سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اولين جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده متهمان كهريزك برگزار شد...

اولين جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده متهمان كهريزك برگزار شد

چکیده :كيفرخواست صادره عليه 12 متهم پرونده قرائت شد سپس موضوع اتهامات توسط رئيس دادگاه به كليه متهمان تفهيم گرديد و نماينده دادستان به دفاع از كيفرخواست پرداخت و به دنبال آن پدر مرحوم كامراني و اكثر شكات،شكايت خود را مطرح...


کلمه:اولين جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده متهمان بازداشتگاه كهريزك به رياست قاضي «محمد مصدق» در محل سازمان قضايي نيروهاي مسلح برگزار شد.

به گزارش ايلنا، در ابتداي اين جلسه كه با حضور اولياء دم و ساير شكات و وكلاي آنان و تمامي متهمان برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمين محمد مصدق، رئيس دادگاه گفت: اجراي عدالت و قانون تنها ملاك عمل دادگاه خواهد بود و نگاه دادگاه بر اساس قانون،نسبت به طرفين يكسان بوده و بر اساس دلايل،شواهد و قرائن موجود به موضوع رسيدگي و تصميم لازم را اتخاذ مي‌كند.

وي افزود: موضوع مهم در رسيدگي به اين پرونده، كشف حقيقت و اجراي عدالت است بنابراين همه افرادي كه به نحوي در موضوع پرونده دخيل هستند اعم از شكات، متهمان و به ويژه وكلاي مدافع آنان، بايد در اين راستا با دادگاه همكاري كنند.

رييس دادگاه در ادامه، با اشاره به تلاش ها و خدمات گسترده نيروي انتظامي در ايجاد نظم و برقراري امنيت در جامعه، اظهار داشت: محاكمه چند مأمور به معناي زير سؤال بردن و ناديده گرفتن زحمات نيروي انتظامي نيست و در هر جايي ممكن است افراد متخلف وجود داشته باشند.

وي متذكر شد: با توجه به اين كه بخشي از محتويات پرونده داراي اطلاعات و مطالبي است كه انتشار آن منافي نظم عمومي جامعه و مخل انتظام مملكتي است لذا به استناد اصل 165 قانون اساسي و بند سوم و چهارم ماده 327 قانون آئين دادرسي كيفري مصوب 1290 و با رعايت ماده 43 مربوط به تشكيل محاكم جنايي الحاقي به قانون آئين دادرسي كيفري مصوب 1290 ، انتشار مطالب دادگاه توسط اشخاص حاضر در جلسه ممنوع است.

براساس اين گزارش در ادامه،كيفرخواست صادره عليه 12 متهم پرونده، توسط منشي دادگاه قرائت شد سپس موضوع اتهامات و دلائل آن توسط رئيس دادگاه به كليه متهمان تفهيم گرديد و نماينده دادستان به دفاع از كيفرخواست پرداخت و به دنبال آن پدر مرحوم كامراني و اكثر شكات پرونده،شكايت خود را مطرح كردند.

اين جلسه در ساعت 16 عصر خاتمه يافت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “اولين جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده متهمان كهريزك برگزار شد”

 1. ناشناس گفت:

  عدالت کلمه خیلی جالبیه نه؟ خدشون این جنایتت ها رو انجام دادن خدشونم شدند قاضی
  کاش ما هم یه قاضی …. داشتیم که از خدا نمی ترسید و برای کسانی که این جنایتها را انجام داده حکم اعدام صادر میکرد

 2. علی51 گفت:

  فکر می کنید آخرش چی میشه؟
  مگه مصطفی کاظمی و مهرداد عالیخانی چی شدند؟
  دلتون خوشه ها!!
  توی این مملکت هیچوقت عدالت نخواهد بود،هرگز.

 3. ناشناس گفت:

  عجب!!!!!!!!!!!!

 4. محفوظ گفت:

  زین حسن تا زان حسن – صد گز رسن
  عجب طنزی: اسم «قاضی دادگاه» محمد مصدق است. کاش ایشان یک هزارم (یا میلیونیوم) شرف مرحوم مصدق را داشت.

 5. سبز ايراني گفت:

  خيلي متاسفم از اينكه اسم اين به اصطلاح قاضي هم اسم بزرگ مرد آزاد منشي است كه نهال آزادي و دمكراسي را در 58 سال قبل در كشور عزيزم كاشت و بزرگ مردان بي شمار چه مشهور و غير مشهور آنرا آبياري كردند تا ما هم وظيفه خودمان بدانيم كه ازاين نهال مراقبت كنيم

 6. azade گفت:

  dadgahe sefareshi!!! .

 7. داوود گفت:

  آقای رییس دادگاه! لطفاً احترام لباس روحانی به ارث برده از پیامبر اسلام(ص)، جایگاه و مقامتان، خون آن شهیدان عزیز و نام و نام خانوادگی خود را -که یادآور مردی بزرگ برای تمام ایرانیان است- تا پایان این دادگاه تاریخی نگاه دارید و بر قدر و شوکتشان بیفزایید. خداوند به شما فرصتی داده است که نام خود را جاودانه کنید. امیدوارم که قدر بشناسید!
  و امیدوارم فرزندان و نسل های آتی این مملکت یاد دو محمد مصدق را در خاطرۀ جمعی خود گرامی بدارند؛ آمین!

 8. alireza گفت:

  salam
  shaki nadaram ke edalat ejra khahad shod omidvaram jenahaye siasi aberoye nezam ra be manafe hezbi tarjih dahand
  enshaallah

 9. مشقاسم گفت:

  حتما بعد ازمدتی اعلام خواهد شد که همه بی گناه تشخیص داده شدند مگر یک نفر که یک ریش تراش دزدیده بود تا قبل از فتح الفتوح ریش خود را بتراشد.

 10. سيد ساسان گفت:

  چاقو كه دسته خود را نمي برد
  احتمالا تبعيد مي شوند به اصفهان يا به دوبي
  چند سال بعد هم مي شوند فرمانده نيروي انتظامي

 11. واقع بين گفت:

  كاش دوستان آقاي موسوي كمي هم رعايت ادب را مي كردند. كمي هم انصاف خوب است بگذاريد حكم را صادر كند بعد قضاوت كنيد. عده اي شما از اين تندروهاي اصولگرا بدتريد.

 12. ناشناس گفت:

  خوب بود قاضی این دادگاه هم قاضی صلواتی بود که اقلا چند حکم اعدام برای مجرمان واقعی صادر میکرد.