سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیدار نوروزی کروبی با خانواده باقی...

دیدار نوروزی کروبی با خانواده باقی

چکیده :باید برای خروج از این وضعیت در درون قدرت فکری شود چراکه ادامه این وضعیت به گسترش بحران منتهی می شود و باید روند آزادی زندانیان ادامه یابد و افرادی مانند عمادالدین باقی،احمد قابل، احمد زیدآبادی،عیسی سحرخیز، فیض الله عرب سرخی و همه زندانیان دیگر آزاد...


کلمه:مهدی کروبی در دیدار های نوروزی خود برای سومین بار پس از بازداشت باقی با خانواده او دیدار و ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر او و دیگر زندانیان سیاسی آزاد شوند.

به گزارش سحام نیوز در این دیدار فاطمه کمالی همسر عمادالدین باقی، نویسنده، پژوهشگر و فعال حقوق بشر با روایتی از مشکلاتی که بر سر راه آزادی باقی به وجود آمد درباره سلامت جسمی همسرش ابراز نگرانی کرد.

کمالی گفت:” ما نمی دانیم چه کسی یا کسانی با آزادی باقی مخالفت می کنند. ممکن است برخی زاویه دیدهای فردی و شخصی و سلیقه ای با آزادی باقی مخالف باشند اما با توجه به نظر رسمی بازپرس به عنوان مسوول حقوقی پرونده و کارشناس به عنوان مسوول امنیتی پرونده امیدواریم قانون بر سلیقه حاکم و باقی آزاد شود.”

وی افزود:” از آزادی باقی مهم تر سلامت وی است. در دوره قبلی زندان که باقی به دلیل نگهداری در شرایط نا مناسب بند ۲۰۹ دچار صدمه جسمی شد پزشکان مورد اعتماد وزارت اطلاعات گفته بودند هر یک روز بازداشت باقی بیماری او را خطرناک تر می کند چراکه فشار روحی و محیط استرس زا عامل تشدید کننده بیماری باقی است.”

مهدی کروبی در این دیدار ضمن ابراز تاسف از وضعیتی که برای نخبگان سیاسی و مدنی ایران از جمله آقای باقی پیش آمده گفت:”باید برای خروج از این وضعیت در درون قدرت فکری شود چراکه ادامه این وضعیت به گسترش بحران منتهی می شود و باید روند آزادی زندانیان ادامه یابد و افرادی مانند عمادالدین باقی،احمد قابل، احمد زیدآبادی،عیسی سحرخیز، فیض الله عرب سرخی و همه زندانیان دیگر آزاد شوند.”

کروبی به سابقه دینی، علمی و سیاسی باقی اشاره کرد و گفت:” افرادی مانند باقی و قابل به عنوان پژوهشگران اندیشه دینی که در شرایطی که بیش از همه به اسلام ظلم می شود قرائت رحمانی از دین ارائه و پیوند میان اندیشه دینی و حقوق انسان ایجاد می کنند باید مورد تجلیل قرار گیرند نه اینکه در زندان باشند.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.