سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » صدور احکام سنگین برای مهاجران افغانی بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات...

صدور احکام سنگین برای مهاجران افغانی بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات

چکیده : سفارت افغانستان در تهران در تمام ماههای گذشته کمترین کمکی به آنها نکرده است. مهاجران افغان که در تظاهرات های اعتراضی مردم بازداشت شده اند ،در بازجویی هایی خود بارها گفته ا ند آنها تنها تاوان یک لحظه کنجکاوی خود کنجکاوی و تماشا ی تظاهرات مردم را از حاشیه خیابان می پردازند...


کلمه:بیش از 12 مهاجرافغانی که در حوادث پس از انتخابات توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده اند ، همچنان در زندان اوین بسر می برند . اغلب این افراد در کنار خیابان نظاره گر تظاهرات مسالمت آمیز مردم بوده اند و فعالیت دیگری در حرکت های اعتراضی مردم ایران نداشته اند.

به گزارش کلمه در 10 ماه گذشته این افغان های مهاجر که در کارگاه های ساختمانی در شهر تهران کار می کردند ، یکی از گروههایی هستند که آسیب فراوان دید ه اند و کمتر کسی هم یادی از آنها می کند .

هم اکنون این گروه فاقد هر نوع حمایت توسط دولت خودشان هستند . اتهام آنها اقدام علیه امنیت ملی ایران عنوان شده و برای تعدادی از آنها هم در دادگاه های انقلاب ایران حکم های سنگینی صادر شده است .

بسیاری از این افراد حتی قادر نیستند بخوانند و بنویسند . با این همه در بازجویی های متعددی که توسط بازجویان وزارت اطلاعات ایران از آنها انجام شده باید به این پرسش پاسخ بدهند که کدام یک از نامزدهای معترض انتخابات به آنها پول داده که در حوادث انتخابات ایران شرکت کنند .

سفارت افغانستان در تهران در تمام ماههای گذشته کمترین کمکی به آنها نکرده است. مهاجران افغان که در تظاهرات های اعتراضی مردم بازداشت شده اند ،در بازجویی هایی خود بارها گفته ا ند آنها تنها تاوان یک لحظه کنجکاوی خود کنجکاوی و تماشا ی تظاهرات مردم را از حاشیه خیابان می پردازند .آنها فقط می خواستند بدانند در خیابان های تهران چه خبر است و این همه سروصدا برای چیست و به خاطر این کنجکاوی نزدیک به ده ماه است که در زندان اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “صدور احکام سنگین برای مهاجران افغانی بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات”

 1. به نظر شما بازجویان وزارت اطلاعات از چه کسی پول می گیرند؟!

 2. ناشناس گفت:

  این ها به مردم خود رحم نمیکنند میخواهید به افغانها رحم کنند .

 3. انجمن مظلومین گفت:

  از ملت سرسخت ایران نمیتونند اقرار زورکی بگیرند چسبیدن به کارگرهای افغانی که بیچاره ها از ظلم طالبان فرار کردن و به ایران اومدند ولی چه می دونستند که از چاله در میان و به چاه می افتند واقعا که این بازجوها روی بن لادن رو سفید کردن …

 4. irani sabz گفت:

  age negah mikardan va dar naraftan hatman jasose amrika va esraiil bodan. akhe jasosa az dor negah mikonan va dar ham nemiran
  mage filme irani nemibinin?
  khoda rahm kone

 5. افغان‌ها, هم مردم بی‌پناهیند که دولتشون ازشون حمایت نمی‌کنه.

 6. مرتضی گفت:

  آنها از کسانی پول میگیرند که تعداد زیادی ماشین مدل بالا با نام خانواده دور خود وارد میکنند نه سید بزرگوار موسوی . آقای احمدی نژاد به قول خودتون بگم … بگم چه کسی تعداد زیادی ماشین مدل بالا بدون پرداخت عوارضو مالیات وارد مملکت کرد و با ترس از اینکه لو نره بیشتر ماشینها رو زیر قیمت بازار فروخت البته باز هم براش سود داشت اگر بخوان پرونده شما رو بررسی کنن که پر از کلک و قانون گریزی هست ولی شما که در درست کردن تمام مدرک های جعلی استادید مهر و پارتی دولتی دارید. تاریخ نشون میده که تمام گندکاری روزی برای عموم آشکار میشه به قول معروف دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره نمونش هم دولت قبلی و ساواک که فکر نمیکنم اونها هم مثل دولت وقت الان باشه.

 7. هاله بسر گفت:

  قبل از انتخابات مردم افغانستان شاید فکر میکردند که به کشوری اسلامی که از طرف دولتی اسلامی اداره میشه پناه آوردند،ولی با حوادثی که در حین انتخابات وبعد از آن اتفاق افتاد و رفتار وحشیانه ای که دولت با مردم خود ایران کرد دیگه جای گله از این دولت نیست ،شاید اگر گله ی باشه از عدم توجه سفارت افغانستان باشه که باید گفت دولت آقای کرزی لنگه همین دولت آقای احمدی نژاد است.