سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آيت‌الله صادق لاريجاني:قوه قضاييه در رسيدگي به متهمان اقتصادي از هيچ تهديد و ارعا...

آيت‌الله صادق لاريجاني:قوه قضاييه در رسيدگي به متهمان اقتصادي از هيچ تهديد و ارعابي خوف ندارد

چکیده :طرح برخي اتهامات در تريبون‌هاي عمومي و رسانه‌ها اخلاقاً و شرعاً نادرست و خلاف قانون بوده و جرم تلقي مي‌شود/قوه قضاييه هرگز تحت تأثير جريانات خاص سياسي واقع...


کلمه:رييس قوه قضاييه با تاكيد براينكه دستگاه قضايي در رسيدگي به پرونده‌هاي اقتصادي از هيچ تهديد و ارعابي خوف ندارد،تاكيد كرد: برخي جريانات سياسي تلاش مي‌کنند قوه قضاييه را تحت تأثير قرار دهند ولي قوه قضاييه فارغ از هر نوع تأثيري به وظايف قانوني خود عمل خواهد کرد.

به گزارش ايلنا، آيت لله آملي لاريجاني در جلسه امروز مسوولان عالي قضايي مبارزه با مفاسد اقتصادي را وظيفه همه دستگاههاي مؤثر کشور دانست و افزود: قوه قضاييه در مسير مبارزه با مفاسد اقتصادي بايد از حمايت قانوني و مسئولانه همه قواي کشور بهره‌مند باشد.

رييس قوه قضاييه سخنان مقام معظم رهبري در ديدار جمعي از مسئولان عالي نظام و تأکيدات معظم‌له براي هماهنگي مسئولان و رؤساي قوا را بسيار ارزشمند و راهگشا دانسته و افزود: انجام برنامه‌هاي کلان خصوصاً برنامه پنجم توسعه با وحدت و هماهنگي همه مسئولان امکان‌پذير است و لازم است با هماهنگي و همدلي بيشتر برنامه پنجم توسعه به بهترين وجه اجرايي شود.

وي با تشکر از اعلام حمايت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در حمايت از قوه قضاييه در مبارزه با مفاسد اقتصادي و تعقيب متهمان اظهار داشت: قوه قضاييه تعقيب متهمين به فساد اقتصادي را وظيفه ذاتي خود دانسته و در اين زمينه از هيچ تهديد و ارعابي نيز خوف ندارد.

آيت الله لاريجاني با اشاره به اينکه طرح جزئيات برخي پرونده‌هاي مهم مفاسد اقتصادي بايد مطابق قانون و مقررات باشد، افزود: طرح برخي اتهامات در تريبون‌هاي عمومي و رسانه‌ها اخلاقاً و شرعاً نادرست و خلاف قانون بوده و جرم تلقي مي‌شود.

رئيس قوه قضاييه آحاد جامعه خصوصاً افراد تأثيرگذار را به کسب بصيرت سفارش كرد تا در موضع‌گيري‌هاي سياسي خود خداي ناکرده به وسيله‌اي براي رسيدن به اهداف خاص جريانات سياسي تبديل نشوند و افزود: به تمامي عزيزان و دلسوزان اطمينان مي‌دهم قوه قضاييه در رسيدگي به همه پرونده‌ها خصوصاً پرونده‌هاي مهم با در نظر گرفتن سياست کلي نظام برخورد قانوني مي‌کند و هرگز تحت تأثير جريانات خاص سياسي واقع نمي‌شود.

آيت الله آملي لاريجاني با تأکيد بر اينکه قوه قضاييه پرچمدار مبارزه با مفاسد اقتصادي است، اظهار داشت‌: برخي جريانات سياسي تلاش مي‌کنند قوه قضاييه را تحت تأثير قرار دهند ولي قوه قضاييه فارغ از هر نوع تأثيري به وظايف قانوني خود عمل خواهد کرد.

اين گزارش حاکي است در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي کشور که با حضور تعدادي از قضات برجسته ديوان عالي کشور ادامه يافت پيرامون چگونگي نظارت ديوان عالي کشور بر محاکم (موضوع اصل 161 قانون اساسي) بحث و بررسي صورت گرفت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “آيت‌الله صادق لاريجاني:قوه قضاييه در رسيدگي به متهمان اقتصادي از هيچ تهديد و ارعابي خوف ندارد”

 1. علی گفت:

  قوه قضاییه در رسیدگی به متهمان اقتصادی از هیچ تهدید و ارعابی خوف ندارد البته جز باند فاسد حلقه …!

 2. irani sabz گفت:

  raje be jorme mardomo eslah talabavo moharebavo ina mishe harf zad ama rajebe afrade khas na na na
  khodaia khafe shodim az in hame azadie aghaian

 3. ناشناس گفت:

  اقای لاریجانی راستی کار اقای مرتضوی به کجا انجامید ؟؟؟بلاخره معلوم شد که در مسئله کهریزک مقصر بوده ؟؟ اگه بوده چرا خبری از محاکمه نیست ؟؟؟ ترا به خدا نگذارید مجرمان از دست قانون در برند ما منتظریم

 4. سيد حامد سبز گفت:

  ببخشيد من يه سوال در مورد پست قبليتون داشتم
  چرا نوشتيد “در حال حاضر امکان ارسال نظرات موجود نیست”
  گفتم شايد پستتون مشكلي داشته باشه
  ———————————————————-
  ازادي انديشه
  بي موسوي نميشه

 5. خط امامی گفت:

  دوست ناشناسمون راست می گن
  کاش آقای لاریجانی در مورد مرتضوی هم چیزی می گفتند.

 6. ناشناس گفت:

  مسئله، مسئله قسم حضرت عباس و دم خروسه.