سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افشاگری یک نماینده؛رحیمی ،رئیس حلقه فساد مالی خیابان فاطمی است...

افشاگری یک نماینده؛رحیمی ،رئیس حلقه فساد مالی خیابان فاطمی است

چکیده :افرادی كه در بحث مفاسد اقتصادی از رحیمی دفاع می‌كنند از دخالت وی در شبكه‌ای كه اعضای آن دستگیر شده‌اند، اطلاعی...


کلمه: الیاس نادران نماینده  تهران اظهارات رئیس‌ دولت در ارتباط با هدفمند كردن یارانه‌ها را به دور از شان گویندگان و شنونده و مخاطب ارزیابی كرد.

به گزارش ایلنا، این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی كه در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران حضور یافته بود در رابطه با اظهارات اخیر محمود احمدی‌نژاد در رابطه اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این موضع‌گیری دور از شان گوینده، شنونده و مخاطب بود.

وی تاكید كرد: نمی‌توان به هیچ بهانه‌ای اجرای قانون را متوقف كرد و اگر دولت در مرحله اجرا ابهاماتی را دارد می‌تواند از طریق استفسار و یا اصلاح احكام قانون آن را رفع كرد.

این نماینده مجلس با بیان اینكه نمی‌توان اجرای قانون را متوقف كرد ،خاطرنشان كرد: قانون ابلاغ شده است و زمان آن نیز گذشته است و دستگاه‌های اجرایی در مسیر تدوین این قانون مشاركت داشتند و چنانچه واقعا ابهامی وجود داشت باید در همان زمان بیان می‌شد.

این نماینده اصولگرای مجلس یادآور شد: چنانچه امروز ابهامی از سوی دستگاه‌های اجرایی مطرح شده است فرصت باقی است كه این ابهامات رفع شود اما وجود ابهام نمی‌تواند مانع از اجرای قانون شود.

نادران در پاسخ به سوالی خبرنگاری پرسیده بود كه چگونه ممكن است كه در این شرایط و در سخت‌ترین ساعت پایانی سال در مورد یكی از رویدادهای مهم اقتصادی كشور موضع متغیر اتخاذ شود، یادآور شد: صحبت‌های رئیس‌ دولت از چند جهت دچار ایرادات جدی بود و چنانچه حداقل مشورتی صورت می‌گرفت چنین موضعی اتخاذ نمی‌شد.

این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس تصریح كرد: در مورد یك امر پیچیده همچون هدفمند كردن یارانه كه قانون شده است و بر سر مسائل تخصصی و اقتصادی آن اختلاف نظر به وجود آمده ، بسیاری از افراد اظهار نظر كردند كه تخصص لازم در این زمینه را نداشتند و مطرح كردن برگزاری رفراندوم یك مساله انحرافی در موضوعی بود كه محل كشمكش میان اقتصاددانان است.

وی ادامه داد: بیان چنین دیدگاهی در آستانه سال جدید كه مردم به استقبال بهار رفتند ذائقه آنها را تلخ كرد و تمسخری كه در لحن رئیس‌جمهور بود در شان ایشان و مخاطبانش نبود.

نادران ادامه داد: برنامه‌ای كه رئیس‌ دولت برای بیان دیدگاه‌های خود از آن استفاده كرد برنامه‌ای بود كه باید در رابطه با توصیه به نحوه رانندگی در جاده‌ها و مراقبت از جان مسافران و عملكرد نیروی انتظامی در آن صحبت می‌شد، اما احمدی نژاد با طرح موضوع هدفمند كردن یارانه‌ها و مسائل این چنینی به طرح دیدگاه‌های خود به صورت یك سویه پر‌داخت و حق این بود كه رئیس‌ دولت اجازه می‌داد پس از تعطیلات فرصتی فراهم شود و كارشناسان دیدگاه‌های خود را مطرح كنند.

نادران معتقد است، این امر جز مقدسات عالم نیست كه در این خصوص بیست هزار میلیارد و یا 40 هزار میلیارد تومان تصویب شود، بلكه از موضوعات كارشناسی و دغدغه‌های مردم است.

وی با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس در رابطه با درآمد دولت از محل هدفمند كردن یارانه‌ها در حین بررسی بودجه 89 یادآور شد: در این جلسه دغدغه‌های مردم مطرح شد و مدافعان نظرات احمدی نژاد نیز به مدت یك ساعت صحبت كردند و مجلس به تصمیم‌گیری نهایی رسید و در این زمینه شاهد حداكثر همكاری و انعطاف‌پذیری مجلس در استماع نظر دولت بودیم و این رفتارها و موضع گیری‌ها دور از مردم شریف ایران است.

این نماینده مجلس از عملكرد صداوسیما در انعكاس یك سویه نظرات دولت در این رابطه انتقاد كرد و خواستار برطرف شدن این نقیصه از سوی صداوسیما شد.

نادران ادامه داد: نظرات مجلس قطعی است و امروز مجلس طرحی را در خصوص بازگشت تعرفه گمركی به 90 درصد برای خودروسازان در دست داشت كه حدود 160 نفر آن را امضا كرده بودند، اما در رای گیری تنها 127 نفر به آن رای مثبت دادند.

وی گفت: بعضا تاكید شده است كه نظر مقام معظم رهبری در مورد تعرفه واردات چه بوده است و در این مسیر هزینه‌هایی از این دست صورت گرفت و در خصوص هدفمند كردن یارانه‌ها نسبت به تهیه‌كنندگان طرح دو فوریتی برای اصلاح این لایحه قطعا بیشتر خواهد بود.

نادران درباره پرونده مفاسد اقتصادی مربوط به معاون اول  گفت: افرادی كه در بحث مفاسد اقتصادی از رحیمی دفاع می‌كنند از دخالت وی در شبكه‌ای كه اعضای آن دستگیر شده‌اند، اطلاعی ندارند.

وی یادآور شد: هنگامی كه تذكری در صحن علنی مجلس داده شد و طی نامه‌ای نمایندگان با 200 امضا از معاون اولی رحیمی دفاع كردند، اگر از این مطالب اطلاع داشتند از این حمایت دست برمی‌داشتند و دو نامه اخیر نمایندگان نشان داد كه نسبت به اطلاعات اجمالی كه در اختیار دارند موضع حق‌طلبانه و عدالت‌خواهانه‌ای دارند.

نماینده مردم تهران افزود: رحیمی رئیس حلقه خیابان فاطمی است كه در مورد منابع فاسد و توزیع آنها تصمیم‌گیری می‌كرد و تقریبا تمام اعضای این حلقه به جز وی دستگیر شدند و اینكه كسی را به دلیل مسوولیت اجرایی مستثنا كنند نه عادلانه است و نه اقدام درستی است.

نادران با بیان اینكه جابر ابدالی، الیاس محمودی و مسعودی اعضای كمیته فاطمی هستند، تصریح كرد: در مورد اینكه گفته می‌شود رحیمی در توزیع پول‌ها نقش نداشته و چك‌ها را جابر ابدالی امضا می‌كرده است هم باید گفت حساب و چك‌ها از جابر ابدالی است اما خط موجود در چك‌ها مربوط به فرد دیگری است و مشخص كردن اینكه خط متعلق به چه كسی است كار سختی نیست و مهم‌تر از توزیع پول منشاء فاسدی است كه پول‌ها از آن تامین شده و رحیمی باید نسبت به آن به مردم و دستگاه قضایی پاسخ دهد.

وی در پایان تاكید كرد:دستگاه قضایی باید به وظایف خود عمل كند و راس حلقه فاطمی را دستگیر كرده و مبارزه با مفاسد اقتصادی جنبه جدی و واقعی بگیرد والا ضعیف‌كشی می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “افشاگری یک نماینده؛رحیمی ،رئیس حلقه فساد مالی خیابان فاطمی است”

 1. حديث گفت:

  ما بيشماريم..

  ما مردم ايرانيم و نه اقليت جيره خور شما.

  از خشم فرو خورده ملت بترسيد که عاقبت مستبدان را تاريخ ثبت کرده..

 2. همراه گفت:

  کجای کاری آقا چند روز دیگه با یک کاری همه این حرفها تکذیب کرده و شما را هم ضد انقلاب و نظام خطاب کرده و شما را برای مجلس بعدی رد صلاحیت میکنند .

 3. جناب آقاي نادران!چه آشفته بازاري شده است وعجب آنكه آب هم ازآب تكان نمي خورد!رئيس جمهور -رئيس مصلحت نظام ورئيس مجلس خبرگان وروءساي سابق مجلس (كروبي وناطق نوري )رامتهم به فسادمالي ميكند!كمي قبلتراستاندارسابق اصفهان وشهردارمقتدرتهران (كرباسچي)بعنوان غارتگربيت المال محاكمه وزنداني ميشود!وزيركشوردولت نهم ووزيررفاه دولت دهم درافواه متهم به فسادمالي است!
  رئيس وفرزندرئيس سازمان تربيت بدني قبلي متهم به فسادمالي هستند!حالااين هم معاون رئيس جمهورازقول شما!
  صرفه نظرازدرستي يانادرستي اين اقوال وتهمتهاواينكه اگراين اتهامات صحيح است چرابرخوردقانوني نمي شودواگرنادرست است چراباتهمت زنندگان برخوردنمي شود-گمان نمي كنيد-ونمي كنند-حداقل اثروپيامدچنين فضايي درجامعه وكساني كه دستي دربيت المال دارندازپايينترين اقشارگرفته تاعاليترين سطوح !لوث شدن وكاهش قبح موضوع(فسادمالي-اختلاس-ارتشاءوسوءاستفاده ونيزدلسردي اقشارسالم جامعه وترديددرصحت نيت واعمال صادقانه خوددراين آشفته بازار)ميشود!!گواينكه تقريبا”همه مردم ميدانندتوسل به تهمت به فسادديگران -بازصرفه نظرازدرستي يانادرستي-فقط ابزاري براي تسويه حساب سياسي ازسوي رقباي سياسي است!براي همين من درعين حاليكه عميقا”دوست دارم گفتارجنابعالي صادقانه باشد-ولي باعرض معذرت-اميدي به سرانجام آن ندارم!!!!