سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روانبخش: چرا زمان خاتمی کفن می پوشیدیم اما حالا نه؟!...

روانبخش: چرا زمان خاتمی کفن می پوشیدیم اما حالا نه؟!

چکیده :در دولت آقای خاتمی زمان هایی بود که همان طور که گفتید درس حوزه را به حالت اعتراض تعطیل شد اما دقت کنید وقتی جهت گیری دولت ، اصولی و اسلامی است برای یک خطای در آزمون یک وزارتخانه یا یک حرکت نادرست از معاون رییس دولت یا وزیر یا حتی خود وی، کسی نمی آید کفن...


کلمه: دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن درباره حمایت خود و روحانیون هم فکرش از دولت گفت: وقتی می گویم احمدی نژاد را اصلح می دانیم معنای آن این نیست که همه کارها وی از گزینش مدیران و معاونان گرفته تا برخی تصمیمات و دیدگاه های وی کاملا مورد تایید است.

به گزارش خبرآنلابن، روانبخش افزود: آقای احمدی نژاد درست عمل می کند اما در فروع که یک مصداق آن، گزینش مدیران و برخی مواضع است ممکن است اشتباه کند. من گزینش مشایی را یک اشتباه بزرگ می دانم.

حجه الاسلام قاسم روانبخش، نگاه دو گانه بخش هایی از روحانیت به دولت ها را به دلیل گرایش سیاسی رد کرده و یادآور شد: در دولت آقای خاتمی زمان هایی بود که همان طور که گفتید درس حوزه را به حالت اعتراض تعطیل شد اما دقت کنید وقتی جهت گیری دولت ، اصولی و اسلامی است برای یک خطای در آزمون یک وزارتخانه یا یک حرکت نادرست از معاون رییس دولت  یا وزیر یا حتی خود وی، کسی نمی آید کفن بپوشد.

وی در پاسخ به این سوال که اثر گذاری مشایی به عنوان نفر دوم دولت در تصمیمات آن چگونه قابل توجیه است افزود : اولا که نفر دوم دولت نیست .ثانیا کسی بگوید اشتباه ندارد خطا کرده است . گاهی چیزهایی درباره مشایی مطرح می شود که دیگر کسی اشکالات اصلی ما نسبت به او را باور نمی کند . من در مقاله ای که شما هم به آن اشاره داشتید خطاب به احمدی نژاد ریز این اشکالات را به شکل مبنایی مطرح کرده ام .

روانبخش تاکید کرد: در این تردیدی نیست که مشایی پرکار است و تا 2 نیمه شب کار می کند. هر کاری به او محول شود خوب انجام می دهد اما مسائل فکری و عقیدتی وی که من همه را آدرس داده ام کاملا غلط است. این مسائل چه از سوی سروش مطرح شود چه مشایی تفاوتی ندارد.

این روحانی حامی دولت در خصوص اینکه در دولت های گذشته از حضور زنان در عرصه های مختلف دفاع می شود اما همان هایی که در آن مقطع از این مساله انتقاد می کردند پس از حضور در دولت نهم ، موضع متناقض گرفتند وبه دغدغه مراجع بی اعتنایی کردند اظهار داشت : آقای احمدی نژاد اعتقاد دارد اشکالی ندارد زنان هم در برخی مدیریت ها حضور داشته باشند . تا نهی شرعی از سوی ولی فقیه زمان وارد نشود او وظیفه خود را انجام می دهد . اما اینکه مراجع مخالفت کردند بله ، ولی بعد از اینکه برخی مراجع عظام مانند آقایان صافی و مکارم شیرازی وقتی موضع گرفتند و نظر آنها علنی شد گفته شد که مقام معظم رهبری به آقای احمدی نژاد فرموده اند که شما به حرف مراجع توجه کنید آنها خیر خواه شما هستند . بعد از این نظر رهبری ، آقای احمدی ن‍ژاد ، گزینه های زن بعدی برای وزارت را پس گرفتند. در عین حال، معاون زن در دولت های گذشته هم بود . در آنجا هم کسی متاسفانه حساسیت نشان نمی داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “روانبخش: چرا زمان خاتمی کفن می پوشیدیم اما حالا نه؟!”

 1. مانی گفت:

  تمام حرف های این اقا, به خاطر استدلال های اشتباهی است که در پیش گرفته. فقط می گویند دولت این کار کرد و خوب کار کرد و ……
  خوب شعار دادن که کار ساده ای است “البته برای این دولت” ولی یکی نمیاد این کارهای خوب را بیان بکند. در مورد اقای مشایی نمیدونم ایشون اقای مشایی را چه فرض کرده؟ ایشون میخواد با این گونه حرف زدن که میگوید اقای مشایی تا 2 نیمه شب کار میکند , میخواهد چه چیزی را ثابت بکند؟! اقای مشایی اصلا کی بودن که حالا امدن در تمام عرصه های سیاسی کشور همه کاره شدند.
  سایت پارلمان نیوز خبری مبنی بر اینکه هجدهمین شغل مشایی مشخص شد , منتشر کرده. خوب این یکی از شاهکار های واقعا مسخره این دولت است. همون اقایونی که دوران اقای خاتمی بی دلیل امدند و کفن پوشدیند خوب چرا الان نمیان کفن بپوشند؟ چقدر ادم باید ذلیل باشد و خیلی از مسائل را بیان نکند؟ شما ها با چه جراتی در دوران اقای خاتمی همه نوع حرفی را میزدید و کفن میپوشیدن؟ اعمال اقای خاتمی و دولتش در حد دیکتاتوری نبود. الان سپاه بی دلیل پشت دولت ایستاده و دارد هزینه های کلانی میکند که فردا امثال شما اقای روانبخش نیایید کفن بپوشید. ما رو بچه فرض کردید؟؟؟؟؟؟ نوجوان12 ساله هم اگاه شده از این کارهای شما و دروغ های تکراری.
  این همه جوان را به خاک خون کشیدن. این هم دروغ. این هم تقلب. این هم فریب کاری. این همه خیانت. این همه مردم را ازار دادند. این همه دزدی. این همه توهین به قشر وسیعی از روحانیت. حالا چطور این “این همه ها” باعث نشد که شماها کفن پوش بشوید؟

  حالا چون…..و دیگر روحانیون خیلی اندک , از اقای احمدی نژاد حمایت میکنند. دیگر این ها خوب هستند و اون قشر وسیع از روحانیت که مخالف در جه یک این دولت هستند بدند و اقای احمدی نژاد نباید به اون ها احترام بگذارد؟

  2 پهلو برخورد میکنید. همین باعث شده که ملت ایران برای شما هیچ ارزشی قائل نباشد.

 2. سبز ۳۶ گفت:

  معیار تشخیص این آقا از گفته خودشان “آقای احمدی نژاد درست عمل می کند” چیست؟ عقل یا احساس؟

  من نمی دانم چرا به زنان فقط در کشورهای اسلامی خاورمیانه به چشم انسان نگاه نمیشود. از نظر کار و تحصیل به جز در مواردی که شرع مشخص کرده هیچ عجز کلی که به عموم زنان وارد باشد وجود ندارد. راننده اتوبوس های شهری و جاده های چین و کانادا و مالزی خانم هستند و کسی نگاه چپ هم به آنها نمیکند. وزرا و روسای زن کشورهای مختلف دنیا هم که پیش روی چشم همه هستند. برای چه برخی مراجع این همه محدودیت برای زنان قائل میشوند؟

 3. نجفی گفت:

  حجة الاسلام؟!!
  این تعبیر مخصوص کسی است که دلیل حقانیت اسلام و نشانه و برهان دین مبین باشد.
  تا کی باید این مفهوم والا را برای هر معممی به کار برد؟
  اگر به مفهوم این کلمات توجه کنیم خواهیم دید که تنها امام معصوم شایسته این تعبیر است و شاید با اغماض ، بتوان معدودی از علمای بلندمرتبه ای که در علم و عمل نماینده اسلام باشند را حجة الاسلام نامید.
  اگر اسمها اینقدر بی مسما نباشند مفاهیم هم اینطور جابجا نمی شوند.

 4. خسرو گفت:

  تو مملکت ما گوشت گذاشتند جلو خر کاه هم گذاشتند جلو سگ
  حالا این آقا ازز وقتی پو ل زیادی میگیره دیگه کفن نمیپوشه چون کفن جیب نداره

 5. سيد حامد سبز گفت:

  ها اينا كه گفتي يعني چه؟؟؟؟؟؟؟؟/
  يعني به خاطر هاله نور احمدي نژاد اون اجازه داره هر كاري بكنه و شما به خاطر اسلامي بودن( نعوظ بالله) هاله نورش كفن نميپوشيد
  اما بنده خدا خاتمي چون هاله نور نداشت شما كفناتون اماده تو دستتون بود اصلا شب با كفن ميخوابيديد كه اگه كسي چيزي گفت صبح كه بيدار ميشيد بدوييد توي خيابونا

  من كه تو قم زندگي ميكنم امثال اين اقا رو خوب ميشناسم
  ادمايي كه از اسلام همه چيزشو خوب فهميدن جز مسلمون بودنشو

  مرگ بر ديكتاتور …
  مرگ بر نادان …

 6. داوود گفت:

  دلیلش اینه که کار در مجلس و دولت و هزاران سازمان و نهادِ دیگر تمام وقت کفن پوشان را اشغال کرده است!

 7. علی گفت:

  باور کنید در هزاره سوم در حالی که کشورهای جهان با سرعت عجیبی در حال پیشرفت هستند انهم کشورهایی که در یک یا دو دهه قبل هیچ جایی از نظر اقتصاددی در دنیا نداشتند تمام این حرفها از قبیل کفن پوشیدن یا … ما را به هیچ کجا نخواهد رساند جز دست و پا زدن در فقر و تورم و نا امنی بیاییم طرح نو در اندازیم والله زمان این حرفها قرنها است که گذشته است

 8. مسعود گفت:

  به همه ایراد می‌گیرند، نوبت خودشان که می‌شود کاملاً کورند!

 9. عباس گفت:

  روزی خدمت آقای بهجت رسیدم و طلب موعظه کردم.ایشان مکث کوتاهی فرمودندو بیان کردند: قبل از هرکاری خوب فکر کن. درد بچه مسلمانهای امروز این است که نگاهشان به دهان آدمهایی از این دست است. فکر ها تعطیل شده و چشمها به دهانها دوخته شده است. به قول اقبال لاهوری عزیز : مسلمانها مسلمانها مسلمانی ز سرگیرید / که کفر از شرم یار من مسلمان وار می اید. و فکر می کنم امروز کفر به ظاهر اسلامی بر همه امور مسلط است. به هوش باشیم

 10. مریم گفت:

  الان جهت گیری دولت درسته و زمان خاتمی بد بوده. یعنی جهت گیری وقتی درسته که یه راست بره تو جیب بعضی‌ها. خب این هم دلیلیه برا خودش…!!!