سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شكوری‌راد: وقتی اعتراضات انقلاب مخملی نامیده شد نخستین اشتباه رخ داد...

شكوری‌راد: وقتی اعتراضات انقلاب مخملی نامیده شد نخستین اشتباه رخ داد

چکیده :ولایت‌فقیه مورد نظر ما با ولایت‌فقیه برخی دیگر فرق دارد؛ ما شان امام را فراتر از ولایت‌فقیه قبول داشتیم اما بعضی‌ها خیال‌ می‌كنند اگر ولایت‌فقیه را بالای سر قانون قرار دهند به آن خدمت كرده‌اند، زیرا در این صورت ولایت‌فقیه صرفا تبدیل به یك نظریه می‌شود كه می‌تواند موافقین و مخالفینی داشته...


کلمه: مناظره علی شكوری‌راد عضو شورای مركزی جبهه مشاركت ایران اسلامی و مهدی كوچك‌زاده نماینده مجلس شورای اسلامی با موضوع ”بررسی خط و اندیشه امام(ره)“ در نشست سراسری سالانه دفتر تحكیم وحدت(طیف شیراز) برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این مناظره شكوری‌راد با بیان اینكه به نظر من دفتر تحكیم وحدت خاتمه یافته است و هیچ‌كدام از دو تشكل باقی مانده به این نام نمی‌توانند پیشینه آن را نمایندگی كنند، خاطر نشان كرد: نام مسلمانان پیرو خط امام اولین بار به دانشجویان تسخیر‌كننده سفارت آمریكا اطلاق شد و از جمله آنها محسن میردامادی بود كه هم‌اكنون در زندان به سر می‌برد.

وی افزود: در اوایل انقلاب هر كس به استنباط خود از خط امام عمل می‌كرد و برای جریانی كه به خط امام مشهور بود، كسی چارچوب ننوشت و تا زمانی كه امام در قید حیات بود بر اساس رفتار امام عمل می‌شد كه آخرین مورد آن در هنگام انتخابات مجلس سوم بود كه دفتر تحكیم وحدت در پی این سخن امام كه دانشجویان جوان مانند مجتهدین اجازه دخالت در سرنوشت خود را دارند، وارد انتخابات شد، زیرا تا آن هنگام فقط حزب جمهوری اسلامی و جامعه روحانیت مبارز لیست‌هایی را در انتخابات معرفی می‌كردند اما امام خواستار آن بود كه رقابت در انتخابات جدی شود و لذا وقتی شورای نگهبان قصد ایجاد مانع در برابر این مسئله را كرد، ایشان نماینده‌ای را تعیین نموده و شورای حكمیت تشكیل شد تا اجازه زیاده‌خواهی به شورای نگهبان داده نشود.

عضو شورای مركزی جبهه مشاركت با بیان اینكه ما به این خط امام كه به دانشجو اجازه فعالیت می‌دهد افتخار می‌كنیم، تصریح كرد: بعد از رحلت امام كسانی كه پایگاهی در میان دانشجویان نداشتند، می‌خواستند دفتر تحكیم وحدت را مخالف رهبری جلوه دهند و برای تعیین نام نشریه آنها با عنوان ”پیرو خط امام“ مانع ایجاد كردند در حالی كه نمی‌دانستند ایجاد این تقابل بدین معنا است كه رهبری مخالف امام است.

شكوری‌راد با تاكید بر اینكه به برخی رفتارهای پس از سال 76 دفتر تحكیم وحدت انتقادات مفصلی دارم،‌گفت: چاره‌ این مملكت و خروج از وضع فعلی بازگشت به راه و اندیشه امام است كه در قانون اساسی بیان شده است و لذا اجرای بدون تنازل قانون اساسی به معنای خط امام است.

در ادامه این مناظره كوچك‌زاده با توصیه به اصلاح‌طلبان مبنی بر اینكه به صراحت بگویید امام را قبول ندارید، اظهار داشت: این سخن كه قانون اساسی تبلور افكار امام است، اشكال دارد، زیرا امام قانون اساسی را كامل نمی‌دانستند.

وی درباره سخنان شكوری‌راد در مورد تسخیركنندگان سفارت آمریكا گفت: نمی‌خواهم تشابه تاریخی انجام دهم اما افرادی كه پیامبر به آنها لقب ”خیر“ یا ”سیف‌الاسلام“ داد در جمل مقابل امیرالمومنین ایستادند و این منطق كه كسی بگوید من همان فردی هستم كه دارای فلان سابقه هستم منطق جاهلی است، زیرا منافقین هم دم از امام می‌زنند و در اوایل انقلاب خط امام به تعداد افراد بود.

این نماینده مجلس همچنین با بیان اینكه هیچ سندی درباره انتخابات مجلس سوم در سخنان شكوری‌راد ارائه نشد، به بیان نقل‌قولی از بهزاد نبوی پرداخت كه وی هنگام حضور در جلسه‌ای از عدم نصب تصویر امام ابراز ناراحتی كرد و افزود: این نشان می‌دهد كه نبوی عكس امام را معیار می‌داند و اصلاح‌طلبان در خط امام نیستند.

كوچك‌زاده همچنین با بیان اینكه سخنان مطرح شده درباره شورای نگهبان صحیح نیست و امام به آن شورا فرمودند، در تصمیم‌گیری‌ها باید خدا را در نظر بگیرد، تاكید كرد: نباید امام را با محفوظات تحریف كرد.

شكوری‌راد در پاسخ به این سخنان كوچك زاده و تاكید وی بر ارائه اسناد مكتوب برای سخنان خود، گفت:‌ شرایط اطلاع‌رسانی امروز با گذشته كه اخبار فیلتر می‌شد، فرق دارد و ظاهرا كوچك‌زاده با آن آشنا نیست زیرا هم‌اكنون مردم تشخیص می‌دهند كه اخبار صحیح است یا خیر و اگر وی بطور مثال، نقل‌قول از سخنرانی امام در بهشت‌زهرا را مستند نمی‌داند پس متونی كه وی پرینت آن را در این جلسه آورده است، هم می‌تواند اشتباه باشد.

وی با اشاره به نقل قول از بهزاد نبوی توسط كوچك‌زاده گفت: این مطلب نشان‌دهنده خط امامی بودن بهزاد نبوی است كه شجاعانه و با شهامت دوستان خود را نقد می‌كند كه چرا تغییر رویه داده‌اند؛ پس آنچه از اسناد معتبر نزد آقای كوچك‌زاده مطرح شد ثابت می‌كند بهزاد نبوی چقدر دغدغه خط امام را داشته است.

شكوری‌راد در مورد قانون اساسی نیز خاطر نشان كرد: امام در اواخر عمر گفتند كه همه باید به قانون برگردیم و بسیاری كارها به خاطر شرایط جنگ بوده است و لذا اگر قانون اساسی زیر سئوال برود اولین چیزی كه مورد تردید قرار می‌گیرد اصل ولایت‌فقیه است.

وی افزود: من وقتی از میردامادی سخن می‌گویم صرفا به دلیل تسخیر سفارت آمریكا توسط وی نبوده است، بلكه به این خاطر است كه وی در آن مشی و مرام باقی مانده است.

عضو شورای مركزی جبهه مشاركت با بیان اینكه خط امام یك چارچوب سیاسی است، یادآور شد:‌ در دفتر تحكیم وحدت گفته می‌شد كه حرف‌های امام به عنوان یك رهبر سیاسی باید پذیرفته شود زیرا عملكردشان به گونه‌ای بود كه اگر زمانی فكر می‌كردیم ایشان اشتباه كرده است بعدا متوجه می‌شدیم كه این‌گونه نبوده است و دلیل این پذیرش كارشناس بودن ایشان است كه بعضی‌ها می‌خواستند این مسئله به رهبری فعلی هم منتقل شود كه ما موافق آن نبودیم اما در عین حال ما با مقام معظم رهبری بیعت كردیم.

این نماینده مجلس ششم با اشاره به حوادث پس از انتخابات و بیان اینكه دو اشتباه در این مدت صورت گرفت، تصریح كرد:‌ اولین اشتباه این است كه گفته شد اعتراضات یك انقلاب مخملی است در حالی كه وجود نظام دیكتاتوری و وابستگی به روسیه شرایط وقوع انقلاب مخملی است و لذا وقتی كه مدعیان این مطلب متوجه اشتباه خود شدند سعی كردند از زبان برخی افراد بگویند انقلاب مخملی در ایران ممكن نیست، اما چهار ماه در كشور به این بهانه افراد زیادی دستگیر شدند و اشتباه دوم نیز مشابه‌سازی این حوادث با اول انقلاب است و گفته شد كه معترضین مانند منافقین هستند كه در مقابل امام ایستادند و طرد شدند، در حالی كه رجوی در انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی فقط 200 هزار رای آورد و منافقین آنقدر مطرود بودند كه مردم نزدیك‌ترین افراد خود را كه عضو سازمان منافقین بودند معرفی می‌كردند ولی اكنون دكتر روح‌‌الامینی كه جزو جناح اصلاح‌طلب هم نیست تا پای قصاص قاتل فرزندش نشسته است.

شكوری‌راد گفت: ما مدعی طرفداری از امامی هستیم كه مردم او را قبول داشته‌اند و فكر می‌كنیم بر اساس روش او باید عمل شود تا جامعه در آرامش باشد. اما امروز در نشریاتی مانند همت همه یاران و نزدیكان امام در مقابل ایشان معرفی می‌شوند.

وی با انتقاد از عدم صدور مجوز برای فعالیت تشكل‌های دانشجویی و با انتقاد از توقیف روزنامه اعتماد تاكید كرد: وقتی این همه روزنامه دولتی وجود دارد باید یك روزنامه مستقل هم وجود داشته باشد و اگر ادعای آزاداندیشی دارید این ادعاها را محكوم كنید.

كوچك‌زاده در پاسخ به سخنان شكوری‌راد ادامه داد: شما می‌گویید امام را به خاطر رهبری ایشان قبول دارید؛ این بدان معناست كه به ولایت‌فقیه كاری ندارید و پس از امام را نیز قبول ندارید.

وی با قرائت بخش‌هایی از سخنان امام در مورد شان ولایت‌فقیه تصریح كرد: این بدان معناست كه اگر چهار نفر از یاران امام در یك طرف و ولی‌فقیه در طرف دیگر باشد باید سخن ولی‌فقیه را پذیرفت و لذا ما علی‌رغم اینكه شما را دوست داریم از عدم صداقت آزرده‌ایم.

نماینده تهران در مجلس هشتم با قرائت آیاتی از قرآن گفت: اگر دوستان دفتر تحكیم وحدت بر همان روش سابق باشند اجر آنها محفوظ است ولی اگر به طور مثال گفته شود كه فردی به صرف آنكه همسر شهید همت است، مورد قبول است، باید پرسید مگر همسر پیامبر منحرف نشد؟

وی ادامه داد: در آیه دیگر خداوند می‌فرماید مومنین كسانی هستند كه در صراط خود بمانند و امروز مصداق حكایت از خدا و رسول تبعیت از ولی‌فقیه است.

كوچك‌زاده با بیان نقل‌قول‌هایی از اصلاح‌طلبان مبنی بر اینكه از بردن پرونده ایران به شورای عالی امنیت می‌ترسند، اظهار داشت:‌ اینها خط ترسوهای واداده در مقابل استكبار هستند.

شكوری‌راد در ادامه این مناظره با تاكید بر اینكه بنده هرگز نگفته‌ام ولایت‌فقیه را قبول نداریم، تصریح كرد: ولایت‌فقیه مورد نظر ما با ولایت‌فقیه برخی دیگر فرق دارد؛ ما شان امام را فراتر از ولایت‌فقیه قبول داشتیم اما بعضی‌ها خیال‌ می‌كنند اگر ولایت‌فقیه را بالای سر قانون قرار دهند به آن خدمت كرده‌اند، زیرا در این صورت ولایت‌فقیه صرفا تبدیل به یك نظریه می‌شود كه می‌تواند موافقین و مخالفینی داشته باشد.

وی درباره نقل‌قول كوچك‌زاده از این سخن امام كه ولایت‌فقیه مانند حكومت رسول‌الله است، خاطر نشان كرد: این سخن را امام در مقابل شورای نگهبان وقتی كه آن شورا قانون كار را مورد تائید قرار نداد بیان كردند. زیرا آنها می‌گفتند حكومت حق قیمت‌گذاری و مقابله با احتكار را ندارد كه یكسر آن دعوا جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای نگهبان بود و در طرف دیگر امام و دولت وقت قرار داشتند.

وی تاكید كرد:‌ نباید به نام ولایت‌فقیه بعضی‌ها به آن ضربه بزنند ولی متاسفانه این كار انجام می‌شود و لذا اگر می‌خواهید به این اصل خدمت كنید آن را در چارچوب قانون بدانید.

كوچك‌زاده در پاسخ به سخنان وی با بیان اینكه قانون اساسی زمینه حكومت ولی‌فقیه را فراهم می‌كند، اظهار داشت: ولی‌فقیه كسی است كه فرزندانش را فراری نمی‌دهد، آنها را در مناقصه‌ها و مزایده‌ها شركت نمی‌دهد و از هوای نفس پیروی نمی‌كند؛ اگر رهبری فعلی پیرو هوای نفس بود به طور مثال در قضیه مشایی وقتی كه احمدی‌نژاد وی را پس از عزل از سوی رهبری به ریاست دفتر جمهور برگزید با احمدی‌نژاد برخورد می‌كرد.

وی تاكید كرد:‌ سید حسن نصرالله نمونه فردی است كه معنا و مصداق ولایت‌فقیه را به طور كامل فهمیده است، زیرا پس از جنگ 33 روزه دستان رهبری را بوسید.

در پایان این جلسه و در بخش پرسش و پاسخ شكوری‌راد در پاسخ به سئوالی در مورد راهپیمایی‌های پس از انتخابات و نیز موضوع بصیرت در جامعه گفت: باید دید كه در 22 بهمن و 9 دی چه میزان جمعیت حضور یافتند، ضمن آنكه شما دائما از اردوكشی خیابانی صحبت می‌كنید كه رهبری آن را نفی كرد و نمی‌توانیم انكار كنیم كه آرای موسوی در تهران بیشتر از احمدی‌نژاد است.

وی افزود: شما می‌توانید بصیرت را در محافل علمی، معلمین و اساتید پیدا كنید.

این دانشجوی پیروی خط امام در ابتدای پیروزی انقلاب در مورد موسسین دفتر تحكیم وحدت نیز گفت: حدود 80 درصد موسسین آن تشكل هم‌اكنون منتقد وضع موجود هستند.

كوچك‌زاده نیز در پاسخ به سئوال دیگری در مورد قضیه تشكیل شورای حكمیت در هنگام مجلس سوم از سوی امام گفت: در آن دوره مرجع قانونی صحت انتخابات را زیر سئوال برد و امام برای فیصله دادن به آن نماینده‌ای را تعیین كرد اما هم در آن دوره و هم در مجلس ششم یك جناح با جنجال و شلوغ‌كاری به دنبال موفقیت بود كه در هر دو دوره با بزرگواری رهبری وقت آنها به هدف خود رسیدند.

وی به دانشجویان توصیه كرد: سخنان امام را مطالعه كنند تا كسی نتواند از ایشان مشابه‌سازی كند و نیز پیام ایشان به مناسبت صدور قطعنامه 598 و نامه شماری از نمایندگان مجلس ششم به رهبری وقت كه به ایشان توصیه كردند با آمریكا مذاكره شود، مطالعه شود.

وی در پایان گفت: چه كسی خوشحال می‌شود كه هاشمی رفسنجانی با آن سوابق به اینجا برسد؟

شكوری‌راد نیز در پاسخ به سخنان كوچك‌زاده گفت:‌ برخلاف گفته‌های كوچك‌زاده در جریان انتخابات مجلس سوم از هنگام بررسی صلاحیت‌ها اختلاف ایجاد شد كه امام محمدعلی انصاری را به عنوان نماینده خود برگزیدند و آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در اعتراض به این مسئله استعفا داد.

وی در پایان با تاكید بر اینكه وقایع ادعا شده در روز عاشورای امسال واقعیت ندارد، از صدور حكم اعدام یكی از متهمان حادثه عاشورا انتقاد كرد و گفت:‌ این رفتار مورد پسند حضرت رسول هم نیست و این‌گونه كارها دفاع از اسلام نبوده و ضربه به آن است و كسانی كه به نام اسلام این احكام را صادر می‌كنند به آن ضربه می‌زنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

14 پاسخ به “شكوری‌راد: وقتی اعتراضات انقلاب مخملی نامیده شد نخستین اشتباه رخ داد”

 1. رامين گفت:

  انقلاب مخملی ناميدن اعترضات مردم يعنی مهر تأييد زدن بر استبدادی بودن.

 2. سبز گفت:

  چرا ادامه پیدا کرد؟؟

 3. بنده خدا گفت:

  اولاً : كه وقتي آقاي كوچك‌زاده، امروز را با زمان جنگ جمل مقايسه مي‌كنند، عملاً ادعا مي‌كنند كه عده‌اي قصد مبارزه با آقاي خامنه‌اي را داشته‌اند. در صورتي كه در اعتراضات اوليه، شعارها حول انتخابات متمركز بودند و برخورد حكومت با اعتراض آرام مردم منجر به نارضايتي‌هاي بيشتر شد و بقول اقاي رفسنجاني عده‌اي هم همة تقصيرها و ظلم‌ها را به گردن آقاي خامنه‌اي انداختند و ابزار بد گماني مردم به ايشان را فراهم نمودند.
  ثانياً : در روزي كه براي رهبري آقاي خامنه‌اي رأي گيري مي‌شد، خود ايشان هم عدم تمايل خود را براي قبول اين مسؤوليت اعلام كردند و مقايسة ايشان با حضرت علي (ع) كه خلافت را حق خود مي‌دانستند و پس از خلافت ابوبكر در خانه تحصن كردند اساساً بي‌مورد است.

 4. بابک گفت:

  آقای پرفسور شکوری راد
  واقعاٌ که
  آدم از خیلی ها توقع داره اما از جماعت تحصیل کرده توقع نداره
  آخه اصل این اصطلاح بی معنیه” انقلاب مخملی” یعنی چی؟
  به مردمی که خواستشان تغییرات است حالا در هر سطحی که انجامش را خواهانند میگویند انقلاب مخملی
  اصلاٌ میخوام بدونم آره انقلاب مخملیه ! مگه ایرادی داره؟
  اگه انقلاب ایراد داشت چرا سی سال پیش که مردم انقلاب کردند خوب بود و میخواستید این انقلاب را به قیام خضرت مهدی وصل کنید و به همه دنیا صادرش کنید؟

 5. مری گفت:

  کوچک زاده واقعا دیشب در رو به فردا به سران جنبش سبز بی احترامی کرد و بی ادبی به اخرش رسونده بود هیچکسم اعتراض نکرد البته مث اینکه این چیزها در تلوزیون ضد ملی طبیی شده

 6. علی51 گفت:

  این کوچک زده عجب رویی داره به خدا! بوسیدن دست رهبری یعنی ولایت مداری؟

  با پر رویی میگه احمدی نژاد بعد از عزل مشایی اونو رییس دفترش کرد(رییس دفتر،مسول هماهنگی معاونت ها و مشاورین،نماینده در راهیان نور،مسول پرونده ی خسارت گیری جنگ های جهانی اول و دوم و بدر و احد و خندق،رییس آینده ی گمرکات و مناطق آزاد و فراموش نکنیم که نامه ی عزل محسنی اژه ای از وزارت اطلاعات به امضاء مشایی رسیده بود)

  اینا معنای ولایتمداری می دن؟به قول علی مطهری اینا دارن آزادی های انسانی رو رواج می دن.
  خدایا شرشون رو به خودشون برگردون.

 7. علی51 گفت:

  جواب این طور آدمها(کوچک زاده) را فقط باید کسی مثل آقای مهدی خزعلی بدهدو بس.(که هم سر نترس داره،هم حاشیه ی امنیتی پدر و هم اطلاعات دقیق و موثق-باز هم به واسطه ی نفوذ ابوی گرامشان-)

 8. نيما گفت:

  آقاي شكوري ، شما دلتون خوش باشه كه اگر دانشجويان بعد از سال 76 تندروي نمي‌كردند، كار به اينجا كشيده نميشد. غافل از اينكه يك عده‌اي هم به شما مي‌گويند كه تحصن شما پس از نامة رهبر به مجلس ششم يك تندروي بوده است. چرا فكر مي‌كنيد كه هر كس بيشتر خودش را سانسور مي‌كند ميانه‌رو تر است؟ ميانه‌روي سياسي با ميانه‌روي اخلاقي فرق مي‌كند. انصافاً معتدل ترين افراد در ميان انقلابيون آقايان بازرگان و رفسنجاني بودند كه شما با هر دوي اينها سر ناسازگاري داشتيد.

 9. ناشناس گفت:

  این نماینده مجلس همچنین با بیان اینکه هیچ سندی درباره انتخابات مجلس سوم در سخنان شکوری‌راد ارائه نشد، به بیان نقل‌قولی از بهزاد نبوی پرداخت که وی هنگام حضور در جلسه‌ای از عدم نصب تصویر امام ابراز ناراحتی کرد و افزود: این نشان می‌دهد که نبوی عکس امام را معیار می‌داند و اصلاح‌طلبان در خط امام نیستند. ????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. مخمل گفت:

  کوچک زاده واقعا ديشب کوچک شد….

  اصلا بگيد ببينم اين سبز مخملي از كجا اومد.

  آخه چرا يكي اينو جواب نميده؟؟؟

  آمريكا؟كجا؟انگليس؟

 11. سبز گفت:

  به هر صورت مناظره ها خیلی مفید است. ما که مستقیما دسترسی نداریم، از انعکاس خبری شما بسیار ممنونیم.

 12. ناشناس گفت:

  یعنی اینکه انقلاب مخملی نبود . موسوی کاملا طرحی را اجرا نمود که کاملا انقلاب مخملی بود . ایشان دیکتاتور هستند و از دمکراسی چیزی را نمی فهمند . دمکراسی یعنی قبول واقعیت . قبول مردم . قبول رای مردم . قبول محبوبیت مردم . قبول آنچه که مردم به آن علیرغم آنچه که حتی درست هم نبوده رای داده اند . قبول ….
  ولی موسوی تنها به رای خود ارزش گذاشته و کاری کرد کارستون .

 13. ابراهیم گفت:

  آقای شکوری راد اگر انسان آزاده ای بودند در شرایطی که اعضای دفتر تحکیم واقعی و مورد قبول دانشجویان و اعضای انجمن های اسلامی عضو این اتحادیه در در زندان تحت شدیدترین فشارها هستند در نشست تحکیم جعلی و امنیتی و ساخته نهادهای امنیتی خاص حاضر نمی شدند و به صرف به دست آوردن یک تریبون به هر قیمتی به این گروه جعلی رسمیت نمی دادند و ماکیاولیستی عمل نمی کردند.

 14. سبزی از تبار باران گفت:

  به نظرم دوست عزیز آقا ابراهیم به نکته جالبی اشاره کرده اند. در نظرات دیگر ندیدم دوستان به این مسئله توجه کنند.
  ما به قول شاعر “سبزیم که از تبار باران هستیم”
  باران و سبزی نشانه زلالی و پاکی است. پس چرا باید دوستان جنبش سبز غاصبان دفتر تحکیم را به رسمیت بشناسند و با این ناپاکی ها همراهی کنند؟ به خصوص آقای شکوری راد که خود تحکیمی بوده اند.
  یا علی