سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

«چلچراغ» و «رویش» زیر تیغ

چکیده :چلچراغ و همشهری جوان از پرمخاطب‌ترین نشریات اجتماعی قشر جوان به حساب...


کلمه: یک روز پس از آن‌که رامین نسبت به برخی فعالیت‌های نشریات اجتماعی عامه‌پسند هشدار داد، ناظران خبر از افزایش احتمال توقیف دو نشریه رویش و چلچراغ در روزهای آتی دادند.

به گزارش فرارو، محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد روز گذشته در سومین نشست از سلسله نشست‌های هم‏اندیشی با مدیران نشریات عامه‏پسند و اجتماعی، با یادآوری مسئولیت مدیران این نشریات در برابر قانون مطبوعات و فعالیت سالم مطبوعاتی گفت: «از آنجا که مشروعیت فعالیت‌های رسانه‏ای نشریات بنا بر مجوز نظام جمهوری اسلامی ایران صورت می‏گیرد، بنابراین حضور افراد و افکار و شیوه‌های ناسالم در این‌گونه نشریات با رسالت مطبوعاتی مطابق ماده 2 این قانون، در تضاد است.»

پس از این اظهار نظر برخی ناظران عرصه مطبوعات از افزایش احتمال توقیف رویش و چلچراغ خبر دادند. رویش نشریه‌ای است که سابقاً رضا رشیدپور، مجری سرشناس تلویزیون سردبیری آن را بر عهده داشت.

هم‌چنین چلچراغ هفته‌نامه ای است که با مدیرمسئولی فریدون عموزاده خلیلی منتشر می‌شود و در ماه‌های اخیر برخی از خبرنگاران آن بازداشت و آزاد شده اند. در جلسه هفته گذشته هیئت نظارت بر مطبوعات این نشریه به خاطر تصاویر مبتذل تذکر دریافت کرده بود.

گفتنی است چلچراغ و همشهری جوان از پرمخاطب‌ترین نشریات اجتماعی قشر جوان به حساب می‌آیند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “«چلچراغ» و «رویش» زیر تیغ”

 1. مقاومت سبز گفت:

  چلچراغ تنها و محبوب ترین مجله ایست که سالهاست آنرا مطالعه می کنم…. آقای رامین! اگر به خواست و علاقه ی مردم احترام نگذارید و این مجله را هم توقیف کنید ساکت نخواهیم نشست…والسلام

 2. علی گفت:

  باباجان مجله چلراغ از 4 سال پیش دیگه حرفی نزده یعنی دیگه نفسی براش نمونده که بخواهند توقیف کنند

 3. sayid گفت:

  فکر کنم آقای رامین میخوان اسمشونو توی رکوردهای گینس ثبت کنن.
  البته شنیدم که فعلا رکورددارن ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه.