سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دعوت توکلی از احمدی نژاد برای مناظره؛لايحه اصلاحي برای هدفمند سازی لجاجت است...

دعوت توکلی از احمدی نژاد برای مناظره؛لايحه اصلاحي برای هدفمند سازی لجاجت است

چکیده :كشور حساب و كتاب و قانون دارد و چنانچه بنا باشد رفراندوم در رابطه با طرح و يا قانون در كشور اجرا شود، بايد يك سوم مجموع نمايندگان با موضوع رفراندوم موافق باشند و رهبري هم با اين موضوع موافقت...


کلمه:رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس ضمن اعلام آمادگي براي مناظره با احمدی نژاد تصريح كرد: قانون هدفمند كردن يارانه‌ها به مثابه متمم بودجه است و طبق نظر تفسيري شوراي نگهبان نمايندگان نمي‌توانند براي اصلاح آن طرح ارايه كنند.

احمد توكلي گفت: كشور حساب و كتاب و قانون دارد و چنانچه بنا باشد رفراندوم در رابطه با طرح و يا قانون در كشور اجرا شود، بايد يك سوم مجموع نمايندگان با موضوع رفراندوم موافق باشند و رهبري هم با اين موضوع موافقت كنند.

توكلي در ادامه با اشاره به اينكه در شرايط كنوني رئيس دولت بايد به درخواست مناظره نمايندگان پاسخ مثبت دهد، اظهار داشت: چنانچه مناظره در رابطه با قانون هدفمندسازي يارانه‌ها برگزار شود، مردم با استدلال‌ها، نظرات و ديدگاه‌هاي مختلف آشنا مي‌شدند.

اين نماينده مجلس در ادامه خاطرنشان كرد: رئيس دولت با توجه به قسم و سوگندي كه ياد كرده، بايد قانون را اجرايي كند و چنانچه نمي‌تواند يك قانون را در كشور اجرايي كند، بايد تقاضاي لغو آن را به مجلس ارائه كند.

توكلي در ادامه با بيان اينكه عقل و منطق و سوگندها اقتضاء مي‌كند كه قانون هدفمندسازي يارانه‌ها اجرايي شود، افزود: همانطور كه مقام معظم رهبري هم در رابطه با اجراي اين قانون تأكيد داشته‌اند، دولت بايد قانون هدفمندسازي يارانه‌ها را در كشور اجرايي كند.

وي در ادامه گفت: از نظر قانوني مانعي وجود ندارد كه دولت بعد از تصويب يك قانون لايحه‌اي را به مجلس ارائه كند و درخواست اصلاح قانون را داشته باشد.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس در ادامه خاطرنشان كرد: اين قانون متمم بودجه است و طبق نظريه تفسيري شوراي نگهبان متمم بودجه همانند بودجه بايد به وسيله لايحه‌اي قانوني تقديم مجلس شود و نمايندگان مجلس نمي‌توانند طرحي را براي اصلاح قانون هدفمندسازي يارانه‌ها به مجلس ارائه كنند.

توكلي با بيان اينكه چنانچه تغييراتي در قانون هدفمندسازي يارانه‌ها اعمال شود، بايد دولت با لايحه‌اي اين تغييرات را به مجلس پيشنهاد كند، گفت: من به شخصه اين كار را نمي‌پسندم و اقدام دولت براي ارائه يك لايحه اصلاحي را يك نوع لجاجت به يك نظر قطعي مي‌دانم كه به احتمال زياد هم در مجلس مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “دعوت توکلی از احمدی نژاد برای مناظره؛لايحه اصلاحي برای هدفمند سازی لجاجت است”

 1. سال سبز گفت:

  آقای توکلی!
  دیگر برای این جور حرفها خیلی دیر شده
  شما 4 سال وقت داشتید تا ایشون و روش کشور داری ایشون رو بشناسید اما….
  تازه فهمیدید که کشور حساب و کتاب و قانون داره؟
  آیا در دوره ی قبل ریاست جمهوری ایشان کشور حساب و کتاب و قانون داشت؟

 2. اسلام رحماني گفت:

  آقاي توكلي تحويل بگير
  آقاي توكلي آيا الان قانونگريزي دولت را با تمام وجود حس ميكنيد؟؟؟؟؟؟
  ما به عنوان مردم به تماشاي بازي خيمه شب بازي دولت تماميت خواه و مجلس فرمايشي خواهيم نشست.

 3. Utopia گفت:

  در طی ایامی که محمد خوارزمشاه قدرت خود را در نواحی شرقی مرزهای ماوراءالنهر گسترش می‏داد و خلیفه بغداد – الناصر الدین بالله – برای مقابله با توسعه قدرت او در جبال و عراق سرگرم توطئه بود؛ در آن سوی مرزهای شرقی قلمرو خوارزمشاهیان، قدرت نو خاسته‏ای در حال طلوع بود .

  مغولان که در آن ایام با ایجاد اتحادیه‏ای از طوایف بدوی یا بدوی گونه، خود را برای حرکت به سوی ماوراءالنهر آماده می‏ساختند، اهمیت و قدرتشان در معادلات و مجادلات سیاسی سلطان خوارزمشاه و خلیفه بغداد، نه تنها جایگاهی پیدا نکرد بلکه به حساب هم آورده نشد.

  در نتیجه فاجعه عظیمی که تدارک دیده می‏شد، از دید دو قدرت و نیروی مهم آن پوشیده ماند به طوری که هنگامی که دهان باز کرد، نه از سلطنت پر آوازه خوارزم چیزی باقی گذاشت و نه از دستگاه خلافت. آنچه باقی ماند، ویرانی، تباهی، کشتارهای دسته جمعی، روحیه تباه شد.

  اونوقتی که اصلاح طلب ها و اصول گراها در حال نزاع های جناحی با هم بودند،کسی نفهمید که چطوری شد یک قدرت سومی آمد هر دو را از صحنه به در کرد و جز ویرانی و تباهی و افسوس هیچ چیز باقی نگذاشت.

  اما فراموش نکنیم که کسانی مثل احمد توکلی،علی مطهری و محمدرضا باهنر(سیاستمداران قدیمی و (نا)پخته ی ایران) برای موفقیت و بقای دولت فعلی سنگ تمام گذاشتند.حالا هم کاسه ی چه کنم دست گرفتند و راهی جز کرنش ندارند.

 4. نبات گفت:

  مناظره توکلی با احمدی نژاد. بسیار خنده داره. مناظره جالبی خواهد بود. آقای توکلی میشه بفرمایید شما چی میخواین بگین؟؟ ایتقدر هم که با جذبه احمدی نژاد رو دعوت کردین الان اونم میگه به روی چشم. فقط منتظر دعوت جنابعالی بودم.

 5. داوودی...! گفت:

  احمد توکلی گفت: کشور حساب و کتاب و قانون دارد …
  آقای توکلی عزیز…. شما هم دل خوشی داری ها… داری با کی درباره حساب و کتاب و قانون حرف میزنی ؟

 6. حسن گفت:

  آقای توکلی!! شما انگار حواستون نیست که دورو بر تون چه خبره. این آقا که شما اونو به مناظره می طلبید تو چشم ملت نگاه می کنه و می گه ماست رنگش سیاه هستش!!
  هیچ کس توی این مملکت نمیتونه به شکل رسمی از این همه دروغی که این آقا به خورد ملت می ده اعتراض کنه. مناظره؟!! آ

  دم از قانون هم نزنید که اون رو دوستانتان در 22 خرداد پارسال به سلاخه کشوندن.

  ما قانون خونی نمی خوایم!!

 7. یه شهروند گفت:

  احمد توکلی گفت: کشور حساب و کتاب و قانون دارد …

  احمد جان عینکتو عوضی زدی این مملکت فقط یه چیز نداره اونم حساب و کتابه!

 8. ناشناس گفت:

  مناظره جالبی خواهد بود، احتمالا احمدی نژاد و دارو دسته اش به جای ارائه طرح و راهکارهای استراتژیک جهت اجرایی کردن طرح یارانه ها شروع می کنند از نحوه مدرک گرفتن آقای توکلی و خانوادش سوال کردن و دوباره همان “بگم بگم ها” و اینکه الان شما آقای توکلی با دولتهای قبلی دست به دست هم دادید و فلانی چگونه زندگی می کند و به به. من موندم مگه اصلا مناظره در این صدا و سیمای کاملا بیطرف تا حالا سودی هم داشته!!

 9. ناشناس گفت:

  قانون؟؟؟ قانون برای غربی هاست ما خودمون قانونیم و خودمون برای هر کاری که می کنیم یه قانون می نویسیم . این قرطی بازی ها دیگه چیه ،!!عزیزان من ما به فضل الهی بر دنیا حکومت خواهیم کرد . کمی تحمل کنید تا ببینید.

 10. ناشناس گفت:

  آقای توکلی بگم ؟ بگم ؟…… ما که به شما خیلی علاقه داشتیم ما که با شما مشکلی نداشتیم اما متاسفم از اینکه بگم پروندهایی هست که می گه آقای توکلی در مقابل دولت ایستاده تعجب می کنیم از شما که در به ثمر رسیدن دولت خیلی تلاش کردید اما حالا چی شده که در مقابل دولت قد علم کردید؟؟؟!!!این که دولت می خواد به مردم پول رایانه ای نفتو بده دروغه؟؟اینکه دولت دولت خدمتگذاره دروغه؟؟ تعجب می کنیم از شما !! شما دیگه چرا؟؟

 11. فرزین گفت:

  مناظره؟ اینا اگه اهل گفتگو بودن که مشکل نداشتیم.

 12. داوود گفت:

  احمد توکلی گفت: “کشور حساب و کتاب و قانون دارد”!!! …و البته نفرمودند که از کی؟ 30خرداد که اسلحه روی مردم کشیدید هم حساب و کتاب و قانون داشتیم؟ روز عاشورا که با ماشین پلیس مردم را زیر گرفتید و فرار کردید چطور؟
  ناشناس 3:07 دقیقه عالی گفتند، مرسی. (کاش این دوستانی که کامنت میگذارند اسمی انتخاب کنند تا بشه راحت تر رفرنس داد)

 13. nدوست گفت:

  اصولا طبق آخرین بررسی های صورت گرفته توسط باستان شناسان ادبی قانون واژه ای است که توسط دول استعماری جهت استعمار کشورهای اقماری مانند ایران ساخته شده و اکنون که به لطف این انقلاب بسیاری از این حقایق بر ما هویدا شد به خوبی دریافته ایم در یک نظام ولایی قانون جز از مجرای مقدس ولا استخراج نمی گردد . لذا باید گفت آنچه بر قلب مبارک احمدی نژاد الهام می شود عین قانون بوده و تبعیت از آن بر آحاد ملت ایران بل جهانیان و صد البته شخص توکلی واجب عینی خواهد بود .