سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دولت هم آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته است...
» بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به مناسبت نوروز:

دولت هم آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته است

چکیده :در حالی به استقبال سال نو مي رويم که از یک سو خانواده های بسیاری در سوگ عزیزان خود داغدارند، تعدادی بیشترعزیزان و جوانانشان مظلومانه و گمنام در اسارت و حبس به سر می برند و از سرنوشتشان اطلاعی در دست نیست و از سویی دیگر تورم و گرانی لجام گسیخته و توقف و تعطیلی و یا کاهش تولید کارخانجات هر روز انبوه جمعیت بیکاران کشورمی افزاید.دولتی که شعار توسعه سیاسی را با تأمین نان مردم متعارض می دانست و در ازای تعطیلی پروژه توسعه سیاسی وعده آوردن نفت بر سر سفره مردم می داد امروز هم آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته...


کلمه:بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال نو منتشر شد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

سال 88 را در حالی به پایان می بریم به که آگاهی و اراده شما ملت بزرگ در پیگیری مطالبات قانونی و به حقتان در این سال برگ زرین دیگری بر گنجینه مبارزات افتخار آفرین ایران و ایرانی افزود و جهانیان خواسته یا ناخواسته در برابر عظمت و شکوه آن سر خضوع فرود آوردند. سالی که تقابل حماسه سبز آزادی و مردمسالاری با خشونت و سرکوب بي رحمانه، بصیرت و حقانیت شما و فرزندان فرهیخته شما و متقابلاً بي بصيرتي و خودكامگي قدرت پرستان را با وضوح تمام و در قالب یک تراژدی در سطح ملی به نمایش گذاشت آن گونه که هنوز آثار بهت و حیرت فجایع، زشتی ها و در نوردیده شدن بدیهی ترین و محترم ترین حریم های انسانی و دینی در ذهن و اندیشه ایرانیان باقی است.

در حالی به استقبال سال نو مي رويم که از یک سو خانواده های بسیاری در سوگ عزیزان خود داغدارند، تعدادی بیشترعزیزان و جوانانشان مظلومانه و گمنام در اسارت و حبس به سر می برند و از سرنوشتشان اطلاعی در دست نیست و از سویی دیگر تورم و گرانی لجام گسیخته و توقف و تعطیلی و یا کاهش تولید کارخانجات هر روز انبوه جمعیت بیکاران کشورمی افزاید. روزی نیست که در شهرهای کشور شاهد فریاد اعتراض کارگرانی نباشیم که ماه ها حقوقی دریافت نکرده اند، فریادها و اعتراض های دردمندانه و مظلومانه ای که در هیاهوی شعارهای تبلیغاتی عدالت پروری و محرومیت زدایی و صحنه آرایی های کاذب رسانه رسمی البته گوشی برای شنیدن و چشمی برای دیدن نمی یابند.

دولتی که شعار توسعه سیاسی را با تأمین نان مردم متعارض می دانست و در ازای تعطیلی پروژه توسعه سیاسی وعده آوردن نفت بر سر سفره مردم می داد امروز هم آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته است. آنان که توسعه و رشد اقتصادی را طرحی استعماری و ضد عدالت تبلیغ می کردند و با وعده تحقق عدالت و نفی نابرابری ها، به فراموشی سپردن برنامه توسعه را توصیه می کردند، امروز ارمغانشان برای این ملت افزایش ضریب جینی و عمیق تر شدن اختلاف طبقاتی، شکاف فقر و غنا و کاهش نرخ رشد اقتصادی به 7/2 درصد است.

این همه در حالی است که جشن و پایکوبی و تزریق شادی کاذب به جامعه با حجم و دامنه ای آشکارا متفاوت با سال های قبل، در دستور کار رسانه ملی قرار گرفته است تا نمکی باشد بر زخم دل خانواده های عزادار و نگران از سرنوشت عزیزان خود و نیز حسرتی تلخ برای خیل عظیم تهیدستان و محرومان.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران ضمن تبریک سال نو به ملت شریف ایران یقین دارد که مردم نیک سرشت و نوع دوست ما اجازه ندهند خانواده های مذکور در هیاهوی انبوه تبلیغات و شادی های سازمانیافته کاذب به فراموشی سپرده شوند. ما از مردم نوع دوست و ایثارگر می خواهیم درایام عید خانواده های عزادار را فراموش نکنند و در التیام زخم جانکاه ایشان بکوشند، با دیدار از خانواده هایی که عزیزی در بند دارند از غم ایشان بکاهند و با کمک به خانواده های محروم آنان را در شادی سال نو سهیم نمایند و در ایام عید نوروز و در تجربه ای متفاوت زندگی کردن با جنبش سبز را تمرین کنند. تداوم تجارب و تمرین هایی از این دست، بقا، شکوفایی، سرزندگی و پیروزی و فرخندگی را برای جنبش اصلاحی و سبز ایران تضمین خواهد کرد.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران

23/12/1388Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “دولت هم آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته است”

 1. امضاء محفوظ گفت:

  پیشنهاد می کنم میر و شیخ در آغاز سال نو بیانیه صادر کنند . بدینصورت رسما سال نو را سبز آغاز می کنیم .

 2. مانی گفت:

  اعضای خانواده ما 6 نفر است. من تک پسر و 3 خواهر دارم. خوب خانوادگی طرفدار سرسخت و شاید بهتر بگویم. جان به کف میر حسین موسوی هستیم.
  خانواده ما تصمیم بر این گرفته که , برای اولین بار , سنت عید را بر پا نکند و اون هم به احترام خانواده های شهدا جنبش سبز و تمامی دستگیر شدگان از جمله اقای میردامادی که ما ارادت خاصی به ایشون داریم. مجاهدین انقلاب موضوعی رو بیان کردند اون اینکه , در ایام عید خانواده های عزادار را , ملت سبز ایران فراموش نکنند. واقعا همین است. با چه روحیه ای میتوانیم برویم به خیابان و لباس عید بگیریم؟ با چه روحیه میتوانیم هفت سین را بر پا بکنیم؟ واقعا با چه روحیه؟ بخدا ظلم است , وقتی میبینیم این هم شهید راه سبز دادیم , این همه زندانی سیاسی داریم. خوب با چه روحیه باید عید را برگزار بکنیم, ما خودمون رو جای خانواده امثال اقای میردامادی میگزاریم ما خودمون رو جای تمام زندانیان دربند میگزاریم و ما خودمون رو جای خانواده سید علی موسوی خواهیم گذاشت.

  برای شادی روح ♥♥سید علی موسوی♥♥ “”خواهر زاده پدرم میر حسین موسوی”” صلوات.

 3. هویت گفت:

  منم مواقم که میر وشیخ به مناسبت سال نو بیانیه صادر کنن . اخه ما کسی رو نداریم ( رئیس جمهور و….؟)که سال نو به همون دروغ نگه.

 4. سبز ۳۶ گفت:

  با اعتقاد راسخ به دلپاکی و تدبیر مجاهدان پیشکسوت انقلاب که کارنامه روشن پیش رویمان دارند و با علم به معضلات روزافزون حاکمیت فعلی و ناکارامدی آنها، از جنبش سبزی که آگاهانه و دلسوزانه برای مبارزه با انحرافات پدید آمد و با جانفشانی و مظلومیت مردم حق طلب آگاه، دوام و استقامت یافت، با افتخار یاد میکنیم و هر آنچه در توان داریم به امید حق تعالی انجام خواهیم داد.

 5. ناشناس گفت:

  مفهوم آزادی را برای ما روشن کنید . سازمان مجاهدین به اصطلاح انقلاب اسلامی دنبال کدام آزادی می باشند ؟

 6. متین گفت:

  پشت سر هم قرار گرفتن این خبر و خبر قبلی ( مبنی بر بازی زندانیان سیاسی و زندانیان مالی) اوضاع دقیق ایران را در حال حاضر تشریح و تکمیل می کند و بی اختیار این سوال در ذهن شکل می گیرد که تعداد زندانیان سیاسی و مالی در زندان در حال حاضر نسبت به 5 سال قبل چه تغییری کرده است؟

 7. سيد ساسان گفت:

  آري حق هم همين است بالاخره رييس جمهور بايد براي مردمش پيام تبريك بدهد منتظريم ميرحسين عزيز

 8. یک سبز گفت:

  همه با هم بر سر مزار شهدای جنبش سبز برویم برای نثار فاتحه به ارامش و شادی روح بزرگشان.

 9. ایرج گفت:

  روند مدیریت معکوس آقایان اوضاع را از این که هست بد تر خواهد کرد.

 10. حسین گفت:

  اسلام متحجرین حاکم است وانتظاری بیش ازاین نبایدداشت امروز سخن امام بزرگوارمان معلوم میشود کهفرمودند خونجگری کهاین پدر پیرشما
  ازدست متحجرین خورده ازهیچ کسی نخورده