سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شکستن سازهای دانشجویان شریف به خاطر حمایت از دانشجویان دربند+عکس...

شکستن سازهای دانشجویان شریف به خاطر حمایت از دانشجویان دربند+عکس

چکیده :به نظر می‌رسد با توجه به اینکه تا پایان سال سازها سالم و در تعطیلات درب ساختمان توسط مسؤلان فوق برنامه بسته بوده و عملا دانشجویی به سازها دسترسی نداشته است و با توجه به نحوه‌ شکسته شدن سازها که نشانگر غیظ و خشم برخی بوده است، این عمل وقیح توسط افراد معلوم الحالی صورت گرفته که نه تنها با موسیقی اصیل و پاک ایرانی عناد و دشمنی دارند،بلکه از یادکردن دانشجویان در بند...


کلمه: اعضای کانون موسیقی دانشگاه شریف که در آخرین روزهای سال 88 در برنامه‌ای از دانشجویان دربند یاد کرده بودند، چهاردهم فرورین ماه هنگامی که وارد اتاق موسیقی شدند سازهای شکسته خود را مشاهده کردند.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، یکی از اعضای شورای مرکزی گروه موسیقی شریف گفت:« تا آخرین چهارشنبه سال و پیش از تعطیلی ساختمان فوق برنامه در ساعت 12 ظهر و تعطیلی دانشگاه به دلیل نوروز، اعضا در این مرکز حضور داشته و کلیه‌ اموال و سازهای دانشجویان سالم در محلشان قرار داشت. اما هنگامیکه برخی اعضا در روز 14 فروردین درب اتاق را باز می‌کنند مشاهده می‌کنند که سازهای گروه موسیقی به شکل معنادار و مغرضانه‌ای شکسته شده است.»

به گفته وی در پایان سال گذشته در برنامه‌ای تحت عنوان “جشن شب عید” که هر ساله توسط گروه‌های فوق برنامه اجرا می‌شود، شعری برای دانشجویان در بند این دانشگاه خوانده شد و بعد از آن سرودی با همراهی ساز توسط دانشجویان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه این برنامه با مجوز مسئولان مربوطه برگزار شده بود، متذکر شد:«به نظر می‌رسد با توجه به اینکه تا پایان سال سازها سالم و در تعطیلات درب ساختمان توسط مسؤلان فوق برنامه بسته بوده و عملا دانشجویی به سازها دسترسی نداشته است و با توجه به نحوه‌ شکسته شدن سازها که نشانگر غیظ و خشم برخی بوده است، این عمل وقیح توسط افراد معلوم الحالی صورت گرفته که نه تنها با موسیقی اصیل و پاک ایرانی عناد و دشمنی دارند،بلکه از یادکردن دانشجویان در بند برآشفته‌اند.»

وی خاطر نشان کرد:«موسیقی اصیل ورای یک تکه چوب و پوست است که بتوان به شکستن و پاره کردن، این هنر مؤثر را از ایرانیان گرفت.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “شکستن سازهای دانشجویان شریف به خاطر حمایت از دانشجویان دربند+عکس”

 1. دهانت رامي بويند/مباداگفته باشي دوستت دارم/دلت رامي بويند/روزگارغريبي است نازنين!!!

 2. تمام هستی‌ دارای ریتم و موسیقی‌ است،همه کائنات با نوای الاهی در رقص و سماع هستند،از ریزترین ذرّه بگیر تا بقیه،و خداوند بزرگترین موسیقیدان و نوازنده است،گیرم که این آلات موسیقی‌ را شکستید با آهنگ و نوای الاهی چه می‌کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعاً اینها از کجا اومدند نه توان دیدن رنگ سبز و بهار را دارند ،نه توان شنیدن موسیقی‌، حقیقتاً اینها کی‌ هستند؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. خط امامی گفت:

  از قرار معلوم باز هم سر و کله همون افراد خودسر که مثل جن یکدفعه همه درهای بسته را باز می کنند و وارد می شوند ، پیدا شده و این عمل زشت را انجام داده اند به امید نابودی و شکست این افراد و به امید سرافرازی تمامی زندانیان در بند همیشه سبز و به امید سرافرازی تمام انسانهای آزاده ای که از این عزیزان حمایت کرده اند.
  اللهم فک کل اسیر

 4. RAHA گفت:

  Ba salam
  shoma khodeton ra narahat nakonid
  in dolat faghat kharab kardan balad hast – savade abad kardan hanoz yad nagerefteh
  ba eraab va vahshat mikhahad hokomat konad

 5. سبز89 گفت:

  اندكي صبر سحر نزديك است.به اميد پيروزي جنبش سبز.ياحسين ميرحسين

 6. سبز ۳۶ گفت:

  دریغ از نشان بزرگی و تعالی فکر و اندیشه. تنها ضعف خود را عیان کرده اند.

  آدم را به یاد حمله مغولها و آتش زدن کتابها واز بین بردن آثار هنری می اندازند.

 7. ایرانی گفت:

  اینقدر مغرضانه فکر نکنید تا کی سوت وکف دشمنان قسم خورده کشور عزیزمان برای شما به صدا در بیاید.

 8. سبز گفت:

  رئیس ستاد میرحسین موسوی در بابلسر، علی تاری، روز شنبه 14 فروردین 89 به اداره اطلاعات احضار شده و تا کنون هیچ اطلاعی از وی در دست نیست. علت دستگیری مشخص نیست و کسی حاضر به ÷اسخگویی نمی باشد.
  لطفا اطلاع رسانی کنید.

 9. amir گفت:

  به خدا اونهایی که دست به این کارها میزنن ایرانی نیستند. این خشم و غیظ فقط نشان دهنده یک چیزاست: ترس و وحشت. موسیقی‌، اندیشه و روح آزادگی شکستنی نیستند.

 10. Utopia گفت:

  هر کی می خواد با کلاشی
  سر کلاس نقاشی
  پیرهن گلدار نکشیم
  خاطره ی یار نکشیم
  درخت سرباز نکشیم
  بدتر از اون ساز نکشیم

  باید بدون عاقبت
  دو بال پرواز می کشیم
  درای این مدرسه رو
  رنگی و دلباز می کشیم
  رو کاغذای بی صدا
  ساز می کشیم ، ساز می کشیم…

 11. ناشناس گفت:

  سلام و چند نکته:
  ۱- از آقای موسوی برای حضور فعال و مدبرانه در صحنه تشکر می‌کنم و از اینکه در لابلای سخنانشان ازضرورت بازتعریف ارزشها و ایده‌های مطلوب و منطبق با اصول انقلاب سخن گفته‌اند خرسندم. با اینهمه تاکید مجدد و مکرر من اینست که بایستی بیشتر از اینها روی ارزشمندی انقلاب و ارزشهای اصیل و ناب آن که در فطرت و قلوب همه‌ی مردم ایران جای دارد تامل و تاکید کرد. عبارت خمینی شناسی و بازگشت به اصول اصیل انقلاب اسلامی امام خمینی(سلام الله علیه) باید به شاه بیت کلمات شما و ادبیات غالب در بیان و کلام و قلم دوستانتان تبدیل شود.
  ۲- شاهد بودم که از دوران امام(س) و روش و منش ایشان در دیدارهای اخیر سخن گفته‌اید. بزرگوار! ضمن تاکید مججد بر ضرورت پیش‌گفته خواهش می‌کنم برای آنکه بهانه‌جویان را مایوس سازید مطالب را به گونه‌ای ظریف مطرح کنید که از لحن شما مقایسه امام(س) با کسی برداشت نشود. البته العاقل یکفیه الاشاره. بنابراین دامنه‌ی بحث از امام و انقلاب و دهه‌ی شصت را گسترده کنید و مقایسه‌ها را به عملکرد کلی و فضای عمومی و یا کارکردهای اجزای نظام بویژه کسانی که آنها را غاصب حق ملت در بهره‌مندی از رییس جمهور منتخب خود می‌دانید ارجاع دهید.
  ۳- اکنون و مثل همیشه در همه‌ ی مطالب رویکرد دلسوزانه برای نظام و کشور و ملت را به روشنی بیان کنید و اگر در مورد تمکین سخن می‌گویید برای مخاطبانتان روشن کنید که موسوی مانند همیشه بر مدار منطق و عقل و حکمت مبتنی بر منافع ملی در چارچوب اسلام ناب محمدی(ص) نفس می‌کشد و فریاد می‌زند یا سکوت می‌کند و آنچه بر تمامی این شیون به ظاهر متفاوت حاکم است منطق، انسان‌دوستی، وفاداری به ارزشهای اسلامی و پایداری بر مسیر انقلاب است.
  ۴- میر حسین عزیز! هم شخص شما بر متون ارزشمند و کاربدی اسلامی همچون نهج‌البلاغه اشراف نسبی دارید و هم دوستان و یاران نزدیکتان از مانوسین این گنجینه ی دنیوی و اخروی هستند. از قزآن و نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه که بنابر وصیتنامه امام ما مفتخریم که به مکتب شیعه متعلق است بهره بگیرید و اجازه دهید که مخاطبان شما بدانند آنچه می گویید و می‌خواهید همه ریشه در دین و مکتب دارد و تبلیغات دروغین و تهمت دوری از ارزشها که توسط مدعیان دین علیه شما انجام می‌شود مانند بسیار چیزهای دیگر دروغ است. از این رهگذر هم آگاهیها بالا میرود(که هدف اصلی شماست) و هم مرزهای روشن شما با افراطیون روشن می‌گردد و هم صبر و استقامت خودتان و خیل پیروان و دوستدارانتان به پشتوانه‌ و برکت این اسناد افتخار تضمین می‌گردد.
  ۵- در بکارگیری عبارات پیامهای مکتوب و سخنرانیهای امام(س) و مخصوصا وصیتنامه‌ی ایشان اصرار و ابرام بورزید.ترکیب قرآن و نهج و صحیفه و کلمات نورانی امام(س) و مرور تاریخ انقلاب و بهره‌گیری از تجربیات طول تاریخ بشر و شرایط معاصر ملی و بین‌المللی غنای مطالبتان را دوچندان و نفوذ گسترش آنها را افزون می‌سازد.
  ۶- خانواده‌های شهدای انقلاب و جنگ و ایثارگران و جمعیتهای اسلامی و فرهنگی را در مناسبتهای مختلف و حتی بدون مناسبت دریابید و این دیدارها را وسیله هم‌افزایی روحی خود و دوستانتان سازید.
  ۷- خداوند همه‌ی مجاهدان راه حقیقت را در مسیر صحیح هدایت و موفق سازد.
  آرزومند آرزوهای امام خمینی (سلام الله علیه) و سربلندی جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران.
  از مسیولین سایت خواهشمندم مطالب را به اطلاع آقای موسوی برسانند.

 12. رسول گفت:

  واقعا این عمل بیانگر درون حال و احوالات این …. است

 13. behrouz گفت:

  تخریب سازهای موسیقی خصوصان سازهای اصیل ایرانی بهر دلیل و توسط هر فرد و یا گروهی نمونه عقب افتادگی فکری و اهانت به ایران و فرهنگ ایرانی است. انتظار است که مسولین با توجه به رخداد این حادثه که در محیط کنترل شده دانشگاه اتفاق افتاده است با همت مضاعف و کار مضاعف پیگیر مخرب ویا مخربین این حادثه باشند و نتیجه حاصله را در اسرع وقت به اطلاع عموم برسانند.

 14. s گفت:

  بنده عليرغم اينكه اصولگرا و طرفدار دكتر احمدی نژاد هستم ولی اين كار رو محكوم ميكنم . لزومی نداره با آلات موسيقی جنگ كنيم برا نشاندن خشم

 15. azade گفت:

  zende bad jomhouriye eslami!!!!

 16. kian گفت:

  یعنی به همین راحتی نصفه شبی اومدن خونه مردم دزدی.عجب امنیتی داره ایران

 17. ناشناس گفت:

  گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب / گر پدر مرد تفنگ پدری هست هنوز

 18. علی گفت:

  آقای s اتفاقا شما که طرفدار احمدی نژاد هستید باید با آلات موسیقی “جنگ کنید”. صحبتهای رهبری رو در این زمینه موسیقی گوش کنید تا متوجه بشید که این دوستانتون در شریف دقیقا در راستای منویات مقام معظم رهبری قدم برداشتند.

 19. ناشناس گفت:

  صدا چون می دهد ساز شکسته!؟

 20. ناشناس گفت:

  جهت مظلوم نمایی همه کاری میکنید ومیگوییدمانبودیم جنبش فتنه سرنگون شدودیدار جنبش فتنه سبز ویاران کوردل که حقیقت را نمیبینند به جهنم

 21. ماهیت این اقایون واسه همه مشخصه دیگه از شنیدن چنین خبری تعجب نمیکنم/ فقط به خدا پناه میبرم.
  در ضمن:
  این افرادی هم که میان اینجا کامنت میزارن و به اقای موسوی و جنبش و …ناسزا میگن و کلمه عزیز با نهایت احترام به نظر همه این … امثالهم رو پخش میکنه,می خوام بگم این سایت محل خالی کردن عقده های روانی شما نیست.افرادی مثل شما باعث سر افکندگی جامعه و البته باعث هوشیاری و تیز بینی ما هستن .اگه نمیتونید یه انتقاد مفید و سازنده کنید برید تو همون سایت های دجال نیوز و ….کامنت بزارید که کاملا در خور شماست.
  مهندس موسوی عزیز محبوب قلب ها هستی با اینکه 10 ما از انتخابات گذشته ولی علاقه ما به شما بیشتر شده.{خیلی دوست داریم}.همگی منتظر اجرای بدون تنازل قانون اساسی هستیم.

 22. علی جلاد گفت:

  اگر بزرگان این مرز و بوم از دروغ و ریا کاری و عوام فریبی دست بر دارند همه چیز درست می شود.

 23. سعيد گفت:

  كساني كه بدون كنكور و با ضعيف ترين نمرات اسمشان تو ليست دانشجويان { به زور } قرا ميگيرد و از بدو ورود عضو گروه ….. هستند تا اوامر را اجرا كنند بدانند اين كارها باعث مشخص تر شدن چهره جاهلانه و عقب مانده انها و مديرانشان در بين مردم شده …به اميد روزي كه شاهد پاكسازي محيط مقدس و پاك دانشگاها از وجود اين…. باشيم

 24. مینا گفت:

  بزن آن پرده اگر چند تو را سیم از این ساز گسسته / بزن این زخمه اگر چند در این کاسه ی تنبور نماندست صدایی.

 25. نوشین گفت:

  این ساز شکسته اش خوش آوار تر است…

 26. مهدی از یزد گفت:

  می توان رشته این چنگ گسست،
  می توان کاسه آن تار شکست،
  می توان فرمان داد،
  های ای طبل گران زین پس خاموش بمان،
  به چکاوک اما،
  نتوان گفت مخوان