سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حکم اعدام برای 6 نفر از متهمان روز عاشورا...

حکم اعدام برای 6 نفر از متهمان روز عاشورا

چکیده :هم‌اكنون احكام اين شش نفر در دادگاه تجديد نظر است و طبيعتا بعد از قطعيت درباره آنها تصميم‌گيري مي‌شود.متهمان حق بهره‌مندي از ديدار با خانواده، استفاده از تلفن و همچنين ملاقات‌هاي حضوري را طبق مقررات...


کلمه: دادستان تهران تعداد محكوم به اعدام شدگان در حوادث روز عاشورا را شش نفر اعلام كرد و گفت: هم‌اكنون احكام اين شش نفر در دادگاه تجديد نظر است و طبيعتا بعد از قطعيت درباره آنها تصميم‌گيري مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، عباس جعفري دولت‌آبادي يكشنبه شب در ديدار قضات دادسرا و محاكم انقلاب تهران با ‌آيت‌‌الله نوري همداني طي سخناني با اشاره به حوادث بعد از انتخابات اظهار داشت: حوادثي كه در سال جاري در كشور از جمله در تهران رخ داد موجب تأثر همه مردم به ويژه علما شد.

وي با اشاره به شعار دستگاه قضا مبني بر «استقلال دستگاه قضايي در اقدامات و حاكميت قانون مبتني بر شرع مقدس و فقه جعفري» خاطرنشان كرد: نظام قضايي كشور در ابتدا در برخورد با جريانات به وجود آمده و افرادي كه به بهانه انتخابات اعتراضاتي را مطرح مي‌كردند با مدارا رفتار كرد و سعي در مهار جريانات سياسي و كنترل اعتراضات خياباني داشت.

دادستان تهران ابراز داشت: اما طرح شعارهاي انحرافي و تداوم تجمعات بي‌دليل و هر روزي را بهانه كردن براي اعتراضات به نظام اسلامي موجب شد دستگاه قضايي تدريجا به عقيده برخي توجه بيشتري كند، آيا واقعا اينها به دنبال انتقاد هستند و يا مسائل ديگر.

وي افزود: اما حوادث عاشورا پرده‌ها را كنار زد و مدعياني كه خود را پس انتخابات پنهان كرده بودند دست‌هايشان رو شد و آنها را رسوا ساخت.

جعفري دولت‌آبادي خاطرنشان كرد: اينكه دشمنان ما فكر مي‌كردند مي‌توانند با تعرض به مقدسات و هتك امور ديني كار نظام ديني را يك سره كنند خواب و خيالي بيش نبود.

وي تصريح كرد: با حضور علما و مردم در صحنه و تصميم جدي دستگاه قضايي، سياست جدي و محكمي براي مقابله با افرادي كه به خيابان‌ها آمدند و اركان نظام اسلامي را مورد تعرض قرار دادند، آغاز شد.

دادستان تهران افزود: با توجه به سياست‌هاي جديد اتخاذ شده، رسيدگي سريع به پرونده و اتهامات تمام كساني كه بعد از عاشورا بازداشت شده بودند در دستور كار قرار گرفت.

جعفري دولت‌آبادي در ادامه توجه به رأفت و رحمت اسلامي را در رسيدگي به پرونده‌ها مورد تأكيد قرار داد و اظهار داشت: اگرچه نظام قضايي ما بعد از حوادث عاشورا شدت عمل بيشتري در تحقيقات و بازداشت‌ها به خرج داد اما با اين حال توجه ويژه‌اي به رأفت و رحمت اسلامي داشت.

وي ابراز داشت: كساني كه به اشتباه خود پي‌بردند و از اين اشتباه ابراز ندامت كردند و ما نيز احساس كرديم اين افراد در فضاي جو زده‌اي اقدام به برخي رفتارها كردند به آنها كمك و آزادشان كرديم.

وي با اشاره به حضور پرشور مردم در حماسه 9 دي و راهپيمايي 22 بهمن و حمايت همه‌جانبه از نظام اسلامي گفت: وقتي مردم عشق و ارادت خود را به نظام اسلامي نشان دادند، ما نيز سعي كرديم با كساني كه از اشتباهات خود ابراز پشيماني كردند رفتار ملايمت‌آميزي داشته باشيم.

*نظام اسلامي در كمال اقتدار معارضان را بر سر جاي خود نشاند

جعفري دولت‌آبادي همچنين تأكيد كرد: در مقابل كساني را كه عضو گروهك‌ها‌ و سازمان‌هاي ضدانقلاب بودند و با طرح و برنامه‌ريزي سعي كردند اساس و اركان نظام جمهوري اسلامي را مورد تعرض قرار دهند، محاكمه كرديم.

وي تصريح كرد: امروز نظام اسلامي در كمال قدرت و اقتدار مخالفان و معارضان را بر جاي خودشان نشانده است و مردم ديگر اجازه نمي‌دهند اين حوادث در كشور تكرار شود.

دادستان تهران خاطرنشان كرد: اميداريم سال آينده با دعاي علما و مردم سالي پر از تلاش و بركات براي مردم و نظام اسلامي ما باشد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: اميدواريم با پايان يافتن اين حوادث دستگاه قضايي در ساير حوزه‌هاي مربوط به خود مانند فساد‌هاي اخلاقي و اجتماعي وارد شود و به وظايف محوله عمل كند.

جعفري دولت‌آبادي در پايان از حضرت آيت‌الله نوري همداني به عنوان مدافع جدي ولايت تقدير كرد و گفت: مواضع و روشنگري‌هاي آيت‌الله نوري همداني موجب دلگرمي قضاتي است كه پاي نخست مبارزه با مخالفان نظام به شمار مي‌روند.

* 6 نفر از متهمان روز عاشورا محكوم به اعدام شدند

دادستان تهران تعداد محكوم به اعدام شدگان در حوادث روز عاشورا را شش نفر اعلام كرد و گفت: هم‌اكنون احكام اين شش نفر در دادگاه تجديد نظر است و طبيعتا بعد از قطعيت درباره آنها تصميم‌گيري مي‌شود.

عباس جعفري دولت‌آبادي به ارائه گزارشي از نحوه رسيدگي به اتهامات بازداشت شدگان روز عاشورا پرداخت و با اشاره به صدور 250 كيفرخواست براي متهمان حوادث عاشورا اظهار داشت: با سرعت بخشيدن به فعاليت‌هاي دادگاه‌ها بسياري از افراد مرتبط با حوادث روز عاشورا سريعا محاكمه شدند.

وي خاطرنشان كرد: امروز تنها 100 نفر در دادسراهاي ما منتظر رسيدگي به پرونده‌هاي‌شان و صدور كيفرخواست هستند كه اميدواريم براي اين تعداد نيز هرچه زودتر تعيين تكليف شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود تعداد محكومين به اعدام در حوادث روز عاشورا را شش نفر اعلام كرد و ابراز داشت: هم‌اكنون احكام اين شش نفر در دادگاه تجديدنظر است و طبيعتا بعد از قطعيت درباره آنها تصميم‌گيري مي‌شود.

جعفري دولت‌آبادي افزود: احكام زيادي در ارتباط با كساني كه دستگير شدند صادر و طبق قانون اعلام شده است كه البته اين افراد نيز طبق قانون مي‌توانند در دادگاه‌هاي بالاتر اعتراض كنند.

وي با اشاره اينكه رفتار ما با متهمان كاملا در چارچوب مقررات نظام اسلامي است، بيان داشت: متهمان حق بهره‌مندي از ديدار با خانواده، استفاده از تلفن و همچنين ملاقات‌هاي حضوري را طبق مقررات دارند.

دادستان تهران يادآور شد: با وجود تبليغات كذبي كه رسانه‌هاي بيگانه عليه ما مي‌كنند و به دنبال نشان دادن بدرفتاري نظام اسلامي با زندانيان هستند با كمال افتخار اعلام مي‌كنم كه امروز نظام اسلامي بحمدالله توانسته رفتار خوبي با متهمان در چارچوب مقررات اسلامي داشته باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “حکم اعدام برای 6 نفر از متهمان روز عاشورا”

 1. ناشناس گفت:

  حقشان است باید اعدام شوند .

 2. ناشناس گفت:

  ما همه متهمان عاشورا هستیم .لطفا ما رو هم به اعدام محکوم کنید.

 3. شهروز گفت:

  بکشید ما را تا ریشه های سبز ما طولانی تر شود. در عجبم با رویش ناگزیر جوانه ها چه خواهید کرد؟

  بترسید از روزی که ما همانند مختار به خون خواهی بپاخیزیم.آنوقت است که خدا بفریادتان برسد.

 4. ناشناس گفت:

  بکشید ما را زنده تر می شوبم به این ناشناسیم که کامنت گذاشته فقط می گم که متاسفم با این عقل و شعورتون و ذات خشونت طلبتون ………مرگ بر دیکتاتور

 5. بزغاله گفت:

  1-امروز نظام اسلامی در کمال قدرت و اقتدار مخالفان و معارضان را بر جای خودشان نشانده است
  2-در پایان از حضرت آیت‌الله نوری همدانی به عنوان مدافع جدی ولایت تقدیر کرد
  3-تعداد محکومین به اعدام در حوادث روز عاشورا را شش نفر اعلام کرد
  4-رفتار ما با متهمان کاملا در چارچوب مقررات نظام اسلامی است
  5-با کمال افتخار اعلام می‌کنم که امروز نظام اسلامی بحمدالله توانسته رفتار خوبی با متهمان در چارچوب مقررات اسلامی داشته باشد.
  ——————————————————————
  1-خدارو شکر که نظام اسلامي مخالفان و معارضان رو سر جاشون نشانده است، معترضان کجا بايد بنشينند؟
  2- فقط از آيت الله نوري همداني تقدي کردند؟ مرجع ديگه که نداريم.
  3- اون دو نفري که قبل از انتخابات دستگير شدن و اعدام شدن هم با اين شش نفر هستند؟ جرم اين شش نفر چه چيزي بوده؟
  4- زير کردن مردم، پرتاب مردم از روي پل به پايين جزء چارچوب مقررات نظام اسلامي بوده؟
  5- کشته هاي کهريزک، کشته هاي روز عاشورا هم بحمدالله صورت گرفت؟
  6- آيا موارد بيشتري براي اعلام کردن با کمال افتخار وجود ندارد؟

 6. ايراني گفت:

  زماني كه آقاي دولت آبادي دادستان شدند صحبت از اين بود كه ايشان انسان منصفي هستند كه البته من باور نداشتم چون در شرايط فعلي گماردن انسان منصف در اين سمت بعيد به نظر مي رسيد. اكنون مي بينم كه ايشان كاملا بي انصاف هستند. آقاي دولت آبادي شما در كجا درس حقوق خوانديد كه هم اكنون در اين سمت هستيد؟ آيا در درسهايي كه قاعدتا بايد خوانده باشيد در مورد شرايط محاكمه و صدور حكم و حقوق متهمان چيزي ديده ايد؟ آيا مي شود متهمي را از حق انتخاب وكيل دلخواه محروم كرد؟ آيا مي شود در صورت انتخاب وكيل اجازه نداد كه وكيل با متهم ارتباط داشته باشد؟ از كدام قانون صحبت مي كنيد؟ حكم محارب در شرع و قانون را مي دانيد كه به راحتي از اعدام افراد صحبت مي كنيد؟ اصولا مي دانيد اعدام يعني چه و شرايط يك خانواده با اجرا و حتي صدور چنين حكمي را درك مي كنيد؟ نكند فكر مي كنيد در يك فيلم سينمايي بازيگريد و از نقش خود به هيجان آمده ايد، نه آقاي دولت آبادي! من و احتمالا شما هم به اين اعتقاد داريد كه انسان مكافات عمل خويش را مي بيند و اگر در اين دنيا نشد در آخرت حتما جزايش را مي بيند. كمي به اين فكر كنيد كه ممكن است اشتباهي كنيد و اينقدر محكم صحبت نكنيد، خودتان مي دانيد چه سناريويي براي اين مردم چيده ايد و چگونه اين جوانان را گرفتار كرده ايد. در خلوت خود حتما قضاوت كرده ايد كه كسان ديگري كشور را به آشوب كشيده اند و نه سبزها و رهبرانشان. آقاي دولت آبادي از نقش خود كمي به در آييد و در مورد خود قضاوت كنيد قبل از آنكه در مورد شما قضاوت شود.

 7. فرمايش حضرت امام خميني كبير است:
  بكشيد ملت ما را بيدار تر مي شوند.

 8. هر شبی را سحری در پیش است ۰
  آقای دولت آبادی ، بهترست که از همین حالادستگاه قضایی در سایر حوزه‌های مربوط به خود مانند فساد‌های اخلاقی و اجتماعی وارد شود و به وظایف محوله عمل کند زیرا که این حوادثِ مربوط به اعتراضات را تا روزی که حقوقِ مسلّم مردمی ( آزادی و احترام به شئونِ انسانی آحادِ ملّت ) محترم نگه داشته نشود، پایانی نخواهد بود۰
  ای کاش که قضّاتِ شما،به جایِ دلگرمی از مواضع و روشنگری‌های آیت‌الله نوری همدانی کمی هم به پشتیبانی مردمی که حرفِ آخرراخواهندزد ، بیندیشند ۰ اگر این قضّات پای نخست مبارزه با مخالفان نظام به شمار می‌روند ، غافل از دستهای آهنینِ مردمی هستند که آنها را در دادگاههای مردمی به سزایِ اعمالشان خواهند رساند وهیچ قطرۀ خونی که به ناحق ریخته شود بی قصاص نخواهدماند۰
  دیدی که خونِ ناحقِ پروانه ، شمع را چندان امان نداد که شب را سحر کند۰

 9. سبز سبز گفت:

  روز 9 دی و 22 بهمن مهندسی شده چه افتخاری براتون داره؟ اکثریت مردم ناراضیند چرا میچسبونید به دشمن ؟ خودتون بیشتر از هرکسی به اسلام و اعتقادات مردم ضربه زدید ، ما تا آخر ایستادیم

 10. رسول گفت:

  اینها همه برای ترساندن مردم در آستانه چهار شنبه سوری است در ضمن آقای ناشناس اولی بداند که نوبت ما هم میرسد

 11. ناصر گفت:

  صدها گل سرخ و یک گل نصرانی ما را ز سر بریده می ترسانی
  گر ما ز سر بریده می ترسیدیم در محفل عشاق نمی رقصیدیم

 12. سامان گفت:

  آقایان موسوی کروبی خاتمی و هاشمی، ترا به خدا کاری بکنید جلوی این خونریزیها رابگیرید

 13. محمدی گفت:

  کدام اسلام است که گفته معترضان باید اعدام شوند؟ آیا امام حسین معترض حکومت یزید برای رسیدن به حق و عدالت و انسانیت نبود؟ امام حسین در روز عاشورا در مقابل یزیدیان ایستاد و شهید شد تا به انسان یاد دهد که حتی در راه رسیدن به حق و عدالت باید از جان گذشت. امام حسین شهید نشد تا روزی بنام روز عاشورا برای آنها مراسم بگیرند. دفاع از حق و اعتراض به ظلم ، روز نمی شناسد. آیا کسانی که در روز عاشورا ،کسانی را که در اعتراض به نقض حقوق مردم به خیابان آمده بودند شهید کردند، حرمت انسانیت، ندای آزادی خواهی امام حسین را زیر پا نگذاشتند؟ آیا ریختن خون بی گناهان در روز عاشورا، اعدام افراذی که جرمشان فقط احقاق حق بود بی حرمتی به امام حسین نیست؟امیدوارم روزی همه آگاه شوند و بدانند که با ظاهر اسلام چه بلایی بر سر اسلام می آورند.

 14. بنده خدواند یکتا، خدای همه مردم گفت:

  خطاب به آنانی که پول می لمبانند و جان می ستانند :

  تو جان می بخشی و اینجا به فتوای تو می گیرند جان از ما
  کجایند آن عالمانی که تمام زندگی و شرف و آبروی خود را به خاطر مردم بله مردم نثار کردند. کجایند زرتشت ها , عیسی ها، محمدها، علی ها، حسین ها، شریعتی ها ، مصدق ها، طالقانی ها ، منتظری ها ،بازرگان ها و ……………………….
  گیرم که بخاطر پول و مقامات پست زودگذر دنیوی جان جوانان بی گناه حق جو را بگیرید با خدای خود چه می کنید با وجدان نداشته تا چه می کنید
  به قول مولایم حسین : اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد بشید.
  البته این را فراموش نکنید که در صورت بد مستی بیش از به عذاب خداوند گرفتار می شوید. وای از آن روزی که به خشم ملت گرفتار آیید وای از ان روز

 15. علی51 گفت:

  افسوس که نان در دست ناپخته خامان است و اسباب تمام در دست ناتمامان
  اینان که خود روزی به بندگی نمی ارزیدند حال کنیزکان و بندگان دارند

 16. درود بر شرف طالبان اینها روی طالبان را سفید کردند یاد فیلم امام علی و گریه های معاویه بعد از گرفتن شخصی که قصد کشتنش را داشت افتادم . ننگ خدا بر شما بکشید و بدانید آنها شهدای واقعی هستند . راستی یک سئوال از مرد عدالت آقای لاریجانی!!!!!!! آیا اسراییل هم مخالفینش را در زندان با چنین دادگاههای فرمایشی اعدام می کند؟؟؟؟؟؟ جاودان وطن سبزم ایران

 17. محمد گفت:

  من گمان می کنم اینها حتی جرات آوردن اسم این افراد را هم ندارند و هرگز هم این کارو نخواهند کرد و فقط برای ترساندن مردم از حضور در چهارشنبه سوری است که این حرفهارا می زنند. من قول می دهم اگر هم روزی اسمی منتشر شود خواهیم دید که متهمان پیش از انتخابات و یا جرایم دیگر بوده اند. ولی کلا اعدم هر زندانی عقیدتی یک محاربه به حساب می آید. هر چه قدر هم که عمیق تر نگاه می کنیم می بینیم که نابودی این به گفته ی مهندس موسوی فرقه خیلی نزدیکتر از نزدیکه. به امید خدا.

 18. ناشناس گفت:

  در جواب ناشناس که گفته( حقشان است باید اعدام شوند؟):فیلتر شکن جرم داره .جرمشم سنگین .استفاده از اونم مجازات داره . خودت به دادستان معرفی کن .

 19. nas گفت:

  معنی‌ رافت اسلامی و اقتدار هم شد اعدام.

  آقایان به لغت نامه‌شان اضافه کنن.

 20. شناس گفت:

  به این ناشناس بی هویت می گم : این حکومت و تو حقا که لایق یکدیگرید.

 21. ناشناس گفت:

  در جواب ناشناس آخری که گفته فیلتر شکن جرم داره باید گفت که بعضی مواقع گذشتن از سیم خاردارها شهامت می خواهد که ما داریم .

 22. من نوعی گفت:

  متاسفانه در جریان روز عاشورا فرقه ضاله بهاییت وارد شد و الا نه من و نه هیچ مسلمان دیگری در این روز نه کف زدیم و نه به سیدالشهدا توهین کردیم .

 23. ناشناس گفت:

  گفته شده یکی از این افراد محکوم به اعدام محمد امین ولیان است. با توجه به شناختی که از سالها پیش از او و خانواده محترمش دارم صریحا اعلام میکنم صدور حکم اعدام – حتی اگر اجرا هم نشود – بزرگترین ظلم و گناه نابخشودنی حکومت است و بنده باید از سالها حمایتم از این ….توبه کنم. خدا همه را به راه سبز هدایت فرماید.

 24. ناشناس گفت:

  پایان استبداد نزدیک است، این ستمها، نفسهای به شماره افتاده استبداد است.

 25. شمه گفت:

  به جای افکار حسین (ع) زخمهای تنش را نشانمان دادن و بزرگترین دردش را بی آبی خواندن.

 26. ali گفت:

  حسين را نيز قرباني اميال خويش كرده اند