سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » چرا معاون احمدی نژاد از عنوان دکتری استفاده می‌کند؟...

چرا معاون احمدی نژاد از عنوان دکتری استفاده می‌کند؟

چکیده :رحيمي در جريان استعلام مدرك تحصيلي مرحوم كردان از دانشگاه آكسفورد، ضمن تهديد رسانه ها به عدم پيگيري اين موضوع، مدعي شده بود كه شخصي را به انگلستان اعزام كرده و معلوم شده دانشگاه آكسفورد سوابق دکتری افتخاری مرحوم کردان را پاک كرده است ولي مدرک مرحوم کردان به سفارت ايران در لندن تحويل داده شده...


کلمه: نگاهی به آرشیو انتشارات دیوان محاسبات کشور نشان می دهد، محمدرضا رحیمی به عنوان مدیر مسوول نشریه دیوان محاسبات، به کرات از عنوان دکتر استفاده کرده است.

به گزارش سایت الف در حالی که رحیمی در کنار موارد متعدد مرتبط با وی، هنوز در مورد درج عنوان دکتری در کنار نام خود توضیح نداده است، نگاهی به آرشیو نشریه تحت مسوولیت وی موارد جالبی را آشکار می‏کند.

نگاهی به آرشیو انتشارات دیوان محاسبات کشور نشان می دهد،  محمدرضا رحیمی به عنوان مدیر مسوول نشریه دیوان محاسبات، به کرات از عنوان دکتر استفاده کرده است.

در تعدادی از این مطالب و سخنرانی ها که با عنوان آقای “دکتر محمدرضا رحیمی” منتشر شده است، وی خواستار افزایش شفافیت و تشدید تدابیر لازم برای پاسخگویی بخش دولتی شده است.

لازم به ذکر است، آقای رحیمی نه تنها خود از عنوان علمی دکتری استفاده کرده، بلکه برای اخذ مدرک دکتری با دانشگاه جعلی بلفورد مکاتبه کرده و اندکی بعد از این مکاتبه، در مكاتبه‌ دیگر با دبير كميسيون بررسي نشريات علمي كشور، هم برای خود و هم برای فردی که قبلا برای اخذ مدرک جعلی معرفی کرده است، ادعای داشتن عنوان دکتری کرده است.

رحيمي در جريان استعلام مدرك تحصيلي مرحوم كردان از دانشگاه آكسفورد، ضمن تهديد رسانه ها به عدم پيگيري اين موضوع، مدعي شده بود كه شخصي را به انگلستان اعزام كرده و معلوم شده دانشگاه آكسفورد سوابق دکتری افتخاری مرحوم کردان را پاک كرده است ولي مدرک مرحوم کردان به سفارت ايران در لندن تحويل داده شده است.

وی گفته بود: “بعد از اعلام شبهه، نماينده اي به دانشکده آکسفورد اعزام شد که چگونگي موضوع را بررسي کند. با مراجعه اين فرد به لندن مشخص شد مطالب مربوط به مدارک وزير کشور از روي سايت اينترنتي کاملا حذف شده [!] و اطلاعاتي دراين خصوص وجود ندارد که وي در نتيجه اقدام به استخدام وکيل کرد.

وکيل انگليسي از طريق مقامات قانوني به سايت اصلي [!] دانشگاه آکسفورد مراجعه و همه اطلاعات مربوط به دکتراي کردان را که در جلسه اخذ راي اعتماد توزيع شده بود، از آن سايت استخراج کرد.

وکيل انگليسي بعد از مراجعه به مقامات قضايي مراتب صحت مدرک را تاييد کرد و از طريق سفارت ايران براي آقاي کردان فرستاد که اين مدرک شنبه گذشته به دست وي رسيد و من شخصا مدرک را ملاحظه کردم”. دانشگاه آكسفورد همان زمان با انتشار اطلاعيه اي رسمي، ادعاهاي رحيمي را كلا تكذيب كرد.

محمد رضا رحيمي علاوه بر معاونت اولي احمدی نژاد، رياست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي را نيز به عهده دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “چرا معاون احمدی نژاد از عنوان دکتری استفاده می‌کند؟”

 1. پسر میرحسین موسوی گفت:

  محمد رضا رحیمی علاوه بر معاونت اولی احمدی نژاد، ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز به عهده دارد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآیی دزددددددددددددددددددددددددددددددددددد

 2. هموطن سبز گفت:

  این هم یکی دیگر از آن انتصابات بجا و شایسته است که فقط از رئیس جمهور تقلبی بعد از نهم بر می آید و بس! با تمام توان و سرعت پیش بسوی ایرانی ویران تر!

 3. سبز ۳۶ گفت:

  دیگه بهترین و مطمئن ترین و مورد اعتمادترین اطرافیان … از این دست آدمها هستند. خدا به داد مردم اقصی نقاط کشور برسد که تحت حاکمیت این قماش آدمها کار میکنند و روز را به شب میرسانند.

 4. ايراني گفت:

  البته براي اين دولت تقلبي اين چيزها جاي تعجب ندارد ولي بد نبود براي حفظ ظاهر هم شده چنين شخص ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را بر عهده نداشته باشد.

 5. ناشناس گفت:

  محمد رضا رحیمی علاوه بر معاونت اولی احمدی نژاد، ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز به عهده دارد.
  یاد شعر پروین افتادم که کمی گفت:
  از کجا والی در خانه ی خمار نیست!!؟

 6. مهدی گفت:

  خوب عزیز این حکومت اسمش حکومت دروغه توقع دارین راست بگن؟

 7. طرفداران همشهری گفت:

  ضرب المثلی است که می گوید وای به روزی که بگندد نمک.
  دوستان بهتر است قبل از اینکه به فکر ملت باشند یه فکری به حال خودشون بکنند.
  ما هستیم .
  یا حسین میر حسین

 8. عدالت سبز گفت:

  ما سال 57 فریاد می زدیم:استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی که که مظورمان اسلام علی بود نه معاویه.

 9. ناشناس گفت:

  هموطنان عزیز یکی از مقصران بوجود آمدن چنین افرادی آقای خاتمی خودمان است اگر بعد از تخلفات آشکار رحیمی بعنوان استاندار و در جریان انتخابات ششم ریاست وی افشا می شد تا الان باید در زندان می بود و دیگر جعل مدرک نمی کرد

 10. ناشناس دوم گفت:

  آقای ناشناس اول، تقصیر را به گردن خاتمی نینداز؛ اینها خواست خداست که بیشتر بمانند و ماهیتشان بر آدمهای ساده لوح و زود باور آشکار شود. امسال، همانطور که میرحسین نامگذاری کرد، سال صبر و استقامت است. خدا با صابرین است.

 11. ناشناس4 گفت:

  لابد ایشون هم ازنوابغندکه دردوران مسئولیتهای مهم مدرکشونو گرفتند.(البته با نظر ناشناس اول هم موافقم).
  دورگردون گردوروزی برمراد مانرفت دائمایکسان نماندحال دوران غم مخور
  ناکسی گربرکسی بالانشیند فخر نیست روی دریاخز نشیندزیردریا گوهراست

 12. ahmad گفت:

  کبوتر با کبوتر باز با باز

 13. گوله نمک گفت:

  چه کارکند؟ دکترا که ندارد، ناچاراست ازعنوانش استفاده کند. این را هم برای این زیادی می بینید. بزارین دلش به همین عنوان خوش باشد