سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رهبر انقلاب:امت اسلامی‌بشدت نیازمند تأمل، تفکر و درس‌آموزی از هدایت نورانی پیامب...

رهبر انقلاب:امت اسلامی‌بشدت نیازمند تأمل، تفکر و درس‌آموزی از هدایت نورانی پیامبر ختمی مرتبت است

چکیده :اگر بیداری اسلامی، گسترده‌تر و‌عمیق‌تر شود و دل‌های مسلمانان نزدیک‌تر گردد، راه تعامل و همکاری و پیشرفت همگانی، گشوده می‌شود/ اتحاد مسلمانان و دفاع از مسئله فلسطین‌ از اهداف و اولویت‌ها جمهوری اسلامی...


کلمه:رهبرانقلاب در اثبات ناتوانی جهان اسلام در دفاع از حقوق مسلمانان به عنوان نمونه به مسئله فلسطین اشاره و خاطرنشان کردند:‌غصب سرزمین تاریخی و مقدس فلسطین و ظلم و ستم بی‌پایان و مستمر صهیونیست‌های جنایتکار به ملت مظلوم فلسطین،‌جراحت بزرگی است که پیکره امت اسلامی را بشدت رنج می‌دهد، اما جهان اسلام‌ در مجموع به گونه‌ای عمل می‌کند که انگار مسئله فلسطین به او مربوط نیست.

به گزارش ايلنا‌،‌حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خجسته میلاد پیامبر نور‌و ‌عدالت و‌رحمت، خاتم النبیین، حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت صادق آل محمد، امام جعفر‌صادق (ع) در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم،‌ باز‌تولید حقایق اسلام و عمل به تعالیم پیامبر‌خاتم را نیاز مبرم و اساسی امت اسلامی خواندند و اتحاد پیروان مذاهب مختلف اسلام را‌عامل حل مشکلات و پیشرفت و تعالی جهان اسلام برشمردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار که سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، میهمانان و علمای شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی و سفیران کشورهای اسلامی نیز در آن حضور داشتند با تبریک میلاد تاریخ ساز‌و‌پربرکت «خلاصه فضائل الهی، برگزیده خوبان هستی، حضرت محمد بن عبدالله (ص)» و‌ولادت«وصی به حق پیامبر و ناشر اسلام ناب محمدی امام جعفر صادق (ع)» افزودند: شرافت‌های انسانی و فضیلت‌های اخلاقی بشریت، مدیون ولادت وجود مقدس و نورانی پیامبر در‌»ظلمات متراکم جهل و‌‌تباهی و‌غفلت» است.

ایشان، امت اسلامی را بشدت نیازمند تأمل، تفکر و درس‌آموزی از هدایت نورانی پیامبر ختمی مرتبت دانستند و با اشاره به جمعیت‌عظیم، موقعیت برجسته جغرافیایی، منابع حیاتی و استعدادهای فراوان انسانی جهان اسلام، این سؤال اساسی را مطرح کردند که چرا مجموعه عظیمی با این خصوصیات، سردرگم و سرگردان است و‌از مشکلات فراوانی همچون فقر‌– تبعیض – عقب ماندگی علمی و ضعف فرهنگی رنج می‌برد و در مقابل زورگویان عالم، قادر به دفاع از حقوق خود نیست؟

رهبر انقلاب اسلامی در اثبات ناتوانی جهان اسلام در دفاع از حقوق مسلمانان به عنوان نمونه به مسئله فلسطین اشاره و خاطرنشان کردند:‌غصب سرزمین تاریخی و مقدس فلسطین و ظلم و ستم بی‌پایان و مستمر صهیونیست‌های جنایتکار به ملت مظلوم فلسطین،‌جراحت بزرگی است که پیکره امت اسلامی را بشدت رنج می‌دهد، اما جهان اسلام‌ در مجموع به گونه‌ای عمل می‌کند که انگار مسئله فلسطین به او مربوط نیست.

حضرت آیت الله خامنه‌ای دولت جعلی و صهیونیستی اسرائیل را یک غده سرطانی خطرناک دانستند و‌افزودند: تنها راه دفاع در مقابل این سرطان مهلک و حامیانش، بازگشت به اسلام و محور قرار دادن تعالیم نبی مکرم اسلام است.

ایشان، در تبیین علل ناتوانی جهان اسلام در دفاع از حقوق مسلمانان به تلاش بی‌وقفه امریکا، انگلیس و دیگر دشمنان اسلام برای ایجاد اختلاف و تفرقه در‌امت اسلامی اشاره و تأکید کردند: این زورگویان سلطه گر، بخوبی می‌دانند که اختلاف و دوگانگی، امت اسلامی را از مسئله بسیار مهم فلسطین، منحرف و منصرف می‌کند، به همین علت به هر‌وسیله ممکن، آتش «تفرقۀ قومی، مذهبی و جغرافیایی» را در‌دل‌های شیعه و سنی و پیروان دیگر مذاهب اسلامی شعله‌ور می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، اتحاد و همدلی را مهمترین نیاز امت بزرگ مسلمان خواندند و با دعوت از دولت‌ها، روشنفکران‌– علما و‌»فعالان سیاسی – اجتماعی» کشورهای اسلامی برای عمل به وظایف وحدت بخش خود افزودند: اگر بیداری اسلامی، گسترده‌تر و‌عمیق‌تر شود و دل‌های مسلمانان نزدیک‌تر گردد، راه تعامل و همکاری و پیشرفت همگانی، گشوده می‌شود و بسیاری از مشکلات جهان اسلام از‌جمله مسئله فلسطین حل خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، وجوب‌»دفاع از سرزمین‌های مورد تعرض قرار گرفته اسلامی» را از نکات مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی برشمردند و افزودند: با وجود این اتفاق نظر، جهان اسلام متأسفانه تحت تأثیر فریادها و توطئه‌های امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها برای ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی و دیگر مذاهب اسلامی، قرار دارد.

رهبر انقلاب اسلامی، اتحاد مسلمانان و دفاع از مسئله فلسطین را از اهداف و اولویت‌ها جمهوری اسلامی برشمردند و با یادآوری سخنان و تأکیدات امام خمینی (ره) درباره اتحاد مسلمانان و مسئله فلسطین افزودند: نظام اسلامی، همه مسئولان کشور و ملت بزرگ ایران، به این مسائل اصولی، به عنوان واجب شرعی می نگرند و حرف و سخنانشان یکی بوده و هست.

ایشان، بیداری روزافزون امت اسلام و فریاد ملت‌ها در دفاع از فلسطین را انعکاس بسیار مطلوب حرف حق جمهوری اسلامی در افکار عمومی جهان اسلام دانستند و افزودند: دولت‌های اسلامی نیز باید به تأسی از رسول گرامی اسلام، وحدت مسلمانان و دفاع از حقوق آنان را بویژه در مقابله با «غدۀ سرطانی اسرائیل غاصب و حامیانش» دنبال کنند تا به یاری پروردگار متعال، پیشرفت و سعادت دنیوی و اخروی امت اسلامی، امکان‌پذیر شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “رهبر انقلاب:امت اسلامی‌بشدت نیازمند تأمل، تفکر و درس‌آموزی از هدایت نورانی پیامبر ختمی مرتبت است”

 1. روزبه گفت:

  چرا هیچ وقت جواب سوال من رو نمیدید؟؟؟ چرا همش میگید رهبر انقلاب؟؟؟ مگه رهبر انقلاب امام خمینی نبود؟ چرا در این مورد کامنت من رو سانسور میکنید؟ مگه به کسی توهین میکنم؟

 2. ایمان گفت:

  حداقل اینقدر شهامت داشتید که صحبتهای رهبری در دیدار خبرگان رو هم میذاشتید
  کلمه: خبر مورد نظر شما در همان روز در سایت درج شده است.

 3. سبز گفت:

  به نظر من به همه این مشکلاتی که در جهان اسلام اشاره کردند، در داخل کشور ما هم قویا وجود دارد…

 4. وظایف وحدت بخش گفت:

  واقعا این نکته بسیار مهمی ست که مقام معظم فرمودند. ایشان از سایر کشورهای اسلامی و همه روشنفکران جهان دعوت فرمودند که به به وظایف وحدت بخش خود عمل نمایند. تصور کنید اگر همه ی روشنفکران ترکیه،عراق،افغانستان، عربستان، و آمارات (اگر داشته باشند) و مصر و مالزی به اتحاد و همدلی که مورد تاکید رهبر امت اسلامی ست عمل کنند بدون تردید معادلات تغییر خواهد کرد.

 5. seyyed rastgu گفت:

  ruzbeh jan site kaleme bakhshe nazarat raje be rahbario be tazegi rah andazi karde.ghablan khabaraye marbut be rahbari aslan bakhsh nazarat nadasht.khoda kone in sedaghati ke shoma azash harf mizanido bad az bedast gereftane hokumat ham edame bedid.

 6. محمد گفت:

  رهبر انقلاب همان کسی نیستند که بعد از ۲۲ بهمن گفت که اشخاصی مثل موسوی از دایره نظام خارج شده اند؟ حالا با گذاشتن این متن می خواهید بگویید که در واقع خارج نشده اند؟ خدا می داند چه کسانی اینجا کامنت گذاشته اند و شما از ترس حاکمیت سانسور کرده اید. اشکالی ندارد. شما هی سانسور کنید. آنها هم هی دایره نظام را تنگ تر می کنند….

 7. ايمان سبز گفت:

  بله بخش نظرات راجع رهبری به راه افتاده ولی چه سود که تقريباً همه سانسور ميشوند، حتی آنها که درش انتقاد ساده اي است و بدون توهين.

  با محمد موافقم خدا ميداند چقدر کامنت راجع به رهبری می آيد و همه سانسور ميشود. يکيش نظرات قبلی خود من. …
  البته به سايت کلمه عزيز حق ميدهم.. شرايط بر همه روشن است. اما چاره چيست؟ سکوت؟

 8. علیرضا گفت:

  درود بر رهبر مقتدر جمهوری اسلامی ایران . . .