سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همزمان با فرا رسیدن سال نو؛بیانیه جبهه مشارکت‌ برای آزادی زندانیان سیاسی...

همزمان با فرا رسیدن سال نو؛بیانیه جبهه مشارکت‌ برای آزادی زندانیان سیاسی

چکیده :حداقل انتظار این بود که با درک و دریافت این سیاست اشتباه در آستانه سال جدید و رویش بهار با آزادی زندانیان سیاسی راه آشتی و تعامل با مردم معترض و ناراضی در پیش گرفته مي شد و دریچه تازه ای به آینده باز می گشت اما متاسفانه بازاین چنین...


کلمه:جبهه مشارکت ایران اسلامی  با صدور بیانیه ای خواستارآزادی زندانیان سیاسی شد.

به گزارش نوروز متن این بیانیه به شرح زیر است:

سال 88 که با شور و نشاط انتخاباتی آغاز شد متاسفانه بدلیل سوء تدبیر و مدیریت در انتخابات حوادث تلخی را در پی داشت که یک فقره اش نزدیک به بند کشیدن هزاران زندانی با بهانه های واهی بود .

بازداشت غیرقانونی دهها فعال سیاسی و مطبوعاتی و اجتماعی و صدها نفر از مردم معترض طی روزها و ماههای پس از انتخابات 22 خرداد رکورد بی سابقه ای از سیاست سرکوب و ارعاب برای ساکت کردن صدای اعتراض مردمی که جز پیگیر نتیجه رای شان در این انتخابات نبودند را به نمایش گذاشت و کارنامه ای غير قابل دفاع برای مسئولين امر برجای نهاد.

حداقل انتظار این بود که با درک و دریافت این سیاست اشتباه در آستانه سال جدید و رویش بهار با آزادی زندانیان سیاسی راه آشتی و تعامل با مردم معترض و ناراضی در پیش گرفته مي شد و دریچه تازه ای به آینده باز می گشت اما متاسفانه بازاین چنین نشد و تعداد زیادی از شهروندان که جرمی جز فعالیت سیاسی و اجتماعی و انتقاد و اعتراض قانوني ندارند اسیر بند و زندان ماندند و جایشان بر سر سفره های هفت سین خانواده هاشان خالی ! و بر ما معلوم نیست که این چنین رفتاری با کدامیک از موازین قانونی ، شرعی ، عرفی و اخلاقی مطابقت دارد؟

جبهه مشارکت از اینکه غالب چهره های سرشناس زندانی در آستانه سال جدید آزاد شدند و شادمانی به میان خانواده هاشان بازگشت ، استقبال می کند اما در بند ماندن چهره هایی چون داود سلیمانی ، فیض الله عرب سرخی ، احمد زیدآبادی، مسعود باستانی ، عیسی سحرخیز، بدرالسادات مفیدی ، محمد نوری زاد ، حسین نورانی نژاد ، مهدی محمودیان ، عمادالدین باقی، علیرضا بهشتی شیرازی ، قربانعلی بهزادیان نژاد ، احمد قابل ، هنگامه شهیدی ، بهاره هدایت، کاوه قاسمی کرمانشاهی ، شیوا نظرآهاری، کوهیار گودرزی، احسان محرابی ، محمد صادق جوادی حصار ، جواد ماهزاده ، ساسان آقایی ، مجید توکلی و… به ویژه افراد گمنام و ناشناسی که فقط به جرم سبز بودن اسیر شده اند و بدلیل گمنام بودن صداي مظلومیت آنها و خانواده هاشان پژواک لازم را درجامعه ندارد و ما نیز از این جهت شرمنده آنان هستیم نشاندهنده این است که مسئولين هنوز به عمق اشتباه خود دراین باره پی نبرده و در نیافته است که اینگونه رفتارها با شهروندان عاقبت خوشی برای آنها ندارد .

شرح مصیبت ها و وقایعی که براین زندانیان سیاسی و رنج ها و سختيهائي که در این مدت بر خانواده های آنها رفته است داستان چشم پراشک و آبی است که از آن می گذریم و آنرا بدست تاریخ می سپاریم تا همگان دریابند که اینان چه هزینه ای برای آزادی پرداخته اند .

جبهه مشارکت ایران اسلامی باردیگر بر آزادی زندانیان سیاسی تصریح و تاکید می کند وهمدردی و همراهی خود را با خانواده شهدای سبز و آسیب دیده رخدادهای پس از انتخابات اعلام می دارد و در این روزهای بهاری آرزو می کند که مسئولين مربوطه دریابند که راه حل بحران حادث در کشور از بزرگراه آزادی می گذرد و آزادی زندانیان سیاسی دراین مسیر اولین گام است .

هیچ حکومتی در این عالم با چنگ و دندان نشان دادن به مردم معترض و به بندکشیدن آنها موفق و کارآمد نبوده و سرانجامش سقوط و تباهی بوده است و قطعا حکومتی که بنام دین و جمهوری اسلامی است فقط با حکومت بر دلها می تواند مشروعیت و کارآمدی و بقا داشته باشد و لاغیر. ما امیدواریم مسئولين امور در این سال جدید با گشودن بزرگراه آزادی بسوی ملت و آزادی زندانیان سیاسی راه آشتی با همه ایرانیان را در پیش گیرند و به حل بحران جاری یاری رسانند .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “همزمان با فرا رسیدن سال نو؛بیانیه جبهه مشارکت‌ برای آزادی زندانیان سیاسی”

 1. yaser گفت:

  shohada faramoush shodand

 2. yaser گفت:

  pas shohada cheshodand

 3. یک سوال ؟جواب هم می خواهم گفت:

  چرا چرا ازپیروزی ما در شب چهارشنبه سوری نگفتید ترسیدید؟ یا مهندس میرحسین هم فکر می کنه ما آتیش پرستیم ؟مگه اتیش میکروب نمی سوزونه؟ ما هم اتشمون رو امسال برای سوزوندن میکروب های جامعه مظلوممون روشن کردیم .کو؟چرا گزینشی کار می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ==
  کلمه: دوست عزیز گروه اجتماعی تحریریه کلمه یک گزارش کامل از چهارشنبه سوری کار کرد. اگر آخرین اخبار را با دقت نگاه کنید حتما گزارش را می بینید. با تشکر فراوان