سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تصمیمات یک شبه مسوولین و طومار نویسی دانشجویان...

تصمیمات یک شبه مسوولین و طومار نویسی دانشجویان

چکیده :کاش حداقل میگفتند آقا از مثلا دوسال دیگه این طرح عملی میشه نه یک دفعه این گونه شوک وارد کنند.دانشجویان جهت بازگشت سهمیه آزاد کنکور کارشناسی ناپیوسته طومار تهیده...


کلمه: دانشجویان دانشکده فنی شمسی پور تهران در اعتراض به مبهم بودن یا حذف سهمیه های آزاد روزانه و شبانه در دفترچه شماره یک کنکور کاردانی به کارشناسی سال  89 تجمع اعتراض آمیز داشتند.

چهارشنبه مورخ 88/12/5 تجمعی اعتراض آمیز در محل دانشکده شمسی پور برگزار شد که در آن دانشجویان خواستار برگشت سهمیه های آزاد کنکور کارشناسی ناپیوسته و روشن شدن موضوع شدند.

دانشجویان با بیان اینکه در این دفترچه نامی از سهمیه های آزاد وجود ندارد و دانشجو می بایست تا آمدن دفترچه دوم صبر کند،این کار رو موجب سردرگمی و نگرانی دانشجویان دانستند.

رئیس دانشکده ” عبدلله نجاتی” با حضور در جمع دانشجویان این کار را بی فایده دانست و از دانشجویان خواست تا به تجمع خود خاتمه دهند. وی اضافه کرد در سال های قبل هر تصمیمی که از سوی مسئولان سطح بالای کشور گرفته شده، در هر صورت عملی شده از دانشجویان خواست تا این تجمع را خاتمه دهند و موضوع را از طریق نامه نگاری و نوشتن طومار پیگیری کنند.

وی افزود :هنوز خبری مبنی بر حذف کامل موجود نیست و باید تا زمان آمدن دفترچه دوم صبر نمود و در صورتی که سهمیه آزاد دانشجو در این مرکز وجود داشته باشد، این کار موجب رشد دانشکده می گردد و ما نیز خواهان گرفتن دانشجو هستیم.

بدین منظور دانشجویان اقدام به تهیه طوماری به منزله اعتراض دانشجویان نسبت به این اقدام آموزش و پرورش و پیگیری از طریق مسئولان ذیربط و نمایندگان مجلس نمودند.

اما  در روزهای اخیر سوالات مکرری در رابطه با پذیرش یا عدم پذیرش دوره های روزانه کنکور کاردانی به کارشناسی سال 89 پرسیده میشود.

یکی از دانشجویان معترض درهمین رابطه به کلمه گفت: یک شبه دانشجویانی که در هنرستان های فنی تحصیل کرده اند و سالها زحمت کشیده و برای آینده برنامه ریزی کرده اند متوجه میشوند که دیگر خبری از سهمیه های آزاد روزانه و شبانه در دانشگاههای دولتی نیست ! و بعد از مقطع فوق دیپلم دانشجویان باید یا به دانشگاه پیام نور یا دانشگاه آزاد بروند !

که جدا از اعتبار مدرک و امکانات و سطح علمی دانشگاههای مقطع کارشناسی دولتی و دیگر مزایا…دانشجویان باید متحمل هزینه های سنگین شهریه بشوند.

وی ادامه داد:پیش از این ،بعد از اتمام مقطع کاردانی این دانشجویان یک بار دیگر در کنکور کارشناسی شرکت میکردند و در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی ایران تحصیل میکردند.

یکی دیگر از دانشجویان معترض در خصوص این تصمیمات یک شبه مسوولین گفت: اگر من میدانستم این گونه میشود از همان اول در رشته ریاضی تحصل می کردم  که یک دفعه بعد از دیپلم در مقطع  کارشناسی حاضر شوم.به هنرستان نمی رفتم که جلوی ما رو این گونه یک دفعه ببندند. کاش حداقل میگفتند آقا از مثلا دوسال دیگه این طرح عملی میشه نه یک دفعه این گونه  شوک وارد کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “تصمیمات یک شبه مسوولین و طومار نویسی دانشجویان”

 1. داوودی...! گفت:

  سلام.

  این داستان های تصمیمات عجله ای برای دانشجویان سابقه دارد… مثل داستان سهمیه بومی و غیر بومی…
  که چه اعتراضاتی به همراه داشت !
  نمیدونم چرا آقایون ابتدا نمیگن که چکار میخواهند انجام بدهند.. تامردم رو سردرگم نکنند…

  ایشالله که درست بشه… چی بگیم دیگه…فعلا که آقایون هر کاری بخوان میکنن!

  کاش یک تصمیم عجله ای هم برای گرانی میگرفتند…