سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادگاه صدای‌عدالت و اقبال برگزار شد...

دادگاه صدای‌عدالت و اقبال برگزار شد

چکیده :در جلسه دادگاه نماینده‌ای از سوی شهردار تبریز حضور نداشت تا به تشریح شكایت بپردازد. همچنین مصطفی كزازی مدیرمسوول روزنامه «صدای عدالت» نیز در جلسه دادگاه حضور نیافته...


کلمه: جلسه رسیدگی به اتهامات مصطفی كزازی مدیر مسوول روزنامه «صدای عدالت» در شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران با حضور هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

به گزارش ایسنا، براساس كیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، مصطفی كزازی مدیر مسوول روزنامه «صدای عدالت» با شكایت شهردار تبریز به افترا و نشر مطالب خلاف واقع متهم است.

همچنین مدیرمسوول روزنامه صدای عدالت با شكایت معاون وقت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده مدعی العموم به تحریص و تشویق افراد و گروه‌ها به ارتكاب اعمالی علیه امنیت و حیثیت جمهوری اسلامی ایران، توهین به حضرت امام (ره)، تبلیغ علیه نظام، اهانت به دین مبین اسلام و افترا به نظام جمهوری اسلامی ایران متهم است.

در ادامه جلسه دادگاه، قاضی مدیرخراسانی از نماینده هیات نظارت بر مطبوعات خواست تا به تشریح شكایت خود بپردازد كه وی اظهار كرد: روزنامه صدای عدالت در چهارم مرداد ماه سال جاری اقدام به چاپ مطلبی تحت عنوان “اسطوره شاملو” كرده بود كه حاوی اهانت به امام خمینی (ره) و زیر سوال بردن نظام جمهوری اسلامی ایران است و بر این اساس، پروانه روزنامه از سوی هیات نظارت بر مطبوعات لغو شد.

در جلسه دادگاه نماینده‌ای از سوی شهردار تبریز حضور نداشت تا به تشریح شكایت بپردازد. همچنین مصطفی كزازی مدیرمسوول روزنامه «صدای عدالت» نیز در جلسه دادگاه حضور نیافته بود.

رییس شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران، ختم جلسه رسیدگی را اعلام كرد تا هیات منصفه مطبوعات برای اعلام نظر وارد شور شوند.

دادگاه روزنامه اقبال برگزار شد

پرونده مدیرمسوول روزنامه «اقبال» صبح امروز در شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای جلسه دادگاه، نماینده مدعی العموم اتهامات مرتضی فلاح مدیرمسوول روزنامه «اقبال» را نشر مطالب خلاف واقع، تبلیغ علیه نظام، ترویج مطالبی كه به اساس جمهوری اسلامی ایران لطمه وارد می‌كند، تشویق افراد به ارتكاب اعمالی علیه امنیت كشور و استفاده ابزاری از تصاویر زن، عنوان كرد.

نماینده مدعی العموم، شاكی این پرونده را مدعی العموم عنوان كرد و یادآور شد: زمان وقوع بزه سال 84 است.

در ادامه مدیرمسوول روزنامه اقبال با قرار گرفتن در جایگاه در دفاع از خود اظهاركرد: مطالب مورد شكایت حدود 5 سال پیش در روزنامه به چاپ رسیده و من اكنون برای ارایه توضیحات خالی الذهن هستم. زمانی كه دادستان سابق عمومی و انقلاب تهران روزنامه را تعطیل موقت كرد گفت كه روزنامه برای یك هفته تعطیل می‌شود و بعد از انتخابات درخواست دهید و دوباره فعالیت خود را آغاز كنید.

وی افزود: اما پس از ارایه درخواست، نه تنها روزنامه باز نشد بلكه از لابه لای مطالب روزنامه كه به زعم آنها جنبه كیفری داشت برای ما پرونده‌ای تشكیل شد.

مدیرمسوول روزنامه اقبال با بیان این‌كه هیچ كدام از اتهامات ذكر شده از نظر مطبوعاتی نمی‌تواند جرم باشد، گفت: ما فقط منعكس كننده نظرات دیگران بودیم و اگر جرمی اتفاق افتاده آنها باید پاسخگو باشند.

فلاح به دلیل نداشتن آمادگی لازم برای دفاع، درخواست تجدید جلسه را مطرك كرد كه قاضی مدیرخراسانی گفت زمان دادگاه، پیش از این به شما و وكیلتان ابلاغ شده كه شما برای مطالعه پرونده در شعبه رسیدگی كننده حضور نیافتید؛ بنابراین دادگاه كوتاهی نكرده است.

مدیرمسوول روزنامه اقبال به عنوان آخرین دفاع اظهار كرد: موارد مطرح شده جرم نیست و ما تنها منعكس كننده خبر بوده‌ایم و هیچ سوء نیتی در چاپ مطالب وجود نداشته است و از سوی دیگر اعتقاد دارم هیات منصفه و دادگاه برخلاف عدل رای صادر نخواهند كرد.

رییس شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران پس از استماع دفاعیات مدیر مسوول روزنامه اقبال ختم جلسه رسیدگی را اعلام كرد تا هیات منصفه مطبوعات برای اعلام نظر وارد شور شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.