سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر ارشاد:چند مورد توقیف مطبوعات طبیعی است...

وزیر ارشاد:چند مورد توقیف مطبوعات طبیعی است

چکیده :این موضوع را قبول ندارم، سال 88 نیز مانند سال‌های گذشته بوده است و خبرنگارانی هم كه در این سال بازداشت شدند به هیچ وجه به خاطر بحث روزنامه‌نگاری نبوده است و مسائل آنها خارج از این مباحث بوده...


کلمه: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم معتقد است كه چند مورد توقیف مطبوعات كه توسط هیات نظارت صورت گرفت، طبیعی است.

محمد حسینی در گفتگو با ایلنا در پاسخ به پرسشی كه به توقیف مطبوعات در سال 88 اشاره داشت، می‌گوید: یكی از وظایف هیات نظارت بر مطبوعات رصد نشریات بوده كه در صورت لزوم به آنها تذكر داده شود.

وی كه پیش از این گفته بود برخورد وزارات ارشاد با مطبوعات از جنبه بشارتی است، ادامه می‌دهد: هیات نظارت بر مطبوعات گاهی تذكرات خود را به صورت شفاهی گاهی به صورت مكتوب و گاهی نیز به صورت محرمانه به مطبوعات می‌دهد تا مطبوعات در راستای رسالت خود به‌ درستی وظایف خود را انجام دهند.

حسینی چند مورد توقیف مطبوعات را طبیعی دانست و گفت: البته برخی از این مطبوعات زمانی كه پرونده‌شان به دادگاه ارسال شده در آنجا دلایل خودرا مطرح كرده و مجددا به عرصه اطلاع رسانی بازگشته و كارهای خود را انجام می‌دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینكه اصل كار ما حمایت از مطبوعات است، اظهار می‌كند: در حال حاضر بیش از 3 هزار نشریه در كشور وجود دارد كه در مجموع شاید كمتر از یك درصد آنها تذكر گرفته باشند.

حسینی د‌ر خصوص اظهارات منتقدان مبنی بر اینكه سال 88 را سال سختی برای مطبوعات كشور می‌دانند،‌ می‌گوید: این موضوع را قبول ندارم، سال 88 نیز مانند سال‌های گذشته بوده است و خبرنگارانی هم كه در این سال بازداشت شدند به هیچ وجه به خاطر بحث روزنامه‌نگاری نبوده است و مسائل آنها خارج از این مباحث بوده است.

وی می‌افزاید: در اتفاقاتی كه رخ داد از همه اقشار جامعه و حتی هنرمندان نیز بازداشت شدند كه علت دستگیری آنها نیز به خاطر هنرمندی آنها نبوده است از این جمعیت كه این افراد رفتارها و اقداماتی انجام داده بودند با آنها برخورد شده و دستگاه قضایی نیز در این زمینه پاسخگو خواهد بود.

حسینی تاكید می‌كند: در این مدت با فردی به خاطر خبرنگار بودن برخورد نشده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عملكرد معاونت مطبوعاتی در سال 88 نیز می‌گوید: عملكرد معاون مطبوعاتی به سمت خوبی در حال حركت است و در این مدت تعامل خوبی با نشریات داشته و مرتب هم با آنها جلسه برگزار می‌كند درسال 89 نیز فعالیت‌های ایجابی توسعه خواهد یافت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “وزیر ارشاد:چند مورد توقیف مطبوعات طبیعی است”

 1. رضا گفت:

  البته !!
  مگر چند تا روزنامه اصلاح طلب مونده ؟؟

 2. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  واقعا جالبه
  معلومه که کسی بخاطر صرف هنرمند یا خبرنگار بودن بازداشت نمی شه بلکه بخاطر فعالیت خبرنگاری و هنری و … است که افراد بازداشت شده اند . به این می گویند چشم بسته غیب گفتن . عجب کراماتی دارند و ما بی خبریم!

 3. داوود گفت:

  حق با شماست! خبرنگاران را احتمالاً به دلیل رد شدن از چراغ قرمز بازداشت کردید. اصلاً جرمشان مطبوعاتی نیست!
  سیاسیون و رهبران احزاب مخالف دولت را هم که به جرم اخلال در ترافیک دستگیر کردید. اصلاً جرمشان سیاسی نیست!
  نتیجه: ما در کشور زندانی سیاسی و خبرنگار نداریم!!!
  نتیجه گیری از نتیجه: ایها الناس! ما خوبیم؛ با زبون خوش حالیتون میشه یا حتماً باید چند روزی برین یه جای “غیر استاندارد” استراحت کنین ؟!!