سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » توافق اتحادیه اروپا برای اقدام در برابر پارازیت‌های ایران...

توافق اتحادیه اروپا برای اقدام در برابر پارازیت‌های ایران

چکیده :هنوز دقیقاً مشخص نیست که اتحادیه اروپا به چه اقدام عملی در این زمینه دست خواهد زد، اما دیپلمات‌های غربی اشاره کرده‌اند که احتمالاً از صادرات تجهیزات لازم برای دسترسی به ای‌‌میل و مکالمات تلفنی افراد از اروپا به ایران جلوگیری خواهد...


کلمه: وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه ضمن هشداری دیگر در مورد ارسال پارازیت بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای اعلام کردند که برای اقدام در برابر ایران به توافق رسیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هنوز دقیقاً مشخص نیست که اتحادیه اروپا به چه اقدام عملی در این زمینه دست خواهد زد، اما دیپلمات‌های غربی اشاره کرده‌اند که احتمالاً از صادرات تجهیزات لازم برای دسترسی به ای‌‌میل و مکالمات تلفنی افراد از اروپا به ایران جلوگیری خواهد شد.

به گزارش روزنامه فیگارو چاپ پاریس، به عنوان یک اقدام عملی دیگر ممکن است پخش برنامه‌های ماهواره‌ای ایران در اروپا محدود شود.

یوتل‌ست، شرکت خدمات تلویزیون‌های ماهواره‌ای، نیز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که در ۹ ماه گذشته دو بار از ایران به دلیل «ارسال عامدانه پارازیت» شکایت کرده است.

در بیانیه وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا که روز دوشنبه منتشر شد آمده است: اتحادیه اروپا نگرانی جدی خود را از اقدامات مقامات ایران برای جلوگیری از دسترسی شهروندان خود به ارتباط آزاد اعلام می‌کند.

این بیانیه همچنین می‌گوید: اتحادیه اروپا مصمم است که این مسئله را دنبال کرده و برای پایان دادن به این وضعیت غیرقابل قبول دست به عمل بزند.

روزنامه فرانسوی فیگارو هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که اقدام عملی اتحادیه اروپا در این زمینه احتمالاً به تجهیزات تولیدی شرکت‌هایی چون زیمنس و نوکیا مربوط خواهد بود.

فیگارو همچنین گفته بود که به عنوان یک اقدام عملی دیگر ممکن است پخش برنامه‌های ماهواره‌ای ایران در اروپا محدود شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “توافق اتحادیه اروپا برای اقدام در برابر پارازیت‌های ایران”

 1. امضاء محفوظ گفت:

  چه كساني و با چه نيتي باعث مي شوند دنيا در مقابل ايران قرار گيرد و نه در كنار آن؟!
  فقط به استيضاح بيانديشيد !
  فقط استيضاح!

 2. هویت گفت:

  خیلی جالبه . اقایون با چه هزینه سنگین برنامه های تلوزیونی که بیننده ای هم نداره و دفاتر و کارمندان خارجی رو استخدام میکنند (press tv) و از ماهواره های اونا استفاده میکنند . بعدش روی اون شبکه ها که اخبار بی طرفانه رو گزارش میدهند پا رازیت می فرسته و اون شبکه ها حق داشتن خبرنگار تو ایران ندارن . خیلی باید پرو باشه یه حکومت .

 3. مرتضی گفت:

  خیلی خوب میشه که اتحادیه اروپا با بوجد اوردن شرایطی که به نفع مردم تموم بشه روی حاکمان برای بوجود اوردن پارازیت که موجب امراضی مثل سرطان میشه سخت و جدی برخورد کنه تا مردم حق انتخاب اخبار و دنیای رایگان اطلاع رسانی رو داشته باشند . دولت با اینکار ضعف خودش رو با رسانه های خارج از کشور نشون میده و اجازه نمیده تا مردم خودشون تصمیم گیرنده باشند و ضعف حکومتی بیش از بیش پیدا میشه که فقط و فقط مثل انتخابات خودشان تصمیم گیرنده و تمام کننده هستند .

 4. رستم گفت:

  واقعا باید به این اتحادیه اروپا دروغگو چه گفت؟
  آنها هم فرقی با رییس جمهور ما ندارند. از یکطرف گلویشان را برای دموکراسی!!! پاره میکنند و از سوی دیگر ابزار و تجهیزات سرکوب و کنترل تلفن همراه و ای میل برای یک رزیم دیکتاتور و سرکوبگر ارسال میدارند و انبان خود را سر شار از سکه های زرین و خونین میسازند! 
  قول مرا قبول کنید که امیدی به ار و پا و امریکا نیست – که باید گفت امیدی نیست -شر مرسان! 

 5. وطن سبز گفت:

  من با ” رستم ” موافقم

 6. نفت گفت:

  دوستان از اونجا که خرید نفت ایران توسط چین 40% اخیراً کم شده و روسیه جایگزین فراهم نمودن نفت برای چین شده لذا بعنوان کسی که در شرکت نفت کار میکنه خطر حملع نظامی رو بسیار نزدیک می بینم.

 7. amir گفت:

  آمار سرطان به ویژه در میان کودکان بی‌ گناه روز به روز داره بالا تر میره. همهٔ این به خاطره این امواج مضری است که اینها برای ایجاد پارازیت پخش می‌کنن یعنی‌ این اقدام نه تنها راهی‌ برای مبارزه با امواج ورودی انجام نمیده بلکه خود تبدیل شده به یک جنایت دیگر. این آقایون هنوز نفهمیدن که این قرن، قرن ارتباطات و دیگه امکان قطع کردن مردم از دنیای بیرون وجود نداره. اینها فقط نشانهٔ مستاسل بودنه. اینها فقط نشانهٔ به نا‌ حق بودنه. اگر دولتی به حق بودن خودش ایمان داشت اینقدر هزینه نمیکرد که همهٔ منابع خبری رو خفه کنه. در ضمن شرکتهأی مثل نوکیا و سیمنس ثابت کردند که چقدر حاضرند شرافتشونو (که به نظر میاد اصلا نداران) زیر پای پول خرد کنن و باید خرید تمام محصولاتشون رو تحریم کرد.

 8. رضا گفت:

  سلاام بر فرزندان کورش این بی دینان دنیا پرست نتونستند با چوب وچماق حریف ملت شوند حالا با پاراازیت مردم رو نابود میکنند وپارازیت سرطان زا به مخ مردم میریزند اسمشم میزارند مقابله با تهاجم فرهنگی که در اصل مقابله با حرف راسته

 9. ناشناس گفت:

  چند وقت پیش نمایشگاه تجهیزات مخابراتی برگزار شد تنها چیزی که در این نمایشگاه نبود تجهیزات مخابراتی بود . تمامی تجهیزات وسایل ایجاد پارازیت مسدود کنندگان ارتباطات موبایل و غیره بود . این نشاندهنده این است که مخابرات ایران برای فصل کردن آمده است نه برای وصل کردن.

 10. ناشناس گفت:

  sherkate alcatele france dare mahvare be iran mifrosh bad sohbat az tahrim mikonan bar pedar dorogh go
  be zodi mahvare iran sat partab mishe tavasot france

 11. جمشید گفت:

  این وقیحان از این چیزها نمی هراسند از اواخر اسفند پیامک هایی که در ان از کلمه سبز استفاده شده بود ارسال نمیشد فیلتر کرده بودند من سبز را به شکل جدا ( س ب ز ) نوشتم ارسال شد بعداز چند روز این شکل نوشتن هم فیلتر شد وقتی سبز را لاتین نوشنم ارسال شد
  ننگ و نفرت بادتان ای ظالمان دیکتاتور

 12. سبز گفت:

  واقعا که!