سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رکسانا صابري خاطراتش را در «بين دو جهان» نوشت...

رکسانا صابري خاطراتش را در «بين دو جهان» نوشت

چکیده :بعدتر فهميدم که تعريف آنها از همکاري اين است که من اعتراف کنم جاسوس آمريکا هستم، بويژه آنها ادعا مي‌کردند کتابي که درباره جامعه ايراني مي‌نوشتم، پوششي براي جاسوسي به نفع آمريکا...


کلمه: يک سال پس از خروج از ايران، رکسانا صابري کتاب خاطرات‌اش را منتشر کرد.

به گزارش خبرآنلاين به نقل از راديو عمومي آمريکا «ان.پي.آر.»، رکسانا صابري، خبرنگار ايراني-آمريکايي که سال گذشته سوژه اخبار نوروزي بود، يک سال پس از آزادي از زندان و خروج از ايران، کتاب خاطرات خود را با عنوان «بين دو جهان: زندگي و اسارت در ايران» منتشر کرد.

صابري در مصاحبه با «ان.پي.آر.» اظهار داشت «آنها مدام مي‌گفتند همکاري کن، و اگر همکاري نکني مجبوريم تو را به اوين بازگردانيم».

صابري گفت: «بعدتر فهميدم که تعريف آنها از همکاري اين است که من اعتراف کنم جاسوس آمريکا هستم، بويژه آنها ادعا مي‌کردند کتابي که درباره جامعه ايراني مي‌نوشتم، پوششي براي جاسوسي به نفع آمريکا است».

او در اين مصاحبه گفت: «من هيچ سند طبقه‌بندي شده‌اي نداشتم. من مقاله‌اي پژوهشي داشتم که اطلاعات آشکار و علني بود».

رکسانا صابري، خبرنگار ايراني-آمريکايي در بهمن ماه ۱۳۸۷ به اتهام فعاليت رسانه‌اي بدون مجوز در تهران دستگير شد. اتهام او در اواسط فروردين ماه ۱۳۸۸ جاسوسي اعلام و در اواخر فروردين ۱۳۸۸ به ۸ سال زندان محکوم شد.

در ارديبهشت ماه و يک روز پس از برگزاري دادگاه تجديد نظر، مجازات صابري به 2 سال حبس تعليقي کاهش يافت و در همان روز از زندان آزاد گرديد. رکسانا صابري، پس از آزادي از زندان اوين، در تاريخ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۸، به همراه پدر و مادرش، تهران را به مقصد وين در کشور اتريش ترک کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “رکسانا صابري خاطراتش را در «بين دو جهان» نوشت”

 1. مهرداد گفت:

  تو این حکومتی که ما داریم اول باید آدم رو میگیرن بعد باید ثابت کنن جاسوسن
  و وقتی جاسوسی شون ثابت شد آزاد می شن( نمونه ها بسیار هست)ولی وای به حال کسی
  که ثابت نشه جاسوسه باید تا آخر عمر تو زندان بمونه

 2. مرتضی گفت:

  دیگه در جامعه مثلا” اسلامی عرف این شده که اگر حرف راست بزنی و از مسئولی بپرسی اینجا چرا اینجوری شد و اونجا چرا اینجوریه یه مارکی میچسبونن یا محاربه یا کافر یا جزء اشرار آخرش هم یا جاسوسه امریکائه یا انگلیس فکر میکنم در قانون جهان اسلام مد شده که سرت و پایین بیار بزنیم تو سرت و هر چی گفتیم بگو چشم حرف اضافه هم بزنی یا سر از زندان بیرون مییاری یا اعدام میشی. اسلام ناب به این میگن که ما میگیم اگه هم هر چه بیشتر دروغ بگی پست و مقامت بالاتر میره جیبت هم بیشتر پر میشه.