سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مختاباد:صداوسیما هیچگاه رسانه بی طرف و منصفی نبوده است...

مختاباد:صداوسیما هیچگاه رسانه بی طرف و منصفی نبوده است

چکیده :رسانه‌ای که سالانه بيش از ۵۰۰ ميليارد تومان بودجه را صرف می‌کند در رقابت با رسانه‌هايی که يک بيستم وی هم بودجه ندارند، ‌سرافکنده و شرمسار و شکست‌خورده ميدان را به حريفان واگذار...


کلمه: پخش دو تصنيف از سيدعبدالحسين مختاباد، خواننده و آهنگساز موسيقی سنتی ايرانی در ويژه‌نامه نوروزی شبکه دو با اعتراض اين خواننده روبه رو شد.

به گزارش خبرآنلاين، مختاباد در يادداشتی نوشته است: «اين کارها دو سال قبل خوانده شد و در برنامه نوروزی دو سال قبل پخش شد، اما دست‌اندرکاران شبکه دو و برنامه نوروزی ويژه آن با عدم حذف عنوان «زنده» از روی تصوير پخش شده اين تصور را برای بينندگان ايجاد کردند که اجرای من متعلق به نوروز ۸۹ است.»

در بخش ديگر يادداشت اين خواننده آمده است: «صدا و سيما نشان داده است که هيچگاه نتوانسته است رسانه‌ای بی‌طرف و منصف، به خصوص برای اهالی موسيقی و از جمله هنرمندان شاخص اين شاخه باشد و جالب اين که اين طرفيت را در سخنان مجری همين برنامه، که وظيفه‌اش اجراست و نه داوری درباره خوبی و بدی آثار پخش شده هم ديديم که ايشان درباره يکی از کارهای من در نقش يک کارشناس موسيقی ظاهر شدند و اظهار لحيه‌ای هم کردند.»

مختاباد در ادامه نوشته است: «طبيعی است که تا زمانی که صدا و سيما چنين سياست‌های مغرضانه‌ای را در برابر هنرمندان ادامه دهد، اعتماد مردم و اهل هنر به اين رسانه سست‌تر از گذشته خواهد شد و به همين دليل است که رسانه‌ای که سالانه بيش از ۵۰۰ ميليارد تومان بودجه را صرف می‌کند در رقابت با رسانه‌هايی که يک بيستم وی هم بودجه ندارند، ‌سرافکنده و شرمسار و شکست‌خورده ميدان را به حريفان واگذار می‌کند.»

در بخش پايانی يادداشت سيدعبدالحسين مختاباد آمده است: «بايد برای اين مجری عزيز که هر روز به‌مدت سه ساعت آن هم هر روز صبح با حرف‌های تکراری خود و کارشناسان مادام‌العمرش زمين وآسمان را به‌هم می‌بافد اين مثل و تذکر ايرج‌ميرزا به عارف قزوينی را بنويسم که (تو شاعر نيستی تصنيف سازی)، عزيز برادر شما يک مجری عادی راديويی هستيد و هيچ يک از رفتارهايت به يک مجری تلوزيونی شبيه نيست اما چه بايد کرد که شاعر گفته است: اگر ساقی صاحب نظری داشت / ميخواری و مستی ره و رسم دگری داشت».

به گزارش کلمه، مختاباد در زمان انتخابات از حامیان مهندس موسوی بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “مختاباد:صداوسیما هیچگاه رسانه بی طرف و منصفی نبوده است”

 1. جرس گفت:

  سلام به ملت سبز ایران

  صدا و سیما که تکلیفش مشخص است.بخدا اگر من کاره ای بودم بالاترین نشان لیاقط را به ریسس صدا و سیما میدادم.چون واقعا از جون مایه گزاشت برای به نتیجه رسیدن این ….اگه موفق نشدن بخاطر بی خردی بود نه نداشتن تلاش.

 2. هموطن سبز گفت:

  دیگر کارهای صدا و سیما و عوامل کج و کوله اش کهنه شده و حنایشان مدتهاست که دیگر برای مردم رنگی ندارد. کافیست به خانه های مردم بنگرید و ببینید که دیش های ماهواره چگونه از سر و روی خانه ها بیرون زده است… و حکومت هم دیگر از مورد پیگرد قرار دادن مردم به خاطر داشتن آنتن ماهواره خسته و مأیوس شده است و پی برده که تمام این سالها آب در هاون می کوبیده، چرا که اگر برخورد های حذفی جواب می داد همین الآن من نباید سایت کلمه را مطالعه کرده و کامنت می گذاشتم!!

 3. ناشناس گفت:

  هنرمند را باید در روزهای سخت شناخت، که آیا عاشق هنر خویش است یا عاشق پست و مقام،
  این روزها بسیار خوشحالم که کسانی را که واقعا برایم محترم بودند، یا راه مردم پیشه گرفتند، یا لااقل قبای خاکستری خیانت به تن نکردند.
  این روزها این بیت را با تمام اعتقاد می خوانم که:
  هنر نزد ایرانیان است و بس ندادند شیر ژیان را به کس

 4. اسلام رحماني گفت:

  زنده باد هنرمند سبز، آقاي مختاباد
  يكي از مشكلات اساسي اقتدارگرايان اين است كه قشر فرهيخته هنرمند كه همواره آزاده بودند و دغدغه واقعي آنها هنر و مردم بوده است (نه برپايي نمايشگاه و ساخت سريالهاي تجاري و دريافت وام از دولت) حاضر به كنار آمدن با آنها نسيتند.

 5. سيد حامد سبز گفت:

  اي بابا اقاي مختاباد چرا خودتو ناراحت مي كني
  به خدا ما حتي خبراي معمولي رو هم كه از رسانه غير ملي ميشنويم و ميبينيمو هيچ ربطي هم به سياست نداره رو باور نميكنيم چه برسه به اين مسئله
  جالبه نميشه هم ازشون شكايت كرد
  هر جا كه ميري يه نفر از خودشونو گذاشتن

 6. بهنام گفت:

  سلام خدمت آقای مختاباد که نشان داد یه هنر مند واقعیه
  من قبل از انتخابات یه جور دیگه در مورد ایشون فکر می کردم که امیدوارم منا ببخشند
  جا داره از استاد شجریانم یاد کنیم که تو اون روزای بهت و حیرت مردما تنها نذاشتن
  خدا همه هنرمندای واقعی را حفظ کنه

 7. jhvc گفت:

  سلام اقای دکتر مختاباد هنر مند شجاع و مردمی
  درود خدا بر شما که هیچ وقت که هیچ وقت شما را فراموش نخواهیم کرد
  با داشتن چنین هنرمند مردمی و شجاع وبا شعور ساسیی بالا بر خود می بالیما
  شما صدای وجدان مردم هستید همواره فریاد بزنید
  امیر حسین و امیر علی از ساری