سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سخنگوی وزارت امور خارجه : بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب دخالت آشکار در امور ا...

سخنگوی وزارت امور خارجه : بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب دخالت آشکار در امور ایران است

چکیده :همانگونه که بارها تاکید شده است سوءتفاهم موجود پیرامون جزیره ابوموسی تنها از طریق گفتگوی دوجانبه قابل حل بوده و دخالت طرف های ثالث کمکی به حل آن نمی...


کلمه:سخنگوی وزارت امور خارجه  طرح ادعاهای واهی و بی اساس پیرامون سه جزیره ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی در بیانیه بیست و دوم اجلاس سران عرب در سرت لیبی را دخالت آشکار در امور داخلی ایران خواند و آن را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رامین مهمانپرست ضمن اعلام اینکه این سه جزیره در طول تاریخ همواره جزء لاینفک سرزمین ایران بوده، تاکید کرد که این گونه مواضع بی اساس و خلاف واقعیت های تاریخی هیچگونه تاثیری در حاکمیت ایران بر این جزایر نخواهد داشت.

وی افزود: همانگونه که بارها تاکید شده است سوءتفاهم موجود پیرامون جزیره ابوموسی تنها از طریق گفتگوی دوجانبه قابل حل بوده و دخالت طرف های ثالث کمکی به حل آن نمی کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “سخنگوی وزارت امور خارجه : بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب دخالت آشکار در امور ایران است”

 1. وقتی بنا باشد ملتی به طور جدی با دشمن روبرو نشود ، تا آخرین لحظه نجنگد و بعد از مغلوب شدن سر سختی و مقاومت نكند ، بلكه تسلیم اسكندر شود و آداب یونانی را بپذیرد ، اعراب كه می آیند در زبان عربی كاسه گرمتر از آش شده صرف و نحو بنویسد یا كمر خدمت برای خلفای عبّاسی بسته دستگاهشان را به جلال و جبروت ساسانی برساند ، در مدح سلاطین تُرك چون سلطان محمود غزنوی آبدارترین قصائد را بگوید ، غلام حلقه بگوش چنگیز و تیمور و خدمتگزار و وزیر فرزندانش گردد ، یعنی هر زمان به رنگ تازه وارد در آمده به هر كس و نا كس تعظیم و خدمت كند ، دلیل ندارد كه نقش و نام چنین مردم از صفحه روزگار برداشته نشود.

  سرسخت های یك دنده و اصولی ها هستند كه در برابر مخالف و متجاوز می ایستند و به جنگش می روند یا پیروز می شوند و با احیاناً شكست می خورند ووقتی شكست خوردند حریف چون زمینه سازگاری نمی بیند و با مزاحمت و عدم اطاعت روبرو می شود از پا درشان می آورد و نابودشان می كند.

  در محله ی مغول دیدیم که شرق و شمال به علت مختصر مقاومت با خاک یکسان شد ولی امرای فارس تسلیم شدند و سالم ماندند.

  مهندس مهدی بازرگان، سازگاری ایرانی، ۱۳۴۳، شرکت سهامی انتشار

 2. Metaphysician گفت:

  ما کاملا در خاورمیانه حرف اول و آخر را میزنیم !
  اینها یک مشت خس و خاشاک بیش نیستند!
  ما دنیا را اداره می کنیم!
  _______________________________
  ایران و ایرانی رو بی آبرو کرده.
  به خدا این ایرانی نیست.

 3. از بس که در مسایل کشور‌های اطراف دخالت می‌کنید ،اینها هم از شما یاد گرفتند و مثل شما پررو شدند،یه روز به چاه‌های لب مرز گیر میدن ،یه روز به ساحل دریای خزر ،یه روز به نام خلیج فارس و یه روز هم به جزایر ایران،آخه چرا اطلاعات با یک عملیات پیچیده و مهم دهان اینها رو نمیبنده ؟!!!!!!