سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تجمع اعتراضی برخی مسئولان مخابراتی اصفهان در مقابل مجلس...

تجمع اعتراضی برخی مسئولان مخابراتی اصفهان در مقابل مجلس

چکیده :تجمع کنندگان از مسئولان امر و نمایندگانِ استانی خود خواستار "ایجاد شرایطی جهت انعقاد قراردادهای قانونی با هماهنگی اداره كار و با بیمه و شرایط كاملا منصفانه"...


کلمه: گروهی از مسئولین و کارگزاران دفاتر مخابرات روستاییِ استان اصفهان، امروز طی تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی، خواستار احقاق حق خود از مخابرات استان شدند.

به گزارش پارلمان نیوز، تجمع کنندگانِ در میدان بهارستان تهران، با بیان اینکه آنها و دیگر کارکنان شاغل در دفاتر مخابرات روستایی، به دلیل عدم آشنایی با قوانین كار و امور اجتماعی، مجبور به انجام اضافه کار بوده و در عین حال “از حقوق منصفانه و قانونی برخوردار نیستند”، نسبت به ادامه وضع موجود اعتراض و نگرانی خود را اعلام داشتند.

تجمع کنندگان همچنین از مسئولان امر و نمایندگانِ استانی خود خواستار “ایجاد شرایطی جهت انعقاد قراردادهای قانونی با هماهنگی اداره كار و با بیمه و شرایط كاملا منصفانه” شدند.

این تجمع دو روز بعد از اعتراض بیش از ۵۰۰ دانشجوی مقاطع کاردانی و فارغ‌التحصیلان سازمان فنی و حرفه‌ای که در پی حذف مقطع کارشناسی ناپیوسته از ادامه تحصیل بازمانده و در مقابل مجلس دست به تحصن زده بودند، برگزار شد.

دانشجویان در تجمع اعتراضی روز یکشنبه خود، با شعارهای “دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد، حتی اگر بمیریم حق خود را می‌گیریم، پول نداریم چكار كنیم دانشگاه‌ رو رها كنیم”، مراتب اعتراض خود را اعلام داشتند.

به گزارش ایلنا، یكی از این دانشجویان معترض خاطرنشان ساخته بود “تا پیش از این فارغ‌التحصیلان سازمان فنی و حرفه‌ای در مقطع كاردانی امكان حضور در آزمون كارشناسی ناپیوسته را داشتند اما اخیرا اعلام شده كه مدارك ما برای شركت در این آزمون معتبر نبوده و به این ترتیب دانشجویان فنی و حرفه‌ای از حضور در دانشگاه‌های دولتی و روزانه بازمانده‌اند. ”

به گزارش رسانه های خبری، کارگران کارخانه صنايع مخابراتي راه دور ايران (ITI)نیز، امروز صبح در اعتراض به پرداخت نشدن ماهها حقوق و مطالبات معوقه كارگران، در مقابل ساختمان وزارت صنايع و معادن در تهران تجمع كردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “تجمع اعتراضی برخی مسئولان مخابراتی اصفهان در مقابل مجلس”

 1. مانی گفت:

  واقعا از این بابت متاسفم که دیگر دوستان فنی و حرفه ای نمیتوانند از مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل بدهند.

  با این که دولت فعلی هر روز یک مصوبه تو خالی در هر شهر و روستایی تصویب میکند, ولی باز شاهد این هم هستیم کارگران کارخانه های مختلف در سرتاسر کشور , بدون حقوق دارند زندگی خودشون رو میگذرونند و این واقعا جای تاسف داره که یک دولت انتصابی فقط شعار میدهد و رمال بازی و کف بینی میخواهد مملکت را اداره بکند , ولی الان شاهد این هستیم که دیگر توان این کار را ندارند و خودشون هم متوجه شدند که مردم از دست این اقایون به اصطلاح “مردی و با عدالت” خسته شدند.

  یه موضوعی هست که واقعا باید به عمق این موضوع پی برد و باید به دیگر اقشار جامعه فهماند که والا بخدا اصلا در دوران سید محمد خاتمی , مردم ایران با این موضوعات واقعا خنده دار مواجه نمی شدند. خنده دار به این دلیل که “جامعه با این همه منابع نفتی و گازی ” ولی شاهد هستیم که با هیمن منابع چه رفتاری که نمی شود. راحت به یغما بردند . اخه واقعا چطور میشه که یک دولت فقط میاد چند تا سلاح نظامی تولید میکند , ولی توان این را ندارد که بنزین این کشور را تامین بکند؟! چرا باید پول و خزانه این کشور برود برای جاهای خاصی , ولی مردم ایران نگران پول تاکسیشون باشند؟ کشوری با این همه سرمایه , چطور میشه که یک دولت باید با این سرمایه عظیم این رفتار را بکند؟
  در دولت خاتمی این همه گرانی وجود نداشت. این گونه تورم نبود. جنگ و دعوا بر سر انرژی هسته ای هم نبود و با هم نبودش خیلی خوشبخت تر بودیم تا اینکه حالا برای بودنش داریم طاوان پس میدیم , در دولت خاتمی این گونه کارگران اعتراض نمی کردند به این که چرا حد اکثر 14 ماه حقوق ان ها را پرداخت نمیکنند . مشکلی با بنزین نداشتند . هیچ غمی نداشتند. حالا این اقایون به اصطلاح “مردمی” چی رو میخوان ثابت بکنند؟
  این که راه بیوفتند داخل خیابون ها و با دادن یارانه و سیب زمین به روستایی ها که بیان کنار نیسان وانت این اقا , و اینگونه براش سوت و کف بزنند؟ فقط مفتخر هستند به این کارهای مهندسیشون؟ خوب چی شد؟ سازمان هلال احمر گفت دیگر از مردم نامه نگیرید چون توان جواب دادن نامه های این مردم رو ندارید و خرج بیهوده نکنید.

  یک کلام. 100000000000 رحمت به دولت سید محمد خاتمی . و هیچ بد و بدتری وجود ندارد. ما عاشق این نظام و انقلاب و افرادی مثل میر حسین موسوی هستیم . که مانند پدر داره برای این جوانان دل می سوزاند. ( و شکی نیست به نتیجه خواهد رسید)

  زنده باد پدرم ♥میر حسین موسوی♥ که عاشقانه دوستش دارممممم و همیشه دعاش میکنم

  طالب سبزم، نه ارکان ريا
  بهر حفظ موسوي مهدي بيا