سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خورشیدی: مشکل مدیریتی داریم اما همه مسائل را گردن آمریکا می اندازیم...

خورشیدی: مشکل مدیریتی داریم اما همه مسائل را گردن آمریکا می اندازیم

چکیده :مشکل را باید حل کرد و ما می‌توانیم آن را حل کنیم. ما بحران‌های سنگین‌تر از این را حل کردیم؛ مثل جنگ، مثل حوادث اول انقلاب؛ بدتر از جنگ که نیست. مردم معترضی هم که الان هستند مانند هواداران منافقین نیستند. هرچند که وقتی ما با آنها نیز منطقی برخورد می‌کردیم، خیلی از مسایل را می‌پذیرفتند؛ چه برسد به مردمی که محق هستند و حرف درست...


کلمه:دبیر کل جبهه خدمت گزاران معتقد است با مدیران کنونی، کشور به جایی نخواهد رسید و باید چرخش نخبگان انجام پذیرد. وی بر این باور است که روند اقتصادی مناسب نیست و تورم در سال جدید به بالای 35 درصد خواهد رسید.

احمد خورشیدی پدر داماد محمود احمدی نژاد و عضو ارشد ستاد انتخاباتی وی در سال 84  که اواخر دولت قبل از احمدی نژاد روی گرداند و منتقد و مخالف دولت قبل و دولت حاضر شد، در گفت‌وگو با خبرنگار فرارو با اشاره به سال گذشته به ارزیابی خود از این سال پرداخت و گفت: «حوادثی که در سال 88 به وقوع پیوست، درس‌ها و عبرت‌هایی برای اقشار مختلف از جمله مسئولان، مردم و نخبگان آموخت.»

وی افزود: «اولا مسئولان نظام باید میان نیروهای مردمی که خیر خواهان این کشور هستند و آنهایی که برای دشمن کار می‌کنند، تفاوت بگذارند. دوم اینکه ما در دهه چهارم انقلاب هستیم. باید مسئولان امر توجه داشته باشند که چرخش نخبگان جز الزامات اجتناب ناپذیر است که باید انجام پذیرد. متاسفانه این کشور با توده مسئولان فعلی که دارد به جایی نمی‌رسد. چرخش نخبگان قاعده ای است که همه کشورها به آن نیاز دارند. ما هم راهی جزء آن نداریم. نباید نیرو های ضعیف در عرصه باشند و نیروهای توانمند حاشیه نشین شوند. کشورهای ضعیف به این روش عمل می‌کنند. حیف است کشور ما که جز کشورهای پر استعداد است در این زمینه دچار نقص و مشکل باشد.»

این فعال سیاسی درباره مطالبات مردمی و نحوه پیگیری آنها گفت: «ملت یکسری خواسته‌ها و مطالباتی دارد که باید دسته بندی و پیگیری کنند. اگر مردم دنبال مطالباتشان نروند کسی دلش به حال آنها نمی‌سوزد. من معتقدم که مردم ما باید پیگیر مطالبات شان بوده و ازمسئولان و مقام معظم رهبری که او را از خودشان می‌دانند، خواسته‌هایشان را بخواهند. چرا که به نظر بنده جایگاه ولایت فقیه، جایگاه مناسبی برای تحقق خواست‌های مردمی است. پس باید مردم هرچه بیبشتر خود را به رهبر انقلاب نزدیک‌تر کنند. ما باید تلاش خود را افزایش دهیم تا از این جایگاه برای پیشرفت کشوراستفاده کنیم. حیف است این مقام مهم را درگیر مسایل دسته چندم که ارزش زیادی هم ندارند، بکنیم.»

خورشیدی در ادامه و در رابطه با نقش نخبگان و رسانه‌ها افزود: «متاسفانه نخبگان و احزاب ما مثل مرده می‌مانند. نیروهای اصلی انقلاب و کسانی که دوستدار انقلاب بوده و هزینه‌های زیادی چه قبل و چه بعد از انقلاب داده‌اند، متاسفانه خیلی عقب نشینی کرده‌اند. از اینها انتظار بیشتر است. کسانی که هم دانشگاه و هم جنگ دیده‌اند باید در جای خود انجام وظیفه کنند. شرایط اصحاب رسانه هم تعریفی ندارد. نمی‌دانم رسانه‌ها چه بلایی بر سرشان آمده است. هرچند که برخی فشارهای نادرست بر این قشر وارد می‌شود ولی بازهم اصحاب رسانه باید به وظیفه خود عمل کنند.»

وی با بیان این مطلب که مشکل به وجود آمده پس از انتخابات بسیار ریشه‌ای است، اضافه کرد: «به عنوان کسی که به این انقلاب علاقمندم می‌گویم که برای حل مشکلات باید آنها را قبول کنیم. مشکلات به وجود آمده پس از انتخابات ریاست جمهوری ارتباطی به اشخاصی مانند آقای کروبی ندارد. این مسئله ریشه مردمی دارد و با پاک کردن صورت مسئله اوضاع درست نمی‌شود. درضمن نباید مشکلات را به گردن این و آن بیاندازیم. این راه چاره نیست. برای مثال ما مشکل مدیریتی داریم ولی همه مشکلات را گردن آمریکا می‌اندازیم که این نوع تحلیل و برخورد با مشکلات حتی در میان عامه مردم هم خریدار ندارد.»

خورشیدی ادامه داد: «مشکل را باید حل کرد و ما می‌توانیم آن را حل کنیم. ما بحران‌های سنگین‌تر از این را حل کردیم؛ مثل جنگ، مثل حوادث اول انقلاب؛ بدتر از جنگ که نیست. مردم معترضی هم که الان هستند مانند هواداران منافقین نیستند. هرچند که وقتی ما با آنها نیز منطقی برخورد می‌کردیم، خیلی از مسایل را می‌پذیرفتند؛ چه برسد به مردمی که محق هستند و حرف درست می‌زنند.»

دبیر کل جبهه خدمت گزاران با انتقاد از وضعیت اقتصادی، اهداف پیش بینی شده برای اقتصاد ایران را دست نیافتنی توصیف کرد و اظهار داشت: «روند اقتصادی ما و فرمول تعریف شده برای این عرصه نشانگر آن است که درصد بالای پیش بینی‌ها تحقق پذیر نیست. برای مثال بودجه امسال را بر مبنای نفت 65 دلاری بستند. حال سوال این است؛ با استناد به چه استدلال‌هایی این بودجه را نوشتید. با این وضعیت، تورم در سال آینده بالای 35 درصد رسیده و شرایط کشور را متزلزل می‌شود.»

وی افزود: «باید از درس‌های گذشته عبرت می‎‌گرفتیم. مگر نتیجه نوشتن بودجه‌های اینچنینی را ندیده‌ایم که باز دوباره همان را تکرار می‌کنیم. اگر اصلاحات واقعی که بدون آن کشور ما در شرایط نابسامان قرار دارد، به تحقق نیانجامد حتی نمی‌توانیم ایران را جز 47 کشور درحال توسعه بنامیم. متاسفانه در راهی قدم بر می‌داریم که عاقبت آن خوش نیست.»

خورشیدی در خاتمه در پاسخ به این سوال که تلخ‌ترین و شیرین‌ترین اتفاق سال 88 از نظر شما چه بود، گفت: «تلخ‌ترین رویداد، حوادث اخیر و شعارهایی بود که عده ای از خودی‌ها عامل‌اش بودند و این شعارها دل آدم را به درد می‌آورد. در مورد شیرین‌ترین حادثه هم باید بگویم متاسفانه اتفاق شیرینی از سال گذشته به یاد ندارم.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “خورشیدی: مشکل مدیریتی داریم اما همه مسائل را گردن آمریکا می اندازیم”

 1. دوست گفت:

  اولین قدم در حل مشکل اینه که اصلا قبول کنیم مشکلی هست… سبز باشید…

 2. معلم گفت:

  پس باید مردم هرچه بیبشتر خود را به رهبر انقلاب نزدیک‌تر کنند این آقای خامنه ای است که باید خود را به خواستهای مردم نزدیک کند نه اینکه مردم خود را به رهبر نزدیک کنند

 3. یکی نیست به این آقای محترم!! بگه مسبب آمدن احمدی نژاد و این جریانات دردآور امثال شما بوده اند و دیگه لطف کنند و سکوت کنند؟؟

  شما که الان “سردار” هستی و پسرتون با کبر سن مسولیت های اجرایی داره،ماشالله از جهت مالی هم که در مضیقه نیستی نمی دونی مردم چه مشکلاتی دارند،دیگه چی می گی؟چرا نمی گذارید آب خوش از گلوی مردم پایین بره،ولله اگه حاکمیت مستبد و جور فعلی هم جلوی مهندس موسوی رو نگیره ،بعضی از همین کسانی که دعوی حمایت از میرحسین رو دارند نمی گذارند ایشان عدالت را بر قرار کند.

  نیازی نیست امثال آقای سردار خورشیدی ها برای ما نسخه بپیچند(یک بار این کار را کردند جُز انواع مضیقه های اقتصادی و سیاسی و بین المللی و عقب گردهای فرهنگی چیزی برای ما نداشت)

  آخه کدوم یکی از این آقایان علم اقتصاد بلده یا خونده که انقدر تئوری پردازی می کنند؟؟مردم شدند وسیله ی آزمون و خطای آقایان.

 4. مهندس گفت:

  مگه پدر داماد احمدی نژاد نیست؟؟؟پس چرا اتفاق شیرینی از سال گذشته به یاد نداره!!!!چرا نمیگه رییس جمهوری احمدی نژاد براش شیرین ترین اتفاق بوده!!!!!
  درود بر آدم حق طلب……..

 5. من از بس که از اینها و ظلمشون به مردم ناراحتم هم اسمشون رو که میبینم موج منفی‌ تولید میکنند ،حالا حرفهاش رو خوندم یک مقداریش بد نبود ،اما نمیشه اعتماد کرد ،هر حرفی‌ که میزنند ،هر کاسه‌ای که دارند یک نیم کاسه هم زیرش پنهان دارند

 6. ناشناس گفت:

  البته آقای خورشیدی از منتقدان جدی دولت حاضر و دولت قبلی بود. قبل از انتخابات انتقاد های تندی علیه احمدی نژاد کرد.

 7. هموطن سبز گفت:

  آقای خورشیدی که در بیاناتشان تعریضی هم به مطبوعات داشتند، آیا قلع و قمع کردن مطبوعات در چند سال اخیر را ندیده اند و یا از آن بی خبرند؟! چند روزنامه و مجله باید توقیف و لغو امتیاز شوند و چند خبرنگار و روزنامه نگار دیگر باید به بند و زنجیر کشیده شوند تا ایشان بپذیرند که پدر رکن جهارم دموکراسی را در آورده اند؟! آیا از کیهان و ایران و وطن امروز توقع دارند حقایق را بازگو کنند؟!!!
  آقا شما خوابی؟ کجایی؟ اصلاً در ایران زندگی می کنی؟!!!!

 8. مرتضی گفت:

  درود بر شما دوست عزیز اولین قدم در حل مشکل این هست که اصلا” قبول کنیم مشکلی هست . متاسفانه یک سری از دوستان عزیز و دولت حاکم از اینکه گفته میشود مشکلات بسیارند نراحت میشوند و حقایق را کتمان میکنند فقط فقط راه فهمیدن مشکلات این هست که با ظاهر عادی در میان مردم عادی رفت و آمد کنند و مشکلات را ببینند نه در کاخ و خانه خود بنشینند و بگویند اصلا” هیچ مشکلی نیست البته در میان مردم با ظاهر عادی رفت و آمد میکنند فقط برای برخورد با مردم و نابودی و جمع آوری اطلاعات منفی.

 9. ایمان از یزد گفت:

  این جمله مردم باید خودشونو به رهبری نزدیک کنند خیلی جالبه یعنی مردم باید خودشنو به رهبر نزدیک کنن که اگه بتونن یه مقدار از چیزی که حق شونه ازش بگیرند انشالله مردم حقشون یه روزی تمام کمال میگیرند بدون اینکه لازم باشه برای گرفتن حقشون به کسی باج بدن به امید اون روز

 10. داوود گفت:

  به دو دوستی که پسوند سبز دارند: اگر برای باز کردن هر گرۀ سفتی خشمگین و عصبی شویم نتیجه ای که خواهیم گرفت گرۀ کوری است که شاید هیچگاه باز نشود! در ضمن در سیاست به هیچ کس نمیشه اعتماد کرد؛ چون اصلاً اعتماد در سیاست تعریفی ندارد دوستان!
  فراموشمان نشود که: ما جدل با سخن حق نکنیم…
  شاد باشید و سبز

 11. با تشکر از “داوود ” حق با توست من اشتباه کردم،ممنون