سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تذکر هيات نظارت بر مطبوعات به روزنامه بهار برای گزارش تغییر رنگ پرچم...

تذکر هيات نظارت بر مطبوعات به روزنامه بهار برای گزارش تغییر رنگ پرچم

چکیده :هيات نظارت بر مطبوعات در جلسه 17 اسفندماه خود موضوع تخلفات مطبوعات عامه‌پسند را مورد بررسي قرار داد و به 16 نشريه و يك روزنامه تذكر...


کلمه:روزنامه بهار به دليل آنچه كه هيات نظارت بر مطبوعات آن را پخش شايعه و نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومي مبني بر تغيير رنگ پرچم جمهوري اسلامي ايران از سوي اين روزنامه دانست،تذكر گرفت.

به گزارش ايلنا،هيات نظارت بر مطبوعات در جلسه 17 اسفندماه خود موضوع تخلفات مطبوعات عامه‌پسند را مورد بررسي قرار داد و به 16 نشريه و يك روزنامه تذكر داد.

بر اساس اعلام روابط عمومي معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،هيات نظارت بر مطبوعات در اين جلسه موضوع تخلفات مطبوعات عامه‌پسند را مورد بررسي قرار داد و بر اساس نتايج اين بررسي مقرر شد به نشريات نسل امروز، بانوي شرقي، آينه زندگي، پيام آور، سپيدار، پيشخوان، زندگي ايراني، مداد رنگي،زندگي ايده‌ال، رويش، كوه نور،توحيد،راه زندگي، سينماي امروز،چلچراغ و فوتبال به علت عدم پايبندي به رسالت مطبوعاتي، فعاليت برخلاف زمينه مصوب، استفاده ابزاري از تصاوير، درج مطالب سطحي و فاقد ارزش رسانه‌يي، ترويج تجملات، تبليغ مدگرايي و مصرف‌گرايي در شماره‌هاي اخير تذكر داده شود.

همچنين موضوع تخلف روزنامه بهار در اين جلسه مطرح و مقرر شد، با توجه به پخش شايعه و نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومي مبني بر تغيير رنگ پرچم جمهوري اسلامي ايران به اين روزنامه نيز تذكر داده شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “تذکر هيات نظارت بر مطبوعات به روزنامه بهار برای گزارش تغییر رنگ پرچم”

 1. این پرچم نشانه تمدنی باستانی است و کسی حق کوچکترین دخل و تصرف در آن را ندارد. ارجاع تان می دهم به مجموعه بحث هایی که در مجلس خبرگان قانون اساسی در موضوع رنگ و نماد پرچم ایران مطرح شد و اینکه گفته شد در صورت دخل و تصرف در رنگ پرچم حساسیت شدیدی در مردم برانگیخته خواهد شد و قرار شد رنگ پرچم همان سبز و سفید وسرخ بماند و تنها نماد آن تغییر یابد.
  توجه داشته باشیم که مبادا کسانی با طرح مخالفت با تغییر رنگ پرچم و اینکه خطای دید پیش آمده یا ….. قصد داشته باشند تا موضوع را لوث کرده و سپس با آمادگی که در اذهان عمومی ایجاد کرده اند دست به اقدامی اینچنین بزنند .
  توجه کنیم که بسیاری از اموری که در ابتدا پذیرش آن توسط جامعه ملی بعید می نموده ، پس از طرح موضوع و بازی (موافق – مخالف) با آن ، مسئله را در اذهان لوث کرده و نهایتا آن عملی که ناممکن می نمود اجرایی شده است .
  راه حل مبارزه با این دسیسه ، آگاهی رسانی نسبت به هدف اصلی از طرح مسئله و ایجاد حساسیت نسبت به آن ، توسط نخبه گان است .

  رنگ بیرق

  مکر یادت داده پیش اهل ایمان چه بگو
  یا اگر از هرچه پرسیدند در آن چه بگو
  ای که با نام خدا یاد بتان را می کنی
  خلق را پیچانده ای ، دانای پنهان چه ؟! بگو
  گیرم اینکه رنگ بیرق را خزان تحریف کرد
  آن هجوم لابدِ سبز ِ بهاران چه ؟! بگو
  ابر آیا تا کجا دیوار کرده ماه را ؟!
  پاسخم را حال میخواهی تو هر آنچه بگو
  با روانی زبان عقل حق گفتم و تو
  لکنت ات را با زبان تتتـ … پانچه بگو
  کور مادرزاد بودی کاش ، می گفتم بخود
  عاجز است آخر ، ولی ( …. امر است … ) الآن چه ؟ بگو
  کی ؟ کدام انسان ؟ چه کس خود را به کوری می زند؟!
  روشن است این یک ، بگو کارم به انسان چه ؟ بگو
  ***
  چه بگویم که چه ها که بر تورفت ای خاک پاک !
  چه بگویم ،
  چه بگویم ،
  _ خاک ایران ! _
  چه بگو…. ؟!؟!…..

  مهرداد نصرتی( مهرشاعر )

 2. علی51 گفت:

  کسی به دولت که رنگ سبز پرچم رو مشکی یا آبی می کنه نمیگه بالای چشمت ابرو هست ولی روزنامه ای که خبرش رو چاپ می کنه اخطار می گیره!!

  چقدر بی عدالتی؟!