سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » چمران:انتظار داریم که اختلافات بين اصولگرايان تأثیري در انتخابات آینده شوراها نگذ...

چمران:انتظار داریم که اختلافات بين اصولگرايان تأثیري در انتخابات آینده شوراها نگذارد

چکیده :آنچه که قانون گفته باید اجراء شود ولی به طور کلی دوست نداریم که نه زندان داشته باشیم و نه زندانی وجود داشته...


کلمه: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به استراتژي اصولگرايان براي انتخابات سال آينده شوراها گفت:انتظار داریم که اختلافات بين اصولگرايان تأثیري در انتخابات آینده شوراها نگذارد و اصلا ما که نباید استراتژی خود را رو کنیم.

مهدی چمران عصر جمعه، پس از دیدار هیأت رئیسه شورای عالی استانها با مراجع قم، در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در مورد نظر وی برای آزادی زندانیان سیاسی، گفت: آنچه که قانون گفته باید اجراء شود ولی به طور کلی دوست نداریم که نه زندان داشته باشیم و نه زندانی وجود داشته باشد.

وی در مورد دیرکرد جریمه های شهرداری که مراجع دریافت آن را غیر شرعی دانسته‌اند، اظهار داشت: این بحث باید با در نظر گرفتن نظر مراجع معظم تقلید، بررسی شود و این می‌طلبد که همه روی آن فکر کنند و در نهایت آنچه مطابق شرع است، اجرايی شود.

رئیس شورای عالی استانها همچنین گفت: عوارضی که در تهران گرفته می‌شود، مغایرت دارد که در شهرهای دیگر خرج شود و اگر گاهی اوقات هم اینگونه می‌شود، به صورت سازمان یافته نیست.

وی در مورد احتمال تغییر سال فعالیت شوراها از 4سال به 6سال نيز گفت: تعیین دوره مدت قانونی شوراها را قانون اساسی بر عهده مجلس شورای اسلامی گذاشته است و معتقدیم همان مجلسی که 4سال فعالیت را تصویب کرده می‌تواند آن را 6 ساله کند.

چمران ادامه داد: معتقدیم اعضای شورای هر شهری درمدت 4سال تا بخواهند برنامه‌ریزی کنند، مدتشان تمام می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه فرض بر این که این طرح تصویب شود، آیا بنابر رأیی که مردم برای 4سال به شما داده‌اند، دو سال فعالیت شما مشروعیت پیدا می‌کند، اظهار داشت:نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشروعیت را می‌بخشند.

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش، گفت:شهرداری تهران از سالهای قبل 35 هزار ميليارد تومان به مردم تهران بدهی دارد اين در حالی است که بودجه نقدی و غيرنقدی اين شهرداری 4 هزار و100ميليارد تومان است.

وی در مورد احتمال تغییر پایتخت از تهران به استان دیگری، اظهار داشت: با توجه به این که زیر ساخت تمامی شهرهای کشور دچار اشکال است، طرح تغيير پايتخت از استان تهران به استان ديگر مطرح نيست، چرا که هيچ شهری مانند تهران زير ساخت لازم را برای اين کار ندارد

چمران ادامه داد: ممکن است مکان‌های اداری در شهر ديگر مستقر شوند ولی در حال حاضر، بهترين مکان برای پاتخت تهران است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “چمران:انتظار داریم که اختلافات بين اصولگرايان تأثیري در انتخابات آینده شوراها نگذارد”

 1. ناشناس گفت:

  بفرمایید نترسند،تقلب به نحوی شایسته اعمال خواهد شد!

 2. سبز ۳۶ گفت:

  خوب است شهری با عنوان پایتخت سیاسی از نو ساخته شود.

 3. ناشناس گفت:

  دم آقای احمدی نژاد رو ببینید انشالله در صندوق مشکلاتتون رو حل میکنن.

 4. نادر یارمحمدی گفت:

  از ترس شرکت نکردن مردم در انتخابات ، میخوان انتخابات رو به تعویق بیاندزن …