سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » معاون اول احمدی نژاد: قیمت ها برای مردم آزاردهنده نیست،مردم راضی اند...

معاون اول احمدی نژاد: قیمت ها برای مردم آزاردهنده نیست،مردم راضی اند

چکیده :دولت همه مساعي‌اش را به كار گرفت تا اجناس مورد نياز خانوارها به صورت متعادل به دست آنها برسد و در اين زمينه موفق عمل كرد و اجازه افزايش قيمت‌ها را...


کلمه:معاون اول احمدی نژاد اخبار مربوط به تخلف در يك شركت دولتي را به يك شركت بيمه‌ مرتبط دانست و گفت كه اين تخلفات از سال 83 آغاز و هم‌اكنون آشكارتر شده بود.

به گزارش ايسنا، محمدرضا رحيمي، معاون اول رييس‌ دولت  پيش از ظهر چهارشنبه در حاشيه آخرين جلسه هيات دولت در سال 88 و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشي درباره تخلفات يكي از شركت‌هاي دولتي كه خبر آن توسط رييس قوه قضاييه اعلام شد، اظهاركرد: اين شركت يك شركت بيمه‌اي است كه تخلفاتي از سال 83 و 84 داشته و ديوان محاسبات در سال 86 با بخش عمده‌اي از آنها برخورد كرده و متخلفان براي مجازات معرفي شده‌اند، احمدی نژاد نيز برخورد قاطع با آنها انجام داده است.

اظهارات رحیمی در حالی مطرح شده که رییس قوه قضائیه و برخی نمایندگان از حضور مقام ارشد دولت حاضر درراس این  تخلفات خبردادند.

اما سخنگوي دولت ادعا کرده است: مساله اخير تتمه تخلفات گذشته است كه هم‌اكنون آشكار شده و آنچه رييس قوه قضاييه اعلام كرده مورد استقبال دولت است و دولت علاقه‌مند است به تمام تخلفات در چارچوب قانون رسيدگي كند و از اين حيث از اعلام رييس قوه قضاييه خرسند شده است.

سخنگوي دولت هم‌چنين در پاسخ به پرسشي درباره تعداد افراد بازداشت شده در اين ارتباط گفت: برخي از اين افراد بازداشت و بازجويي و برخي ديگر به قيد ضمانت آزاد شده‌اند.

به گفته معاون اول احمدی نژاد در مقطعي كه اين موضوع در ديوان محاسبات مورد رسيدگي قرار گرفت، مبلغ اين پرونده چند صد ميليارد تومان بوده كه به دادسراي ديوان محاسبات سپرده شده و هم اكنون در حال رسيدگي است و رييس‌جمهور نيز دستور برخورد با آن را داده است.

وي تصريح كرد: لذا پرونده اخير كه تتمه پرونده قبلي است با رقم كمتري مواجه است.

رحيمي هم‌چنين در مورد كنترل بازار در ايام نوروز گفت: دولت همه مساعي‌اش را به كار گرفت تا اجناس مورد نياز خانوارها به صورت متعادل به دست آنها برسد و در اين زمينه موفق عمل كرد و اجازه افزايش قيمت‌ها را نداد!!

وي گفت: با توجه به وضعيت جهاني به نظر مي‌رسد قيمت‌هاي ما در مقايسه با سال‌هاي 85 و 84 برابر است كه در اين زمينه اقداماتي از قبيل پيش‌بيني‌هاي شش ماه قبل براي مقابله با سوءاستفاده كنندگان را در نظر گرفتيم!

رحيمي در همين زمينه كاهش قيمت مرغ ، گوشت گوسفند، مركبات و ميوه‌جات و تثبيت قيمت آن‌ها را مورد اشاره قرار داد و يادآور شد: مردم هم در اين زمينه كمك كرده‌اند و هجوم بي‌مورد به بازارها نياوردند و خواهش مسوولان را پذيرفته و با وزارت بازرگاني به صورت هماهنگ پيش رفته‌اند؛ چنان‌كه مشاهده كرديم قيمت‌ها آزاردهنده نبود و با رضايت مردم همراه بود.

معاون اول رييس‌ دولت  هم‌چنين با بيان اين كه دولت از خدمت به مردم شاد و مسرور است، گفت: در سال 88 در صورتي كه جهان به ويژه در بخش صنعتي دچار ركود شده بود كشور ما حدود 8 درصد رشد صنعتي داشت و دولت لحظه‌اي در خدمت به مردم متوقف نبود، هم‌چنين روابط خارجي در بخش اقتصادي نيز گسترش يافت و ارتباطات با كشورهاي مختلف شاهد توسعه بود.

رحيمي در مجموع سال 88 را سالي پربركت در عرصه خدمت و امور بين‌الملل توصيف كرد و گفت كه عزم دولت براي گسترش اين خدمات و طراحي برنامه‌هاي جديد براي خدمت بيشتر به مردم در سال 89 جزم شده است.

رحيمي در ادامه با بيان اين كه قريب به اتفاق مصوبات دولت در دور اول سفرهاي استاني اجرايي و كارهاي شايسته‌اي انجام شده، اظهار كرد: بهترين قاضي در اين ارتباط مردم هستند؛ چرا كه از نعمت‌هاي به وجود آمده استفاده مي‌كنند و از آن آگاه هستند.

وي هم‌چنين گفت: 60 تا 65 درصد مصوبات دولت در دور دوم سفرهاي استاني اجرايي شده، البته در برخي استان‌ها نيز 50 درصد و كارها در حال انجام است.

سخنگوي دولت هم‌چنين با بيان اين‌كه دور سوم سفرهاي استاني نيز از آغاز دولت دهم آغاز شده، گفت: اين سفرها رويكرد فرهنگي داشته است.

وي در ادامه با بيان اين‌كه نامه‌هايي كه در طول سفرها دريافت مي‌شود مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد، گفت:احمدی نژاد از آغاز دولت دهم در كنار سفرهاي استاني، به 12 كشور دنيا نيز سفر كردند و ما روابط خارجي محكمي با كشورهاي مختلف داريم. توافقنامه‌ها و تفاهم‌نامه‌هاي زيادي نيز به امضا رسيده و اجراي آن پي‌گيري مي‌شود.

رحيمي هم‌چنين گفت: هشتمين سفر استاني دولت دهم از دور سوم سفرهاي استاني نيز در فروردين ماه انجام خواهد شد.

وي گفت: ما به مردم وعده داده‌ايم يك ميليون و 100 هزار شغل در سال 89 ايجاد كنيم كه براي اين امر نيازمند تسهيلات بانكي هستيم و مي‌توانيم از اين معوقات در جهت اين امر استفاده كنيم، اما با كساني كه معوقاتشان را نپردازند برخورد مي‌شود و بانك‌ها خدماتشان را به آنها قطع مي‌كنند تا مجبور شوند پول‌هايشان را برگردانند تا در خدمت اشتغال‌زايي قرار بگيرد. در شوراي عالي اشتغال نيز تصميم گرفته شده عزم جزم شود تا بيكاري در كشور به زير 8 درصد برسد.

رحيمي گفت: من به پدران و مادراني كه دغدغه‌ اشتغال فرزندانشان را دارند اين اطمينان را مي‌دهم كه دولت به دستور احمدی نژاد درصدد است براي فرزندان شما شغل ايجاد كند و در سال آينده با همكاري دستگاه‌هاي ذي‌ربط در تمام نقاط كشور اين موضوع را پي‌گيري مي‌كند، استانداران نيز قول داده‌اند دولت را به صورت همه‌جانبه در اين ارتباط كمك كنند.

سخنگوي دولت هم‌چنين با بيان اين‌كه بايد از مبتكران كشور حمايت شود و خلاقيت‌ها و ابتكارات آنها به توليد انبوه برسد، گفت: ما جوانان مبتكر و مخترع خوبي داريم كه ابتكاراتشان بايد به خط توليد برسد و اشتغال ايجاد كند.

وي گفت: كار مهم ديگري كه بايد انجام دهيم اين است كه دوشغله‌ها را كم كنيم. در قانون دوشغله بودن جرم است. منظور ما از دوشغله كسي است كه از دو صندوق حقوق بگيرد؛ چرا كه هركس بايد از يك صندوق حقوق بگيرد.

اظهارات رحیمی در حالی مطرح می شود که رحیم مشایی عنوان ابوالمشاغل را با بیشا ز8 سمت در دولت بر عهده دارد.

رحيمي هم‌چنين به پي‌گيري ادامه روند اصلاح الگوي مصرف در سال 89 اشاره كرد و گفت: ما اين پي‌گيري‌ها را ادامه مي‌دهيم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

20 پاسخ به “معاون اول احمدی نژاد: قیمت ها برای مردم آزاردهنده نیست،مردم راضی اند”

 1. فرزانه گفت:

  این مردمی که میگن از قیمت ها راضین کیا هستن که ما نمیبینیم.یک مثال ساده اینکه کارگراهایی که ماههاست حقوق نگرفتن چطو می تونن از قیمت ها راضی باشن.یا پدر بازنشسته خود من که عیدش رو دیر و به مبلغی کمتر از مبلغ وعده داده شده رفته چطور می تونه از قیمتهایی که اتفاقا به نسبت سال گذشته بالاتر هم رفته راضی باشه.تازه بماند که اینقدر جنس وارداتی اومده که اون مباغی رو که شماپرداخت میکنید بسیار بیشتر از ارزش کالاست به طورل مثال در مورد میوه ها که کیفیت میوه وارداتی به طور مثال از لحاظ طعم بسیار پایین تر از میوه داخلی است.حالا پیدا کنید که آقای رحیمی این رضایت رو از کجا درآوردن و از نظر کدوم مردم دارن صحبت می کنن.

 2. yari گفت:

  in aghaye rahimi dar morede kodom keshvar sohbat karde????????????????????

 3. مهرداد گفت:

  اين اقا راست ميگه اونهاي كه اختلاسهاي ميلياردي دارن ميكنند همه راضي هستند…البته مثل هميشه اسم تعداد اندك خودشون رو كه راضي هستند و چيزي از مشكلات ملت ايران نميفهمند رو همه مردم گذاشتند…….البته اين دولت مشكلات مردم كشورمون رو نميفهمه ولي خواسته هاي ونزويلا و اكوادر و بوليوي و سوريه رو خوب فهميده و داره تمام تلاشش رو براي رفاه اونها به كار ميبنده….ايا اين لياقت ملت بزرگ ايران هست كه مردمش از كله صبح تا اخر شب براي يه لقمه بخور و نمير و فقط براي زنده موندنشون جون بكنند و بعد اين اقا بگه همه راضي هستند ؟؟؟؟؟؟ اين توهين به شعور ملتي با 2500 سال تمدن هستش

 4. سبز ۳۶ گفت:

  یک اصلاح از کلام ایشان البته به زبان فهم و درک خودشان
  دولت به دستور احمدی نژاد هرگز : دولت به نوکری احمدی نژاد.

  ثابت نگه داشتن قیمت میوه به چه قیمتی برای اقتصاد کلان کشور تمام شده؟ تولید کشاورز ما را فلج کردید و بازار ما را به بازار مصرف انبوه تولیدات خارجیها تبدیل کردید و به آن افتخار میکنید؟

  وظیفه دولت تمرکز بر مسائل کلان و کلی جامعه و تدبیر بر امور مرتبط کل کشور و برنامه ریزی هماهنگ بر اجرای قوانین در استانهاست یا قشون کشی به یک استان خاص و انجام تعدادی امور موضعی مورد پیشنهاد سپاه و احیانا امام جمعه برای مردم استان و غفلت کامل از امور سایر مراکز.

 5. ایرج گفت:

  از زمان احمد شاه قاجار دولتی به بی کفایتی آقایان نداشته ایم.

 6. علی51 گفت:

  حرفاش که انقدر هجو هست جوابی نداره ولی اینکه می خوان بگن همه مشکلات و نارسایی ها به قبل از سال 84 برمی گرده از اون کارای مضحک هست که فقط مختص همین دولته.

  چند روز پیش رادیو داشت میزان توزیع برق در کشور را با قبل انقلاب مقایسه می کرد،بابا اون رژیم ساقط و تموم شد،دست از سرش بردارید،سی و یک سال از اون موقع می گذره،بگین با نزدیک 350 میلیارد دلار پول نفت طی چهار سال چه کردید؟!

 7. ali گفت:

  فک کنم اینا اصلا نمیرن خرید.میارن دمه خونشون.کمر مرددم شکست دمه عیدی با این قیمتا.خجالت بکشین.یه روز باید به همه ی اونایی که بهتون رای دادن و رای ندادن جواب بدین!

 8. رسول گفت:

  اين اقا راست ميگه اونهاي كه اختلاسهاي ميلياردي دارن ميكنند همه راضي هستند…البته مثل هميشه اسم تعداد اندك خودشون رو كه راضي هستند و چيزي از مشكلات ملت ايران نميفهمند رو همه مردم گذاشتند…….البته اين دولت مشكلات مردم كشورمون رو نميفهمه ولي خواسته هاي ونزويلا و اكوادر و بوليوي و سوريه رو خوب فهميده و داره تمام تلاشش رو براي رفاه اونها به كار ميبنده….ايا اين لياقت ملت بزرگ ايران هست كه مردمش از كله صبح تا اخر شب براي يه لقمه بخور و نمير و فقط براي زنده موندنشون جون بكنند و بعد اين اقا بگه همه راضي هستند ؟؟؟؟؟؟ اين توهين به شعور ملتي با 2500 سال تمدن هستش

 9. محمود گفت:

  این آقا که خودش را به مقامات امنیتی چسبانده و دم خود را به پولهای نفتی گره زده است و اختلاصهای میلیاردی میکند به تریلیون تومان میگوید پول خرد مسلمن برای ایشان سطح قیمتها خیلی پایین است!

 10. مرتضی گفت:

  البته این حق ماست که افراد بی لیاقت و دروغگویی همچون این شیاطین روزگار بر ما حکمانی کنند معلوم نیست این مردمی که میگویند انها راضییند انها دوستمان دارن چه کسانی اند. اگر واقعا” از خودتان شکی ندارید فقط یک درخواست ناچیز از شما دارم رای گیری کنید به طور ازاد در میان مردم تا بفهمید انهایی که شما میگویید راضی اند از حکومت استبدادی شما به اندازه انگشتان دست هستند .بله شما هیچوقت نمی بینید افراد فقیر جامعه را چون تمام افراد نزدیک شما دارای پست ها و مقامهای بالای دولتند بله با این جود فقیری وجود ندارد . اگر هم مردم به بازار نمیروند و به قول شما مردم به بازارها هجوم نیاوردند به خاطر این هست که شما شیاطین روزگار توان خرید مردم را از انها گرفته اید ولی خوشحالم که دروغهای شما روز به روز بیشتر میشوند جون احساس میکنم به اخر خط نزدیک هستید چهره کریه تان برای مردم روز به روز نمایان تر میشود و کسانی همچون موسوی ها به شکل منجیان روزگار روز به روز نمایان تر میشود. درود بر ابر مرد ایران موسوی تنها امید ما شمایی.

 11. ایران سبز گفت:

  منظور از مردم همون اعوان و انصار خودشون هستند
  اگر مردم ماییم که ما به هیچ وجه راضی نیستیم
  دروغگو رسواست چه در این جهان چه در آن جهان

 12. سید ساسان گفت:

  ایشان خودشان را زدند کوچه علی چپ قصد برگشت هم ندارند
  گناهی هم ندارند اگر مردم ناراضی بودند که دوباره به آنها رای نمی دادند؟!!!!!!!!!1

 13. payam گفت:

  bale baraye mardomi ke mesle ishan servatmand hastand,hame razi hastand.Norroz piroz

 14. fdf گفت:

  هر سال همین را میگویید.

 15. irani sabz گفت:

  mashala etemad be nafs ham vaghir dar shod

 16. راست میگه ،بنده خدا، قیمتها برای مردم آزار دهنده نیست این مردم هستند که قیمتها را آزار میدهند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. هموطن سبز گفت:

  وای به مردمی که هر بلایی سرشون بیاد دم نمی زنن… به این نمی گن نجابت… ببینید کار به کجا رسیده که این … ها از جانب مردم حرف می زنن و اعلام رضایت می کنن… چرا مردم به این روز افتادن؟… چرا کاخ زشت دروغهاشون رو بر سرشون ویران نمی کنن؟… بر سر ایمان مردم چی اومده که در برابر فوج فوج دروغ دولتیان متقلب بی تفاوت شدن؟… از کنار کیوسک های مطبوعاتی که می گذری مردم رنجور بی تفاوتی رو می بینی که انبوه دروغ و دغلهای روزنامه های دولتی که با پول بیت المال چاپ و منتشر می شن رو می بینن اما دم بر نمی آرن… اونقدر گرفتار غم نان شدن که کلمه ی حق براشون تبدیل به واژه ای بی معنی شده… اونقدر رعب و وحشت به جونشون انداختن که زیر چشمی به هم نگاه می کنن و جز زمزمه ای زیر لب صدایی ازشون در نمی آد… اما این از خدا بی خبر های عشق زر و زور بدونن که روزی که دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره همین مردمِ فعلاً خاموش حق اشون رو کف دست اشون می ذارن و وعده ی الهی درباره اشون محقق خواهد شد… روزی که کارد به استخون برسه… انشا الله دور نیست…

 18. رسول گفت:

  راست میگه قیمتها آزار دهنده نیست کشنده است

 19. amir گفت:

  قیمتها برای مردم آزار دهنده نیست. فقیر نداریم. جزو ۱۰ کشور پیشرفتهٔ دنیا هستیم. زندانی سیاسی نداریم. بزرگترین دمکراسی منطقه هستیم. اونهأیی که اعتراض کردند به انتخابات یک مشت اشوبگرند. اونهأی که آشوبگرن رو با چماق ادب کردند فرزندان واقعی‌ انقلاب هستند. ما راه امام را دنبال می‌کنیم……..حناق که نیست زبون هم که استخوان نداره میچرخونن به هر طرفی‌ که بچرخه…یکی‌ نیست به این آقایون بگه که بابا به خدا در دروغگوی رکورد دنیا رو زدن دیگه می‌تونن بشینن سر جاشون.

 20. علیرضا گفت:

  ایشان از طرف کدام مردم صحبت می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟