سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » كاشفی: دوازدهمین كنگره جبهه مشاركت پنج‌شنبه برگزار می‌شود...

كاشفی: دوازدهمین كنگره جبهه مشاركت پنج‌شنبه برگزار می‌شود

چکیده :موضوع برگزاری كنگره را طبق روال به وزارت كشور اعلام كرده‌ایم و از آنها خواسته‌ایم كه نمایندگان خود را به كنگره اعلام كنند و از سوی دیگر تامین امنیت برگزاری این نشست نیز با وزارت كشور است كه ما درخواست خود را طی نامه‌ای از وزارت كشور...


کلمه: دوازدهیمن كنگره جبهه مشاركت ایران اسلامی روز پنج شنبه 20 اسفند ماه برگزار می‌شود.

سخنگوی جبهه مشاركت ایران اسلامی در گفتگو با ایلنا با اعلام این خبر گفت: دوازدهمین كنگره جبهه مشاركت ایران اسلامی روز پنج شنبه با محوریت گزارش اركان حزب كه طبق روال هرسال باید به كنگره ارائه شود و بحث اصلاح اساسنامه حزب برگزار می‌شود.

حسین كاشفی ادامه داد: بر اساس تصمیم شورای مركزی حزب باید موادی از اساسنامه حزب مشاركت ایران اسلامی اصلاح شود كه موارد مدنظر شورای مركزی به مناطق و اركان مختلف ابلاغ شده است و آنها نیز در این ارتباط نظرات خود را مطرح كردند كه بر اساس اساسنامه باید در این موارد كنگره حزب تصمیم نهائی را اتخاذ كند.

وی ادامه : موضوع برگزاری كنگره را طبق روال به وزارت كشور اعلام كرده‌ایم و از آنها خواسته‌ایم كه نمایندگان خود را به كنگره اعلام كنند و از سوی دیگر تامین امنیت برگزاری این نشست نیز با وزارت كشور است كه ما درخواست خود را طی نامه‌ای از وزارت كشور داده‌ایم.

عضو شورای مركزی جبهه مشاركت در این مورد كه آیا مخالفتی از سوی وزات كشور با برگزاری این كنگره شده است یا خیر،خاطرنشان كرد: طبق روال همیشگی احزاب قانونی باید كنگره سالیه داشته باشند و وزارت كشور نیز همواره پیگیر این مسئله بوده است كه نظم و انظباط حزبی بر فعالیت احزاب حكم فرما باشد و مشاركت هم به عنوان یك حزب قانونی به دنبال این مسئله است.

كاشفی ادامه داد: بر اساس اساسنامه باید كنگره را زودتر برگزار می‌كردیم ، ولی به دلایل مسائلی كه پس از انتخابات پیش آمد، این مسئله به تعویق افتاد و ما بر اساس لزوم داشتن انظباط تشكیلاتی نسبت به برگزاری این نشست در روزهای پایانی سال اقدام كردیم.

كاشفی در مورد اینكه با توجه به عدم حضور دبیر‌كل و برخی اعضای شورای مركزی در زندان در جریان حوادث بعد از انتخابات، آیا این مسئله مشكلی را در روند برگزاری كنگره ایجاد نمی‌كند، ادامه داد: جلسات شورای مركزی حزب مشاركت تاكنون ادامه داشته است و مسوولیت برگزاری كنگره و اداره حزب نیز با شورای مركزی است، البته ما علاقمند بودیم همه اعضای شورای مركزی در كنگره حضور داشته باشند، ولی عدم حضور برخی از آنها مانعی برای برگزاری كنگره نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.