سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر مسکن: خارجی ها از من درس بگیرند...

وزیر مسکن: خارجی ها از من درس بگیرند

چکیده :به منظور افزایش تولید، کاهش قیمت مسکن و پاسخگویی به نیاز سالیانه یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی با تدابیر دولت طرح حذف قیمت زمین از قیمت تمام شده مسکن به اجرا گذاشته شد، طرحی که در آن علاوه بر حذف قیمت زمین از قیمت تمام شده مسکن اعطای معافیتهای مالیاتی، تخفیف در عوارض صدور پروانه و اعطای وام بانکی بدون بهره تا 80 درصد قیمت هر واحد مسکونی نیز در دستور کار آن قرار گرفته است شویه ای که دیگر کشورها نیز باید از آن درس...


کلمه: به گفته وزیر مسکن و شهرسازی ، ایران آماده انتقال تجارب و دستاوردهای خود در زمینه تامین مسکن اقشار کم درآمد در شهرها و روستاها به خارج است.

براساس اظهارات علی نیکزاد ، در قانون اساسی ایران داشتن مسکن متناسب با نیاز حق هر فرد و خانواده ایرانی تعیین شده و دولت موظف به اجرای این مهم با اولویت اقشار نیازمند به خصوص روستانشینان و کارگران است و این موضوع برگرفته از دیدگاههای مترقی و انسان دوستانه دین مبین اسلام و دیدگاههای بلند امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای رهبران انقلاب اسلامی است.

به گزارش مهر ، وی موفقیت هایی را که خارجی ها در این بخش باید از آن درس بگیرند را اینگونه تشریح می کند : به منظور افزایش تولید، کاهش قیمت مسکن و پاسخگویی به نیاز سالیانه یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی با تدابیر دولت طرح حذف قیمت زمین از قیمت تمام شده مسکن به اجرا گذاشته شد، طرحی که در آن علاوه بر حذف قیمت زمین از قیمت تمام شده مسکن اعطای معافیتهای مالیاتی، تخفیف در عوارض صدور پروانه و اعطای وام بانکی بدون بهره تا 80 درصد قیمت هر واحد مسکونی نیز در دستور کار آن قرار گرفته است شویه ای که دیگر کشورها نیز باید از آن درس بگیرند.

به گفته وزیر مسکن ، طی 20 سال آینده رشد جمعیتی منطقه آسیا – اقیانوسیه نشان می دهد که سهم جمعیت ساکن در این منطقه از 60 به 70 درصد و سهم شهرنشینی نیز از 40 درصد وضع موجود به 60 درصد افزایش می یابد. در این میان چنانچه وضع موجود ادامه پیدا کند نسبت افرادی که در سکونت گاه های نامناسب به سر خواهند برد به شدت افزایش خواهد یافت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “وزیر مسکن: خارجی ها از من درس بگیرند”

 1. بدهکار وام مسکن گفت:

  وزیر مسکن بجای درس به خارجی ها فکری به حال وام مسکن که کمرشکن ترین وام دنیاست انجام بدهند.

 2. علی51 گفت:

  بابا این “آمفتامین” رو از جلو دست این هیئت دولت بردارید،هر کی میاد یه سوزن به خودش می زنه.

  اینهمه چیزای خوب هست،آب میوه بخورین،ورزش کنید ،سینما برید کمی با خانواده باشید ببینید بچه ها مشکلاتشون چیه یهو سر از آمریکا! در نیارن اونوقت بگین به اداره ی مملکت مشغول بودیم ازشون غافل شدیم بعد برن زن “کره ای” بگیرن بعد اسم سایتتون(ببخشید اسم سایت نزدیک به شما) بره تو لیست ارتش سایبری که با رجا نیوز و ایسنا و فالس نیوز به مردم ارایه بشن که ملت کلمه و پارلمان نیوز و جرس و بالاترین رو رصد نکنند.

  یه کم بروید قاطی مردم ببینید مشکلاتشون چیه،گرانی رو لمس کنید هی از نارمک خرید نکنید بیاین ببنید سیمای جمهوری اسلامی کولاک کرده با سریال های آب دوغ خیاری که فقط مسخره کردن همدیگر رو و تجمل گرایی و دروغ و نیرنگ و استهزاء را آموزش می ده.

  خبرتان بدم،دهنمکی هم فیلمساز شده،ببببببببله،دهنمکی،همون که سینما قدس و نشر مرغ آمین رو آتش زد ،همون که افتخار می کنه چماق دار بوده و چند ماه پیش هم گفت اگه بازم پاش بیوفته برای حمایت از رهبری!! بازم چماق دستش می گیره. بنده خدا رهبر مظلوم واقع شده! که این اوباش دم از متابعت از ایشان می کنند.

  حالا بذارین دکتر! احمدی نژاد(چیه مگه دکتر واقعی ندیدین؟) مدیریت جهان رو دست بگیره شما رو هم می کنه وزیر مسکن دنیا اونوقت “برین” به پاریس و لندن و نیویورک و “بورلی هیلز” و اونجاها رو “هم” آباد کنید،مثل ایران که آبادکردین.فقط بدبختی اینه که سیستم(ببخشید سامانه) زباله ی اونا “شوتینگ” هست،سطل ندارن که با آتش زدنش خوشحالی زایدالوصفشون رو ابراز کنند.

  بابا شماها که خیلی اهل شکسته نفسی بودین،چرا الان دارید توانایی ها و تخصص خودتونو رو می کنید؟

  به دکتر بگین به قولش عمل کنه و توی آلاسکا برای اسراییلی ها یه کشور درست کنه،خلاصه ما به داشتن چنین دولتی افتخار می کنیم.
  درسته به زور و با کلک اومدن قدرت رو دست گرفتن ولی به زور دارن ماها رو و زین پس دنیا رو خوشحال می کنند.

  ملالی نیست جز نزدیکی شما.

 3. irani sabz گفت:

  shahkare kordanism dar iran
  ma ke iad gereftim kharejia shoma ham iad begirid

  in tohin be gheshre tahsil karde va ba savade jameast ke in aghaion fkr mikonan harchi benazareshon miad began va anjam bedan dar hali ke fkro khiale
  va tohin be bi savadha va kamsavadha ke az sadgi va na aghahi anha soe estafade mikonand
  mishe natije gereft ke ia sathe daneshgaha khili paiine ia … khoda midone

 4. amir گفت:

  لبته اینا یه خدمتی به خارجیها می‌کنن اونم اینه که اسباب خنده اونا رو فراهم می‌کنن که باعث می‌شه همشون روزشونو با لبخند شروع کنن. خارجیها به این حرفا گاهی‌ لبخند میزنن، گاهی هم اینقدر میخندند که از رو صندلیشون میفتن زمین. این یکی‌ از اون حرفایی بود که احتمالاً بهشون دل درد میده از زور خنده.

 5. ناشناس گفت:

  خواستم نظر بدم، دیدم این “علی51” هر چی می خواستم بگم را قشنگ تر گفته.

 6. amir گفت:

  البته یه چیزی یادشون رفت بگن و اون اینکه با کدوم استاندارد؟!!!!چون رئیس دولت نهم گفته ما برای فولاد سی تا استاندارد داریم(البته نگفتن ایشون رئیس کدوم دولت هستند تا دولتهای خارجی گیج گیج بزنن تا این جمله معنی پیدا کنه)

 7. سرباز سبز مهدی (عج) گفت:

  حتماً حتماً

  همین مونده اونا بیان از تو درس بگیرن!

 8. ali گفت:

  ali 51 kheili ba hal bod

 9. سبز ۳۶ گفت:

  مگه خودشون از خودشون تعریف کنند.

 10. Babak13 گفت:

  ازاینكه هموطنان بصیر-كه بیشترشان هم جوان هستند-نسبت به مسایل جاري پیرامون بی تفاوت نیستندخوشحالم.اماميخواهم نكته اي رایادآوري كنم كه منتخب مردم هم بارهاگوشزدكرده اند.كارخوب كه نتیجه مثبت داشته باشه ازطرف هركسی باشد قابل تقدیراست.حتی اگروي وزیراحمدي نژاد باشد.باتخصص مختصرحقیر،حذف قیمت زمین،اعطاي وامهاي كم بهره(وبی بهره)وحذف هزینه هاي دارایی وشهرداري،دروضع موجوداقتصادكشوردربخش مسكن،میتواننداقداماتی موثردركاهش نرخ مسكن باشند.البته دراینكه همین رویه دركشوري بااصول اقتصادي دیگرهم نتیجه مثبت داشته باشدمطمئن نیستم.دوستان اگرنظرات علمی درردنظر وزیرمحترم مسكن دارند، ازآموختنش خوشحال خواهم شد.مولی علی(ع)فرمودند:تعصب به هرچیزي انسان راكوروكر میكند.تاكیدمیكنم.”هرچیزي”. واین شاید عمده ترین مشكل ماست.این مطلق انگاریها،فرصت اصلاح راهم از بعضیهامیگیرد.عادل ومنصف باشیم.