سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بررسی طرح مربوط به برگزاري همزمان انتخابات در مجمع تشخيص مصلحت...

بررسی طرح مربوط به برگزاري همزمان انتخابات در مجمع تشخيص مصلحت

چکیده :امسال هم سال همدلي ، همكاري و برادري است كه اميدواريم همه اقشار جامعه ، فعالان سياسي ، احزاب مختلف و همچنين دولتمردان كشور بر اين اساس با هم كار كنند و به پيشرفت كشور و حل مشكلات مردم شتاب بيشتري...


کلمه: دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام از بررسي طرح مربوط به برگزاري همزمان انتخابات‌ در سياست‌هاي كلي انتخابات در اين مجمع خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، محسن رضايي در پايان اولين نشست مجمع تشخيص مصلحت نظام در سال 89 گفت:اولين بحث در رابطه با سياست‌هاي كلي انتخابات بود كه امروز در جلسه مجمع مطرح شد، مربوط به همزماني برگزاري انتخابات در كشور بود تا به جاي هر سال يك انتخابات، هر دو سال يك بار انتخابات در كشور برگزار شود؛ يعني انتخابات رياست جمهوري با شوراها و انتخابات مجلس شوراي اسلامي با مجلس خبرگان با هم برنامه‌ريزي شود.

با بيان اينكه مجمع تشخيص نسبت به موضع‌گيري جديد رئيس‌جمهور آمريكا عكس‌العمل نشان داد و آن را خلاف مقررات بين‌المللي و قوانين سازمان ملل اعلام كرد يادآور شد: اوباما و وزير دفاع آمريكا تحت عنوان سياست دفاعي جديد، در مورد مساله هسته‌اي موضع‌گيري‌هايي را انجام دادند كه به دليل ارتباط آن با ايران نظر مجمع اين است كه همه مسوولان ذي‌ربط عكس‌العمل نشان دهند و اين سخنان را در مجامع بين‌المللي پيگيري كنند.

وي افزود: اوباما و وزير دفاع آمريكا ادعا كردند كه در كنترل تسليحاتي برنامه‌اي دارند و در زمينه عكس‌العمل هسته‌اي نيز ايران و كره‌شمالي را مستثني كردند كه از نظر قانون بين‌المللي صحيح نيست زيرا ما تمام ضوابط بين‌المللي را رعايت كرده‌ايم و از سوي ديگر تمام كشورهاي عضو ان‌پي‌تي موظف هستند از عضو ديگر در برابر تهديدات دفاع كنند.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح كرد: كسي كه داراي سلاح هسته‌اي است اين سخنان خلاف مقررات را بيان مي‌كند البته ممكن است اوباما براي جنگ رواني اين حرف‌ها را زده باشد كه همين هم قابل پيگيري است زيرا براي جنگ رواني هر حرفي را نمي‌توان زد و جاي تعجب دارد اوباما كه پرچم صلح برداشته بود اكنون پرچم جنگ به دوش گرفته است.

وي به رئيس‌جمهور آمريكا توصيه كرد: اگر همان حرف‌هاي ابتداي رياست‌جمهوري را عملي كند بهتر است زيرا گذشته‌هاي ايشان جز موفقيت‌هاي موقت چيزي به دست نياورده‌اند.

رضايي تاكيد كرد: اوباما اگر لقمه بزرگتر از عراق و افغانستان را انتخاب كند هيچ آدم عاقلي او را همراهي نمي‌كند زيرا ايران سرزمين شهيدان است كه وقتي آمريكا، شوروي و همه قدرت‌ها هم با يكديگر متحد بودند نتوانستند كاري كنند لذا از اوباما مي‌خواهيم اين حرف‌ها را نزند و مجمع تشخيص اين سخنان را محكوم كرد.

وي همچنين در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد برنامه‌هاي انديشيده شده جهت اجراي شعار امسال كه از سوي مقام معظم رهبري به عنوان همت مضاعف و كار مضاعف بيان شد، گفت: اين شعار بسيار حكيمانه بود زيرا در داخل و بيرون كشور دلايلي وجود دارد كه نشان مي‌دهد اين شعار به موقع مطرح شده است.

رضايي تاكيد كرد علي‌رغم زحمات 30 ساله در داخل كشور ميان انتظارات مردم و بهره‌مندي از زمان و محيط زندگي شكاف وجود دارد كه با همت و كار مضاعف مي‌توانيم آن را پر كنيم در خارج نيز غرب و آمريكا از براندازي جمهوري اسلامي نااميد شدند و مي‌خواهند جلوي پيشرفت را بگيرند كه با كار و تلاش مضاعف مي‌توانيم جلوي ديوارهاي مقابل پيشرفت ملت را بگيريم كه اين نااميدسازي بدون جهش در حوزه‌هاي مختلف كه در چشم‌انداز ايران 1404 كه به آن اشاره شده است، ممكن نيست.

رضايي در بخش ديگري از سخنان خود گفت:سال گذشته سال تاكيد بر آرامش ، وحدت و قانون‌گرايي بود و خوشا به حال كساني كه بر اين اساس عمل كردند و راه تفرقه و اغتشاش و بي‌قانوني را طي نكردند.

دبير مجمع تشخيص مصلحت تاكيد كرد : امسال هم سال همدلي ، همكاري و برادري است كه اميدواريم همه اقشار جامعه ، فعالان سياسي ، احزاب مختلف و همچنين دولتمردان كشور بر اين اساس با هم كار كنند و به پيشرفت كشور و حل مشكلات مردم شتاب بيشتري بخشند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “بررسی طرح مربوط به برگزاري همزمان انتخابات در مجمع تشخيص مصلحت”

 1. داوود گفت:

  هر 50 سال یک انتخابات چطوره؟ نتیجه که به حال مردم فرق نمی کند؛ چه هر سال 50 تا انتخابات برگزار کنید و چه هر 50 سال یک انتخابات! وقتی با شعبده بازی های ناشیانه می خواهید گزینه مورد نظر خودتان را از صندوق در بیاورید بهتر است اصلاً انتخابات برگزار نکنید!!! شما که بدتان نمیاد، قانون اساسی هم که بهتون اجازه داده (البته با تفسیرهای خنده دار و مضحک شما)؛ پس چرا اجرا نمی کنید؟

 2. سپهر گفت:

  حتی اگر احتمال کوچکترین تقلبی(حتی یک رای) وجود داشته باشد شرکت در انتخاب یک اشتباه بزرگ است چون شرایط که عوض نمی شود هیچ هزاران مصیبت هم بر جامعه می بارد، البته از دفعه قبل که شرکت کردم پشیمان نیستم چون باعث آگاهیم شد و البته چهره گرگها را هم نمایان کرد. بعد از انتخابات به یکی از شهرستانها سفر کردم راننده که فردی روستایی بود صحبت از پرداخت پول چند روز قبل از انتخابات می کرد و البته گله مند بود که چرا به او پنجاه هزار تومان داده اند و به چند نفر دیگر در روستا هشتاد هزار تومان و صد هزار تومان داده بودند ، میگفت که فقط خودش 10 رای به اسم نامزد “پیروز” به صندوق ریخته و هر بار با وایتکس انگشتش را پاک کرده. از شده عصبانیت نتوانستم جلوی خودم را بگیرم و به او گفتم میدانی چه تعداد جوان در تهران به خاطر تقلب کشته شدند؟ البته معتقدم تقلب واقعی در انتخابات بسیار گسترده تر بوده است و گرنه چطور رای اقای محسن رضایی ظرف یک ساعت شروع به کم شدن کرد؟!!

 3. توانا گفت:

  به نظر مي رسد هركسي هر سال را يك جوري نامگذاري مي كند؟

  آقاي رضايي مي گويند سال گذشته “سال تاکید بر آرامش ، وحدت و قانون‌گرایی” و امسال “سال همدلی ، همکاری و برادری است”.

  از طرفي مي گويند “شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان همت مضاعف و کار مضاعف بیان شد، گفت: این شعار بسیار حکیمانه بود”

  بالاخره اگر ايشان نامگذاري امسال به سال همت مضاعف و كار مضاعف را قبول دارند خوبست از القاب ديگر براي امسال استفاده نكنند.

  و يا اگر بايد به صورت كليشه اي بايد از نامگذاري انجام شده از سوي حاكميت دفاع كنند حرف ديگري است.

 4. رضا ( اهوازی) گفت:

  فکر کنم میخوان انتخابات 11 ام امسال ( شورای شهر) رو با این طرحشون عقب بندازن

 5. Utopia گفت:

  گربه رو تو سوراخ راه نمی دادن،جارو به دمبش می بست.
  مگه کسی می خود دوباره رای بده؟؟

 6. علی گفت:

  حکومتی که خود را متکی به آرای مردم معرفی میکرد، ببین چگونه انتخابات را برای خود یک کابوس می بیند!
  فکر می کنید تا کی و کجا این روند ادامه داشته باشد؟ آیا صبح نزدیک نیست؟

 7. ناشناس گفت:

  آقاي رضايي بهتره كلاه خود را كمي بالاتر بگذارند. واقعا چي فكر مي كنند؟ حداقل به رأي حاميان خودش يك جو اهميت بدهند.

 8. علی گفت:

  در این مملکت پای صندوق رای کسی به حقش نمی رسد تنها راه احقاق حق و پایان دادن به ظلم، ادامه مبازات و افشای ماهیت ظالمانه سیستم است. البته با همبستگی هوشیارانه و پیروی از رهبری سید بزرگ میر حسین موسوی و نه خارج نشینان طراح اسب تاوا!

 9. ناشناس گفت:

  انتصابات که دیگه شورا و تصمیم گیری ندارد
  ما میدانیم چه کسی خون هموطنان مسلمان شیعه ی دوازده امامی ولایت مدار مسجدی را ریخته و ….
  اگر میتوانید مسئولیت بپزیر اگر نمیتوانید بروید کنار تا یکی دیگر به میدان بیاید
  منظورم از هموطنان مسلمان … اینست که ما از خیلی ها مسلمان تریم ولی از علی (ع) شیعه تر نیستیم