سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کشمکش نادران و معاون اول احمدی نژاد؛ماجرایی دنباله‌دار...

کشمکش نادران و معاون اول احمدی نژاد؛ماجرایی دنباله‌دار

چکیده :در ادامه کشمکش های الیاس نادران، احمد توکلی و علیرضا زاکانی، سه نماینده اصولگرای مجلس با محمدرضا رحیمی، بهارستانی ها پاییز سال گذشته از رحیمی به اتهام «جعل مدرک دکترا، دروغگویی، دادن پول به نمایندگان از منابع نامعلوم» و برخی موارد دیگر به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت...


کلمه: این اولین بار نیست که اختلاف و رودررویی نادران و رحیمی در صدر اخبار رسانه های کشور قرار می گیرد.به گزارش روزنامه بهار، پیش از این نیز الیاس نادران نماینده تهران در مجلس، محمدرضا رحیمی را که در آن زمان معاونت حقوقی و پارلمانی احمدی نژاد را برعهده داشت به ارائه مدرک دکترای جعلی متهم کرده بود. مقایسه مکرر مدرک دکترای رحیمی با مدرک دکترای مرحوم کردان وزیر پیشین کشور توسط منتقدان از جمله موضوعاتی بود که رحیمی را مجبور به پاسخ دادن کرد.

این موضوع نه تنها مورد علاقه نادران قرار گرفت و بارها بر آن تاکید کرد بلکه علیرضا زاکانی دیگر نماینده تهران نیز در جریان جلسه استیضاح کردان و در واکنش به شکایت رحیمی از رسانه هایی که درباره مدرک کردان خبر منتشر کرده بودند، مدرک رحیمی را قل دوم مدرک کردان توصیف کرده بود. همچنین در شهریور سال گذشته پس از درخواست الیاس نادران برای بررسی مدرک دکترای رحیمی، این درخواست مورد موافقت هیات رئیسه مجلس قرار گرفت و احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش های مجلس نیز مدعی شد مدرک رحیمی قطعاً مدرکی نادرست است.

اما واکنش رحیمی درباره سوال خبرنگاران در خصوص مدرک تحصیلی اش و عزم مجلس برای بررسی آن، این بود که با خونسردی کار مجلسی ها برای بررسی صحت مدرکش را بیهوده بنامد و بپرسد «مگر در مملکت هیچ مشکلی وجود ندارد که نماینده ها به دنبال اثبات جعلی بودن مدرک دکترای من هستند.» نادران در صحن علنی مجلس در خصوص استفاده غیرمجاز رحیمی از عنوان «دکتر» و برخی موضوعاتی دیگر تذکر داد و در مصاحبه ای ادعا کرد از دانشگاه آزاد، دیوان محاسبات، نهاد ریاست جمهوری و همچنین کانون وکلا که آقای رحیمی از آنجا مدرک وکالت دارد در خصوص مدارک تحصیلی وی سوال کردم و مشخص شده ایشان حتی مدرک کارشناسی ارشد ندارد و از دانشگاه بلفورد هم که یک دانشگاه اینترنتی است مدرکی ندارد. (جام جم آنلاین، 24 آبان 88)

در ادامه کشمکش های الیاس نادران، احمد توکلی و علیرضا زاکانی، سه نماینده اصولگرای مجلس با محمدرضا رحیمی، بهارستانی ها پاییز سال گذشته از رحیمی به اتهام «جعل مدرک دکترا، دروغگویی، دادن پول به نمایندگان از منابع نامعلوم» و برخی موارد دیگر به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کردند و در ادامه نیز معاون اول احمدی نژاد توانست ابتکار عمل را در دست گیرد و با اعلام شکایت از این سه نماینده، توپ را به زمین آنان بیندازد.

نادران همچنین بارها به یک موسسه آموزشی اشاره کرد و در این باره در تذکر آیین نامه ای خود با استناد به سندی که در اختیار وی بود، اظهار داشت: «موسسه فرهنگی آموزشی زبانسرا در تاریخ 20 شهریور سال 1378 دکترای افتخاری از دانشگاه آکسفورد به آقای رحیمی داده که در صدر و ذیل این نامه، دستخطی وجود دارد که در آن گیرنده اعلام می کند عنوان نامه از مشاور قوه قضائیه به استاندار سابق کردستان تغییر کند، ضمن اینکه این نکته نیز اضافه شود «این موسسه معمولاً هدیه خود را به روسای جمهور کشور تقدیم می کند و به پاس خدمات ارزشمند شما در استان کردستان» و من با واسطه از آقای رحیمی سوال کردم تقاضای تصحیح متن نامه دستخط خود وی است که وی جوابی نداد.»(سایت خبری الف، 15 شهریور 88)

نماینده تهران همچنین با استناد به سند دیگری این سوال را مطرح کرد که آقای رحیمی چهار سال بعد در زمان ریاست خود بر دانشکده حقوق دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز، خود را دکتر اعلام کرده و زیر آن را امضا کرده است. تاریخ سندی که نادران ارائه داده بود مربوط به 21/2/82 است. (سایت خبری الف، 15 شهریور 88)

نادران همچنین در این تذکر با اشاره به اظهارات رحیمی در یکی از روستاهای کشور گفت: آقای رحیمی در یکی از استان ها حضور یافته و گفته چون نرخ رای استان شما به آقای رئیس جمهور بیشتر است برای شما امتیازات مالی قائل می شویم. این نماینده اصولگرا چندی پیش نیز معاون اول رئیس جمهور را یک مفسد مالی همچون شهرام جزایری خوانده و گفته بود چنین کسی نمی تواند پرچم دار مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد. (خبرگزاری ایلنا، 10 آبان 88)

وی که طی ماه های اخیر و ماه های پایانی سال 88 بارها به کارهای رحیمی انتقاد کرده و خواستار برکناری وی از سوی احمدی نژاد شده است، اسفند ماه گذشته طی نامه ای به محمدرضا رحیمی خواستار پاسخگویی به اموری از قبیل منشاء کمک های مالی جابر ابدالی، اسناد مدرک دکترای ونکوور کانادای رحیمی و برخی مبالغ واریزی به حساب وی شد.

در این نامه که برای مشایی و وزیران اطلاعات و کشور و نمایندگان مجلس هم فرستاده شد آمده بود: اینجانب در ارتباط با مکاتبه شما در زمان ریاست تان بر دیوان محاسبات با دانشگاه بلفورد نتوانستم از این دانشگاه در ونکوور کانادا یا هیچ کجای دیگر عالم نشانه ای به دست آورم. اگر ممکن است کمک کنید تا نسبت به ماهیت و سطح علمی آن دانشگاه آشنایی پیدا کنم. در جریان انتخابات مجلس هشتم توسط آقای جابر ابدالی، پول هایی را بین نامزدهای مجلس توزیع کرده اید. آیا ممکن است نسبت به منشاء این پول ها توضیح بفرمایید تا به عنوان نماینده مردم بتوانم موکلانم را در جریان امر قرار دهم؟ آیا ممکن است توضیح بفرمایید چک های چند میلیاردی و چند صد میلیونی که به حساب شما واریز شده از چه حساب هایی و مربوط به چه افرادی است؟ (خبرگزاری فارس، 8 اسفند 88)

حاشیه های معاون پیشین حقوقی و پارلمانی و معاون کنونی احمدی نژاد به همین جا ختم نشد و سایت منتسب به احمد توکلی، از رحیمی به عنوان آمر و طراح نقشه پرداخت چک پنج میلیون تومانی به نمایندگان مجلس در ازای بازپس گیری امضا برای استیضاح علی کردان نام برد.

ماجرا از این قرار بود که چند روز مانده به برگزاری جلسه استیضاح علی کردان، خبرگزاری دولتی «ایرنا» خبری مبنی بر ضرب و شتم عباسی مدیرکل دفتر دولت در مجلس (معاون محمدرضا رحیمی) توسط یکی از نمایندگان تهران منتشر کرد. در این خبر به نقل از عباسی عنوان شده بود: «در حالی که بنده درباره استیضاح وزیر کشور با تعدادی از نمایندگان در حال رایزنی بودم، این نماینده تهران به من حمله کرد و مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و در پاسخ به اعتراض اینجانب، به من اهانت کرد.» پس از آن سایت های خبری که بعضاً از رسانه های حامی دولت اما مخالف مرحوم کردان بودند جزئیات ماجرا را منتشر کردند.

بر اساس این اخبار در حاشیه جلسه علنی مجلس، علی اصغر زارعی نماینده تهران با اطلاع از اقدام مدیرکل پارلمانی دولت که تحت عنوان کمک به مساجد حوزه های انتخابیه نمایندگان در حال پرداخت مبالغی به برخی از آنان بود و ضمن پرداخت چک ها از آنان درخواست عدم رای به استیضاح کردان داشت، به وی تذکر داد و سپس به شدت با او برخورد کرد.

با این حال سایت «الف» که مدیریت آن با احمد توکلی است، در تشریح این ماجرا از نقش محمدرضا رحیمی معاون پارلمانی احمدی نژاد نوشته و توضیح داد: «در یک اتفاق نادر و عجیب در مجلس، رحیمی معاون حقوقی رئیس جمهور و دوست نزدیک کردان که اتفاقاً وی نیز دارای مدرک دکترایی شبیه مدرک کردان است به اسم کمک به مساجد با چک های پنج میلیون تومانی رهسپار مجلس شد تا بلکه بتواند با فریب نمایندگان ملت، استیضاح کردان را منتفی کند اما هوشیاری نمایندگان این اقدام عجیب را ناکام گذاشت.» انتشار این خبر موجبات شکایت رحیمی از سایت «الف» را فراهم کرد.

پس از این اقدام رحیمی، علیرضا زاکانی نماینده تهران در واکنش به این شکایت گفت: «علت این موضع گیری معاون رئیس جمهور آن است که مدرک تحصیلی وزیر کشور دوقلوست و قل دوم آن نزد آقای رحیمی است… خود آقای رحیمی نیز چنین مدرکی دارد… ما تاکنون این دو نفر را پیدا کرده ایم و ممکن است از این افراد بیشتر هم باشند.» (روزنامه سرمایه 16 شهریور 88)Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “کشمکش نادران و معاون اول احمدی نژاد؛ماجرایی دنباله‌دار”

  1. Utopia گفت:

    نادران و زاکانی و استادشان توکلی در جریان تقلب انتخاباتی حمایتی از خلق ا… نکردند که مردم معترض را اوباش و خارجی و ضد دین و … خواندند و خواستار برخورد قهرآمیز با آنها شدند و جنبش سبز علوی را اموی خواندند و تا آنجا که می شد به سران جنبش بی حرمتی کردند و برای خوش آیند احمدی نژاد و کابینه اش تن به هر ذلتی دادند(پذیرش مشایی،رفتار در زمینه ی موضوع هسته ای،به قول آقای مطهری تایید حداقل ده وزیر تحمیلی،برداشت های پیاپی و بدون مجوز از صندوق ذخیره ی ارزی،دادن وام به کشورهایی مثل بولیوی و ونزوئلا و اخیراً هم که طرح هدفمند کردن یارانه ها)

    تاریخ نشان داده که این چنین آدم هایی نهایتاً خود در آتشی که افروخته اند گرفتار می آیند،به زودی اصولگراهای قدیمی از کرده ی خود(حمایت از احمدی نژاد و سکوت در مقابل رفتار وحشیانه برعلیه ملت ) پشیمان می شوند .