سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بزرگترین فروشنده بنزین جهان،به ایران دیگر بنزین نمی فروشد...

بزرگترین فروشنده بنزین جهان،به ایران دیگر بنزین نمی فروشد

چکیده :شرکت‌های چینی و دوبی درصدد تامین نیاز بنزین ایران هستند. ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت خام در جهان است‌ اما توانایی تولید بنزین مصرفی خود را ندارد و مجبور بوده سالانه 40 درصد از نیاز خود را وارد...


کلمه: خبرگزاری رویترز به نقل از تایمز مالی گزارش داد که شرکت ویتول فروش بنزین به ایران را قطع کرده است.

شرکت‌های گلن‌کور و ترافیگورا نیز ماه‌هاست از فروش بنزین به ایران خودداری می‌کنند. این سه شرکت بیش از نیمی از نیاز وارداتی ایران را تامین می‌کرده‌اند.

به نوشته «جهان صنعت»، روز شنبه (6 مارس/ 15 اسفند) محمد رویانیان، رئیس ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت از کاهش 20 لیتری سهمیه بنزین برای سال 1389 خبر داده بود.

شرکت‌های چینی و دوبی درصدد تامین نیاز بنزین ایران هستند. ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت خام در جهان است‌ اما توانایی تولید بنزین مصرفی خود را ندارد و مجبور بوده سالانه 40 درصد از نیاز خود را وارد کند.

در مناقشه هسته‌ای با جمهوری اسلامی، اواخر سال گذشته کنگره آمریکا لایحه تحریم فروش بنزین به ایران را تصویب کرد.

مطلب مرتبط:

تحریم بی سر و صدای فروش بنزین به ایران+Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “بزرگترین فروشنده بنزین جهان،به ایران دیگر بنزین نمی فروشد”

 1. امضاء محفوظ گفت:

  توجه !
  توجه !
  این هشدار را جدی بگیرید!
  اقتصاد ایران در حال ورود به برهه ای بسیار خطرناک است که از آن پس دیگر عملا راه نجاتی نخواهد بود.
  دلخوش به این نباشیم که چون مشکلی از مشکلات اقتصادی آشکار می گردد ناتوانی دولت نمایان شده است.
  بالاخره ما این مملکت را از توی جوی آب پیدا نکرده ایم و در صورت اضمحلال جایگزینی هم برای آن نخواهیم داشت.
  واقعا دیگر نیاز به یک حرکت جهادی برای نجات ایران وجود دارد. مراقب باشیم که آیندگان نگویند : آنها هم که فهمیدند هیچ کاری نکردند .
  خطر واقعا نزدیک است .

 2. ناشناس گفت:

  تذکر به بخش خصوصی که با دولت معامله دارد و طلبکار دولت است!
  طلب تان را به اجراء بگذارید!
  دیر بجنبید ته دیگش هم به شما نخواهد رسید. از ما گفتن….

 3. داوود گفت:

  آقای امضا محفوظ! چرا فکر میکنید که ما از شنیدن و خواندن این اخبار و سایت کلمه از نقل و انتشار آن خوشحال می شویم؟ ما با چشمی اشک و چشمی خون در تلاش برای جلوگیری از این اضمحلال هستیم. شما هم اگر تا امروز بی خبر از اتفاقات نیستید و شاهد آن بوده اید که چگونه سگ را رها کرده اند و سنگ را بسته اند؛ بفرمایید که بیش از این چه میتوان انجام داد؟ اگر پیشنهاد خاصی دارید ارائه بدهید تا اگر ایراد و اشکالی نداشت انجامش بدهیم.
  در ضمن بنده فکر نمی کنم که آیندگان هم در قضاوتشان مانند شما ناعادلانه رفتار کنند و با چشم بستن به تمام سختی ها و مرارت هایی که در این یک سال بر ما گذشت؛ بگویند: «هیچ» کاری نکردیم! تعریف شما از «هیچ» چیست؟ یا شاید هم تعریف مشترکی از کار نداریم. نمی دانم!!؟

 4. علی51 گفت:

  از نظر حاکمیت مهم نیست،با الاغ می ریم اینور اونور،دیگه مشکل از نظر آقایون حل میشه!

 5. امضاء محفوظ گفت:

  جناب داوود!
  منظور از شما = تو+ من + ….. پس منظور از این جملات ما را شامل است یعنی گوینده + مخاطب
  اینکه سگها را رها کرده اند وسگها را بسته اند مشهود و برای هرکسی اثبات شده است
  نگفتم خوشحال می شویم گفتم دلخوش نکنیم یعنی : منتظر نمانیم تا عامه متوجه این روند رو به خطای دولت شوند و ….
  هیچ = کاری که نه صرف رفع تکلیف بلکه مقرون به نتیجه باشد.
  بیش از این چه کار می شود کرد : قطعا در چنین شرائطی و با توجه به اینکه ابزار در اختیار خود کسی است که هادی به اضمحلال است کاری که می توان کرد باید از همفکری استخراج شود . یعنی موضوع بصورت تخصصی ( واحد به واحد ) مطرح و مثلا با همین سیستم کامنت گذاری مورد دقت قرار گیرد . البته شرط موفقیت در این امر قطعا شرکت صاحبان تخصص و اندیشه در باب آن موضوع است که نمی دانم آیا کامنت گذاشتن از کلاس شان می کاهد یا نه؟!

 6. ناشناس گفت:

  شماهاخوشحال شوید کافیه .

 7. amir گفت:

  چینیها که فکر نکنم خیلی‌ ناراحت باشن. خیلی‌ کم دلار تو جیبشون کردیم حالا اینم روش بنزینمونم از اونا می‌خریم!. من نمیدونم انرژی اتمی‌ افتخار واقعی‌ بود یا سعی‌ در خود کفأیی در تولید بنزین اونم برای کشوری که یکی‌ از بزرگترین تولید کننده‌های نفته. تحریمهای اقتصادی جدید علیه ایران خیلی‌ سنگین هستند هر چند که متاسفانه این مردم هستن که زیر فشار لهٔ خواهند شد. به نظر میاد که تو همهٔ این گرو کشیهای داخلی‌ و خارجی‌ هیچ کس به فکر مردم ایران نیست. برای همین مردم عزیز ایران این خودمونیم که باید کاری بکنیم. همانطور که مهندس موسوی گفت هر ایرانی یک رسانه. این وظیفهٔ ملی‌ همهٔ ماست که اینها که بیخبرند و یا گول عوام فریبیهای دولت رو میخورن از واقعیتها با خبر کنیم.