سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر نوری زاد: اتهامات همسرم همان سه نامه است...

همسر نوری زاد: اتهامات همسرم همان سه نامه است

چکیده :ایشان نباید هم پرونده ای داشته باشد چرا که پرونده او مختص همان سه، چهار نامه ایست که او نوشته...


کلمه:همسر محمد نوری زاد، نویسنده و فیلمساز ایرانی که از سه ماه پیش و در پی نگارش نامه ای انتقاد آمیز به رهبر ایران در بازداشت به سر می برد، گفت که هنوز برای همسرش پرونده ای تشکیل نشده است.

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد، به بی بی سی فارسی گفت که همسرش در تماس تلفنی کوتاهی که از زندان داشته است به او گفته است که حالش خوب است.

خانم ملکی به نقل از همسرش گفت که او در زندان کاغذ و قلم در اختیار دارد، ورزش می کند و عید را هم به همه مردم تبریک گفته است.

فاطمه ملکی درباره اینکه چرا به همسرش برای نوروز مرخصی نداده اند گفت که با پیگیری وکیل او مشخص شده که “گویا آقای نوری زاد همکاری لازم را نداشته است.”

خانم ملکی همچنین با اشاره به اینکه هنوز برای آقای نوری زاد پرونده ای تشکیل نشده است، تاکید کرد : “ایشان نباید هم پرونده ای داشته باشد چرا که پرونده او مختص همان سه، چهار نامه ایست که او نوشته است.”

محمد نوری زاد، بعد از انتخابات ریاست جمهوری ، سه نامه برای رهبر انقلاب نوشت و در آنها به اتفاق هایی که در جامعه به نام اسلام انجام می شود اشاره  و گلایه های خود را مطرح کرد.

وی در ۲۹ آذر به اتهام توهین به “مسئولین و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” بازداشت شد.

او یک روز پیش از بازداشت در وبلاگ خود نوشت که کسی از پلیس امنیت با او تماس گرفته و او را فراخوانده است، اما وقتی آقای نوری زاد از او دلیل این احضار را می پرسد، پاسخ می شنود: “به جرم توهین به رئیس قوه قضائیه”.

آقای نوری زاد در پی اظهارات صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه که به مخالفان دولت هشدار داده بود که دستگاه قضایی به اندازه کافی از آنها پرونده دارد، نوشته ای در وبلاگ خود با عنوان “سقوط قاضی القضات شهر” در انتقاد از گفته های آقای لاریجانی منتشر کرد.

اواخر دی ماه گذشته فاطمه ملکی پس از یکماه بی اطلاعی از وضع شوهرش با انتشار نامه ای سرگشاده از ملاقاتش با دادستان تهران خبر داد.

او در این نامه نوشت که دادستان تهران در ملاقات ۲۳ دی ماه به او گفته جرم همسرش “بسیار بسیار سنگین” است و در مقابل درخواست ملاقات و پیگیری پرونده او گفته است “تا زمانیکه افکار ایشان مهار نشود به هیچ یک از این خواسته ها پاسخ داده نخواهد شد.”

در چند روز گذشته و همزمان با روزهای نوروز در ایران چهره های مختلفی از اصلاح طلبان از جمله میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از خانواده محمد نوری زاد دیدن کردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “همسر نوری زاد: اتهامات همسرم همان سه نامه است”

 1. استقامت سبز گفت:

  اتهام نوری زاد عزیز این است که می اندیشد
  اتهام نوری زاد عزیز این است که وجدان دارد
  اتهام نوری زاد عزیز این است که نمی تواند در برابر ظلم سکوت کند
  اتهام نوری زاد عزیز این است که حقیقت را می گوید هر چند که تلخ باشد
  اتهام نوری زاد عزیز این است که زیر بار ظلم و جور نمی رود
  اتهام نوری زاد عزیز این است که حقیقت را قربانی مصلحت و اسایش اش نمی کند
  اتهام نوری زاد عزیز این است که آگاه است
  اتهام نوری زاد عزیز این است که شجاع و بی باک است
  اتهام نوری زاد عزیز این است که آزاده است یک آزاده ی واقعی
  اتهام نوری زاد عزیز این است که قلم اش عرصه ی ظالمان و خودکامگان را به لرزه می افکند
  اتهام نوری زاد عزیز این است که انسان است…یک انسان واقعی!

  درود بر شرف و مردانگی ات نوری زاد عزیزم

 2. اگر کسی به امام شیعیان انتقاد می کرد بازداشت می شد؟
  مگر خود رهبری طعم تلخ زندان و شکنجه را به جرم انتقاد رزِم سابق نچشیده اند؟
  ایشان فراموش کرده اند مردم به دلیل همین روزگویی ها و بی عدالتی ها قیام کردند و آن رژیم سفاک! را سرنگون کردند؟
  قدرت خیلی به کسی وفا نمی کنه ولی در “یوم تبلی الرائر” دیگه …. و سپاه و .. ….به داد کسی نمی رسند آخه خودشونم پاشون گیره و فریادرسی ندارند.به خود آیید.

 3. هموطن سبز گفت:

  آقای نوریزاد برنامه ساز تلویزیونی بود که در دیدار هنرمندان سینما با رهبری در دوران خاتمی یک تنه ایستاد و انتقادات تندی را درباره ی وضعیت فرهنگی حاکم مطرح کرد و مشکلات موجود را به وزارت فرهنگ خاتمی نسبت داد و از ابتذال حاکم بر سینما گلایه کرد و مورد تائیدات ویژه ی رهبری واقع شد، در آن روزها من بدلیل اینکه زمینه ی فعالیت ام فرهنگی و نزدیک به سینما ست و معتقد بودم که چنین انتقاداتی مطلقاً وارد نیست و اگر هم باشد، مغرضانه است که تمام مشکلات را به خاتمی نسبت بدهیم به شدت از ایشان منزجر شدم. ( نگاه کنید به تولیدات سینمائی این سالها و ببینید که ابتذال واقعی یعنی چه! فیلم هایی مثل: زندگی شیرین / آقای هفت رنگ / تاکسی نارنجی / اخراجیها / چهارچنگولی / نصف مال من، نصف مال تو / ده رقمی / مادر زن سلام / پسر تهرونی و … اگر در دوران خاتمی ساخته می شدند هرکدام به تنهایی برای استیضاح وزیر فرهنگ کافی بودند! )
  سالهایی گذشت و انتخابات 88 انجام شد حوادثی در پی داشت که تا نیل مردم به خواسته هایشان ادامه خواهد داشت و همچون نقطه ی عطفی در دل یک درام همه چیز را به سمتی دیگر برد… آقای نوریزاد که آنروزها مورد نفرت من بود چراکه او را مغرض می دانستم نه منتقد، در پی حوادث انتخابات به کلی متحول شد، به قول آن دیالوگ به یادماندنی فیلم کتاب قانون: کرم ابریشم وقتی از پیله اش به در می آید دیگر کرم نیست، پروانه است… پروانه شدن محمد نوریزاد مدتها بود که آغاز شده بود ولی انتخابات نقطه ی عزیمتی بی بازگشت بود… دو نامه نوشت به رهبری که که او را پدر می دانست، که او را آقا خطاب می کرد… و انتقاداتی را مطرح کرد که در مقابل تندی انتقادات آن روزش نسبت به خاتمی چیزی به حساب نمی آمد… ولی نامه ی سومش که در تکمیل روند پروانه شدن اش از صحرای عرفات و با هوای مولایش حسین(ع) که در سر داشت نوشته شد جسورانه تر و شجاعانه تر بود و به حقایق امور هشدار می داد… آن روز که متن سومین نامه اش را فردای انتشار آن در اینترنت خواندم دیگر کوچکترین نفرتی از نوریزاد نداشتم چرا که نوریزاد هنرمند شده بود و دیگر برنامه ساز نبود و به قول مهدی اخوان ثالث: هنرمندان بر حکومت اند نه با حکومت…
  دیری نپائید که او را به اتهام توهین به مسئولین نظام! بازداشت و روانه ی سلول انفرادی کردند و خواستند افکار روشن اش را که مهار شدنی نبوده و نیست با محرومیت از تمام حقوق قانونی اش مهار کنند… ولی نوریزاد مردی ست که درست یا غلط وقتی حرفی می زند یعنی به آن ایمان دارد و محال است کوتاه بیاید، اینرا من همان روز که به وزارت فرهنگ خاتمی می تاخت فهمیدم… نمی دانم بازجوهایش اینرا می دانند؟!

 4. محمد نوری زاد را آزاد کنید! گفت:

  ***همه با هم، در سیزده بدر سبز 1389***
  سیزده بدر، روز به دور انداختن هر چه ظلم و سیاهی و پلیدی و نحسی و تلخی روزهای تیره ی گذشته
  با تجمع های پراکنده در سرتا سر ایران، همراه با سبزه های مان، دوباره با هم سبز می شویم

  ای مقصد آزادگی، پر باز کن، پر باز کن!

  ایران صدایت می زند، پرواز کن، پروازکن!

  همراه با ایران ما، فریاد کن، فریاد کن!

  با دشمن بی دادگر، بیداد کن، بیداد کن!

 5. محمد گفت:

  نوش جون

 6. سرباز سبز مهدی (عج) گفت:

  بوی یار مهربان آید همی

  نامه نوشتن و انتقاد کردن در کشور نه جمهوری نااسلامی جرم است!!!

  شَرمِتان باد

 7. محمد حسين گفت:

  خوبه ديگه آقايان هيچ واهمه اي هم از آشکار شدن چهره ديکتاتوری و استبداد زده کشور ندارند..

  به راستی يادمان رفته برای چه انقلاب کرديم.

 8. فرزانه گفت:

  نوری زاد در اون سه نامه به حقایق اشاره کرد و تا جایی هم که یادمه در یک نامه از مرگ یاد کرده بود لابد آقایان فکر کردن اگر ایشون رو بندازن زندان و افکارشون رو مهار کنن!!! مرگ رو هم مهار کردن.نوری زاد رو گرفتن انداختن زندان با حقایق چه خواهند کرد؟

 9. بنده خدا مرحوم سعیدی سیرجانی هم یه نامه نوشت و دلسوزانه هشدار داد،سرشو کردند زیر آب!!

 10. سيد حامد سبز گفت:

  جمهوري اسلامي؟؟؟؟؟؟!!!!!
  شنيدم پيامبر اكرم يه روز از جايي رد ميشدن كه يه نفر به پيامبر توهين كرد (انتقاد نكردااااا توهين كرد)
  يكي از اصحاب پيامبر عصباني شد و به قصد كتك زدن اون مرد به سمت او دويد كه پيامبر جلوي او رو گرفتند و گفتند اون به من توهين كرد منم كاري باهاش ندارم تو چرا ميخواي دست روش بلند كني؟؟؟ و اجازه ازار رسوندن به اون مرد رو ندادن
  خيلي جالبه
  حالا هم ما اسم حكومتمون رو گذاشتيم جمهوري اسلامي چيزي شبيه به حكومت اسلامي!!
  پس كجاست صبر و مهر پيامبر خدا كه ما ادعاي نيابت او رو داريم
  الهم عجل لوليك الفرج
  صبور باش نوري زاد
  ما همه با هم هستيم

 11. به امید ازادی نوری زاد وهمه زندانیان بیگناه در بند زندان دعا میکنیم.

 12. محمد جعفر گفت:

  آیا این روش ها را امام زمان (ع) تایید میکنند؟ آیا یک مسلمان عاقل و دانا باور میکند امام این جمهوری اسلامی را از شما تحویل خواهند گرفت؟
  خجالت بکشید اول هر سخنرانیتان دعای فرج را عوام فریبانه میخوانید.این روش برخورد با مردم در شان آن جمهوری اسلامی نیست که امام خمینی آرزوی آن را داشتند.در زمان امام هم این غلط ها را دور از چشم ایشان می کردید و حالا استدلالتان شاید این باشد که در زمان امام هم این اعمال بوده است