سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله امینی:توهين به خانواده و بيت امام توهين به خود امام راحل است...

آیت‌الله امینی:توهين به خانواده و بيت امام توهين به خود امام راحل است

چکیده :از همه عناصر انقلاب می‌خواهم که در سال جديد اختلافات را کنار بگذارند و براي خوشحالي دوستان انقلاب به ديدار هم بروند/حاج احمد آقا بسيار به امام خدمت کرد و ايشان بر همه ما حق دارد و اين حق را بايد به خانواده‌شان ادا...


کلمه: امام جمعه موقت قم گفت: بايد همه خود را از آلودگي‌ها، تخريب و غيبت دور کنيم، اگر ما اخلاق اسلامي را رعايت مي‌کرديم سال گذشته با اين مشکلات مواجه نمي‌شديم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، آیت‌الله امینی در خطبه‌های نماز جمعه قم که در شبستان حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: از تمامی عناصر انقلاب می‌خواهم که در سال جديد اختلافات و کينه‌ها را کنار گذاشته و به هم نزديک شوند و چه خوب است که براي خوشحالي دوستان انقلاب و نگراني دشمنان نظام به ديدار هم بروند.

وی گفت: متاسفانه در سال گذشته بداخلاقي و بي ادبي‌هاي زيادي در کشور داشتيم و بايد در سال جديد آنها را ترک کرده و همه به صورت متحد براي رفع مشکلات کشور تلاش کنيم.

امام جمعه قم با ابراز امیدواری از این که در ميان افراد جامعه نفاق نباشند، خاطرنشان کرد: فرد منافق در مقابل کسي از او تعريف و تمجيد مي‌کند ولي پشت سر او غيبت خواهد کرد، بنابراين همه بايد از دو رويي، دو چهره بودن و دو زبان بودن خودداري کرده و با هم صادق باشيم.

وی با انتقاد از برخی توهین ها به خانواده امام خمینی(ره) تأکید کرد: باید دانست بي‌احترامي و توهين به خانواده و بيت امام راحل ، توهين به خود امام راحل محسوب مي‌شود.

آیت الله امینی ادامه داد: حاج احمد آقا خميني(ره) بسيار به امام راحل خدمت کرد و ايشان نيز بر همه ما حق دارد و اين حق را بايد همه به خود ايشان و خانواده‌شان ادا کنيم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کسانی که قصد ازدواج دارند، باید در ابتدا فکری کنند که مشکلاتی در آینده پیش نیاید.

وی با اشاره به این که بسیاری از اختلافات خانوادگی به سبب مهریه‌های بی حساب و بی‌اندازه است، بیان داشت: مرد وقتی که خواهد ازدواج کند و مهریه را قبول می کند، باید در نظر داشته باشد که پرداخت آن واجب است و اگر جز این کند خلاف کرده است.

امام جمعه قم گفت: مرد وقتی می‌خواهد که قرارداد مهریه را امضاء کند، باید آن را بر اساس امکانات مالی خود تعیین کند که بعد ها مشکلاتی پیش نیاید.

وی با ذکر این نکته که بعضی از مردان از همان ابتدای ازدواج قصد پرداخت مهریه را ندارند و تنها برای حل مشکل ازدواج خود تعهد می کنند که مهریه را بپردازند، خاطرنشان کرد: مردها باید بدانند که وقتی متعهد می شوند که مهریه را بپردازند، باید بدانند که این یک بدهکاری است که برای خود ایجاد کرده اند.

امام جمعه موقت قم ادامه داد: بر اساس روایات، اگر مردی قصد پرداخت مهریه را از همان ابتدای ازدواج نداشته باشد، در حکم سارق و حتی در بعضی از روایات در حکم زنا کار است.

آیت‌الله امینی همچنین در پایان بر صرفه جوئی در مصرف آب تأکید کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “آیت‌الله امینی:توهين به خانواده و بيت امام توهين به خود امام راحل است”

 1. داوودی...! گفت:

  سلام.

  انشاالله که این طور باشد… اما نمیشود… یعنی نشان داده اند که این گونه نیستند…

  احتمالا آیت الله امینی با این حرفهایی که زدند امسال عید دیدنی مفصلی خواهند داشت مهمان هایی کفن پوش و خودسر!

  بنده به عینه و با چشم خودم و با گوش خودم دم مسجد دیدم و شنیدم که آقایون بسیجی که یکیشون از فرمانده هان بسیج هست که همه محل میشناسنش چه فحش های رکیکی به نوه امام (سید حسین خمینی) میداد… بعد همین آقا میشینه قرآن با صوت میخونه…!
  بخدا ما هم موندیم…اصلا… اون فحاشی های وحشتناک کجا… قرآن خوندن کجا ! تازه قرآن هم تفسیر میکنند برای ما…

  فحاشی به موسوی کروبی خاتمی و هاشمی و بقیه که جای خود دارد ! یا حتی به خود ما… که به چشم منافق به ما نگاه میکنند…

  یا پارسال عید با بسیج مسجد در قالب راهیان نور رفتیم مناتق جنگی…
  از همون جا داشتند تخریب میکردند… بر علیه موسوی و هاشمی وکروبی…
  یه چیزایی دیدم من اونجا فقط جای تاسف بود… دقیقا داشتند از این فضا برای اهداف خودشون استفاده میکردند…
  تازه الان میفهمم که جریان چی بود… هنوز چفیه و باقی چیزهایی که هدیه دادند به ما رو دارم…!

  یابعد از راهپیمایی 9 دی یک بار تو مسجد محل امام جماعت رفت بالا منبر خیلی راحت…
  دهانش رو باز کرد و گفت خاک بر سر هر کس که تو این راهپیمایی شرکت نکرد…! از اون به بعد دیگه نمیرم مسجد…

  آیت الله امینی عزیز …. من که خوشبین نیستم به تغییر آقایون…!

 2. داوود گفت:

  از این سموم که بر طرف بوستان بگذشت / عجب که رنگ گلی هست و بوی نسترنی…

 3. موالي گفت:

  مرك بر ضد ولاية فقيه