سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سخنگوی وزارت امور خارجه: ایران درتشكيل دولت عراق دخالت ندارد...

سخنگوی وزارت امور خارجه: ایران درتشكيل دولت عراق دخالت ندارد

چکیده :جمهوري اسلامي ايران همواره از فرايند سياسي عراق كه مبتني بر روند مردم سالاري است حمايت كرده و اين مسير را همچنان ادامه خواهد داد و در اين راستا جمهوري اسلامي ايران مشاركت پرشور و شجاعانه مردم عراق در انتخابات پارلماني اخير اين كشور كه نمايش اقتدار و همبستگي ملي آن كشور بود را مورد تحسين قرار...


کلمه: سخنگوي وزارت امور خارجه گفت: ائتلاف احزاب و جريان‌هاي سياسي عراق براي تشكيل دولت آتي اين كشور يك موضوع داخلي است و بديهي است اين احزاب براساس اهداف و برنامه‌هاي انتخاباتي خود و بدون در نظر گرفتن ملاحظات خارجي به اين كار اقدام مي‌نمايند و جمهوري اسلامي ايران دخالتي در آن ندارد.

به گزارش ایلنا، رامين مهمان پرست در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با اظهارات برخي شخصيت‌هاي عراقي درمورد موضع جمهوري اسلامي ايران در انتخابات عراق گفت: برخي جريان‌هاي سياسي كه امكان دستيابي به اهداف خود از طريق ساز و كارهاي انتخاباتي و دموكراتيك را ندارند با القاء شبهه مداخله خارجي سعي در ايجاد يك فضاي بدگماني و تنش‌آلود به ساير رقبا و احزاب سياسي دارند.

وي در ادامه خاطر نشان كرد: جمهوري اسلامي ايران همواره از فرايند سياسي عراق كه مبتني بر روند مردم سالاري است حمايت كرده و اين مسير را همچنان ادامه خواهد داد و در اين راستا جمهوري اسلامي ايران مشاركت پرشور و شجاعانه مردم عراق در انتخابات پارلماني اخير اين كشور كه نمايش اقتدار و همبستگي ملي آن كشور بود را مورد تحسين قرار داد.

مهمانپرست افزود: ائتلاف احزاب و جريان‌هاي سياسي عراق براي تشكيل دولت آتي اين كشور يك موضوع داخلي است و بديهي است اين احزاب براساس اهداف و برنامه‌هاي انتخاباتي خود و بدون در نظر گرفتن ملاحظات خارجي به اين كار اقدام مي‌نمايند و جمهوري اسلامي ايران دخالتي در آن ندارد.

وي همچنين آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي ميزباني از كليه جريان‌هاي سياسي عراق در چارچوب حمايت از فرايند سياسي اين كشور و كمك به تشكيل دولت جديد عراق در كوتاهترين زمان ممكن را مورد تاكيد قرار داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “سخنگوی وزارت امور خارجه: ایران درتشكيل دولت عراق دخالت ندارد”

 1. ناشناس گفت:

  آقاي مهمانپرست ! دعوت از نمايندگان احزاب شيعه براي سفر به ايران جهت ايجاد توافق، يك دخالت آشكار در امور عراق است . سالهاست كه شما احزاب مختلف ايراني (نظير مشاركت و نهضت ازادي و …) را به داشتن رابطه با اجانب متهم مي‌كنيد، در حالي كه حتي يك نماينده اين احزاب با هيچ كشوري براي ائتلاف قدرت مذاكره نكرده است.

 2. amir گفت:

  آره آقا شما که راست میگید……..

 3. Ali گفت:

  “….کمک به تشکیل دولت عراق”!!! اگر دولت فرانسه، سوئیس، سوئد، ترکیه، حتّی آیت‌الله‌ای در قم و یا امام جمعه یک شهری از آقای موسوی برای کمک به بحران بعد از “انتخابات” کشورمان دعوت میکردند، عکس‌العمل حکومت اسلامی ایران چگونه میبود!؟ ….

 4. مرتضی گفت:

  ^آمادگی جمهوری اسلامی برای میزبانی از کلیه جریانهای سیاسی عراق^ خیلی حف مضحکیه شما از جریانهای سیاسی داخل ایران میزبانی نمیکنید بعدا” میخواین از کلیه جریانهای سیاسی عراق میزبانی کنید . این همه کمک بلاعوض از بیت المال برای کشورهایی همچون ونزوئلا و سوریه میکنید کافی نیست باز هم میخواین برای میزبانی کشورهای عربی ریخت و پاش کنین واقعا” بعضی از آقایان معلوم نیست سرسپرده کدام کشورن به مردم خودشون فشار مییارن برای عزیز شدن پیش کشورهای دیگه .برید میزبانی از کلیه جریانهای سیاسی کشور خودتون بکنید .