سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روسای جمهوری چین و آمریکا در مورد ایران گفتگو کردند...

روسای جمهوری چین و آمریکا در مورد ایران گفتگو کردند

چکیده :بنا بر این گزارش اوباما از چین خواسته است برای تحت فشار قرار دادن ایران با غرب همکاری کند. در همین حال مسائل مورد اختلاف پکن و واشگنتن از جمله موضع گیریهای آمریکا در قبال تایوان و تبت مورد بحث قرار گرفته...


کلمه: روسای جمهوری چین و آمریکا طی گفتگوی تلفنی یک ساعته خود در مورد اختلافات دو کشور و برنامه هسته ای ایران به مذاکره پرداختند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، “هو جین تائو” و “باراک اوباما” روسای جمهوری چین و آمریکا طی تماسی تلفنی در مورد مهمترین مسائل مورد علاقه دو کشور به گفتگو پرداختند.

در این گفتگوی تلفنی که بیش از یک ساعت به طول انجامید طرفین همچنین در مورد موضوع هسته ای ایران نیز صحبت کردند.

بنا بر این گزارش اوباما از چین خواسته است برای تحت فشار قرار دادن ایران با غرب همکاری کند. در همین حال مسائل مورد اختلاف پکن و واشگنتن از جمله موضع گیریهای آمریکا در قبال تایوان و تبت مورد بحث قرار گرفته است.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از سخنگوی کاخ سفید در باره گفتگوی اوباما با همتای چینی اش اعلام کرده است دو طرف در این گفتگو با تاکید بر لزوم عادی سازی روابط دو جانبه، موارد اختلاف خود را مورد بررسی قرار داده اند.

طی روزهای آینده رئیس جمهور چین برای شرکت در یک نشست بین المللی عازم واشنگتن می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “روسای جمهوری چین و آمریکا در مورد ایران گفتگو کردند”

 1. رضا گفت:

  به نظر من تا آمریکا یک امتیاز خوبی نده ، چین راضی بشو نیست

 2. مرتضی گفت:

  زمانی که حاکمان … باشند باید هم کشورهای دیگه برای ایران تصمیم بگیرند یا تحریم کنند یا موضع بگیرند و فقط و فقط ضررو زیان آن را مردم میبینند.

 3. داوود گفت:

  یعنی چی؟ مگه میشه بدون حضور مدیر کل جهان، “آقای احمدی نژاد”، در مورد مسائل بین المللی حرفی بزنند یا تصمیمی بگیرند؟ اصلاً خبر به کل جعلی است، اسنادش هم موجوده!

 4. رسول گفت:

  ما هم هیچ کاری نمیتونیم بکنیم جز اینکه بشینیم تماشا کنیم تا دیگران برای زندگیمون تصمیم بگیرند