود . اظهارات رحیمی در زمان تصدی استانداری کردستان علیه رهبری اگر چه تاکنون هیچ گاه رسانه ای نشده است اما در برخی نهاد ها ضمیمه پرونده ی اوست. اتهام او درماجرای توزیع چک پول 5 میلیون تومانی به نمایندگان مجلس وپرونده شکایت علیه مدرک دکترای جعلی او در کمیسیون اصل نود مجلس نیز تاثیری در عدم انتخاب او بعنوان معاون اول احمدی نژاد نداشت....


کلمه- گروه سیاسی:در کنار شعار آوردن نفت بر سر سفره مردم، مبارزه با مفاسد اقتصادی از مهمترین شعارهایی بود که محمود احمدی نژاد از انتخابات سال 84 وسپس در انتخابات ریاست جمهوری 88 مطرح کرد و در طول این دوران در صدها سخنرانی و مصاحبه خود بر آن مانور داد .احمدی نژاد همواره از حضور مافیایی در اقتصاد و وزارت نفت سخن گفت و لیستی از اسامی مفسدان اقتصادی که در جیب خود دارد و افشا خواهد کرد.

مفاسد اقتصادی، از شعار هایی برای کسب رای تا پاشنه آشیلی برای دولت

به گزارش کلمه  در پی افشاگری نماینده اصولگرا و همسو با احمدی نژاد در مجلس پیرامون نقش محمدرضا رحیمی در یک پرونده کلان فساد اقتصادی و حضور وی در راس باند فساد اقتصادی میدان فاطمی این شعار احمدی نژاد به پاشنه آشیل او و دولتش تبدیل شده است.

اکنون معاون اول محمود احمدی نژاد در دولت نه تنها با شکایت سه نماینده شاخص اصولگرا، پرونده ای در کمیسیون اصل نود مجلس در خصوص جعلی بودن مدرک دکترای خود دارد؛ بلکه با افشاگری الیاس نادران او متهم به دست داشتن در پرونده های کلان مفاسد اقتصادی و ریاست بر حلقه فساد خیابان فاطمی است.

انتشار اطلاعات جدید پیرامون عملکرد اقتصادی محمدرضا رحیمی،انتقاداتی که مجلسیان به مدرک جعلی دکترای او دارند،ابهاماتی که پیرامون عملکرد مالی و عدم شفافیت ثروت میلیاردی صادق محصولی در جلسه رای اعتماد مجلس مطرح شد،گزارشات تفریغ بودجه دیوان محاسبات که خبر از گم شدن بیش از یک میلیارد و نیم دلار در آمد ناشی از فروش مازاد نفت در سال 86 و عدم واریز درآمدهای فروش نفت و بنزین به خزانه دارد و ده ها موارد مشابه دیگر، حلقه یاران احمدی نژاد و دولت او را در تیر رس اتهاماتی قرار داده که روزی احمدی نژاد وعده افشاگری و برخورد قاطع با آنها را می داد.

در این میان انتقادات علیه محمدرضا رحیمی و حرف و حدیث ها پیرامون او داستان دنباله داری است که معاون اول احمدی نژاد را به سوژه ثابت رسانه ها و نوک پیکان حملات مجلسیان تبدیل کرده است.

معاون اولی رحیمی واکنشی معنا دار به مخالفت با مشایی

زمانی که رییس دولت نتوانست اسفندیار رحیم مشایی را به دلیل اعتراضات شدید نمایندگان مجلس و سخنان صریح رهبری برخلاف میل قلبی به معاون اولی برگزیند، بهترین گزینه ای که شاید می توانست پاسخ کوبنده به مخالفان باشد، انتخاب رحیمی برای  این سمت بود . اظهارات رحیمی در زمان تصدی استانداری کردستان علیه رهبری اگر چه تاکنون هیچ گاه رسانه ای نشده است اما در برخی نهاد ها ضمیمه پرونده ی اوست. اتهام او درماجرای توزیع چک پول 5 میلیون تومانی به نمایندگان مجلس وپرونده شکایت علیه مدرک دکترای جعلی او در کمیسیون اصل نود مجلس نیز تاثیری در عدم انتخاب او بعنوان معاون اول احمدی نژاد نداشت. بنابراین انتخاب رحیمی از سوی رییس دولت بدون آگاهی و یا ازروی تجاهل نبود.

به هر ترتیب محمدرضا رحیمی و اسفندیار رحیم مشایی هر دو از یاران نزدیک احمدی نژاد هستند که با عملکرد ها و اظهاراتشان منتقدان جدی در بین مجلسیان همسو و حامیان رییس دولت دارند.به همین دلیل انتخاب رحیمی بجای مشایی واکنش اعتراضی احمدی نژاد تلقی شد.

مجلس هفتم: رحیمی مجیز گوی دولت است

شش ماه بعد؛ رحیمی معاون پارلمانی دولت شد

انتقادات و رو در رویی مجلسیان با محمدرضا رحیمی از مجلس هفتم و زمانیکه رحیمی رییس دیوان محاسبات بود آغاز شد.

محمدرضا رحيمي به واسطه اظهارنظرهايش در ديوان محاسبات کشور بود که بر سر زبان ها افتاد. او در زمان رياستش بر اين نهاد، در يکي از جلسات در دفاع از احمدي نژاد گفت يک مرد سوري را ديدم که مي گفت اگر يک پيامبر ديگر داشته باشيم، او احمدي نژاد است.

این اظهارات رحیمی از سوی عماد افروغ نماینده اصولگرای مجلس به مجیز گویی و تملق گویی تعبیر شد و بیش از 100 نماینده با امضای نامه ای خواستار برکناری رحیمی از دستگاه نظارتی دیوان محاسبات شدند.

موضع گيري رحیمی موجي از انتقادها را در ميان اصولگرايان، علما و سياسيون ايجاد کرد و انتقادهاي زيادي را به دنبال داشت. اما رحيمي بر مشي خود پابرجا بود. چنان که حتي به احمدي نژاد پيغام فرستاد با وجود رياست وي بر دولت کار وي براي نظارت بر دستگاه هاي دولتي کاهش يافته است.

اين گونه ابراز عقايد او مجلسيان هفتم را نسبت به عملکردش بدگمان کرد. اين گونه بود که رحيمي از ديوان محاسبات عازم دولت شد و به سمت معاونت حقوقي و مجلس رياست جمهوري نائل شد.

چک پول های 5 میلیون تومانی و وعده برخورد احمدی نژاد که باز هم عملی نشد

اما اين آغاز داستان رحيمي بود. يک سال قبل که تمام چشم ها به جلسه استيضاح مرحوم کردان وزير کشور دولت نهم به دليل ارائه مدرک تقلبي دوخته شده بود و همه در انتظار نتيجه آن بودند. اسم فرد ديگري نيز به ميان آيد. او محمدرضا رحيمي معاون حقوقي احمدي نژاد در مجلس بود که «عليرضا زاکاني» مدرک او را قل دوم مدرک کردان توصيف کرد.

اما ماجرا به همين جا ختم نشد چون در اين اثنا «عوض حيدرپور» نماینده شهرضا از پرداخت چک پول های 5 میلیون تومانی به نمایندگان توسط مدير کل امور مجلس رياست جمهوري خبر داد که تلاشی برای پس گرفتن استیضاح کردان بود.

معاون رحیمی در مجلس فردی بود که مامور پس گرفتن امضای نمایندگان از پای طرح استیضاح کردان شد. با افشای این پروژه مجلس برای اولین بار در طول تاریخ انقلاب مدیر کل امور مجلس دولت را از پارلمان اخراج کرد.اما بسیاری از نمایندگان از جمله محمد حسن ابوترابی فرد از لزوم برخورد با عوامل اصلی این کار سخن گفتند و برخی اصولگرایان خواستار اخراج رحیمی از مجلس شدند.

اين موضوع رحيمي را به چهره يي حاشيه ساز تبديل کرد.اما موضوع مدرک جعلی دکترای رحیمی در میان اعتراضات به اقدام معاون او در پرداخت چک پول 5 میلیون تومانی به فراموشی سپرده شد. احمدی نژاد نیز که وعده پیگیری این موضوع را داده بود هیچ گاه به این مساله رسیدگی نکرد.

دو قلوی مدرک دکترای جعلی کردان در دست رحیمی

فعاليت هاي رحيمي در مجلس کمرنگ شد اما موضوع مدرک وي چيزي نبود که از يادها برود. در شهریور سال گذشته پس از درخواست الیاس نادران برای بررسی مدرک دکترای رحیمی، این درخواست مورد موافقت هیات رئیسه مجلس قرار گرفت و احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش های مجلس نیز مدعی شد مدرک رحیمی قطعاً مدرکی نادرست است.

اما واکنش رحیمی درباره سوال خبرنگاران در خصوص مدرک تحصیلی اش و عزم مجلس برای بررسی آن، این بود که با خونسردی کار مجلسی ها برای بررسی صحت مدرکش را بیهوده بنامد و بپرسد «مگر در مملکت هیچ مشکلی وجود ندارد که نماینده ها به دنبال اثبات جعلی بودن مدرک دکترای من هستند.»

نادران در صحن علنی مجلس در خصوص استفاده غیرمجاز رحیمی از عنوان «دکتر» و برخی موضوعاتی دیگر تذکر داد و در مصاحبه ای ادعا کرد از دانشگاه آزاد، دیوان محاسبات، نهاد ریاست جمهوری و همچنین کانون وکلا که آقای رحیمی از آنجا مدرک وکالت دارد در خصوص مدارک تحصیلی وی سوال کردم و مشخص شده ایشان حتی مدرک کارشناسی ارشد ندارد و از دانشگاه بلفورد هم که یک دانشگاه اینترنتی است مدرکی ندارد. (جام جم آنلاین، 24 آبان 88)

شکایت  رحیمی برای از ارائه مدرک دکترای جعلی به کمیسیون اصل نود مجلس

در ادامه کشمکش های الیاس نادران، احمد توکلی و علیرضا زاکانی، سه نماینده اصولگرای مجلس با محمدرضا رحیمی، بهارستانی ها پاییز سال گذشته از رحیمی به اتهام «جعل مدرک دکترا، دروغگویی، دادن پول به نمایندگان از منابع نامعلوم» و برخی موارد دیگر به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کردند و در ادامه نیز معاون اول احمدی نژاد توانست ابتکار عمل را در دست گیرد و با اعلام شکایت از این سه نماینده، توپ را به زمین آنان بیندازد.

نادران همچنین بارها به یک موسسه آموزشی اشاره کرد و در این باره در تذکر آیین نامه ای خود با استناد به سندی که در اختیار وی بود، اظهار داشت: «موسسه فرهنگی آموزشی زبانسرا در تاریخ 20 شهریور سال 1378 دکترای افتخاری از دانشگاه آکسفورد به آقای رحیمی داده که در صدر و ذیل این نامه، دستخطی وجود دارد که در آن گیرنده اعلام می کند عنوان نامه از مشاور قوه قضائیه به استاندار سابق کردستان تغییر کند، ضمن اینکه این نکته نیز اضافه شود «این موسسه معمولاً هدیه خود را به روسای جمهور کشور تقدیم می کند و به پاس خدمات ارزشمند شما در استان کردستان» و من با واسطه از آقای رحیمی سوال کردم تقاضای تصحیح متن نامه دستخط خود وی است که وی جوابی نداد.»(سایت خبری الف، 15 شهریور 88)

مدیریت رحیمی؛به احمدی نژاد رای داده اید ،پول بیشتر می گیرید

نادران همچنین در این تذکر با اشاره به اظهارات رحیمی در یکی از روستاهای کشور گفت: آقای رحیمی در یکی از استان ها حضور یافته و گفته چون نرخ رای استان شما به آقای رئیس جمهور بیشتر است برای شما امتیازات مالی قائل می شویم. این نماینده اصولگرا چندی پیش نیز معاون اول رئیس جمهور را یک مفسد مالی همچون شهرام جزایری خوانده و گفته بود چنین کسی نمی تواند پرچم دار مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد. (خبرگزاری ایلنا، 10 آبان 88)

نماينده اصولگراي مجلس با اشاره به اظهارات احمدی نژاد در زمان استيضاح علي کردان وزير سابق کشور مبني بر رسيدگي به مدارک تحصيلي مسوولان گفت؛ براي ما نيز به عنوان نمايندگان مردم بايد روشن شود اين آقايان دکترا دارند يا خير؟ اگر دارند مساله منتفي شود و اگر ندارند مسوولان اجرايي بايد نسبت به اين مسائل جدي تر برخورد کنند.

نادران آنگاه با اشاره به اظهارات رحيمي در يکي از روستاهاي کشور خاطرنشان کرد؛ آقاي احمدي نژاد هنگام معرفي وزرا در مجلس اعلام کرد در انتخاب وزرا ظرفيت ها، صلاحيت هاي فردي و کارآمدي آنها را سنجيده است و کاري به اين موضوع ندارد که آنها در انتخابات به چه کسي راي داده اند اما آقاي رحيمي در يکي از استان ها حضور يافته و گفته چون نرخ راي استان شما به آقاي رئيس دولت بيشتر است براي شما امتيازات مالي قائل مي شويم. سوال اين است که آيا اگر استاني به آقاي احمدي نژاد راي نداده باشد بايد مورد تنبيه قرار گيرد؟

نادران سپس از هيات رئيسه مجلس خواست اين موضوع را رسيدگي و نتيجه آن را در صحن علني مجلس اعلام کنند. محمدحسن ابوترابي فرد نايب رئيس اول مجلس که رياست جلسه علني را بر عهده داشت نيز در پاسخ به اين تذکر گفت؛ حتماً هر دو مورد را بررسي و گزارش آن را تقديم خواهيم کرد. البته اينک قبل از آنکه پيگيري ها و بررسي هاي مجلس به نتيجه برسد و گزارش آن ارائه شود، «محمدرضا رحيمي» ارتقاي رتبه پيدا کرده و به سمت معاونت اولي رئيس دولت دهم رسيده است.

حلقه فساد خیابان فاطمی؛ منشا پول های فساد کجاست؟

اما در 16اسفند ماه آیت الله صادق لاریجانی خبر از از شناسايي و دستگيري اعضاي يک باند بزرگ مفاسد اقتصادي در يکي از شرکت‌هاي دولتي داد. وی گفت : “«اين پرونده در مراحل اوليه دادرسي قرار دارد و به علت اينکه پرونده در مرحله رسيدگي مقدماتي است و مراحل نهايي طي‌نشده است، به لحاظ قانوني نام بردن از شرکت مورد اختلاس و اعلام اسامي افراد ممنوع است..»

نمایندگان مجلس به دنبال این خبر خواستار این شدند ریشه تمام این فساد های مالی کنده شود. دادستان تهران نیز در زمينه آخرين وضعيت رسيدگي به اتهام فساد اقتصادي يكي از مديران ارشد دولت اظهاراتی بيان داشت.

در چنین شرایطی در هفته گذشته یک بار دیگر نام الیاس نادران و محمدرضا رحیمی مقابل هم قرار گرفت.نادران در راهروهای مجلس گفته بود:رحیمی رئیس حلقه خیابان فاطمی است که در مورد منابع فاسد و توزیع آنها تصمیم‌گیری می‌کرد و تقریبا تمام اعضای این حلقه به جز وی دستگیر شدند و اینکه کسی را به دلیل مسوولیت اجرایی مستثنا کنند نه عادلانه است و نه اقدام درستی است.

نادران با بیان اینکه جابر ابدالی، الیاس محمودی و مسعودی اعضای کمیته فاطمی هستند، تصریح کرد: در مورد اینکه گفته می‌شود رحیمی در توزیع پول‌ها نقش نداشته و چک‌ها را جابر ابدالی امضا می‌کرده است هم باید گفت حساب و چک‌ها از جابر ابدالی است اما خط موجود در چک‌ها مربوط به فرد دیگری است و مشخص کردن اینکه خط متعلق به چه کسی است کار سختی نیست و مهم‌تر از توزیع پول منشاء فاسدی است که پول‌ها از آن تامین شده و رحیمی باید نسبت به آن به مردم و دستگاه قضایی پاسخ دهد.

وی کرد:دستگاه قضایی باید به وظایف خود عمل کند و راس حلقه فاطمی را دستگیر کرده و مبارزه با مفاسد اقتصادی جنبه جدی و واقعی بگیرد والا ضعیف‌کشی می‌شود.

شکایت دولت از نادران به دلیل افشاگری علیه رحیمی

پیرو این افشاگری معاون حقوقی دولت از نادران شکایت کرد.اما یکی از اعضای هیات رییسه مجلس در حمایت از نادران گفت که اظهارات او بر اساس مدارک و اسناد است.

محمود احمدی نژاد که در مناظره تلویزیونی و در جریان انتخابات به مردم وعده افشای اسامی مفسدان دانه درشت اقتصادی را داده است اکنون در برابر میلیون ها چشم ناظر قرار دارد که چگونه با حلقه نزدیک یاران خود که به اتهام رهبری فساد اقتصادی متهم شده اند برخورد و سرانجام این پرونده را به کجا می رساند.

باید منتظر ماند و دید همچنان که احمدی نژاد علی رغم پافشاری مجلس هشتم برای برکناری علی کردان به دلیل ارائه مدرک دکترای جعلی به دفاع از وزیر کشور خود پرداخت و در اقدامی بی سابقه و به نشانه اعتراض در جلسه استیضاح او حاضر نشد و حتی از او به عنوان یک بسیجی تقدیر کرد به حمایت از رحیمی خواهد پرداخت و یا به انتقادات و اتهامات وارد شده به او رسیدگی خواهد شد.

و سوال اساسی تر اینکه آقای احمدی نژاد دست به جیب خواهد شد تا لیست مفسدان را در آورد و آنان را رسوا کند یا اینکه هر چهار سال یکبار به چنین وعده ای نیاز است؟ و باز هم از آن مهمتر آنکه آیا نماینده ی آقای احمدی نژاد درانتخابات بعدی می تواند وعده ی بیرون آوردن نام مفسدان اقتصادی را از جیب خود بدهد؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

28 پاسخ به “از سفره های سرشار از پول نفت تا منشا پول های فاسد حلقه فاطمی”

 1. ناشناس گفت:

  pole in mardome badbakht ro sarfe chi mikonan bad miyan chi migan khoda azaton nagzare …………………mage in mardom che gonahi kardan ke bayad in balaha sareshopn biyad.

 2. مجید سبز گفت:

  هر دم از این باغ …… می رسد

 3. رامینی گفت:

  مملکت مارو باش به اصطلاح جمهوریه اسلامیه….

 4. mostafa گفت:

  احمدی نژاد… با شعار افشای نام مفسدان اقتصادی به دنبال رای بود

 5. جرس گفت:

  سلام ملت سبز ایران
  گرچه بعید است که با افشاگریهای بسیار تکانده تر از این نیز این خود بخواب زنندگان بیدار شوند اما امید داریم حداقل در خلوت خود به این فکر کنند که حماقت هم اندازه ای دارد و دفاع از این دولت تا کجا؟؟!!!!!

 6. حسن گفت:

  آقای احمدی نژاد,شما با این کارهاتون و با این دوستان عزیزتون آبروی بسیج و بسیجی رو بردین
  واقعا که
  تا چند وقت دیگه هر جا اسمی از بسیج بیاد مردم به یاد …. میافتند.
  دستتون درد نکنه

 7. ali گفت:

  سلام خسته نباشید درجیب احمدی نژاد عالی جنابان پابرهنه صدهاملیاردی دکترای افتخاری از امریکا گرفته بودندکه همه می بینمشون اما
  نمی دانم درمقابل چه خدمتی بزرگ نمی دانم اگرشمامی دانیدبماهم بگویید

 8. بهمن گفت:

  اینا که میخواستند نفت را به سفره مردم بیاورند
  سفره مردم اینطور که تاکنون نشان داده شده است جیب این آقایان است
  و ما عوام این را نمی دانستیم

 9. پدرام گفت:

  وا اسفا . کم نیست این مصیبت ها عزیز، و البته این قصه سردراز دارد. کو تا گند گنده گنده هاش در بیاد.
  و خاک مرگی که به این مردم پاشیده شده است………. وا اسفا

 10. بنام خدای خمینی(س)
  قبل از انتخابات بخاطر دروغ پردازیهای فروان و بی حدو حصر وبلاگها و سایتهای حامی آقای احمدی نژاد بخصوص در قلب واقعیات دهه شصت(همچون برنامه طنز شاخص)از جمله سایتهای رجاء نیوز، انصار نیوز و…تصمیم به نوشتن جزوه 44 صفحه ای در نقد ایجاد و بسط و گسترش خط فکری امام(س) و نقش بی نظیر سید بزرگوار در شکل گیری این خط و حمایت قاطعانه امام(س) از فرزند برومندش یعنی میرحسین امام(س) و پخش آن در ستادها و..حامیان این سید بزرگوار کردم!برای یادآوری برخی مسائل گذشته از جمله مسائل مربوط به آقای مشایی به خبری برخوردم که خیلی عجیب بود و آن این بود که در زمانی که آقای احمدی نژآد بهمراه مشایی در شهرداری مشغول بودند 25 از تن از بچه های حزب الهی شهرداری به احمدی نژاد نسبت به حجتیه بودن این شخص هشدار میدهند و چون با عدم ترتیب اثر آقای احمدی نزاد در عزل مشایی روبرو میشوند دست جمعی با هم استعفا میدهند! هم اینکه با توجه به عملکرد این گروه که کاملا ماهیت ضد امامی دارو دسته اینها مشخص شده، بنده بجد معتقدم سخنان مشایی در خصوص پیامبران الهی و….کاملا برنامه ریزی شده و از سوی طیف حجتیه ایشان است و اینها تا ریشه افکار امام(س) را که مصداق آن میرحسین امام(س) است را نزنند دست بر نخواهند داشت!! غافل از آنکه «چراغی که ایزد بر فروزد هر آنکس پف کند ریشه اش بسوزد»!!

 11. اميد سبز گفت:

  ميبينم چرا قوانين اقتصاد ديگه جواب نمي ده
  اخه تورم و اشتغال هم جهت همند
  تورم كم شه اشتغالم كم مي شه
  تورم بالا بره ،نشانه بالا رفتن اشتغال تو جامعه، ولي كلا اصول اصلي اقتصاد هم تو اين دولت وارونه اند،الان مي شه به اين اصل ٢ تا تبصره اضافه كرد:
  ١-افراد مفسد،و دزد در مديران جامعه نباشند
  ٢-مديران ارشد كشور دروغ نگويند و اگه مدارك تحصيلي شان جعلي است بدونند كه مردم گناه دارند ،مقامي رو نگيرند كه لايقش نيستند
  هزاران بار يا حسين
  هزاران بار مير حسين

 12. سبز 89 گفت:

  لطفا راجب این افراد بیشتر توضیح بدین وبگین چکاره بودن ویا هستن برای شناخت بیشتر مردم جابر ابدالی، الیاس محمودی و مسعودی

 13. سینا گفت:

  با علم کردن این موارد می خوان توجه مردمو از مفسدای گنده تر پرت کنن! آب از سرچشمه گل آلود است

 14. سيد حامد سبز گفت:

  چي ميشه گفت
  نميدونم چرا تمام كسايي كه تو دولت احمدي نژاد بودن يه جورايي مشكوكن
  يكي كردان با مدرك جعلي (البته الان فقط ميتونم براش طلب مغفرت كنم چون دستش از دنيا كوتاهه)
  يكي محصولي با پرونده گم شده اختلاس ميلياردي
  يكي مشايي كه دوست مردم اسراييله و مديريت حضرت نوح(ع) رو قبول نداره و معتقد حضرت عيسي عروج نكرده بلكه كشته شده و هزار تا عقيده … ديگه
  يكي هم رحيمي با اين اوضاعش
  از همون اول كه اين اقا رو جاي مشايي گذاشت ميشد فهميد هدفش فقط دهن كجي به ملته
  مثل دهن كجي به دانشجوها به خاطر انتخاب كامران دانشجو به عنوان وزير علوم كه خوب ميدونست به خاطر اون شب زجر اور چقد دانشجوها باهاش مشكل دارن
  واقعا متاسفم

 15. رای گفت:

  الیاس محمودی که زمانی رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه بود ……….

 16. اکنون شعار مبارزه با فساد اقتصادی از طرف دولت دهم تبدیل مضحکه اجتماعی شده است.

 17. ناشناس گفت:

  جالبه هر چی … جمعشون تو اين دولت جمعه ، با هم که همزيستی خوبی دارن !!!!!!!!!!!!!!! البته که به قول دوستمون آب از سرچشمه آلوده است !!!!!

 18. یک سبز گفت:

  قابل توجه هموطنان خوش باور که احمدی نژاد و تیم ا ش را مخلص و نوکر مردم و از جنس مردم میدانستند و بدون کمی تعمق در گفته های طرف مقابل در دام حمایت انچنانی از ایشان بر امدند و این بهای سنگین را بر کشور وارد اوردند : جوان های به خون خفته – زندانهای انباشته از روشنفکران و هنرمندان… ترویج دروغ وافترا و وعده های سر خرمن – بیت المال به غارت رفته – تفرقه واختلاف میان احاد جامعه و الی ماشاالله . ایا ارزش ای همه هزینه داشت .
  باید منتظر روزی باشیم که مدرک اقای دانشجو هم مورد ارزیابی قرار گیرد!

 19. سبز گفت:

  دزد خودشانند و برای تبرئه خود به دیگران تهمت دزدی میزدند.

 20. سبز گفت:

  قدر این ۳ نماینده حقیقتا اصولگرا و شجاع رو هم بدونیم. خیلی ها محافظه کارند و خیلی ها گمراه و غافل و فریب خورده اند. به امید بیداری و آگاهی همه مردم.

 21. حسین گفت:

  گرچه من خودم به دکتر احمدی نژاد رای دادم، ولی با اقداماتی مثل انتخاب و اصرار بر حضور مشایی و یا رحیمی شدیدا مخالفم. در عین حال بعضی افراد هم سعی می کنن از مشکلات موجود در دولت نهایت استفاده رو بکنن و مشکل موجود رو تا جایی که ظرفیت داره، چند برابر بزرگ می کنن. به هر حال نمی شه از خدمات عظیم احمدی نژاد در این چند سال گذشت. اگرچه طرفداران جنبش سبز دوست ندارند این پیشرفت ها و اقدامات رو ببینند، ولی به هر حال هر آدم منصفی که چشماشو باز کنه، می تونه این خدمات رو ببینه.

  از طرفی هم بنده شدیدا با برخی اظهارات دوستان سبز مخالفم. این که کسی عنوان رزمنده دفاع مقدس برای خودش انتخاب کنه و نظرشو با بنام خدای خمینی (س)!!! شروع کنه و تو متنش چند جا نام امام خمینی رو با (س) بیاره(!) دلیل بر حقانیتش نمی شه که!!! ضمنا یه رزمنده واقعی هیچ وقت برای اثبات حرفاش از رزمنده بودنش مایه نمی زاره. میر حسین امام (س) هم عبارت جالبیه. ما که نفهمیدیم منظور از میر حسین امام (س) چیه، شما اگه فهمیدین به ما هم بگین…

  ادعاها و عبارت های جالب دیگه ای هم در میان صحبت های دوستان دیده می شه، مثل جوان های به خون خفته، زندانهای انباشته از روشنفکران و هنرمندان، بیت المال به غارت رفته و … .( این دوستمون مثل اینکه دیگه خیلی جو گرفتتش!!)
  یا اینکه حالا که مشایی چهار تا، نه، ده تا حرف چرت و پرت گفته، حالا بیایم چند تا چیز دیگه هم بهش بچسبونیم که مثلا یارو حجتیه ست…

 22. توانا گفت:

  واقعا چگونه مي توان معماي حمايتهاي بي دريغ و همه جانبه و افراطي حاكميت از احمدي نژاد را حل كرد؟

  حاكميت نظر خود را به احمدي نژاد نزديكتر از ديگران مي داند ولي وقتي در ادبيات و عملكرد احمدي نژاد و ادبيات و عملكرد حاكميت دقت مي كنيم مي بينيم كه با يكديگر تفاوتهاي فاحشي دارند.

  احمدي نژاد مهره چه كسي است؟

  ايشان بعداز اينكه امسال سال مضاعف و كار مضاعف توسط حاكميت ناميده شد به مردم گفت كه اگر هر نوزادي در كشور به دنيا بيايد يك ميليون تومان براي او پس انداز مي كند و …. به نظرم احمدي نژاد با اين كار خود خواست به حاكميت بگويد كه با اين كار انعقاد نطفه در رحم زنان و زاد و ولد و توليد مثل را در كشور مضاعف خواهد كرد و الا اين تصميم تأثير آنچناني در توان مالي يك جوان بيست ساله در بيست سال بعد ندارد.

  احمدي نژاد تصميمات مخالف نظر حاكميت بسيار گرفته است.از جمله شتابزدگي ، انتخاب مشايي ، حضور بانوان در ورزشگاهها ، انتخاب رحيمي ، نفي نامزدهاي ديگر در زمان تبليغات انتخابات به جاي اثبات خود، دوست بودن با مردم اسرائيل ، اجرا نكردن قانون بودجه ، ادغام سازمان حج و زيارت با گردشگري ، فراهم كردن زمينه تهمت زدن به هاشمي و ناطق نوري نشان دهنده آن است كه احمدي نژاد با حاكميت ميانه چندان خوبي ندارد و همانطور كه مهندس موسوي پيش بيني مي كرد كشور به سمت ديكتاتوري پيش مي رود.

  به نظر من در زماني كه حاكميت يك دست شده بود و فرصت خدمت رساني به مردم فراهم شده بود اقدامات احمدي نژاد كشور را به بحران كشاند و وضعيت امنيتي و بگير و ببند را در كشور حاكم كرد.

  با تمام اين اوصاف واقعا چرا حاكميت از احمدي نژاد حمايت هاي خارج از دأب خود مي كند؟
  اينكه دأب حاكميت حمايت از رؤساي جمهوري است كه توسط مردم انتخاب مي شوند شايد سخن درستي باشد ولي اينكه چرا اين حمايت از حد خود خارج شده است و عليرغم اشكالات و ايرادات جدي بر احمدي نژاد در نحوه اداره كشور هيچگونه گلايه اي از او نمي شود تا مبادا تضعيف شود جاي تأمل دارد؟

  چرا حاكميت اينگونه افراطي از احمدي نژاد حمايت مي كند؟

  احمدي نژاد مگر چه ويژگي اي دارد؟

  به نظرم حاكميت فهميده است كه رو دست خورده است و احمدي نژاد آن كسي نبوده است كه براي مقاصدي كه مي خواسته از او به عنوان ابزار استفاده كند ولي اعتراف بر اين رو دست خوردن براي حاكميت دشوار است و روزبروز هم بر حمايت هاي خود پافشاري مي كند و مهمتر آنكه احمدي نژاد هم براين واقف است و كمر همت بسته است كه حاكميت را با خود همسو كند.

  با عقل جور در نمي آيد كه احمدي نژاد اين همه خرابكاري كند و مورد حمايت افراطي و بي دريغ حاكميتي قرار گيرد كه فاصله زيادي با ادبيات و عملكرد احمدي نژاد دارد.

 23. ناشناس گفت:

  زین پس به جای واژه “سفره مردم” واژه وزین “جیب بعضی ها” را به کار ببریم…

 24. چرا هيچ كس هيچ كاري نميكندتاكي قراره دنيا اينطوري باشه

 25. Atashe Zire Khakestar گفت:

  Dorood bar aghaye Naderan ba in efsha gari hazaran dorood

 26. kazem گفت:

  khoda lanat konad anhaee ke hagh va hoghooghe in mardome badbakht,bikar,gorosne va bi panah ro zire pa migozarand va be esme din hezaran jenayat mikonand…………………nang bar in afrad……….

 27. irani sabz گفت:

  aghaie naderane aziz ba kamale ehterami ke baraie shoma ghaielam ama az anjaii ke ba shoma ashnaii kamel daram bezodi az harfet kotah miaid

 28. بنام خدای خمینی(س)
  برادر عزیز حسین – 23 فرودین!
  اگر بنده، خودم رو به نام رزمنده دفاع مقدس معرفی کردم، به این خاطر بود که امثال جنابعالی بدونند که اطلاعاتی رو که در این کامنت گذاشته شده اطلاعات یک فرد کاملا مطلع و بیدار در دهه شصت و کسی است که در آن دهه با عناصر کاملا مشخص ضد امامی(س) درگیر بوده، نه شخصی که چون طیف عام جناح راست، هیچ چیز نمیدونه و براحتی جناح شما، سواری خودش رو، روی موج این جهل بزرگ انجام میده! و مهمتر از اون اینکه بدونید میرحسین به شدت مورد علاقه بچه های جنگ و بهترین شهدای ناب جنگ( از جمله دوستان شهید بنده و ستارگان بی نظیر 8 سال دفاع مقدس) بود!اگر میگیم میرحسین امام(س) این لقبی است امام سلام الله علیه برای سید بزرگوار میرحسین انتخاب کرد و لقبی است در اوج علاقه به ایشان از سوی حضرت امام(س)، همچون عدم قبول استعفا نامه این خدمت گذار واقعی مردم(میرحسین) از جانب پیر عارف ضمیر!اگر بگوییم مهمترین رکن ایجاد معنویت و اقتدار افکار امام(س) در بین اقشار مختلف مردم در دهه شصت میرحسین بود سخنی به گزاف نگفته ایم، موردی که بعد از رحلت آن یگانه دوران و به عزلت کشیده شدن سید بزرگوار موسوی در اثر تبدیل جامعه آرمانی دهه شصت به جامعه مصرفی بعد از آن، کاملا محو و نابود شد! البته برای شما نسل جوان «هرجی»نیست که امثال پناهیان بیایند و پی در پی همچون وب سایتهای حامی دولت و جناح حاکم، دروغ پشت دروغ، تهمت پشت تهمت، و…و قلب واقعیت دهه شصت و حمله هتاکانه به عقبه پرافتخار موسوی، برای حذف میرحسین بخورد شما بدهند!! سوال میکنم آیا جریان 99 نفر و بحث جنجالی خواستن پوزبند از امام(س) را میدانید؟ باز شدن باب احکام مولوی و ارشادی چه؟ آیا میدانید هنگام تنفیذ حکم ریاست جمهوری، رییس جمهور وقت چه گذشت و امام(س) به ایشان چه گفتند؟آیا میدانید امام(س) به اعتراض جمعی از به اصطلاح بزرگان جناح شما در برکناری میرحسین صریحا میفرمایند«شماها حتی توانایی اداره یک نانوایی را هم ندارید؟»!آیا شما میدانید مهمترین قصه سیاسی دهه شصت بعد از جنجال آفرینی منافیقن و بنی صدر بحث رو در رو قرار گرفتن این آقایان به اصطلاح ولایتمدار الان با امام(س) بر سر نماندن میرحسین بر مسند نخست وزیری بود که باعث برخورد بسیار گستاخانه جناح ولایتمدار جنابعالی با امام(س) شدو همین امر سبب تهدید بچه های جنگ و هشدار به جناج جنابعالی بود که در صورت تکرار برخورد با امام(س)، مجبور به کنار گذاشتن اسلحه و امدن به عقب برای روشن کردن تکلیف این به اصطلاح ولایتمداران حال حاضر بود؟ آیا میدانید میرحسین که به سبب نزدیکی نظراتش به حضرت امام(س) و زندگی بسیار ساده و بواقع خط امامی(س) وی مورد توجه و علاقه شدید بچه های جنگ بود، و از طرف درصد بسیار بالایی از جناح جنابعالی، بخاطر قطع کردن دست مشتی دلال اقتصادی توسط این سید، که اگر در دهه شصت یله و رها میشندند خون مردم مستضعف را، تو شیشه کرده بودند و معلوم نبود چه بر سر جنگ میامد، انواع و اقسام توهینها از جمله مارک مارکسیسم و کمونیسم بودن را، همانند الان را، بجان خریدند؟راستی برخورد امام(س) در قبال این تهمت سنگین از سوی این به معنای واقعی هجی کلمه«ا ص و ل گ ر ا ی ا ن» حال حاضر با اموسوی چه بود؟ بحث حجتیه که امام(س) به آقای خزعلی در باره نفوذ انها شدید هشدار میدهند برای چه طرح شده بود؟ بحث احکام مولوی ارشادی اشک بهترین شهدای جنگ را در آورد!!وضعیت برخورد این جناح و تقریبا به لیدری آقای خامنه ای با امام(س) در خصوص برکناری مبرحسین به قدری واضح است که ظاهرا روزنامه کیهان بعد از مناظره آقای احمدی نژاد با میرحسین(که بقول روزنامه الوطن عربستان مناظره یک ضد امامی(س) یعنی احمدی نژاد با خط امامی(س) یعنی میرحسین، که البته کاملا اظهر من الشمس است!) مینوسید: مناظره احمدی نژاد با میرحسین، بغض فروخته رهبری در دهه شصت بود!!؟ در نمایشگاه مطبوعات(88) در غرفه مربوط به وب سایت تابناک، بر سر دروغ پردازیهایی منافقانه خبرگزاریهای رجاء نیوز و فارس در خصوص میرحسین موسوی و انتخابات، که حتی به صحیفه نور امام(س) هم رحم نکرده بودند، بین ما(یک خبرنگار و بنده) از یکطرف و یکی از طرفداران آقای احمدی نژاد، با سن و سال تقریبا میان سال (حدوا پنجاه و اندی سال) که نشان میداد فردی عادی نیست و تابناک را متهم به قضاوت یکطرفه کرده بود(تقریبا) بحث مفصلی در گرفت! بنده و این خبرنگار که جمعیتی نیز ما را احاطه کرده بودند بااشاره به دروغ پردازیهای وب سایتهای حامی دولت و بازگشایی پرونده دهه شصت به ایشان در حال اثبات خیانت این سایتهای خبری به امام(س) و انقلاب بودیم که رقیب بحث ما با اعتراف ضمنی به حقایق دهه شصت و نزدیکی نظرات امام(س) به میرحسین فرمودند : که مگر امام(س) از آسمان آمده و معصوم بودند، ایشان هم اشتباه کردند که از میرحسین حمایت کردند!!؟ خیلی برایم جالب بود چون اگر کسی حرفی در مورد اشتباهات احتمالی رهبری به میان می آورد و میگفت رهبری اشتباه کرد که از احمدی نژاد حمایت کرد، بلافاصله از سوی ایشان و همردیفان ایشان متهم به ضد ولایت فقیه و منافق و….. میگردند ولی امام(س) که حیات این ملت(از همه نظر) مرهون فداکاری و شجاعت و ایمان بی نظیر این شخصیت بی نظیر الهی است که مطمئنا بعد از اهل بیت مکرم نبی بزرگ اسلام «تایی» ندارد و همه ما(جهان اسلام – مستضعفین عالم) بلاشک مدیون ایشان هستیم، به ثمن بخس زیر سوال میرود!!؟ و گوینده متهم به هیچ چیز نمیشود! به سرعت ذهنم متوجه دهه شصت و جریان 99 نفر و در خواست پوزبند از امام(س) میگردد! بچه های جنگ آنچنان از گستاخی آقایان برآشفته شده بودند که اتحاد با این قوم یاجوج و ماجوج را از محالات میداسنتد که حتی کسان دیگر سعی در آرام کردن آنها بر آمده بودند و توصیه به وحدت میکردند(هرگز فراموش نمیکنم، هرگز!) رنجنامه های امام(س) که گاه و بیگاه از صدا پخش میشد نشان از فشار بیش از حد این قوم در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، و فقهی بر روی آن یگانه دوران داشت! عجب روزگاری است، عجب! الله اکبر از این همه نفاق! درست است برادر عزیرم، این مقصر بچه های جنگ بودند که اگر چه از گستاخی آقایان با امام(س) بسیار خشمگین و اشکبار شدند ولی ظاهرا میبایست با این افراد عملی از جنس خودشان انجام میدادند تا حد خود را بدانند! فکر مکینم هر چند به زعم ما دیر نیست زمانی که همچون زمان طاغوت بهمراه داشتن هرگونه دستخط، نوار(اینبار حتما سی دی)، کتاب، از امام سلام الله جرم محسوب و زندان برای آن بریده گردد! وقتی جریان حاکم از رحلت جانگداز امام(س) بعنوان«مرگ خمینی»(نعوذ بالله) و آغاز عصر دیگری نام میبرد، وقتی بارها میشنویم که خمینی مرد و عصرش پایان یافت، خمینی فوت کرد و یا مصباح = امام است + 10 و یا آقای پناهیان میفرمایند که ما به 20 سال قبل هم بر نمیگردیم( بیست سال قبل اندیشه چه کسی بر کشور حکومت میکرد!؟) باید هم انتظار این زمان را داشت! وقتی توسط آقایان صحیفه نور به ثمن بخس دست برده میشود، و مثل آب خوردن صحیفه جدید کشف و رونمایی میشود، هرعمل خلاف شرعی از اینان انتظار میرود! اما برای شما هرجی نسیت و هرجی هست! هرجی نسیت، چون این از اقتضای سن شما و قلب واقیعت و بمباران دروغ از سوی جناح شما بر سر شماست! چه نیکو گفت آقای انصاری : که اینان دروغ میگویند به اندازه برج میلاد!! ولی بنده میگویم دروغ می گویند به اندازه قله اورست، که در این راه اکیپی هستند دست نیافتنی!؟ باور بفرمایدد دارای شجاعت بس بی نظیری هستند، چرا؟ واقعا چه کسی با آخرت خود اینگونه بازی میکند که اینان میکنند!؟ و اما هرجی هست برای شما!سوال میکنم آگه در آخرت از شمایی که دعوای ایمان دارید بپرسند در اتفاقات سال 88 که یکی از مهمترین انها قلب واقیعیات دهه شصت هست چقدر تحقیق کردید چه دارید بگویید!؟