سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امام جمعه شميرانات:هر دولتی که در برابر الزامات قانونی ستیزه‌جویی کند اعتبار و اق...

امام جمعه شميرانات:هر دولتی که در برابر الزامات قانونی ستیزه‌جویی کند اعتبار و اقتدارش با سستی مواجه می‌شود

چکیده :هر دولتی که در برابر قوه مقننه و قضائیه به مقاومت بپردازد و در برابر الزامات قانونی ستیزه جویی کند با مدنیت و همسوئی با منافع و مصالح ملت زاویه دارد، اعتبار و اقتدارش با کاستی و سستی مواجه می‌شود و در حوزه دوستان و حامیان با ریزش و در حوزه مخالفان و منتقدان با رویش روبرو می...


کلمه:امام جمعه شميرانات تاكيد كرد:هر دولتی که در برابر الزامات قانونی ستیزه‌جویی کند اعتبار و اقتدارش با سستی مواجه می‌شود.

به گزارش ايلنا،حجت الاسلام محسن دعاگو در خطبه اول نماز جمعه شمیرانات با گراميداشت سالروز شهادت سپهبد صیاد شیرازی خطبه اول را به موضوع «آرمانهای هدف در شعار همت مضاعف و کار مضاعف» اختصاص داد و اظهار داشت:همت مضاعف، تصمیم‌گیری دقیق و سریع همراه با نشاط و توان و تلاش و غیرت و حمیت برای افزایش کارآیی، بهره‌وری، ارزش افزایی و تحقق شایسته آرمان‌های دینی و ملی است. در حوزه همت مضاعف باید به انگیزه‌های مدنی برای افزایش ویژگی‌های کیفی، بهره‌وری شایسته، تحقق چشم انداز بیست ساله، افزایش بهره‌وری و ارزش آفرینی در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی، علمی و فنی پرداخته شود.

وی افزود: در حوزه همت مضاعف باید تصمیم و توان همراه با شادابی و غیرت و حمیت ملی برای افزایش همسوئی و همگرائی دینی و ملی و تقویت وحدت و امنیت ملت وفادار به قانون اساسی مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزایش قدرت دفاع و بازدارندگی متناسب با نیاز امروزین جامعه اسلامی و تبدیل قانون‌گرائی و قانون مداری به فرهنگ عمومی و معیار ارزش سنجی و ارزش شناسی مبنای طرح و برنامه های حکومتی قرار گیرد.

عضو ارشد جامعه روحانيت مبارز قانون مداری و هماهنگی نهادهای حکومتی را نماد شفاف میثاق‌گرایی،راستی و خدمتگزاری و قانون ستیزی و قانون‌گریزی را نماد فریبکاری، میثاق‌شکنی و تقابل با منافع و مصالح ملی توصیف كرد و گفت: در نظامهای حکومتی، بهترین، زیباترین، شفافترین و مردمی‌ترین نماد صداقت و همسوئی با منافع و مصالح ملت، قانون‌گرایی و تسلیم نهادهای حکومتی در برابر قانون اساسی و موازین قانونی است. هر دولتی که در برابر قوه مقننه و قضائیه به مقاومت بپردازد و در برابر الزامات قانونی ستیزه جویی کند با مدنیت و همسوئی با منافع و مصالح ملت زاویه دارد، اعتبار و اقتدارش با کاستی و سستی مواجه می‌شود و در حوزه دوستان و حامیان با ریزش و در حوزه مخالفان و منتقدان با رویش روبرو می شود.

ناطق جمعه شمیرانات افزایش هماهنگی نهادها و ارگانهای حکومتی با موازین قانونی را از مصادیق بارز همت مضاعف نامید و گفت: دولت‌های وفادار، فداکار و خدمتگزار، تقویت همسوئی و هماهنگی با نهادهای مدنی و ملی در چهارچوب موازین قانونی را لازمه میثاق‌پذیری و خدمتگزاری می‌دانند، از ناهنجاری و افزایش کاستی می‌پرهیزند، با سنجیده‌گویی، راستی، راستگویی و گویش و کنش شایسته و مطابق با معیارهای دینی و شئون ملی بر اعتبار و اقتدارشان می‌افزایند و تقویت اعتبار و اقتدار ملی و بین‌المللی با راهبردها و روش‌های مناسب فرهنگی و سیاسی را در بسترها و عرصه‌های برنامه‌ریزی و سازماندهی اجرایی، اولویت می‌بخشند.

دعاگو کار مضاعف را افزایش شایسته کارآیی و اجتناب از سستی و سهل انگاری تحلیل كرد و گفت: کسانیکه کار مضاعف را افزایش ساعات حضور در محیط کار می‌دانند با نادانی و سهل انگاری از توان ملی می‌کاهند، با منافع و مصالح ملی به مقابله می‌ایستند و نوعاً با گستاخی حق و حقوق ناشی از کارآیی و توانایی را ادعا می‌کنند. کسانیکه از تعهد و وجدان کار برخوردار و به قانون اساسی و منافع و مصالح ملی وفادارند کار دقیق، سریع، با کیفیت، بهنگام و با استانداردها همگام را شاخصه‌های کار مضاعف می‌دانند و در قبال آنچه دریافت می‌کنند کارآیی خویش را معیار و عیار می‌شناسند.

خطیب جمعه شهرستان شمیرانات در خطبه دوم به تحلیل تحولات سیاسی روز تحت عنوان اهداف راهبردی در راهبرد تسلط غرب بر کشورهای اسلامی پرداخت و گفت: استکبار و ارتجاع غرب برای در اختیارگرفتن جامعه جهانی تسلط بر جهان اسلام را بعنوان راهبرد جهانی سازی برگزید و حکومت بر جهان اسلام را در قالب برنامه‌های تغییر، تضعیف، اصلاح و همسوئی با جامعه جهانی سازماندهی کرد. سکولاریزه سازی کشورهای اسلامی برای نابودی انگیزه‌های مقاوم در برابر مطامع استکباری، همسوسازی مواضع سیاسی جهان اسلام با استکبار غرب به ویژه در فلسطین، لبنان و دین‌زدایی از جامعه جهانی از اهداف راهبردی استکبار و ارتجاع غرب برای تسلط بر کشورهای اسلامی است.

وی ادامه داد: برای تضعیف وحدت و امنیت ملی، توان اقتصادی، دفاعی و علمی و فنی مسلمانان، غارت منابع اقتصادی جهان اسلام، جلوگیری از رشد علمی، فنی و اقتدار سیاسی و دفاعی مسلمانان، گسترش تروریسم در کشورهای اسلامی، درگیرسازی کشورهای اسلامی در اختلافات داخلی و جنگ‌های خانمان سوز جهان اسلامی، گسترش نفاق و تفرقه بین ایران و جهان اسلام از طریق جنگ شیعه و سنی، اختلافات مرزی و ارضی، القای تهدید بودن قدرت دفاعی ایران برای دیگر کشورهای اسلامی را برنامه‌ریزی کردند.

دعاگو حربه تهدید را کهنه، هویت باخته و بی‌تأثیر در معادلات سیاسی جامعه جهانی تحلیل نموده گفت: استکبار و ارتجاع غرب برای آسیب رسانی به امنیت ملی، تضعیف نظامهای سیاسی اجتماعی و تسلط بر کشورهای اسلامی، تهدید جهان اسلام و به ویژه ایران به استفاده از سلاح هسته‌ای و توان نظامی را برنامه‌ریزی و اجرایی کردند. حکومت آمریکا که از تأمین امنیت نیروهای آمریکایی و متحدانش در عراق، افغانستان و پایگاه نظامیان عاجز است و در تأمین امنیت پنتاگون و برج‌های دوقلو رسوایی به بار آورد مدعی تأمین امنیت جامعه جهانی است.

عضو شوراي سياستگذاري ائمه جمعه خاطرنشان كرد: رئیس جمهور آمریکا در شرایطی از تأمین امنیت جامعه جهانی سخن می‌گوید که با توطئه استکبار و ارتجاع غرب، تروریسم جهانی، جنگهای فرقه‌ای، ناامنی‌های اقتصادی، ناهنجاری‌های فرهنگی و نا آرامی و ناامنی در حوزه جهان اسلام بیداد می‌کند و جوامع بین‌المللی بی استثناء در همه عرصه‌ها و از همه جنبه‌ها از نقض‌کنندگان حقوق انسانی در سرزمین‌های اشغالی و عرصه‌های تجاوزگری متحدان کشورهای غربی حمایت می‌کنند.

امام جمعه شمیرانات اوباما را سیاستمدار شتاب‌زده، کم تجربه، گرفتار خودبزرگ بینی سیاسی و توهم اقتدار بلامنازع جهانی برای صهیونیست‌های افراطی و دشمنان رشد و پویایی توصیف كرد و تأکید کرد: امنیت جامعه جهانی یک مجموعه به هم پیوسته و غیرقابل تفکیک در معادلات سیاسی امنیتی است. رئیس جمهور آمریکا هرگز توان تضمین امنیت هیچ کشوری را ندارد، تهدید استکبار غرب نسبت به هر یک از کشورهای جهان، امنیت غرب را در مخاطره قرار می‌دهد، کشور متجاوز نخستین قربانی تجاوز می‌شود و جنگ افروزی و ناامن سازی جامعه جهانی بر اعتبار و اقتدار کشورهایی که در تصور اوباما منزوی هستند می‌افزاید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “امام جمعه شميرانات:هر دولتی که در برابر الزامات قانونی ستیزه‌جویی کند اعتبار و اقتدارش با سستی مواجه می‌شود”

  1. آقای دعا گو گور پدر رئیس جمهور امریکا منهم از مخالفین حکومت امریکا هستم ولی باید اصناف داشت رئیس جمهور امریکا ممکن است رفتار و کردارش توسعه طلبانه در جهان باشد ولی من نشنیده ام که مدعی مدیریت جهان باشد و بالعکس رئیس جمهور غیر منتخب ماست که هر جا حتا در دورافتاد ترین روستاهای کشور که باید سخن از مشگلات روستا بگوید حرف از مدیریت جهانی میزند و خود را شایسته ی این مدیریت میداند در حالیکه همه میدانند از اداره ی کشور ایران با تمام این سرمایه های ملی عاجز و ناتوان است.