سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ستاری فر: فرض کنید من آمریکایی هستم حدادعادل کجاییست؟...

ستاری فر: فرض کنید من آمریکایی هستم حدادعادل کجاییست؟

چکیده :اصلا اگر من بخواهم در یک محکمه تاریخی این مشکل را حل کنم باید بگویم اصلا من به عنوان رئیس وقت سازمان مدیریت آمریکایی هستم ولی این برنامه به تمام نهادهای برنامه ریزی و نظارتی کشور مانند شورای نگهبان ، مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و به امضای آقای حداد عادل رئیس وقت مجلس هفتم رسیده و ابلاغ شده است.وقتی چیزی به توسط مجلس ابلاغ می شود یعنی قانون است و قانون باید اجرا شود و اینکه پشتش کی بوده و این حرفها معنی نمی...


کلمه: « من به عنوان رئیس وقت سازمان مدیریت آمریکایی هستم ولی برنامه چهارم با امضای حداد عادل رئیس وقت مجلس هفتم ابلاغ شده است.»

محمد ستاری فر با انتقاد از اتهام آمریکای بودن برنامه چهارم به خبرآنلاین گفت: اصلا اگر من بخواهم در یک محکمه تاریخی این مشکل را حل کنم باید بگویم اصلا من به عنوان رئیس وقت سازمان مدیریت آمریکایی هستم ولی این برنامه به تمام نهادهای برنامه ریزی و نظارتی کشور مانند شورای نگهبان ، مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و به امضای آقای حداد عادل رئیس وقت مجلس هفتم رسیده و ابلاغ شده است.وقتی چیزی به توسط مجلس ابلاغ می شود یعنی قانون است و قانون باید اجرا شود و اینکه پشتش کی بوده و این حرفها معنی نمی دهد.

ستاری فر تاکید کرد: پشت این انتقادات مطرح شده یک انگیزه وجود داشت و آن هم برنامه گریزی و قانون گریزی بوده است و دولت نهم به دنبال ان بود که منابع ارزی را به هر شکلی که خواست خرج کند.

وی در تشریح اهداف برنامه چهارم و عدم توجه دولت به آنها گفت: برای انکه دولت بزرگتر نشود و فضای فعالیت برای بخش خصوصی فراهم کند بیش از ده درصد از نرخ واقعی رشد نکند اگر این برنامه عمل می شد بودجه جاری دولت در سال 88 باید معادل 32.5 هزار میلیارد تومان می شد در حالی که الان این رقم معادل 72 هزارمیلیارد تومان است.

وی با اشاره به سهم دولت از درآمدهای نفتی در برنامه چهارم گفت: در سال پایانی برنامه قرار داریم به جای 82 میلیارد دلار معادل330 میلیارد دلار مصرف کرده ایم وبه راحتی معادل کل 82 میلیارد پیش بینی شده برای کل برنامه تنها در یک سال هزینه شده است.یعنی ورودی منابع ارزی کشور چهار برابر شده است و بدون آنکه به دنبال مقصر بگردیم باید گفت اتفاق عجیبی که افتاده این است که با چهار برابر شدن ورودی اقتصاد میزان رشد اقتصادی به یک چهارم کاهش پیدا کرده است و این پرسش باید بطور جدی مورد بررسی قرار بگیرد که چرا این اتفاق افتاده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “ستاری فر: فرض کنید من آمریکایی هستم حدادعادل کجاییست؟”

 1. علی51 گفت:

  قطعاً و یقیناً انگلیسی هست،شک نکنید.

 2. فرزانه گفت:

  دلم برای چند تا نماینده شجاع و البته باسواد مثل برخی از نمایندگان مجلس ششم تنگ شده.

 3. سبزپوش گفت:

  ستاری فر عزیز دلت خوشه داری عدد و رقم میدی. آخه وقتی آقایان اعداد و ارقام خودشان را هم قبول ندارند دیگر چه انتظاری است؟ این نفت کی تموم میشه که من دلم خنک بشه، معلوم نیست. اینم از شانس ماست. آخه این نفت بیچاره رو میدادن دست یکی که بتونه ازش طلا درست کنه.

 4. شقایق گفت:

  این جمله ” دولت به دنبال آن بود که منابع ارزی را به هر شکلی خواست خرج کند” به زبان ساده و عامیانه می شود ” دزدی بیت المال” ، مگر نه؟!!!!

 5. کلورفیل گفت:

  دشمن دانا بلندت میکند
  بر زمینت میزند نادان دوست

 6. 349 گفت:

  اینا هم دلشون خوشه اصلا این دولت برنامه و علم و پیش بینی سرش می شه که بخوای ازش بازخواست کنی ؟

 7. سيد ساسان گفت:

  بله ديگه همه اين حرفا واسه اينه كه آقايون هر جور مي خوان بخورن اينم كه هي از دين و آمريكا هزينه مي كنند يه معني داره يا آقاي حداد انگليسيه يا روس شايد هم چيني به ما چه در هر صورت همين كه هست نمي خواي بپر از كشتي پايين

 8. hامیر گفت:

  اگر دولت به قانون برنامه چهارم عمل نکرده چه نهادی باید انرا پیگیری نماید شهروندان یا مدعی العموم هم میتوانند پیگیری کنند

 9. Irani az Berkeley- California گفت:

  من اطمینان میدم که ما ایشان رو در آمریکا هنوز زیارت نکردیم ولی شنیده شده که ایشون در فروشگاه زنجیره ای هارولدز (Harolds) لندن چند باری روءیت شدند. بنابراین با نظر اول موافقم : ” قطعاً و یقیناً انگلیسی هست،شک نکنید.”
  خوش باشید و به امید ایرانی آزاد و آباد نه ایرانی دربند و ویران

 10. بهزاد گفت:

  واقعا کاش خدا همین نفت را به آمریکایی ها میداد تا از آن برای پیشبرد جهان استفاده کند . نه اینکه به ما هر چه بیشتر بدهد بیشتر حیف و میلش کنیم و عقب مانده تر شویم . مثالش همین که درآمد نفتی چهار برابر شده و رشد اقتصادی یک چهارم شده ! واقعا ببعی هم شاخ در می آورد !!!

 11. سبز گفت:

  با این همه رو را ببین. انگار نه انگار.

  دل برخیها هم آنقدر پر کینه و پیر شده که هر چقدر هم میبینند درک نمیکنند. عقلشان فقط به چشمشان است.

  به نظرشان فقط ظاهر کار و ظاهر گفته ها چرب و شیرین باشد کفایت میکند.

 12. سیدعلی گفت:

  حداد عادل هم همانجایی است که مرادش است!!!
  تعجب نکنید که برنامه همه آنها پایان دادن به عزت ایران عزیز است.!!!

 13. محمد گفت:

  ای کاش برنامه چهارم آمریکایی بود حداقل ما هم مثل آمریکا پیشرفته و دارای آزادی بیان بودیم و کشوری می شدیم که میلیونها انسان از سراسر دنیا آرزو دارند در آن کشور زندگی کنند . آقای حداد عادل مردم ایران زمین بیدارند عوام فریبی تا به کجا؟؟!!!