سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بعد از اتحادیه اروپا، سازمان ملل هم خواستار توقف پارازیت های ایران شد...

بعد از اتحادیه اروپا، سازمان ملل هم خواستار توقف پارازیت های ایران شد

چکیده :سخنگوی آی.تی.یو اشاره به شواهدی دارد که فرانسه در گفت‌وگوی پشت درهای بسته به شورای کارشناسان آی.تی.یو، که شامل ۱۲ نفر است، ارائه کرد. این شواهد نشان می‌داد که سیگنال‌های پارازیت‌هایی که با یوتل‌ست تلاقی می‌کند، از ایران فرستاده...


سازمان ملل متحد از ایران خواست که به ارسال پارازیت روی ماهواره‌‌ها خاتمه‌دهد.

به گزارش رویترز از ژنو اتحادیه ارتباطات بین‌المللی دوربرد سازمان ملل متحد از ایران خواسته‌‌است که به ارسال پارازیت بر روی ماهواره‌های خارجی، که برخلاف قوانین بین المللی است، پایان دهد.

آی.تی.یو اتحادیه ارتباطات بین‌المللی دوربرد سازمان ملل متحد است که مسائل تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات بین‌المللی را پوشش می‌دهد و مرکز آن در شهر ژنو در کشور سوئیس است.

به گزارش خبرگزاری رویترز پارازیت‌های ایران روی سیستم پخش ماهواره‌های خارجی در داخل مرزهای کشور از اواخر سال گذشته آغاز شده‌است و شبکه‌های خارجی مانند بی‌بی‌سی و دویچه‌وله را درگیر کرده‌است. هم‌چنین دسترسی شهروندان ایران به اینترنت و ماهواره به شدت محدود شده‌است.

آی.تی.یو در بیانیه‌ای، که از سوی شورای قوانین رادیویی این اتحادیه سازمان ملل صادر شده، گفته است که پارازیت‌ها از داخل مرزهای ایران می‌آید و به سیگنال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای که از سوی یوتل‌ست که یک ماهواره‌ای فرانسوی است آسیب می‌رساند.

این اتحادیه از ایران خواسته که منبع پارزیت‌ها را بیابد و حذف آن را «در بالاترین اولویت» خود قرار دهد.

یوتل‌ست ماهواره اصلی اروپا و یکی از سه گرداننده ماهواره‌ای اصلی دنیاست که مرکز آن در پاریس است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند و نزدیک به ۳۴۰۰ کانال تلویزیونی از طریق این ماهواره پخش می‌شود.

سخنگوی آی.تی.یو: سیگنال‌ها «عمدی» است

سخنگوی آی.تی.یو با اشاره به وجود شواهدی مبنی بر فرستاده‌شدن سیگنال‌ها از سوی ایران گفت که «تلاش عمدی و آگاهانه» برای ایجاد وقفه در پخش ماهواره ای از سوی ایران وجود دارد و از آن‌جا که برخلاف قوانین بین‌المللی است، باید متوقف شود.

سخنگوی آی.تی.یو اشاره به شواهدی دارد که فرانسه در گفت‌وگوی پشت درهای بسته به شورای کارشناسان آی.تی.یو، که شامل ۱۲ نفر است، ارائه کرد. این شواهد نشان می‌داد که سیگنال‌های پارازیت‌هایی که با یوتل‌ست تلاقی می‌کند، از ایران فرستاده می‌شود.

سان‌جای آچاریا سخنگوی آی.تی.یو با ذکر این‌که این موضوع به ایران گفته شده و ایران مسئولیت‌ آن را نپذیرفته است، تصریح کرد که ایرانی ها گفته‌اند در باره آن تحقیق خواهندکرد.

آقای آچاریا به رویترز گفت که این اولین بار است که شورای قوانین رادیویی چنین گامی برداشته‌است و علت آن را «تلاش‌های عمدی» ایران در این زمینه دانست.

او افزود که پیشتر شکایات عمدتا ناشی از ماهواره‌های کشورهای مختلف اروپایی بود که با یکدیگر تداخل می‌کردند. شکایت کوبا از آمریکا نیز مورد دیگری بوده که در طی آن کوبا آمریکا را متهم کرد که از داخل خاک آن‌ کشور سیگنال‌هایی به این کشور می‌فرستد.

سخنگوی آی.تی.یو با تصریح این نکته که تصمیمات این شورا ضمانت اجرایی ندارد گفت که انتظار می‌رود این درخواست فشاری بر این کشور وارد کند.

او با طرح این که شورای قانون‌گذاری آی.تی.یو این مسئله را در جلسه سالیانه خود در ژنو که در فاصله ۱۳ تا ۲۲ آوریل آینده برگزار می‌شود مطرح خواهد کرد از ادامه تلاش‌های دوجانبه در این فاصله نیز یادکرد.

آقای آچاریا گفت که ایران عضو آی.تی.یو است و باید به قراردادهایی که در باره قوانین رادیویی امضا کرده است پای‌بند بماند.

روز دوشنبه هفته‌ جاری وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا نیز ایران را تهدید کردند که در صورتی که پارازیت‌ها را متوقف نکند آماده‌اند دست به اقدام عملی برای خاتمه‌دادن به آن بزنند.

ایران خود دارای هیچ ماهواره ارتباطی نیست و برای پخش همه کانال‌های محلی خود به انگلیسی، فارسی یا عربی وابسته به شرکت‌های خارجی است. پارازیت اعمال شده از سوی هر کشوری از جمله ایران تخلف از قوانین بین‌المللی محسوب می‌‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “بعد از اتحادیه اروپا، سازمان ملل هم خواستار توقف پارازیت های ایران شد”

 1. ابوترابی گفت:

  پارازیت هایی که برای اعصاب و سلامتی مضر است .

  برنج هایی که آرسنیک دارد و سرطان زاست .

  انبوه میوه های وارداتی فاسد شده و کشت داده شده در زمین های کشاورزی آلوده .

  مرغ های یخ زده وارداتی که یخش را آب می کنند و به جای مرغ تازه در میادین شهری می فروشن .

  استفاده از لیستین صنعتی سرطانزا به جای لیستین خوراکی در تولید شکلات .

  ورود آدامس های اعتیاد آور .

  ورود قاچاقی انواع سیگار و مواد مخدره با هماهنگی و نظارت کامل.

  ارزان شدن مواد مخدر .

  آری ، این یک نسل کشی است ، یک هولوکاست نرم است .

 2. ناشناس گفت:

  ببخشید یه سوال داشتم

  پارازیت یعنی چی ؟

 3. نینی گفت:

  برای همین گیر دادن میگن هلوکاست نبوده.چون در مقابل هلوکاست اینا چیزی نبوده.
  خودشون میدونن چقدر قدرتشون تو پست فطرتی زیاده که این حرفارو میزنن.

 4. ناشناس گفت:

  هم اتحادیه اروپا و هم سازمان ملل هر دو غلط کرده اند با …………