سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله سلیمی نمین به هاشمی و دفاع از سلامت انتخابات!...

حمله سلیمی نمین به هاشمی و دفاع از سلامت انتخابات!

چکیده :هاشمی در نامه خود به رهبری نوشت که من در انتخابات هیچ دخالتی نداشتم و در مناظره نسبت به من بی‌احترامی شده است، این در حالیست که قبل از بحث مناظره‌ها هاشمی وارد انتخابات شد و امکانات دانشگاه آزاد و فرزندان خود را نیز وارد انتخابات کرده بود....


کلمه:عباس سلیمی نمین روز گذشته در همایشی تحت عنوان “نقش روحانیت و بسیج در مقابله با جنگ نرم”، که توسط بسیج سازمان فنی و حرفه‌ای در «مجتمع یاوران مهدی» شهر قم برگزار شد، از مهندسی انتخابات توسط رهبری سخن گفت و خاطرنشان کرد”بر اساس راه و روش امام، ملت می‌توانند نسبت به کسانی که باید جامعه را اداره کنند به تشخیص برسند و اگر پافشاری و اصرار رهبری نبود امکان رسیدن به این ملاک وجود نداشت. ”

به گزارش جرس سلیمی نمین سپس در مقام حمله به هاشمی، ابتدائا موضوع انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری را پیش کشید و با بیان این مطلب که “در آن انتخابات نیز هاشمی پس از مشاهده نتایج آرا اعلام کرد که من با این رأی موافق نیستم و انتخابات شایسته برگزار نشده، اما از آنجا که تمام همپیمایان وی انتخابات را سالم دانستند، نهایتا اعلام کرد به خدا واگذار می کند.”

این فعال حامی دولت، بدون اشاره به عملکرد شورای نگهبان و وقایع رخ داده در انتخابات نهم، ادامه داد “اگر کسی انتخابات و آرا مردم را قبول ندارد، یا باید دلایل ارائه کند یا شأن خود را از جامعه بالاتر می‌داند و مردم را زمانی قبول دارد که در مسیر او گام بردارند. ”

رئیس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر، سپس – به زعم خود- دست به دفاع از حقوق ملت زده و خاطرنشان ساخت “از آن مقطع برخی نخبگان مورد مطالعه جدی جامعه قرار گرفتند که آنها چه ملتی را قبول دارند که مشخص شد برخی از آنها اعتقادشان این نبود که ملت شخصیت داشته باشند، نگاه آنها اینگونه بود که باید ملت را هدایت کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم و این نگاه با نگاه مقام معظم رهبری و امام مغایرت دارد. ”

سلیمی نمین در تحلیل انتخابات اخیر ادعا کرد “برخی خواص در انتخابات دولت دهم تدارک عدم تمکین نسبت به رأی مردم را دیده‌ بودند که این امر سبب شد برخی از شخصیت‌ها که انتظار می‌رفت مسائل را خوب ببینند، دچار اشتباه شوند. ”

وی در توضیح ادعای خود، نامۀ هاشمی به آیت الله خامنه ای را مورد اشاره قرار داد و گفت “هاشمی در نامه خود به رهبری نوشت که من در انتخابات هیچ دخالتی نداشتم و در مناظره نسبت به من بی‌احترامی شده است، این در حالیست که قبل از بحث مناظره‌ها هاشمی وارد انتخابات شد و امکانات دانشگاه آزاد و فرزندان خود را نیز وارد انتخابات کرده بود. ”

این فعال اصولگرا همچنین به نکته ای خلاف ادعای رسانه ها و مقامات اصولگرا اقرار کرد و گفت ” شخصیتی که نامه اهانت‌آمیز بدون سلام و سراسر توهین را به رهبری نوشت، مشکلش با آن مهندسی انتخاباتی بود که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند و این برای کسانی که خود را برتر از ملت می‌دانند بسیار سخت است. ”

سلیمی نمین پیرامون خانوادۀ هاشمی نیز ادعا کرد ” کسی که آتش و دود را در خیابان پیش‌بینی می‌کند باید فرزندش از طریق دانشگاه آزاد امکانات و ابزار آتش و دود را فراهم کرده باشد و در غیر این صورت نمی‌تواند تهدید کند. ”

سلیمی‌نمین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه “چرا زمانی که هاشمی و خاتمی در جمع سران کشورهای غربی صحبت می‌کردند برای آنها کف می‌زدند و زمانی که احمدی‌نژاد صحبت می‌کند محل را ترک می‌کنند” مدعی شد “غربی‌ها به نوعی به برخی از شخصیت‌ها در داخل کشور دل‌بسته و از برخی شخصیت‌ها فاصله گرفته‌اند؛ به ویژه کشورهایی قصد دارند در سایر نقاط جهان نیز تاثیرگذار باشند. ”

این اصولگرای حامی دولت با انتقاد از ادامه حضور رحیم مشائی در دولت، خاطرنشان کرد “ما اگر امروز نسبت به برخی بدعت‌های هاشمی نگران هستیم، چون هاشمی بُعد تاثیرگذاری خود را دارد، مشایی نه می‌تواند مسائل تئوریک را مطرح کند و نه فضلا و طلاب مباحث مطرح شده وی را می‌پذیرند. ”

سلیمی نمین همچنین گفت “هاشمی پیشقراول برخی سوء استفاده‌ها شده ولی اینگونه نیست که چون هاشمی است باید بخشی از نظام تعطیل شود.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “حمله سلیمی نمین به هاشمی و دفاع از سلامت انتخابات!”

 1. علی51 گفت:

  آقای سلیمی نمین گفته بودین مدارکی راجع به سعید مرتضوی،جاسبی،رحیمی ارایه می دین،پس چی شد؟

  زورتون به اونا و دولت فخیمه و آیت الله مشایی و … نرسید ،برگشتین سراغ هاشمی؟!

 2. مغربی گفت:

  سلام من حاضرم درباره اسلام شناسی بااقای نمین مناظره کنم هرجاکه باشد

 3. فرزانه گفت:

  تو نگران نظامی یا منافع خود؟

 4. ناشناس گفت:

  عباس جون از طرف مردم نظر نده. ب کار خودت برس.

 5. جوانه گفت:

  منشا این صحبتها همان سیاستهای غیر اخلاقیست که در چند سال اخیر رایج شده و هدف ان تخریب شخصیتهای مطرح و جا افتاده نظام و انقلاب از سویی و ایجاد تفرقه و بدبینی از سوی دیگر است تا تداوم حاکمیت تامین شود.
  خطاب به سلیمی نمین عرض میکنم این دست از تشخیصهایتان را فقط در مناظره ها مطرح نمایید تا جوابی درخور دریافت کنید و این قدر در دام قدرت پرست ها اسیر نمانید.

 6. ناشناس گفت:

  با سلام باز هم بدون در نظر گرفتن نظارت خدا بر حرفها واعمال خو د صحبت کردند دلبستگی دنیا ارزش ان را ندارد که اخرت خودت را خراب کنی و بخاطردلبستگی به مقام حرفها و تحلیل های نادرست داشته باشی

 7. فرامرز گفت:

  مدل ديگر سليمي نمين (كوچك زاده) ديشب با … گوييهايش در تلويزيون ظاهر شد. ما كه نمي گوييم اصلا شما حرف نزنيد. حرف ما اين است كه در ترازوي آراي واقعي مردم وزن خود را بسنجيد.

 8. ایمان گفت:

  سلیمی نمین چند وقت پیش می گفت نباید تندرو ها میدان دار بشن اما حالا خودش یکی از اونها شده و مثلا به بصیرت جامعه اضافه میکنه. فکر میکنه معلم بصیرت مردم شده که یک طرفه هرچی می خواد میگه بله شما آزادی بیان دارید اما مخالفان چی؟؟؟؟
  حالا معلوم میشه که ایشون هم دست کمی از رفقای دولتیش نداره.

 9. ندا گفت:

  کار اینها فقط حمله کردن و دروغ گفتنه

 10. ناشناس گفت:

  الو ناشناس: نگو عباس جون، بگو عباس خان اونهم از نوع عباس قلی خان… بقیه اش رو که میدونی…

 11. جواد گفت:

  در روز 13 آبان زیز پل کریمخان با آقای سلیمی برخورد کردم که داشت با مردم در مورد انتخابات صحبت می کرد. در کمال ناباوری ما مثل رهبری و دیگر اصول گرایان وضعیت کشور رو بسیار مطلوب می دونستندو انگار نه انگار اتفاقی افتاده و کسی کشته شده و به کسی توهین شده و…
  به ایشون گفتم شما در انگلستان درس خوندید و در سوئد هم زندگی می کنیدچون این جایی که در موردش حرف می زنید ایران . مردمش نیستند.