سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از “قولولااله الاالله تفلحوا” تا حکم اعدام محمدامین...

از “قولولااله الاالله تفلحوا” تا حکم اعدام محمدامین

چکیده :محمد امین ولیان که خودش و جد اندر جدش قائل به وحدانیت خدا بوده اند و علاوه بر آن به رسالت پیامبر و قرآن او و امامت امامان دوازده گانه(ع) ایمان داشته اند، خود وخانواده اش عامل به احکام اسلام هستند و در نمازهای روزانه بارها لا اله الا الله می گویند و بر رسالت رسولش نیز گواهی می دهند، نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند و به قانون اساسی وفادارند، دانشجویی بیست ساله که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و به یکی از نامزدهای رسمی انتخابات که مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گرفته بوده است رأی داده ولی فقط به نتایج اعلام شده اعتراض داشته و اکنون حداکثر خواسته اش اجرای بدون تنازل قانون اساسی ست، به جرم آنکه در تظاهرات روز عاشورای حسینی در اقتداء به او و با قصد اعتراض به آنچه ظلم می دانسته است شرکت کرده و با مانع نیرهای انتظامی مواجه شده است و در جریان برخوردهایی که پیش آمده سنگی پرتاب کرده که معلوم نیست به جایی اصابت کرده و یا موجب خسارتی شده باشد در دادگاه منتسب به رسولی که دعوتش به گفتن لا اله الا الله و وعده اش رستگاری بوده است به محاربۀ با خدا و رسول...


کلمه-علی شکوری راد: سالروز ولادت محمد امین، پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) است و من به خبر صدور حکم اعدام محمدامین ولیان، فعال دانشجویی دامغان و از بازداشت شدگان روز عاشواری خونین تهران بر روی سایت های خبری خیره مانده ام.

شعار دعوت محمد(ص) در ابتدای رسالتش در کوچه های مکه و در کنار خانۀ خدا که آن زمان بتکده بود این جملۀ کوتاه بود که بگوئید خدا یکی ست تا رستگار شوید. مشرکانی که این دعوت را پذیرفتند و “لا اله الا الله” گفتند رستگار شدند و آنها که بر شرک باقی ماندند رستگار نشدند.

اکنون محمد امین ولیان که خودش و جد اندر جدش قائل به وحدانیت خدا بوده اند و علاوه بر آن به رسالت پیامبر و قرآن او و امامت امامان دوازده گانه(ع) ایمان داشته اند، خود وخانواده اش عامل به احکام اسلام هستند و در نمازهای روزانه بارها لا اله الا الله می گویند و بر رسالت رسولش نیز گواهی می دهند، نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند و به قانون اساسی وفادارند، دانشجویی بیست ساله وعضو انجمن اسلامی دانشجویان بوده است که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و به یکی از نامزدهای رسمی انتخابات که مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گرفته بوده است رأی داده ولی فقط به نتایج اعلام شده اعتراض داشته و اکنون حداکثر خواسته اش اجرای بدون تنازل قانون اساسی ست، به جرم آنکه در تظاهرات روز عاشورای حسینی در اقتداء به او و با قصد اعتراض به آنچه ظلم می دانسته است شرکت کرده و با مانع نیرهای انتظامی مواجه شده است و در جریان برخوردهایی که پیش آمده سنگی پرتاب کرده که معلوم نیست به جایی اصابت کرده و یا موجب خسارتی شده باشد در دادگاه منتسب به رسولی که دعوتش به گفتن لا اله الا الله و وعده اش رستگاری بوده است به محاربۀ با خدا و رسول متهم و حکم اعدام برایش صادر شده است.

آیا حقیقتاً کسی گمان دارد رسول خدا به چنین کاری راضی ست و از آن خشنود ست. به خدا قسم که هرگز چنین نیست.

از کجا به کجا رسیده ایم و به کجا خواهیم رفت. البته چنین حکم اعدامی قابلیت اجرا نخواهد داشت و بزودی لغو خواهد شد همانطور که احکام اعدام یوسفی اشکوری و هاشم آقاجری بیهوده صادر شدند و سپس لغو شدند. قضاتی که چنین احکامی صادر می کنند خودشان نیز می دانند که حکمشان نقض خواهد شد اما این چه چهره ایست که از اسلام و قضای اسلامی معرفی می شود. که را و به چه قیمتی می خواهند بترسانند؟

می گویند هدف غایی زندان و مجازات قضائی بازدارندگی ست. یعنی خود شخص و یا افرادی که برخورد قانونی با او را می بینند باید متنبه شوند که آن فعل یا قول را تکرار نکنند. از فردای انتخابات گذشته تا کنون تعداد زیادی از معترضین بازداشت و با اعتراضات آنها با خشن ترین وجه برخورد شده است. اما سبز ها در زندان یا بیرون آن همچنان سبزند. کسی رنگ عوض نکرده و شاید فقط گاهی ابراز نمی کنند. همانطور که در روز 22 بهمن بدلیل شرایط سنگین امنیتی و انتظامی ابراز نکردند. مردم متقاعد نشده اند که اعتراضشان وارد نبوده و نیست و قبول ندارند که با آنان به عدالت رفتار شده و می شود. اقدامات بازدارندۀ نهادهای انتظامی و امنیتی و نیز دستگاه قضائی از آنجا که تماماً بر محور حق، عدالت و قانون نبوده است نظر آنها را عوض نکرده تا از اعتراض دست بردارند. آنها همچنان مترصد امکان و فرصت مناسب برای پیگیری مطالباتشان هستند.

حکم اعدام محمد امین ولیان را خود قاضی صادر کننده نیز باور ندارد چرا که برای آن قضاوت نکرده است. کسی نیز برای اجرای آن اقدام نخواهد کرد. فقط روسیاهی صدور آن بر دستگاه قضائی خواهد ماند و فقط حیثیت نظام است که از صدور آن خدشه دار می شود.

البته گمان ندارم این حکم بتواند کسی را بترساند ولی بعید نمی دانم بی اعتبار بودن آن بر دامنۀ شمول جنبش سبز بیافزاید.

منبع:ندای سبزآزادیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

30 پاسخ به “از “قولولااله الاالله تفلحوا” تا حکم اعدام محمدامین”

 1. رسول گفت:

  ببخشید آقای شکوری راد این اعمال آقایون چه ربطی به اسلام داره که شما اینگونه سخن میگویید اصلا چرا وفاداری به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی را در کنار ایمان به خدا و پیغمبر قرار میدهید مگر قانون اساسی وحی منزل است؟؟؟ آیا اگر بر فرض کسی قانون اساسی فعلی یا بخش هایی از آن را قبول نداشت به خدا و پیغمبر کافر شده؟؟یا از اسلام خارج شده است ؟ پس در طول این 1300 سال که خبری از نظام اسلامی و ارکان آن نبوده مردم ایران مسلمان نبوده اند

 2. دلداده گفت:

  می خواستم اگه موسوی دیدین بهش بگین خیلی خاطرش می خواهیم .

 3. رضا گفت:

  هر روز خبر پر پر شدن بهترین و پاک ترین فرزندان این مرز و بوم به گوش می رسد. به چه جرمی ؟! مگر ما چه می خواهیم جز عدالت و آزادی ؟ مگر پیام رسولان حق طلب چه بوده است ؟ این آقایان با چه رویی این گونه گستاخانه از خدا و پیغمبر دم می زنند ؟! روز هایی سخت و توانفرسا در انتظار ایران و ایرانیان است … چنان فاش گردد غم و رنج وشور ، که رامش به هنگام بهرام گور …و این سرنوشت ملتی است که به منطق و عقلانیت پشت کند…

 4. سید ساسان گفت:

  زنده باد جنبش سبز آزادی
  رسول جان قبولت دارم چه ارتباطی بین قانون اساسی ما و پیامبر عظیم اشان اسلام وجود دارد ؟

 5. مهدی گفت:

  شرم آوره بخدا

 6. محسن گفت:

  معنای”قولولااله الاالله تفلحوا” این است که ای سبزهای فهیم تنها “توحید” مارا از شر این شرک “جلی” نجات می دهد. کلمه”لا اله الی الله” را شعار خودمان قرار دهیم تا “لااقل در دنیا” رستگار شویم. شعار ما در تظاهرات بعدی “لا اله الی الله” خواهد بود این شعار مارا نجات می دهد

 7. ازادی گفت:

  تو را به خدا یه فکر اساسی بکنید .اخه به چه جرمی؟

 8. علی51 گفت:

  شهید حمید باکری جانشین فرماندهی لشکر 31 عاشورا(مهدی باکری) از اهالی شهرستان ارومیه بود…و چه زیبا گفت از دوستانش که دراین سال های بعد از جنگ چگونه خواهند شد!!

  دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند، در غیر این صورت زمانی فرا می رسد که جنگ تمام میشود و رزمندگان امروز سه گروه می شوند:

  1-گروهی به مخالفت با گذشته خود برمی خیزند و از گذشته خود پشیمان می شوند.

  2-گروهی راه بی تفاوتی را بر می گزینند و در زندگی مادی غرق می شوند و همه چیز را فراموش می کنند.

  3-گروهی به گذشته خود وفادار می مانند و احساس مسئولیت می کنند که از شدت مصائب و غصه ها دق خواهند کرد.

  پس از خدا بخواهید که با وصال شهادت از عواقب زندگی پس از جنگ در امان باشید . چون عاقبت دو گروه اول ختم به خیر نخواهد شد و جزو گروه سوم ماندن بسیار سخت و دشوار خواهد بود!

  حمید باکری از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ ایران و عراق بود که در عملیات خیبر در اثر اصابت آرپی‌جی کشته شد. پیکر او در میدان جنگ باقی ماند و به کشور بازگردانده نشد.

  مهدی باکری برادرحمید باکری، فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا بود که در عملیات بدر در جنگ ایران و عراق یکسال بعد از برادرش حمید باکری کشته شد و جسدش (همچون جسد برادرش) به کشور برگردانده نشد.

  در حین عملیات بدر و در حالیکه وی و سربازانش در جزیره مجنون در محصره کامل بودند،

  احمد کاظمی (وی در سال ۱۳۸۴ در سانحه هوایی سقوط هواپیمای فالکن در نزدیکی ارومیه درگذشت. بنا به گفته فرمانده وقت سپاه علت این سقوط انفجار در داخل هواپیما بوده است!!)از وی خواست که با عبور از دجله و پیمودن فاصله۷۰۰ متری که میان خط اول و خط دوم حمله بود جان خود را نجات دهد؛ ولی این درخواست هربار با جواب منفی وی روبرو می شد.

  بعد از عملیات و در زمانی که جنازه وی و هم لشگریانش در حال انتقال به عقب جبهه بود، قایق حامل اجساد مورد اصابت شلیک مستقیم آر پی جی سربازان عراقی عراق گرفت و در هور العظیم غرق شد. جنازه وی و سایر سربازانش هیچگاه یافت نشد و وی همچنان مفقودالاثر می باشد.

 9. ستار گفت:

  به هر حال جرم پرتاب سنگ اعدامه دیگه مگه نمیبینید اسراییلیا روزی 200 نفر از فلسطینیارو اعدام میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. سید گفت:

  دوستان !! اطلاع رسانی !! آگاه سازی در قشر مستضعف فراموش نشه !! جنبش اسلامی ما بیش از هز چیز به آگاه سازی نیاز داره !!
  نذارین مردمی که به اینترنت دسترسی ندارن گرفتار عوام فریبی بشن !!
  میرحسین رسانه ندارد ما رسانه اش باشیم !!
  یار امام و تنها نذاریم !!!
  اونها علاوه بر توهین به اصلاح طلبان و جنبش سبز دارن به شخص میرحسین موسوی و کروبی توهین میکنن و ما هم علاوه بر حمایت از اصلاح طلبان باید از شخص میرحسین دفاع و حمایت کنیم !!
  این رو خطاب به دوستانی گفتم که میگن از میرحسین بت نسازین !!!

 11. جمهوری اسلامی گفت:

  جمهوری اسلامی بی موسوی نمیشه !!!

  اطلاع رسانی با پخش حرفها و بیانیه های گروههای اصلاح طلب و میرحسین و …

  جمهوری اسلامی واقعی یعنی جنبش سبز !

  میرحسین ما گوش به فرمانیم !!!

 12. جمهوری اسلامی واقعی یعنی جنبش سبز گفت:

  جمهوری اسلامی بی موسوی نمیشه !

 13. جواد گفت:

  برای من که جد اندر جد مسلمان بودیم وهستیم , این سئوال اخیرا پیش امده که ایا واقعا اسلام همین است که این اقاین میگویند و انجامش میدهند, ایا و اقعا اسلم همین است؟ وای بر ما که چه میگوئیم و چه میکنیم, وای بر ما, وای بر ما و وای بر ما!!!!!!!!!!

 14. امیر گفت:

  امروز به بهانه شب سال یکی از اقوام رفته بودم بهشت زهرا همینطور که در قطعه 222 می گشتم چشمم به یک قبر بدون سنگ و یک عکس آشنا افتاد. محسن روح الامینی ب.د که در گوشه ای مظلومانه آرمیده بود…. این تصویر پاسخ همه سوالات ماست و انگیزه ادامه راه…

 15. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  دوستان عزیز!
  مخاطبان محترم کلمه!
  اینکه امروز براحتی شاهد آن هستید که همکلاسی شما با دلایل واهی در چند قدمی چوبه اعدامه بخشی از جرمش به گردن ماست .چرا؟ !… توضیح می دم:
  خودتان امتحان کنید. از چند نفر کسانی که دوروبرتان هستند و مسائل را با جدیت شما پیگیری نمی کنند سئوال کنید : چرا آقای ولیان را می خواهند اعدام کنند ؟ پاسخ این خواهد بود : ولیان کیه ؟ شما به او می گید : یکی از دانشجوهای معترضه . پاسخ می ده : خوب حتما یا جاسوسه یا قاتل .
  گناه اینکه مردم در بی خبری مانده اند اگرچه سهم اعظمش به گردن کسانی است که بی خبری را ترویج و هدایت می کنند ( آنهم با برنامه ریزی و رفتارهای هدفمند) اما بخش دیگر آن چه ؟
  خود تو ! بله خود تو ! در طول امروز با چند نفر آدمی که نسبت به اصل قضایا بی اطلاع اند و منبع موثق اخبار براشون صدا و سیمای میلی است صحبت کرده اید؟ برای چند نفر از اهداف بهاری و سبزتان گفته اید؟ امروز چند نفر را قانع کرده ای که نه اسرائیلی هستی نه امریکایی و فقط از بی قانونی به ستوه آمده ای ؟ امروز بواسطه صحبت های خود تو چند نفر قبول کردند که در واقع تو قانون گرایی و مخالف تو قانون گریز ؟
  اصلا دلم نمی خواد بگی : شرمنده ! خیلی کار داشتم . یا بگی : باور کن هیچ کس را پیدا نکردم که بخواد بشینه با من بحث کنه ، یا …..
  اما واقعیت همینه که هست . کوتاهی در مطلع کردن مردم و باز کردن چشم واقع بینی آنها نسبت به شرائط حاکم . و تا مردم کوچه و بازار بی خبر بمونن همین آش و همین کاسه هست.
  چرا ؟! ….. توضیح میدم :
  وقتی مردم بیخبر باشن راحت می شه در اخبار 20:30 اعلام کرد : یکی دیگر از دست اندرکاران فتنه اعدام شد . وی به جرم اطلاع رسانی به سرویس های جاسوسی و دریافت پول ……
  اما اگه موضع و نگاه تو را مردم بدونن چی ؟ آیا اونوقت واکنش قلبی آنها نسبت به چنین خبری چه خواهد بود؟ و آیا دست به عمل زدن لازمه اش این نیست که فرد نسبت به قضیه اطلاعات لازم را داشته باشه ؟ چند درصد مردم حاضرند بدون یقین نسبت به جوانب یک امر ، در مورد اون واکنش نشون بدن؟
  توی خیابونها اومدن و شعار دادن هم موقعی موثرتره که از قبل مردم کاملا با دیدگاه تویی که داری به نفع خود اونها شعار میدی آشنا باشن.
  خلاصه کلام اینکه ( همانگونه که میرسبز در مصاحبه اخیرش گفت و بنده نیز توفیق پیدا کردم که یادداشتی بعنوان پاورقی به اون اضافه کنم) : استراتژی اصلی جنبش سبز آگاهی رسانی است .
  و مطمئن باشیم که پیروزی نهایی ، اتفاقی است که باید در عرصه فرهنگی جامعه بیافتد و این میسر نیست مگر با روشنگری. و این روشنگری باید به دست خود خود خود تو اتفاق بیافته . پس شروع کن . از همین حالا!
  والسلام علی من اتبع الهدی

 16. ali گفت:

  به نظر من به اين امامزاده اي كه دخيل بسته ايد اگه كورتون نكنه شفاتونم نميده بهتره توبه كرده ودرخط رهبري حركت كنيد.

 17. لیلا گفت:

  ان شا الله صد سال زنده باشی که صد سال دیگه تازه می فهمند شما راست میگید و اونها دروغ.
  نمیدونم فقط امیدوارم اینطور بشه امیدوارم.

  اینم برای مخالفان میر حسین

  سراغم را بگیری ترسم که انروز به غیر از سبزه ی خاکم نبینی.

 18. ناصر گفت:

  هرگز از یاد نبرده ام لحظه ای را که پدرم چند کبوتر را سر می برید ، من حیرت زده و او لرزان از اینکه جان پرنده ای را می گرفت . هیچگاه لرزش دستان پدر و تلخی جان کندن آن موجودات زیبا را از یاد نبرده و نخواهم برد .
  در شگفتم از کسانی که نام خویش انسان نهاده اند و به آسانی فرمان ستاندن جان همنوع خویش را صادر می کنند ، اینان چگونه می اندیشند ، به گمانم از دو حال خارج نیستند ، یا چنان قصی القلب گشته اند که صبعیتی اینچنین در نظرشان سهل و ساده است و یا چنان خود شیفته اند که هر حکمشان را عین حق و هر فعلشان را خیر مطلق می بینند . امیدوارم از قسم اول نباشند ، از اینروست که پند حافظ را به یادشان می آورم که :
  یکی از عقل می لافد یکی طامات می بافد بیا این داوریها را به پیش داور اندازیم
  شنیده ام که پدر زوجه ی قاضی القضات ایشان را از پذیرش این منصب منع نموده و او را از عذاب اخروی انذار داده اند ، اگر چنین بوده کاش از این نصیحت مشفقانه استقبال می کردند.
  جناب لاریجانی می دانم بسیار قران خوانده اید ، و خوب می دانید که فرعون می گفت که جان می دهد و جان می ستاند ، بهتر از این حقیر واقفید که بسیاری از زهاد تلاوت مکرر کرده اند و خدای تعالی ، در فرقان مرسلش ، کمثل الحمار توصیفشان نموده است . جناب رئیس ، باور کنید این جهان فانی است ، باور کنید قیامتی هست ، باور کنید آخرت به دنیای دیگران فروختن حماقت است . بیش از این دست خود را به خون جوانان این وطن آلوده نکنید .
  می گویند جنایتکاری که به مدینه تاخت ، همان که به حکم یزید امیرالمومنین جان و مال و ناموس مسلمانان بر لشکریان خود مباح نمود به هنگام مرگ به اطرافیانش با کمال یقین ابراز می کرده که در درگاه حق هیچ متاعی برای کسب روضه رضوان ندارد الا آنکه امید داشته حضرت حق به خاطر اطاعت امیر مومنان و فتح مدینه او را در جمع مقربان درگاهش قرار دهد و از قبل این عمل خداپسندانه تقاضای اجر ی شایسته داشته است .
  ای که اینک بر مسند قضا نشسته ای وبه ذهن خلاق خویشتن در معرفینامه ات مباهات نموده ای ، توکه
  بر وقوف بر علم ریاضیات بر خلایق فخر فروخته ای ، اگر به اندازه ی اپسیلونی به امکان خطای خویش می اندیشیدی هرگز چنین شتابان به سوی چاه ویل پر نمی کشیدی .
  دو جوان با نظر بزرگان و توشیح حضرتعالی به دیار باقی روانه شدند ، چسان یقین دارید که حساب و کتابی در کار است و آنگاه چنین سهل و ساده حکم به ناحق بودن دیگران و محق بودن همفکران خویش می کنید ، آیا نخوانده اید که فان کثیرالظن اثم ، آیا این آیتی برای عامیان است و شما فقها هرگز بدان دچار نخواهید شد ، درس اخلاق و چهل حدیث برای زینت جان شمایان است یا بدان تمسک می کنید تا صورتی زیبا برای خلق بسازید ، کاری نکنید که عامیانی چون من پندار کنند که آنچه در منبر و وعظ و خطابه در گوش خلق می خوانید و بدان در دل عوام جلوه می کنید ،، صرفا برای کسب و ماندن در قدرت است ، تمنا دارم بیش از این با عملکرد ناصوابتان ذهن اهل خرد را به سوی این اندیشه که دین افیون توده هاست سوق ندهید

 19. امیر گفت:

  خدایا صبرتو بنازم.

 20. ناشناس گفت:

  لطفا اینقدر حرف تو خالی نز نید. همین حرفهای شما ممکنست این فرد را به کشتن بدهد.

 21. کوروش گفت:

  میر حسین عزیز اگر این حکم اجرا شود چه میکنی؟

 22. hossain گفت:

  با سلام
  اهداف دولت از حكم اعدام محمد امين:
  1- ترساندن دانشجويان و جوانان سبز و سركوب طرح و بيان انتقادهاي نخبگان دانشگاهي
  2- قوت قلب دادن به سربازان دولت كه اعتماد به نفسشان را از دست داده اند و پس از آماده باش 8 ماهه در بدترين حالت روحي هستند.
  3- پيغام به توده هاي مردمي جنبش كه اين دولت از هيچ كسي كه منتقد باشد نخواهد گذشت حتي شركت كننده در مراسم عاشورا براي كاهش حضور مردم در مراسمات آينده.
  4- تكميل حلقه مهار جنبش پس از زنداني كردن نخبگان جنبش و قطع ارتباط رهبران جنبش با توده هاي مردمي

  راهكارهاي جنبش سبز:
  1- صدور بيانيه هاي متعدد از سوي چهرها – گروهها -احزاب و ساير گزينه هاي اثرگذار جنبش مبني بر محكوميت اقدام اعدام محمد امين و اطلاع رساني به عموم مردم و بيان اهداف از اين اقدام براي مردم.
  2- ايجاد و توسعه شبكه ارتباطي چهره به چهره براي روشنگري مردم.
  3- زنده كردن ياد شهداي جنبش سبز مردمي
  4- تمسك به ايجاد جوك و طنز براي خنثي سازي نقشه …
  5- نشان دادن تناقضات اين اعدام با مباني ديني و اسلامي و فرمايشات امام خميني (ره)
  6- تبديل كردن ان موضوع به بستر مناسب براي تجديد حيات جنبش و بازگويي وقايع و جنايات گذشته و بيان شفاف و موثر اهداف جنبش سبز براي افكار عمومي

  ومن الله التوفيق
  حسين اسدي-تهران- شنبه 15 اسفند 1388

 23. ناشناس گفت:

  احتمال درست بودن درک و فهم … و اطرافیانش از اسلام محمدی (ص) همان اندازه است که احتمال وجود یک گلوله برف در جهنم! میگوئید از چه روست این قضاوت تند؟ از آن رو که” نتایج کار” و “کارنامه” این جماعت به معنای واقعی ” بی خبر” را با چشم سر و دل خود هر روز میبینیم. آیا عجیب نیست که پس از سی و اندی سال حکومت طاغوت نسلی مثل شهید باکری ها برخاستند که هم انقلاب اسلامی را پایه ریزی کردند و هم از مرز و بوم کشور در دوران جنگ محفاظت کردند؟ آیا عجیب نیست که از آن دوران مطهری ها و بهشتی ها و مفتح ها و شریعتی ها و چمران ها برخاستند؟ اما بعد از بیست و اندی سال حکومت ظاهرا اسلامی نسلی پیدا شده اند که لجاجت و بی خبری و تهور و بی حیائی را در خود جمع کرده و در هر مورد آنرا به حد اعلا رسانده اند. کسانی که بدون ذره ای فکر یا خجالت خبر شکنجه و اعتراف گیری اسرا را در تریبون های خود اعلام میکنند و یا توصیه به بی رحمی میکنند و یا بی محابا و فرمان بریده بین مردم راه میروند. شما صحبت های امروز وزیر علوم را نگاه کنید و ببینید که ریشه این نسل دست پرورده و “نزدیک” به … کجاست و شاخ و برگ آنها کجاست و از زبان نا مبارک آنها چه میوه های مسمومی هر دم میرسد.

 24. ناشناس گفت:

  کسی که محارب است حکمش اعدام است و بس . اگر شما در راس حکومت بودید بدتر از این هم می کردید .

 25. محسن گفت:

  یک پیشنهاد خوب: لحظه سال تحویل…. همه با هم روی بام ها “لا اله الا الله” بگیم.

 26. ایرانی گفت:

  آقا یا خانم نا شناس میشه به من بگید معنی محارب چیه ؟ اگه به قرآن اعتقاد داری یه سری بهش بزن تا معنیشو بفهمی! تا کی می خواین به اسم اسلام هر کاری که دوست دارید بکنید ؟ محمد امین هم مال همین مملکته ایرانیه! یه ایرانی واقعی که نمی تونه چشماشو مثل شما رو حقیقت ببنده.زندگی این دنیا ارزش اینو نداره که به خاطرش آخرتتم خراب کنی.
  سبز باشید.

 27. اكبر گفت:

  اين حكم مثل اره دوسر است چه اجراكنندوچه اجرا نكنند نتيجه اش عليه حاكميت خواهد بودوجنبش سبزرابيشتر گسترش خواهد داد البته ناداني اين آقايون بيشترازاين حرفهاست وفكر ميكنم بيشترين تلاش را براي اجراي اين حكم ننگين انجا م دهند ولي نهايتا رسوا خواهند شد وقساوت وبيرحمي اين فرقه رابراي مردم آشكارتر خواهد كرد .

 28. ناشناس گفت:

  این اقای ناشناس که از ترس ملت ناشناس است نه مانند من که ازبیم هجوم مفتریان ناشناس می مانم، قوه استدلالی ضعیف تر از یک ساقه کاه دارد! اینکه اگر کسی دیگری سر کار باشد همین کاری را میکند هرگز مجوزی برای گرفتن جان یک انسان نیست . جالبتر این که این انسان یک فردی است تحصیل کرده که در راستای قانون آمده و بی قانونی مجری قانون اورا به ستوه آورده و پلیس بی قانون و لباس شخصیهای افسار گسیخته بی هیچ حکم و انگیزه قانونی بر او تاخته اند.
  گفتا که که را کشتی تا کشته شدی زار تا باز که اورا بکشد آن که تورا کشت؟
  انگشت مکن رنجه به در کوفتن کس تا کس نکند رنجه به درکوفتنت مشت!
  تویی که به این راحتی و سستی حکم به مرگ انسانها میدهی ، اگر اندک شکی بر بی گناهی این جوان داری ، فردای قضاوت وجدان و انسان بیش از آنچه که به خیال خودت گناه کردی عقاب خواهی دید

 29. مهر سبز گفت:

  سلام ..كي گفته اين آقايون مسلمانند ؟ كي گفته اينها خدا را قبول دارند ؟ مگه مسلماني به مداحي اهل بيت است در روز تولد ائمه يا گريستن در شب وفاتشان ؟ نه ، به خدا اين نيست . مسلماني به صداقت است ، به راستي است ، به عدل است به عدالت است به نيكوكاري است به وجدان بيدار و پاك است . به نكشتن فرد بيگناه است ، به تهمت نزدن و نبردن آبروي مردم است ، به تجسس نكردن در زندگي شخصي مردم است . به رسيدن به اموراتمعيشتي مردم است ، به دزدي نكردن از بيت المال است ، به ندادن پول مردم به كشورهاي كمونيست و آفريقايي است ، ترحم كردن به مادر فرزندان معصومي است كه جگر گوشه هايشان به جرم عقيده سياسي ( نه مذهبي . كه حتي اگر هم مذهبي باشد مساله اي شخصي است و به دولت و حكومت كاري ندارد ) در زندان بر اثر اعمال خشونت بار به شهادت مي رسند . بي ديني همان است كه اينان به اسم اسلام مي كنند . اينان بايد اعمال و كردارشان را به پاي يكجا بنويسند و چه بهتر كه براي مردم ساده لوح و دين فريب از سلاح اسلام استفاده كنند ، غافل از اينكه ضربه اي كه اينان به اسلام در اين مدت زده اند هفتاد نسل عمر و يزيد و عثمان و صهيونيسم و انگليس و بقيه دشمنان واهي و خيالي نمي توانستند به اسلام بزنند . به اميد روزي كه من سبز شوم ، توسبز شوي ، ما سبز شويم ، ايران سبز شود . 000000000000000000000 من يقين دارم كه ما سبز خواهيم شد و جوانه ها خواهند روييد انشاء اله

 30. ali گفت:

  آقا اینا همش می خواهند ترس وحشت بندازند باید شجاع باشیم