سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه بازداشت یک استاد دانشگاه عضو مشارکت...

ادامه بازداشت یک استاد دانشگاه عضو مشارکت

چکیده :سروش در بدو تأسیس جبهه مشارکت ایران اسلامی ، عضو شورای مرکزی این جبهه در استان مازندران بود. ایشان در دوران اصلاحات در سمت ریاست آموزش و پرورش شهرستان بابل، خدمت می...


کلمه:دکتر علی اکبر سروش استاد دانشگاه و عضو حزب مشارکت مازندان همچنان در بازداشت به سر می برد.

به گزارش کلمه، وی در تاریخ 22 اسفند 1388 در پی ارسال احضاریه از طرف دادسرای انقلاب بابل بازداشت شد و هنوز از اتهام وی چیزی در دسترس نیست.

دکتر علی اکبر سروش متولد 1342، عضو هیئت علمی در دانشگاه های علوم و فنون مازندران و دانشگاه آزاد اسلامی بابل، با سابقه طولانی در تدریس تاریخ اسلام، است.

سروش در بدو تأسیس جبهه مشارکت ایران اسلامی ، عضو شورای مرکزی این جبهه در استان مازندران بود. ایشان در دوران اصلاحات در سمت ریاست آموزش و پرورش شهرستان بابل، خدمت می کرد.

دختر این استاد دانشگاه دلنوشته ای را به پدرش تقدیم کرده که به شرح زیر است:

به نام خدا

از صبا پرس که ما را همه شب تا دم صبح

بوی زلف تو همان مونس جانست که بود

جز عشق چه می توان دید؟ آن دم که بزرگ مردی آن چنان از شور سرشار است که با فاصله های بدرنگ ، باز هم ، گرمای ایمان و اراده اش را به همه و همه می بخشد .

چگونه می توانم بگویم دورم از پدری بزرگ ، حال آنکه زمزمه های معنویش را به گوش جان می شنوم و چگونه می توانم بگویم نزدیکِ نزدیکم ، حال آنکه نبود حضور سبزش ، کلام سحرانگیزش ، بارقه های معنویش و رأفت نگاهش ، رنگ از رخ بهار برده است ؟

آری ! زیستن عشق و شهامت می طلبد ، که گر جز این باشد خواب و خوری بیش نیست .

هزار غنچه می شکفد ، هزار پرنده می خواند ، هزار درخت سبز می شود ، هزار شعاع از ستیغ کوه می تابد ، اما سرخی شرم همچنان بر گونه ی بهار پیداست که چگونه می توان بدون قرآن خواندن پدر ، سالی را تحویل کرد و یا مقلب القلوب را سر داد ؟

بیست بهار را با تو آغاز کردم و به یمن صلابت کلامت در دعای تحویل سال، تمامی سال را با دلگرمی به سر بردم …چگونه می شود بدون خیره شدن در چشمانت شب های بهار را به گونه ای شاعرانه و عارفانه ورق زد ؟ …نه…نمی شود…سخت است…

اما با خودم که خلوت می کنم ، صدایت را ، در هر جایی که باشی ، می شنوم که می گوید :

غمناک نباید بود از طعن حسود ای دل شاید که چو وا بینی خیر تو در این باشد

بیشتر که به ایمانت و احساست متصل می شوم ، می شنوم که برایم و برای همه ی فرزندان دیارت ، شب تحویل سال ، قرآن می خوانی و دعا می کنی و با خلوص نیت طلب سعادت و رادمردی می کنی .

می دانم که سحر وجودت و تشعشع کلامت از سدِ هزار دیوار می گذرد و باز هم چون سال های گذشته بهار را برایم سبز معنی می کند ، نوروز را برایم خجسته می خواند و ردپای معجزه را در جوانه های نازک اندام نشان می دهد…

بهار بی حضور تو در کنارم ، آمد…اما بسی امید که باید به یزدان برد…

پدر ! اکنون تو در کنارم ، دست در دست هایم ، نشسته نیستی ، اما ایمانت ، عشقت ، شورت ، کلامت و ایثارت همیشه و هر لحظه راه گشای من و همه ی فرزندان دیارت است .

امید که بهارت سبز و حضورت مستدام باشد…Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “ادامه بازداشت یک استاد دانشگاه عضو مشارکت”

  1. درود بر شما و تمام خانواده‌های زندانیان که با قلم زیبایتان به این دولت منصبی‌ها نشان میدهید که قدرت واقعی‌ در چماق و باتوم و زندان نیست ،قدرت واقعی‌ همان عشقیست که در قلب شما سبز‌ها و زندانیان بیگناه وجود دارد ،به این دولت منصبی‌ها نشان میدهید که ایمان به جار زدن و الکی‌ از امام زمان و خدا و پیغمبر نام بردن نیست ،ایمان همان صبر و استقامت این بیگناهان است که همسران،پدران،دوستانشان دربند هستند و با قلم ،با عشق به جنگ این اهریمن سیاه آمده اند،واقعاً قلم اینها رو ببین ،حرکتهای زیبا و روح گشا اینها کجا ،حالا اون طرف فقط از ایمان ریش گذاشتن و رد مهر رو پیشانی داغ کردن و از نام امام زمان و دین سو استفاده کردن رو ایمان میدونند ،واقعاً درود بر شما ،به امید آزادی همه عزیزان دربند