سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دولتی ها در تلاش برای حمایت از محمدرضا رحیمی...

دولتی ها در تلاش برای حمایت از محمدرضا رحیمی

چکیده :طی روزهای اخیر و در جریان مطرح شدن مجدد اتهامات فساد رحیمی و مرتبطینِ وی، معاون حقوقی رئیس دولت اعلام کرده بود "از کسانی که علیه آقای رحیمی شبهه افکنی کرده اند، به دستگاه قضائی شکایت خواهم...


کلمه:مشاور ارشد رئیس دولت، امروز در ادامه سفر استانی هیئت دولت به استان آذربایجان غربی، در جمع خبرنگاران خاطرنشان و تاکید کرد: “تمام كسانی كه در دولت حضور دارند با فساد و تباهی مخالفند.”

به گزارش ایلنا ثمره هاشمی در پاسخ به پرسشی پیرامون اتهامات وارده به رحیمی از سوی الیاس نادران نماینده اصولگرای تهران، ادعای اخیر رحیمی را ملاکِ سخنانِ خود قرار داده و خاطرنشان نمود: “خودِ آقای رحیمی اعلام كرده كه اگر فسادی كشف شود باید دست فاسد را قطع كرد، پس این موارد صحت ندارد. ”

لازم به ذکر است بعد از افشای فساد گسترده در دستگاههای دولتی توسط رئیس قوه قضاییه، الیاس نادران عضو كمیسیون اقتصادی مجلس، معاون اول احمدی نژاد را از رهبران باند فساد اقتصادی گسترده ای تحت عنوان «باند فساد خیابان فاطمی» معرفی کرده و ضمن نام بردن از وی و چندین متهم و موردِ مرتبط، از عدم دستگیری معاون اول احمدی نژاد و اعمال نفوذِ حامیانِ دولت ابراز نارضایتی نموده بود.

به گفته رییس قوه قضائیه فساد مالی رخ داده میلیارد ها تومان بوده است.

هاشمی ثمره در ادامه گفتگو با خبرنگاران، همانند معاون اول رئیس دولت، اتهاماتِ وارده علیه مقاماتِ دولتی را، از “شیوه‌های تخریبی علیه دولت” خوانده و تاکید کرد “این مسئله در گذشته نیز وجود داشته؛ اما در این دوره تشدید شده تا دولت را از كار اصلی خود باز دارد. ”

گفتنی است محمدرضا رحیمی نیز طی روزهای اخیر ، اتهامات وارده به خود را “حاشیه سازی”، “در جهت تخریب دولت” و “قصد پایین آوردن کارایی” آن اعلام کرده بود.

مجتبی ثمره هاشمی همچنین خطاب به خبرنگاران، متذکر شد “گاهی اوقات طراحی‌هایی برای پیشبرد كار دولت صورت می‌گیرد كه اگر قرار باشد دولت در این گردونه‌ها خود را معطل كند، باید جواب بسیاری را بدهد.”

ثمره هاشمی در ادامه از لزوم اقدام قوه قضاییه در راستای “اعلام جرم علیه اتهام زنندگان به دولت” سخن گفت و ادعا کرد: “دادستان كل كشور و قوه قضاییه باید نسبت به كسانی كه اهانت می‌كنند و تهمت می‌زنند اعلام جرم كند و درخواست رسیدگی به موضوع را داشته باشند.”

شامگاه دیروز نیز، اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس دولت، با تأكید بر تعقیب قانونی اتهامات وارده از سوی دولت ادعا کرد: “اینگونه اظهارات هیچ تأثیری در روند خدمت‌رسانی دولت ندارد.”

به گزارش فارس، رحیم مشایی شامگاه دیروز در حاشیه شصت و هشتمین جلسه استانی هیئت دولت در آذربایجان غربی، در جمع خبرنگاران و پیرامون اظهارات الیاس نادران در مورد رحیمی گفت: “دولت قطعاً نسبت به حقوقش كه ضایع می‌شود، اقدام می‌كند.متأسفانه هرچند از گاهی شاهد تلاش‌هایی در جهت تضعیف دولت و بازماندن جامعه از فضای تلاش و سازندگی بیشتر هستیم. ”

طی روزهای اخیر و در جریان مطرح شدن مجدد اتهامات فساد رحیمی و مرتبطینِ وی، معاون حقوقی رئیس دولت اعلام کرده بود “از کسانی که علیه آقای رحیمی شبهه افکنی کرده اند، به دستگاه قضائی شکایت خواهم کرد.”

رئیس دولت سه شنبه هفته جاری (۱۷ فروردین) در جمع فعالان تنظیم بازار مدعی شده است به زودی دست برخی از دانه‌درشت‌ها و مدعیان اقتصادی را «قطع» خواهد کرد.

با وجود شواهد و قرائن بسیار و همچنین تاکیدات دستگاه قضایی مبنی بر “لزوم برخورد با مفاسد اقتصادی و دانه درشت ها”، هنوز قوه قضاییه در مورد اتهامات رحیمی که خود از مقامات پیشین دستگاه قضایی بوده، واکنشی از خود نشان نداده است.”

الیاس نادران  در راهروهای مجلس گفته بود:رحیمی رئیس حلقه خیابان فاطمی است که در مورد منابع فاسد و توزیع آنها تصمیم‌گیری می‌کرد و تقریبا تمام اعضای این حلقه به جز وی دستگیر شدند و اینکه کسی را به دلیل مسوولیت اجرایی مستثنا کنند نه عادلانه است و نه اقدام درستی است.

نادران با بیان اینکه جابر ابدالی، الیاس محمودی و مسعودی اعضای کمیته فاطمی هستند، تصریح کرد: در مورد اینکه گفته می‌شود رحیمی در توزیع پول‌ها نقش نداشته و چک‌ها را جابر ابدالی امضا می‌کرده است هم باید گفت حساب و چک‌ها از جابر ابدالی است اما خط موجود در چک‌ها مربوط به فرد دیگری است و مشخص کردن اینکه خط متعلق به چه کسی است کار سختی نیست و مهم‌تر از توزیع پول منشاء فاسدی است که پول‌ها از آن تامین شده و رحیمی باید نسبت به آن به مردم و دستگاه قضایی پاسخ دهد.

وی کرد:دستگاه قضایی باید به وظایف خود عمل کند و راس حلقه فاطمی را دستگیر کرده و مبارزه با مفاسد اقتصادی جنبه جدی و واقعی بگیرد والا ضعیف‌کشی می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “دولتی ها در تلاش برای حمایت از محمدرضا رحیمی”

 1. سبز سبز گفت:

  آقای احمدی نژاد قبلا” گفته بودند که ” این دولت پرچم دار مبارزه با فساد است ” . خب رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دولت همین آقای رحیمی هست ….
  از قدیم گفتن ” رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون ”
  وقتی رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی این آقا میشه ، خب معلومه که دولتم پرچم دار مبارزه با فساذ میشه …!!

  اندکی صبر سحر نزدیک است … 25 خرداد سبز

 2. داوود گفت:

  احتمالاً معاون اول دولت سیزدهم همین آقای جابر ابدالی خواهند بود. البته شهرام جزایری عرب به دلیل قدیمی بودن و خدمات بیشتر در اولویت هستند!