سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

فعاليت گوگل در چين متوقف مي‌شود

چکیده :منابع نزديك به گوگل مي گويند اين شركت حتي برنامه زمان بندي شده خود براي تعطيلي خدمات اختصاصي در چين را تدوين كرده و تصميمات ياد شده در آينده بسيار نزديك اجرايي خواهند...


کلمه: برخي منابع نزديك به شركت گوگل مي گويند اين موتور جستجو با مقامات چيني به توافق نرسيده و به احتمال زياد فعاليت سايت اينترنتي اختصاصي آن در چين متوقف خواهد شد.

به گزارش فارس و به نقل از وايرد، اگر چه سخنگويان رسمي گوگل هنوز اين مساله را رد يا تاييد نكرده اند، اما شكي وجود ندارد كه درگيري و اختلاف نظر گوگل كم كم دارد به مراحل حساس مي رسد.

از يك سو گوگل به علت هك شدن برخي خدماتش توسط هكرهايي كه مدعي است چيني هستند، عصباني است و از سوي ديگر چين هم از اين اتهامات بي اساس ناراحت شده و از گوگل خواسته است تا به قوانين اين كشور تن در دهد، خواسته اي كه گوگل به آن بي توجه است.

منابع نزديك به گوگل مي گويند اين شركت حتي برنامه زمان بندي شده خود براي تعطيلي خدمات اختصاصي در چين را تدوين كرده و تصميمات ياد شده در آينده بسيار نزديك اجرايي خواهند شد.

چين چند روز قبل به گوگل هشدار داده بود در صورتي كه به قوانين داخلي اين كشور پايبند نباشد بايد پيامدهاي آن را هم بپذيرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “فعاليت گوگل در چين متوقف مي‌شود”

  1. حمیدرضا گفت:

    این که چین تمامی شرکت های خارجی رو وادار به حمایت از قوانین داخلی خودش میکنه دقیقا بر ضد دموکراسی و حقوق بشر هست.
    آنچه که گوگل در جهان سال های سال هست که انجام میده هیچگاه خلاف مقررات بین الملل و حقوق بشر نبوده اما این بار به نظر میرسه خلاف این رو چینی ها دارند اظهار میکنند و ادعا دارند که گوگل دیگر حامی دموکراسی نیست و بلکه قصد دخالت در امور داخلی کشورها را دارد.
    به نظرم دولت و ملت چین در آزمون بزرگی قرار گرفتند و بایکوت چین توسط گوگل درواقع کلید یک پروژه برای منزوی کردن چین خودخواه و مغرور در سطح جهان است.