سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد از تمدید برنامه چهارم توسط کمیسیون تلفیق بدون مصوبه مجلس...

انتقاد از تمدید برنامه چهارم توسط کمیسیون تلفیق بدون مصوبه مجلس

چکیده :در كمیسیون تلفیق بدون مصوبه مجلس قانون برنامه چهارم تمدید شده است و این تمدید تا زمانی پیش‌بینی شده است كه قانون برنامه پنجم را با زمان تصویب برنامه پنجم تمدید...


کلمه: سخنگوی فراکسیون خط امام(ره)مجلس در دو نوبت در تذکری آئین‌نامه‌ای نسبت به تمدید برنامه چهارم در كمیسیون تلفیق بدون مصوبه مجلس انتقاد كرد.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، داریوش قنبری ابتدا در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به تصمیم كمیسیون تلفیق مبنی بر تمدید برنامه چهارم بدون اجازه مجلس انتقاد كرده و خواستار تعیین تكلیف قانون برنامه شد كه علی لاریجانی تاكید كرد هیچ اشكالی بر كار كمیسیون نمی‌بیند.

این عضو كمیسیون اجتماعی با استفاده به ماده 168 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت:«در كمیسیون تلفیق تصمیمی گرفته شده است كه چنانه در صحن علنی اصلاح نشود لایحه بودجه با یك ایراد حقوقی جدی روبه‌رو خواهد شد.»

قنبری خاطرنشان كرد:«در كمیسیون تلفیق بدون مصوبه مجلس قانون برنامه چهارم تمدید شده است و این تمدید تا زمانی پیش‌بینی شده است كه قانون برنامه پنجم را با زمان تصویب برنامه پنجم تمدید می‌كنیم.»

وی در پایان یادآور شد:«در نتیجه تقاضا دارم تكلیف قانون برنامه روشن شود.»

لاریجانی كه ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذكر گفت:« استناد به ماده 168 آیین نامه به عقل جن هم نمی رسد. ما هم اكنون قانون چهارم را داریم و هر تصمیمی باید براساس آن گرفته شود ضمن این كه كمیسیون در این خصوص هیچ تصمیمی نگرفته و تنها پیشنهاد داده است و شما می توانید پیشنهاد را قبول یا رد كنید، لذا هیچ اشكالی به كار كمیسیون تلفیق نیست..»

قنبری بار دیگر و در زمانی که ابوترابی‌فرد ریاست جلسه را بر عهده داشت این‌بار با استناد به اصول قانون اساسی و قرائت عین اصول برای آنکه دوباره گفته نشود این تذکر به عقل جن هم نمی‌رسد تاکید کرد که مجلس تمدید قانون برنامه چهارم را تصویب نکرده است و بررسی لایجه بدون مشخص شدن تمدید یا عدم تمدید برنامه چهارم موجب اشکالات قانونی فراوانی می‌شود که رئیس جلسه این تذکر را وارد ندانست و گفت که این مباحث در هنگام بررسی لایحه هدفمندسازی یارانه‌ها مطرح و تصمیم‌گیری شده است.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.